Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #321  
Old 11-07-2006, 13:41
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En nem marhaskodom el egyaltalan, engem effektive az erdekelt, hogy Monro javaslatat hogy kepzeli el, az a fuggveny konvergal-e vmihez, vagy folyamatosan no, de egyre kisebb mertekben.
(Ertem ez alatt, hogy hozzasimul-e a gorbe a vegtelenben egy konstanshoz, vagy megy fel az egbe, csak egyre lassabban)

Lehet tul szukszavu voltam, vagy matekos, remelem mostmar ertheto.
Bocs, de a bejegyzésemben egyértelműen le van írva a kérdésedre a válasz. Te egyszerűen kötekedtél ráadásul úgy hogy még igazad sincs. Most is ugy tűnik, hogy valami ellentmondás van a soraidban Sztem hagyd ezt a matekot ha ennyire nem megy.

Hogy képzelem el?
Példával írom le hátha úgy megérted te is:

1000 bankig minden bank 7500 aranyat termel
1000 bank fölött 7500000+(bankok száma-1000)*(7500000/bankok száma)

Ezzel a képlettel pld folyamatosan növekszik a hozomány a bankok számának növekedésével,de egyre kisebb mértékben. Magyarul a növekmény tart a 0-hoz de sosem éri el azt.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #322  
Old 11-07-2006, 14:11
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Bocs, de a bejegyzésemben egyértelműen le van írva a kérdésedre a válasz. Te egyszerűen kötekedtél ráadásul úgy hogy még igazad sincs. Most is ugy tűnik, hogy valami ellentmondás van a soraidban Sztem hagyd ezt a matekot ha ennyire nem megy.

Hogy képzelem el?
Példával írom le hátha úgy megérted te is:

1000 bankig minden bank 7500 aranyat termel
1000 bank fölött 7500000+(bankok száma-1000)*(7500000/bankok száma)

Ezzel a képlettel pld folyamatosan növekszik a hozomány a bankok számának növekedésével,de egyre kisebb mértékben. Magyarul a növekmény tart a 0-hoz de sosem éri el azt.
No comment. (na, ebben van ellentmondas)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #323  
Old 11-07-2006, 14:36
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
No comment. (na, ebben van ellentmondas)
Ne is mert megint belesülsz Sok lesz már ennyi leégés egy programozó matematikusnak

Egyébként ha ekkora koponya vagy miért nem javasolsz valamit néha?
Pld véleményezhetnéd az egyel ezelötti hsz-ben vázolt javaslatomat. Persze csak ha érted egyáltalán De akár tehetsz saját javaslatot is rá én biztosan nem fogok csak azért belekötni, mert nem szeretlek...
Reply With Quote
  #324  
Old 11-07-2006, 15:33
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Ne is mert megint belesülsz Sok lesz már ennyi leégés egy programozó matematikusnak

Egyébként ha ekkora koponya vagy miért nem javasolsz valamit néha?
Pld véleményezhetnéd az egyel ezelötti hsz-ben vázolt javaslatomat. Persze csak ha érted egyáltalán De akár tehetsz saját javaslatot is rá én biztosan nem fogok csak azért belekötni, mert nem szeretlek...
Latom, fogalmad sincs, mit jelent az, hogy _magan_uzenet.

Tudod mit, azert nem javasolok ide semmit, mert nem ertem, amit irtal. Jo? Igy minden rendben lesz? Megnyugszol te is, hogy hulye vagyok, aztan ennyi.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-07-2006 at 15:53..
Reply With Quote
  #325  
Old 11-08-2006, 03:21
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default kisse tul bonyi

en nem ertek annyira a matekhoz, de ezt mondjuk hogy irnad le a sugoban kovethetoen?

1000 bank fölött 7500000+(bankok száma-1000)*(7500000/bankok száma)

az eredeti ugye sokkal 1szerubb: 7500/bank es slussz.

ebbol a jatekosok zome 1 budos mukkot sem ertene. az az elozo lista, amire azt mondtatok nem jo, az 1szeru esszel viszont kovetheto. ennyi hekinel ennyi, es kesz. nem csak programozo matekosok jatszanak am itt... ilyesmit is figyelembe kell venni neha.
Reply With Quote
  #326  
Old 11-08-2006, 06:24
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
en nem ertek annyira a matekhoz, de ezt mondjuk hogy irnad le a sugoban kovethetoen?
Így: 1000 banking a bankok termelékenysége 7500 arany / kör az 1000-ik bank után minden bank egyre kevesebbet termel.


Egyébként iagazad van bonyolult, de logikailag érthető és megkérdem a háborúzás, vagy a mágja esetleg a tolvajlás képlete mennyivel egyszerűbb számodra? Ráadásul a bankokét ki sem kell számolnod mert a pénzügy oldalon látni fogod ellentétben ezekkel.

pld a háborúnál?:
egységek alapértéke x (1+fajibónuszok) x (1+tekercsek) x (1+MF bónusz) x (1+felfelétámadásbónusz) x (1+varázslatbónusz) x (1+tábornokok bónusza) x katonai morál.

Tényleg sokkal egyszerűbb és kevesebb változót kell behelyettesítened ha ki akarod számolni ;D

Last edited by monro; 11-08-2006 at 06:28..
Reply With Quote
  #327  
Old 11-08-2006, 06:57
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Szerintem jo a keplet ra.
S nem latom bonyolultabbnakmint masik kepletet.
Ha le van irva a keplet, akkor mindenki be tud helyettesiteni.

Ugyanez van pl. az alvilag sugoban:

"Hogy egy tolvajakció sikeres-e, azt a tolvajok számán, katonai morálon, faji módosítókon és varázslatokon kívül mégegy szempont befolyásolja: a pontlista-beli helyezések különbsége.

A módosító képlete: A két ország helyezésbeli különbsége * 20 / csoportlétszám

Ha a módosító értéke kevesebb, mint 1, akkor 1-gyel számolj. A célország védekezőerejét ezzel a módosítóval szorozd be."

Barki ha elolvassa, behelyettesit es szamol vele.
Reply With Quote
  #328  
Old 11-11-2006, 05:21
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Nekem nem tetszik a képlet sőt az ötlet se,túl nagy az ugrás és egyáltalán nem akadályozza meg az extrém életképtelen ori építését Szerintem első körben lehetne a százalékos(10-15% bank max) területre vonatkozó javaslat és akkor nem kell elmenni ilyen nagyon szép ,de teljesen meddő matematikai vitákba sem.
Reply With Quote
  #329  
Old 04-27-2007, 22:35
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Így: 1000 banking a bankok termelékenysége 7500 arany / kör az 1000-ik bank után minden bank egyre kevesebbet termel.

és jó volna ha végre az ilyen topikok amiben a legtöbben egyet értenek, a vita hiányában nem tűnnének el a sűlyesztőben, hanem a megvalósítás útjára lépnének

(ezt pl. alig találtam meg)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mese, mese mátka... :) Cece Kreatív sarok :) 255 02-16-2010 18:49
A szabis orik ne számítsanak bele a pontlistába! Hunor a sirály Elvetett javaslatok 2 04-09-2007 14:52
nagy párbaj felirat megszüntetése a főmenüben kérdés Elvetett javaslatok 54 03-13-2007 18:59
Saját pontlista - Ellenséges orik szine Non Omnis Moriar Elvetett javaslatok 1 02-15-2007 13:17
Démon orik Démon Országlisták 0 07-01-2006 20:17


All times are GMT +1. The time now is 12:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu