Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-29-2007, 11:12
jura jura is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Nem tudom ki, hogy van vele, nekem nem tetszik az a játékstílusa mikor valaki csak arra pályázik, hogy a környezetéből végre mikor támad ki valaki..
pláne kláncsatáknál jellemző, hogy szinte fullla kell kimenni, ami amiatt igen sbezhető lesz az ori egyénileg.
jah és én 1/A-ban a teljes (egyéni) eseménylistát is 2 v. 3 körös csúszással írnám csak ki, ugyanezen okból.
Mivel megbeszélés ezért akkor egy konkrét hsz is :

Engem nem zavar különösebben, ha valaki hiénázik, de ha ezügyben változtatási javaslattal álltok Ati elé, akkor a megoldást illetően az alábbi gondolataim lennének:

A Hód valahol a letünt korok "valódi világának" analógiája.

Hogy is történtek ezek annó?
A középkorban is voltak kémek, beépült emberek a szomszédos országokban, ezért az információk nem voltak titkosak és voltak hírvívők, futárok.
Ha a szomszédos országok megütköztek valakivel, akkor egy hirnök eltudta vinni a hírt a 3.országnak, aki mondjuk egy régi sérelem, vagy egyéb taktikai ok miatt már régóta erre a lehetőségre vár.
Csakhogy ( és teljesen egyetértek az egyéni eseménylista késleltetési ötletével) a futár nyilván nem tudott azonnal erről értesíteni valakit, mert nyilván az ő útja is időbe került.
1 kör egyéni események késleltetést jónak tartanék.

Másrészt, ha egy ország támadásra vonult ki valaki ellen, azt nem tehette titokban. A kitámadással egyidőben a kémek elindulhattak a hírrel. De ez nekik is időbe telik, tehát mondjuk a tolvajok seregnéző akciójának az eredményét csak a következő körváltás után hozná a futár.
1 kör seregfelderítés késleltetés is lehetne.

Ha a fantázia világgal is hasonlítom a játékot, akkor viszont mi legyen a varázslók bűvös tudásával ?
Ha a futár nem is, de a varázslók információszerző varázslata egy pillanat alatt megvan. Tehát akkor miért jelenjen meg az információ késleltetve.
A krónikavarázslat eddig is a varázslók birtokában volt.
Akkor ezzel most mi legyen?

Lehetne ezentúl a teljeskrónika olyan varázslat, ami még jobban fárasztaná a varikat, tehát csak a nagyok és azok sem minden körben tudnának ilyen infót szerezni.

A pontlistában a számértékek és a berendeződés késleltetése szerintem már összetettebb probléma, de ezek is max 1 körös késleltetéssel jelenhetnének meg.


Az a pár hiénatámadó pedig nem érezhetné magát előnyben.

A teljes hiénatámadás lehetetlenné tétele ( 2-3 körös eseménykésleltetéssel) nem lenne túl okos dolog, hiszen akkor meg az a helyzet állna elő, hogy egyéni támadór vígan maradhat védelem nélkül, s ha történetesen 2-3 ország üt egyet, akkor általában a megtámadott sem tudna rá kontrázni.

Lehet, hogy ezzel a támadó jellegű országok kapnának túl nagy előnyt.

A fenti 1 körös késleltetéseket tartom jó kompromisszumnak.

Vagy maradjon úgy minden mint eddig és a hírhedt hiénákat kapjátok el a saját módszerével : )

Last edited by jura; 05-29-2007 at 11:40.. Reason: Vagy maradjon úgy minden mint eddig és a hírhedt hiénákat kapjátok el a saját módszerével : )
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 05-29-2007, 11:42
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Akkor a többi csopiban miért nem? Ott is vannak hiénázók... Ezt csak akkor támogatom ha minden más csopiban is változik. Semmi nem indokolja, hogy az 1A-ban ez másképp legyen mint máshol.
igen , de a többi csoportban van:
-szövisegítség
-mf bónusz

1/-ban csak mf megy mf ellen, mindeközben igen jól beüthető (sokkal jobban mint lenti szinten ahol vagy szövi megy mfre, vagy mf szövitagra vagy szövitag szövitagra, és csak a 4. lehetőség az mf-mfre (de eközben is megkapja a védelmére a szövitagokkal szemben).

Pontosan az indkolja ami máshol nem, az eltérő harcrendszer.
Reply With Quote
  #13  
Old 05-29-2007, 12:21
jura jura is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Igen , az 1Aban mások a viszonyok
Itt a legtöbb a beton ország is, vagy úgyis mondhatjuk, hogy a klánraki és
a nagy vagyonok léte miatt itt lehet legjobban kiélezni védelemre egy orit, meg támadásra is

Ami pedig a klántámadásra kivonult országok pontlistában tükröződő győzelmét illeti:

A klán hadműveletek és az egyéniek elvileg lehetnének teljesen elszaparáltak is, de mindkettő ugyanazon orik között zajlik, tehát naná, hogy nem kaphatnak több kedvezményt , mint az egyéni támadók.
De miért is támad full csapattal egy szövi?
Mert általában a szétszóródások miatt nem tudja felmérni az ellenség összvédelmi erejét. Tehát ez vaktában történő támadás.
És inkább az a valódi probléma, hogy csak így érdemes támadni (eközben védtelenek maradnak).

csak megjegyzem: jó klántámadással sokkal több földet lehet foglalni, mint amennyit 1-2 hiéna elvesz.
Reply With Quote
  #14  
Old 05-29-2007, 12:28
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by jura View Post
De miért is támad full csapattal egy szövi?
Mert általában a szétszóródások miatt nem tudja felmérni az ellenség összvédelmi erejét. Tehát ez vaktában történő támadás.
hmm? szerintem meg teljesen jól feltudják mérni, max a katmorált kell saccolni..
és azért támad fullra egy szövi, mert pl egy 45% barrakk +10% tornyos másik klánhoz, legalább 70-75% barakkal kell kimenni
Reply With Quote
  #15  
Old 05-29-2007, 12:42
jura jura is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
hmm? szerintem meg teljesen jól feltudják mérni, max a katmorált kell saccolni..
és azért támad fullra egy szövi, mert pl egy 45% barrakk +10% tornyos másik klánhoz, legalább 70-75% barakkal kell kimenni
Biztosan igazad van, nem vagyok szövivezér, nem indítottam még klántámadást

végülis mindegy, h miért , de tény hogy fullal kell menni...
hát ennek meg ára van

de megértem, tényleg idegesítő lehet, ha kifigyel egy hiéna, ezért is írtam azt hogy az 1 körös késleltetések még beleférnének a dologba.

talán OFF:
az is idegesítő, amikor valaki emberhiányt produkál, bemutat egy szerény sereget, meg 0 élelmet, kevés pénzt és ha egy nem hiéna megpróbál korrekten bemenni, akkor egyszerre csak előkerül a pénz, meg még a spájzba is íjász kerül. Utána pedig visszakíséri akár 2-3 ország is a becsapottat.
Mégsem nyitnék topicot arra, hogy ez milyen aljas módszer: Másokat megtéveszteni
a hiéna módszer sem kevésbé tisztességes...
hát...ilyen a játék...
Reply With Quote
  #16  
Old 05-29-2007, 13:29
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by jura View Post
Biztosan igazad van, nem vagyok szövivezér, nem indítottam még klántámadást

végülis mindegy, h miért , de tény hogy fullal kell menni...
hát ennek meg ára van

de megértem, tényleg idegesítő lehet, ha kifigyel egy hiéna, ezért is írtam azt hogy az 1 körös késleltetések még beleférnének a dologba.

talán OFF:
az is idegesítő, amikor valaki emberhiányt produkál, bemutat egy szerény sereget, meg 0 élelmet, kevés pénzt és ha egy nem hiéna megpróbál korrekten bemenni, akkor egyszerre csak előkerül a pénz, meg még a spájzba is íjász kerül. Utána pedig visszakíséri akár 2-3 ország is a becsapottat.
Mégsem nyitnék topicot arra, hogy ez milyen aljas módszer: Másokat megtéveszteni
a hiéna módszer sem kevésbé tisztességes...
hát...ilyen a játék...

Ezt tedd át lécci a viccek topicba, mert semmi köze a témához. Majd egyszer lehet rájössz miért állnak full üresen országok, esetleg annyi védelemmel, amit az automata képzésre belőtt HT leképzett...

Monronak igaza lehet abban, hogy nem lenne tisztességes ha csak az A-ban változna az egyéni csaták láthatósága, bár ezt szerintem orvosolná ha automatikusan járna mindenkinek. Egyébként továbbra is támogatom Wand ötletét.
Reply With Quote
  #17  
Old 05-29-2007, 13:59
jura jura is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ezt tedd át lécci a viccek topicba, mert semmi köze a témához. Majd egyszer lehet rájössz miért állnak full üresen országok, esetleg annyi védelemmel, amit az automata képzésre belőtt HT leképzett...

Monronak igaza lehet abban, hogy nem lenne tisztességes ha csak az A-ban változna az egyéni csaták láthatósága, bár ezt szerintem orvosolná ha automatikusan járna mindenkinek. Egyébként továbbra is támogatom Wand ötletét.
Bocsi, írtam is : off.
Viccnek rossz. De tényleg nem ide tartozik , jogos.


Végülis részben én is támogattam az ötletet csak 1 kör csúszásig látom a játék jobbátételi célját.
Ha bevezetnék (amit kétlek), akkor minden szinten egységesen kellene, mivel mindenhol vannak hiénák...mindig is voltak.
Na nem ragozom tovább, a véleményemet már leírtam. Mások is rágják meg!
Reply With Quote
  #18  
Old 05-29-2007, 15:32
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem szabad szerintem a többi csoportot A val hasonlitani. A ban van olyan tamadasi forma ami a többi csoportba nincsen.
Ahol sűrű a mezony mindig van két körre valaki es a pontlista rendeződés miatt látják hogy valaki klántámadott és mar utik is.
És a vicc hogy általában nem az akit megtámadott...
Reply With Quote
  #19  
Old 05-29-2007, 19:16
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem ghiszem hoyg ezzel gond lenne. Benne van a játékban hogy figyelnek, nézik a kint lévő sergedet, krónikáznak. Aki megy a hekikért válllja be, főleg Aban.

És mielőtt a nagyok leszólnának hogy semmit sem tudhatok róla: nemrég próbálkoztam egy nagy ütéssorozattal. Saját bőrömön tapasztaltam, hogyha látják hogy két napja mgállás nélkül ütsz akkor odafigyelnek. És utólag legnagyobb tiszteletem annak aki 5ször levett földdel, őszintén
__________________
Steve`sfield (#324643)
Reply With Quote
  #20  
Old 05-29-2007, 19:39
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Nem ghiszem hoyg ezzel gond lenne. Benne van a játékban hogy figyelnek, nézik a kint lévő sergedet, krónikáznak. Aki megy a hekikért válllja be, főleg Aban.

És mielőtt a nagyok leszólnának hogy semmit sem tudhatok róla: nemrég próbálkoztam egy nagy ütéssorozattal. Saját bőrömön tapasztaltam, hogyha látják hogy két napja mgállás nélkül ütsz akkor odafigyelnek. És utólag legnagyobb tiszteletem annak aki 5ször levett földdel, őszintén
maxi egyetértés
ez észjáték, nem lehet 0 védelemmel kimenni
a kockázatot be kell vállalni

főhiéna
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A egyéni csaták megreformálása 0-hekis ütések wand Elvetett javaslatok 249 05-08-2008 10:32
1/A egyéni csaták megreformálása nagyoris-kisoris klánban wand Elvetett javaslatok 15 05-29-2007 19:39


All times are GMT +1. The time now is 08:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu