Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Használnád-e a hadisarcot, ha a játék szabályai lehetővé tennék?
Igen használnám. 38 62.30%
Nem, nem használnám. 23 37.70%
Voters: 61. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 01-19-2008, 18:35
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A B csoportban eléggé durva összegek rámehetnek egy háborúra -ki az a hülye, aki kifizeti a háború teljes költségét a győztesnek? Inkább harcolok még ugyanannyit. Ugyanott vagyok. A háborúban úgy nyersz sokszor, hogy az ellenfél feléli vagyonát -miből fizetné ki a teljes harc költségét? Vagy beszámítanánk a saját oldalon hullott egységeket és veszett földet is?
Miből fizetne? Gyűjtsek össze az országomban 1-2 MRD-okat kp-ben, mert vesztettem? Vesztes orival hogyan akadályozom meg, a gyűjtés közben fosztókat?
Egy reálisabb összegben megállapított sarcot még kifizetne az ember.
A korlátozás pedig ott lenne, hogy heti 2 fellépőt sarcolnál a kb 50 fellépőből (vagy mennyien jönnek hetente) -tehát közel sem mindenkit. Nem elég?

Ezért favorizálom azt, hogy ne legyen számolgatás, hanem legyen meg a lehetőség és a felek döntsék el hogy háborúznak, vagy az egyik fél esetleg fizet a békéért. Szerintem ez a legegyszerübb és a legtisztább, gondolom at sem akarná iylen számitásokkal terhelni a szervert.

Lezajlik egy két ütés, akkor már a háborúzó felek kb sejtik hogy érdemes e folytatni és hogy melyikük a jobb. A vesztes fél pedig tud alkudni, tudja h x időn belül mekkora tartalékot tud pénzé tenni.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)

Last edited by Gyula; 01-19-2008 at 18:37..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 01-22-2008, 14:14
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

szavaztam a támogatásra, de csak ésszel

sokan irták hogy veszteség meg miegymás, hogy a vesztes mekkora pénzeket elő a piacon.

Uram bocsá. MF vagyok és belekötök egy szövibe, akkor szerrintem 2-3 ütés alatt láthato lesz hogy vagy minden oké gyenge a szövi, vagy baj van mert ugy elvernek mint a lovat.

Ugyanmár hadd lehessen felajánlani valamennyi összeget, és itt a pont. A rendszernek kéne figyelni hogy mondjuk az össz vagyonkának mondjuk max a 10%-át lehessen sarcolni, természetesen a vesztesnél aki fel akarja ajánlani.
A szám példa, lehet 20% is

Innentől ha valaki azt mondja adj nekem 1 milliárdot, de a vesztes össz vagyonkája ennyi akkor max azt tudja mondani hogy max 100 millkát tudok adni.

Azért nehogy már arra menjen az egész hogy potolja a gyöztes veszteségeit, itt arrol van szo hogy a gyöztes gyözött és mondjuk a hab a tortán az a kis összeg

És nem tennék különbséget a szintek között

Mondok mégegy példát, hogy pontosan mirre lenne jo

fel akarok lépni 1-2 nap mulva, és mondjuk a környéket le akarom MNT-ni hogy nyugodtan a piacrol összeszedjem a dolgaimat. Ne adj isten nem fogadja el valaki. De ha felajánlok neki egy bizonyos összeget lehet hogy nyugodtabb lesz a környék.
természetesen a % a max lehetne. Innentől nem az a cél hogy tönkreverjünk valakit, mert ugye az ellenek csökken az össz vagyonkája hanem okosan verjük le hogy minnél több legyen a %
innentől a tulzott ütésből is kevesebb van.
Reply With Quote
  #173  
Old 01-22-2008, 19:09
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
szavaztam a támogatásra, de csak ésszel

sokan irták hogy veszteség meg miegymás, hogy a vesztes mekkora pénzeket elő a piacon.

Uram bocsá. MF vagyok és belekötök egy szövibe, akkor szerrintem 2-3 ütés alatt láthato lesz hogy vagy minden oké gyenge a szövi, vagy baj van mert ugy elvernek mint a lovat.

Ugyanmár hadd lehessen felajánlani valamennyi összeget, és itt a pont. A rendszernek kéne figyelni hogy mondjuk az össz vagyonkának mondjuk max a 10%-át lehessen sarcolni, természetesen a vesztesnél aki fel akarja ajánlani.
A szám példa, lehet 20% is

Innentől ha valaki azt mondja adj nekem 1 milliárdot, de a vesztes össz vagyonkája ennyi akkor max azt tudja mondani hogy max 100 millkát tudok adni.

Azért nehogy már arra menjen az egész hogy potolja a gyöztes veszteségeit, itt arrol van szo hogy a gyöztes gyözött és mondjuk a hab a tortán az a kis összeg

És nem tennék különbséget a szintek között

Mondok mégegy példát, hogy pontosan mirre lenne jo

fel akarok lépni 1-2 nap mulva, és mondjuk a környéket le akarom MNT-ni hogy nyugodtan a piacrol összeszedjem a dolgaimat. Ne adj isten nem fogadja el valaki. De ha felajánlok neki egy bizonyos összeget lehet hogy nyugodtabb lesz a környék.
természetesen a % a max lehetne. Innentől nem az a cél hogy tönkreverjünk valakit, mert ugye az ellenek csökken az össz vagyonkája hanem okosan verjük le hogy minnél több legyen a %
innentől a tulzott ütésből is kevesebb van.

Mondok én is egy példát.
Fellépek G-be, és szöviháborúba keveredek, ami emészti a pénzt rendesen, de nekem éppen nincs. Viszont van egy haverom aki tele van vele. A háború közben 2x jól megcsapom, ő pedig rögtön teljesen szabályosan megváltja a békét 1 mrd arannyal, mert megengedheti magának. Sima ügy piaci fogó meg minden nélkül. Ennyire azért ne egyszerűsítsük le a dolgot.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #174  
Old 01-22-2008, 19:29
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Mondok én is egy példát.
Fellépek G-be, és szöviháborúba keveredek, ami emészti a pénzt rendesen, de nekem éppen nincs. Viszont van egy haverom aki tele van vele. A háború közben 2x jól megcsapom, ő pedig rögtön teljesen szabályosan megváltja a békét 1 mrd arannyal, mert megengedheti magának. Sima ügy piaci fogó meg minden nélkül. Ennyire azért ne egyszerűsítsük le a dolgot.
Nem egyszerübb akkor utalni? Szerintem igen.
Egyik verzió itt, hogy a veszteségeidtöl függjön a sarc mértéke, teszem fel okoztatsz magadnak 2 millirnyi kárt, hogy kapj egy milliárdot?

Másik verzió, amiben én gondolkodom, hogy nem veszteség alapján megy a sarc hanem, megegyezés alapján. Valóban lehetőséget ad a pénz átadására, de ennek lennének feltételei, ami lehet hadüzenet, előzetes ütések, háború.
Meg aztán jóbarátod is lehet, hogy ha kétszer hagyja magát bezúzni és még fizet is. Ez még kültségesebb is lehet mint egy átutalás.

Ha meg mészárolni mész ő meg véletlenül előtte kirakja az egységeit a piacra, akkor jó esélyel mind ketten mentek az anarhba.

Utalni egyszerübb, vagy simán leszövizni, és átkarizzátok a pénzt.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #175  
Old 01-22-2008, 19:46
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Nekem nincs különösebb érvem mellette se ellene, csak ahogy olvastam Gyula hsz-ét jutott eszembe a következő. Mintha korábban olvastam volna.

Lehetne maximalizálni egy összegben a sarc mértékét, ellenben a kicsikart békét egyik fél sem bonthatja fel, pl 2 hétig. Vagy 1hónapig. Így mint utalási lehetőség elég lassú lenne.
Bár én hamarabb eldurrogtatnám azt az 1millrd-ot...mint átutalnám.
De ha 100-200millióról lenne szó, megegyeznék. Ezért is lenne jó a megbeszélt összeg lehetősége.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #176  
Old 01-22-2008, 19:52
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Nekem nincs különösebb érvem mellette se ellene, csak ahogy olvastam Gyula hsz-ét jutott eszembe a következő. Mintha korábban olvastam volna.

Lehetne maximalizálni egy összegben a sarc mértékét, ellenben a kicsikart békét egyik fél sem bonthatja fel, pl 2 hétig. Vagy 1hónapig. Így mint utalási lehetőség elég lassú lenne.
Bár én hamarabb eldurrogtatnám azt az 1millrd-ot...mint átutalnám.
De ha 100-200millióról lenne szó, megegyeznék. Ezért is lenne jó a megbeszélt összeg lehetősége.
Igen az első hozzászólásokban van erröl szó.
Valamelyik nap ha lesz időm átnézem őket és bemásolom ide a javaslatokat.
Ha jól emlékszem úgy szólt a javaslat, hogy 50-1000millióig lehetne sarcot adni és az mnt 2-26 hét lenne. A pénz és az mnt párhuzamban lennének, tehát egy milliárdos sarc esetén 26hét felbonthatatlan mnt lenne, ennyi idő alatt egy szintet 3szor is kényelmesen lehet teljesiteni. 1/A-ban meg jó esélyel eltávolodnak egymástol a felek ennyi idő alatt, szóval nem érné meg baráti pénz átadásokra használni ezt a lehetőséget.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)

Last edited by Gyula; 01-22-2008 at 19:56..
Reply With Quote
  #177  
Old 01-22-2008, 20:03
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Valahol az elején írtam már, de megismétlem nagyjából, mert nincs kedvem előbogarászni.

A legnagyobb baj ezzel a javaslattal, hogy mivel direkt pénzcserét jelent játékosok között, óhatatlanul vissza fognak élni vele. Hogy ez ne legyen túl egyszerű, annyira be kell szabályozni, hogy a végén egy átláthatatlan szabálytengerbe veszünk. Ezzel szemben gyakorlati haszna alig van.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #178  
Old 01-22-2008, 20:07
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Valahol az elején írtam már, de megismétlem nagyjából, mert nincs kedvem előbogarászni.

A legnagyobb baj ezzel a javaslattal, hogy mivel direkt pénzcserét jelent játékosok között, óhatatlanul vissza fognak élni vele. Hogy ez ne legyen túl egyszerű, annyira be kell szabályozni, hogy a végén egy átláthatatlan szabálytengerbe veszünk. Ezzel szemben gyakorlati haszna alig van.

Olyan javaslat szerintem sose lesz amivel nem lehet vissza élni.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #179  
Old 01-22-2008, 20:18
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Olyan javaslat szerintem sose lesz amivel nem lehet vissza élni.

Lehet
De akkor meg minek bonyolítani a játékot egy eleve megkérdőjelezhető hasznosságú szabálytömeggel. Sokkal tisztább ez most így ahogy van. Nem kérhetsz és nem kaphatsz senkitől semmit előre megbeszélten.

Korábban már ezt is írtam: nem hiszem, hogy jót tenne a játéknak, ha bazi nagy vagyonnal szaladgáló, és azt szintenként beújrázó orik aprópénzen vehetnék meg maguknak a békét. Azt se hiszem, hogy a nyugis termelést ilyen hadisarcokkal kellene egyszerűbbé tenni.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #180  
Old 01-22-2008, 22:51
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Nekem nem tetszik különösebben a hadisarc, de el tudnám fogadni, hogy bevezetsére kerül a játékba. Én biztos nem élnék vele. A javaslatom ezzel kapcsolatosan (ami már több helyen elhangzott korábban, csak összeszedtem a nekem tetsző/elfogadható elemeket):
1. teljesen felesleges bármilyen összegben korlátozni a sarcot, ha valaki át akar adni egy másik orinak pénzt, át tudja utalni. Két harcoló fél el tudja dönteni, mikor mennyiért éri meg neki abbahagyni a harcot, vagy ha nem tudnak megállapodni, az fog történni ami most is van, vagy ütik egymást a végtelenségig, vagy egyszer csak abbahagyják.
2. ha valaki sarcot fizet a másiknak, az véleményem szerint az egész szintre vehesse meg magának a békét. Vagy mondjuk 1000 körre, ami egy szint teljesítéséhez alapból szükséges, hogy ha mondjuk sokáig ugyanazon a szinten vannak, ne tartson a végtelenségig. Ezzel a visszaélések nagy részét is ki lehetne szűrni
3. egy országnak heti egy sarcolást engedélyeznék, mindkét oldalról (nyertes/vesztes)
4. az 5. szinten ne legyen sarc

Ez így egy olyan módosítás lenne, amivel ha valaki nem akar élni, akkor ugyanúhy játszik tovább, mint most, de aki nagyon békét szeretne, az meg tudja vásárolni, ha erre a másik fél is hajlandó.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu