Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Szerinted hogyan lenne a hétvégi játék újra vonzóbb?
Jó így, ahogy van. 6 23.08%
Lényegesen kevesebb kör legyen a képzés/építés/tekiírás, mint most (fele) 3 11.54%
Legyen a kezdeti védelem hosszabb 1 3.85%
Kevesebb kör legyen a képzés/építés/tekiírás (fele) + kezdeti védelem legyen hosszabb 6 23.08%
Ne legyen választható a törpe faj 4 15.38%
Más ötletem van (írd le!!!) 6 23.08%
Voters: 26. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-20-2009, 07:07
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default Mentsük meg a hétvégi játékot!

Az utóbbi időben egyre kisebb a két hétvégi játék iránti érdeklődés, 6-8-10 ország játszik, de az eredményeknél ennek több, mint fele 200 heki alatt fejezi be...
Aki késik pár órát, már esélye sincs semmire, mert mire lenne vmi védelme bármi ellen is, máris leszedtek róla bőven földet. Pedig ez egy több, mint két napos játék, nem kellene péntek éjfélre "meguntatni" senkivel...

Javaslatom az lenne, hogy a hétvégi játékokban is rövidüljön le a képzés/építés/tekiírás ideje (a felfedezésé maradjon, ne erre építsenek a résztvevők)...
Így lenne lehetősége a később érkezőknek is, hogy játszanak, akik meg elkezdik időben, azoknak sem kellene sokat várni a spec egységekre, főleg a normálban.
Talán a törpe dominanciája is csökkenne, bár a termelés/kovács/férőhely miatt valószínűleg nem jelentősen...
Én arra gondoltam, hogy a képzés/tekiírás/építés egységesen 5 kör lenne minden fajnál gyorsítva és védő/támadó esetén pedig 4 (a számokkal lehet még variálni).
Nem egy 2 napos ingyen párbajt akarok ezáltal, hanem egy olyan hétvégi játékot, mint anno volt, ahol még vasárnap este is 2-3-4-5 ori csatázott a győzelemért, a létszám meg mindig 30 feletti volt...

Vélemény?

Ui.:Ha ez nem valósítható meg technikailag, akkor Ati kérlek írj ide, mert addig nem indítok szavazást a témában. Köszönöm!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-20-2009, 13:22
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Az én tapasztalatom az, hogy sokan akik elkezdik azért hagyják abba, mert egy egy nagymenő az elején jól elhúz, aztán úgy látja már esélye nincs semmilyen érdemi eredményre. Talán azzal, ha megnövelnénk a védelmet, kicsit több kedvet kapnának sokan a játékhoz is. Nyilván nem 3 napra, de mondjuk 24, 36 vagy 48 kör elegendő lenne egy kellemes kezdéshez. Aztán már valóban a játéktudás döntene és valós képet adna a tojás és a zászló helyzete.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #3  
Old 11-20-2009, 13:29
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Az én tapasztalatom az, hogy sokan akik elkezdik azért hagyják abba, mert egy egy nagymenő az elején jól elhúz, aztán úgy látja már esélye nincs semmilyen érdemi eredményre. Talán azzal, ha megnövelnénk a védelmet, kicsit több kedvet kapnának sokan a játékhoz is. Nyilván nem 3 napra, de mondjuk 24, 36 vagy 48 kör elegendő lenne egy kellemes kezdéshez. Aztán már valóban a játéktudás döntene és valós képet adna a tojás és a zászló helyzete.
Erre azt tudom írni, hogy ha egyszeere kezdi el 10 ország, akkor is lesz közte aki elhúz, mert másképp játszik. Azért nem lehet elvárni, hogy mindenki egyformán játszon...
Ha meg valaki késik, akkor hiába a 48 kör védelem, a másik, aki előtte órákkal kezdett, bőven leveri utána is...
Hiszen ebből 20 kör, mire beérnek az első katoaképzések
De ha 5 körös képzések lennének, akkor lenne értelme még a több kör védelemnek is, mondjuk 5 körös képzések és 20 kör védelem (számok változtathatóak)...
nos?


persze akkor minden párbaj így lenne ezentúl...
ettől még a törpe lenne a favorit faj, de nem lenne teljesen esélytelen a többi sem, főleg, ha lenne szövi is, mint régen...
Reply With Quote
  #4  
Old 11-20-2009, 13:30
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Csak kiírok pár választást, kiegészítve elgondolásom Tsobiéval
Reply With Quote
  #5  
Old 11-20-2009, 13:33
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Az én tapasztalatom az, hogy sokan akik elkezdik azért hagyják abba, mert egy egy nagymenő az elején jól elhúz, aztán úgy látja már esélye nincs semmilyen érdemi eredményre. Talán azzal, ha megnövelnénk a védelmet, kicsit több kedvet kapnának sokan a játékhoz is. Nyilván nem 3 napra, de mondjuk 24, 36 vagy 48 kör elegendő lenne egy kellemes kezdéshez. Aztán már valóban a játéktudás döntene és valós képet adna a tojás és a zászló helyzete.
Ebben igazad lehet, ugyanakkor mindenki megtanulhatja, hogy hogyan lehet gyorsan foglalni az elején pl, akár az ilyen gyors foglalási kísérletet védeni, stb, stb. Akit az elején elveri az, aki elhúz, azon a 48 körös védettség annyit segítene, hogy annyival később veri el... Szerintem ez nem változtatna a dolgon.
Szóval ez inkább tudás és tapasztalat kérdése; így is elég sok esélykiegyenlítés van azzal, hogy sokáig lehet kapaszkodni az elsőkre azzal, hogy folyton lefelé földelsz. Ha jól fejleszted közben az orid, akkor abból ki is lehet törni még.
Szóval szerintem sokan nem azért hagyják abba, mert elhúz valaki, hanem mert a kitartásuk mondjuk 0. És a kitartás is egy verseny szerves része.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #6  
Old 11-20-2009, 13:37
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Von, de fogjuk fel inkább szórakozásnak, ne versenynek...
Akkor tudjon már mindeki jól szórakozi, ha nem is egyforma mértékben...
Reply With Quote
  #7  
Old 11-20-2009, 13:38
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Von, de fogjuk fel inkább szórakozásnak, ne versenynek...
Akkor tudjon már mindeki jól szórakozi, ha nem is egyforma mértékben...
Az a szórakozás benne, hogy verseny
Vagy nem nyerni akarsz a végén? Vagy ha nem az, akkor mi a szórakozás benne? Tét nélkül most is lehet hülyülni hétvégin
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #8  
Old 11-20-2009, 13:39
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Az én tapasztalatom az, hogy sokan akik elkezdik azért hagyják abba, mert egy egy nagymenő az elején jól elhúz, aztán úgy látja már esélye nincs semmilyen érdemi eredményre. Talán azzal, ha megnövelnénk a védelmet, kicsit több kedvet kapnának sokan a játékhoz is. Nyilván nem 3 napra, de mondjuk 24, 36 vagy 48 kör elegendő lenne egy kellemes kezdéshez. Aztán már valóban a játéktudás döntene és valós képet adna a tojás és a zászló helyzete.
Tehát, nálam nem a valós képet mutatja, köszi Tsobi!

De komolyra fordítva a szót, mindenképpen érdemes ezen gondolkodni, tehát Pool kezdeményezése jó gondolat.

Azonban nem így, hogy hogyan még nem tudom, de majd igyekszem valamit hozzátenni.

A képzések, építések és tekiírások felgyorsítása, még nagyobb előnyhöz juttatná a pénteken kezdőket, azokkal szemben akik később lépnek be, mivel addigra, már jóval előlrébb járnának a gyorsabb képzések miatt, és hiába lesz a frissen belépőnek 5 körön belül az első képzésből x íja, az időben elinduló ori simán leveri ugyanúgy mint most.

A több körön át tartó védelem talán jobb, de nem hiszem, hogy valaki azért kapott volna ki, mert az első 36 körben nem volt védelem alatt, az ezidő alatti ütések alapvetően nem határozzák meg a végkifejletet szerintem.
Sokkal inkább a szombati nap, amikor már úgyis lejárna a védelem, és a képzések számától és mennyiségétől függ leginkább az orik esélye.

A felvázolt két gondolat max annyiban tenné színesebbé a Hétvégit, hogy a játszható és esélyes fajok köre kibővülne, ami persze nem elhanyagolható.
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
Reply With Quote
  #9  
Old 11-20-2009, 13:40
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Az a szórakozás benne, hogy verseny
Vagy nem nyerni akarsz a végén? Vagy ha nem az, akkor mi a szórakozás benne? Tét nélkül most is lehet hülyülni hétvégin
Most sincs tétje, max az, hogy jól elverlek-e vagy sem
De most nem ez a lényeg, hanem az indító szöveg...
Erre vmi ötleted?
Reply With Quote
  #10  
Old 11-20-2009, 13:43
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Elfi View Post
Tehát, nálam nem a valós képet mutatja, köszi Tsobi!

De komolyra fordítva a szót, mindenképpen érdemes ezen gondolkodni, tehát Pool kezdeményezése jó gondolat.

Azonban nem így, hogy hogyan még nem tudom, de majd igyekszem valamit hozzátenni.

A képzések, építések és tekiírások felgyorsítása, még nagyobb előnyhöz juttatná a pénteken kezdőket, azokkal szemben akik később lépnek be, mivel addigra, már jóval előlrébb járnának a gyorsabb képzések miatt, és hiába lesz a frissen belépőnek 5 körön belül az első képzésből x íja, az időben elinduló ori simán leveri ugyanúgy mint most.

A több körön át tartó védelem talán jobb, de nem hiszem, hogy valaki azért kapott volna ki, mert az első 36 körben nem volt védelem alatt, az ezidő alatti ütések alapvetően nem határozzák meg a végkifejletet szerintem.
Sokkal inkább a szombati nap, amikor már úgyis lejárna a védelem, és a képzések számától és mennyiségétől függ leginkább az orik esélye.

A felvázolt két gondolat max annyiban tenné színesebbé a Hétvégit, hogy a játszható és esélyes fajok köre kibővülne, ami persze nem elhanyagolható.

Elfi, én végülis nem azért indítottam a témát, hogy a szombat délben belépőknek is reális esélye legyen nyerni, hanem mert teljes érdektelenség van a hétvégik iránt és ezen szeretnék változtatni...
Nekem sincs időm péntektől hétőig gép előtt ülni, de ha indulásnál vagyok, akkor szoktam menni, egy jó kezdéssel már egész könnyen el lehet boldogulni a hétvégén...

Tehát én arra várnék ötleteket, hogy lehetne változtatni a játékon úgy, hogy újra legyen 30-40 ori a pontlistán, de ebből 20-25 ténylegesen játszon is, vagy ne legyen 5 (X) sereggel üthető....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A játékot megnyitottuk! :) Ati Kedvcsináló 23 04-28-2010 11:34
Mentsük meg az 1A-t a bunkerelfektől! monro Megbeszélések 274 01-08-2010 08:11
Mentsük meg az 1/A-t kissé másképp Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 11-10-2009 13:23
A játékot megnyitottuk! :) Ati Általános beszélgetések 2 07-01-2009 13:12
A játékot megnyitottuk! :) Ati Tesztelés 0 07-01-2009 12:52


All times are GMT +1. The time now is 00:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu