Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 11-08-2006, 17:52
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

miert? az nem nez ki hulyen, hogy 799 heki utan +1 es hirtelen erosebb vagy?

a szintlepes utan minden jon tiszta lappal, kapja meg a bonuszt akkor. uj szint uj vilag.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 11-08-2006, 18:53
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A lich tök jó dolog, nekem is kéne otthonra egy, nyírná a füvet, levinné a szemetet, locsolná a virágokat meg elmosogatna. A postást is jobban meg tudná ugatni, mint a kutya.
Hagyjuk már ezt a más játékban ez így van, meg úgy van dolgot, én sem rohanok kaszát lengetve az AD&D hegesztőihez, hogy depedig a Hódítóban láttam ezt meg ezt, aminek köze nincs az AD&D világához, de tegyétek bele az új verzióba, mert baróállatübersirálymegasüti dógok ám azok.

Szóval csak semmi hulla hókuszpókusz, varik tartásával tekik hiányában csak a seregét gyengítenénk tovább, amiben elvileg erősnek kéne lennie. Kéne.
A többi ellen jelenleg nincs kifogásom, ezektől még sereggel ugyanúgy szétcsaphatja a hullákat bárki, aki akarja. Mint ahogy eddig is.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #223  
Old 11-08-2006, 19:28
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

most

1000 heki

235 ház 11750 nép
765 barakk 30600 elit

+20% férőhely

1000 heki

200 ház 12000 nép
800 barakk 38400 elit

hát nem tom, sokat nem kéne vele szenvedni így se, de azért ez majdnem 25% al több haderő, és így legalább létszámban a többiek fölé nőhet, ami szöviben kifejezetten hasznos.
Reply With Quote
  #224  
Old 11-08-2006, 19:35
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
miert? az nem nez ki hulyen, hogy 799 heki utan +1 es hirtelen erosebb vagy?

a szintlepes utan minden jon tiszta lappal, kapja meg a bonuszt akkor. uj szint uj vilag.
az nem hülyeség hogy 599 heki és 600nál hirtelen többet kopsz? vagy 199 heki, nem kopsz több millió tekercsel, +1 és hirtelen több 10k teki eltűnik?

ennyi erővel... szerintem hiába furcsa, még mindig jobb. mint szintenként, ezzel a hullát a minimummal való lépésre ösztönözzük, hogy inkább fent szerezzen több földet, mert lent már nem tud......
Reply With Quote
  #225  
Old 11-08-2006, 19:37
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
A lich tök jó dolog, nekem is kéne otthonra egy, nyírná a füvet, levinné a szemetet, locsolná a virágokat meg elmosogatna. A postást is jobban meg tudná ugatni, mint a kutya.
Hagyjuk már ezt a más játékban ez így van, meg úgy van dolgot, én sem rohanok kaszát lengetve az AD&D hegesztőihez, hogy depedig a Hódítóban láttam ezt meg ezt, aminek köze nincs az AD&D világához, de tegyétek bele az új verzióba, mert baróállatübersirálymegasüti dógok ám azok.

Szóval csak semmi hulla hókuszpókusz, varik tartásával tekik hiányában csak a seregét gyengítenénk tovább, amiben elvileg erősnek kéne lennie. Kéne.
A többi ellen jelenleg nincs kifogásom, ezektől még sereggel ugyanúgy szétcsaphatja a hullákat bárki, aki akarja. Mint ahogy eddig is.
szerintem mostmár senki nem akar hulla hókuszpókuszt szóval lazíthatsz...


Med: nekem tettszik a felosztásod.
Reply With Quote
  #226  
Old 11-08-2006, 19:40
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

csakhogy nyilvan sokkal konnyebb lenne hozzacsapni a 10% hadero novekedeshez a az ujabb erositeseket amiket emlitettem. hiszen az mar mukodik, csak 1szeruen ki kellene egesziteni, 1szeru melo lenne, talan atit is konnyebb lenne erre ravenni. es meg 1szer mondom: uj szint uj vilag (es erosebb hulla).
Reply With Quote
  #227  
Old 11-08-2006, 20:01
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
csakhogy nyilvan sokkal konnyebb lenne hozzacsapni a 10% hadero novekedeshez a az ujabb erositeseket amiket emlitettem. hiszen az mar mukodik, csak 1szeruen ki kellene egesziteni, 1szeru melo lenne, talan atit is konnyebb lenne erre ravenni.
na ez már egy megfontolandó érv viszont...
Reply With Quote
  #228  
Old 11-08-2006, 20:29
Med Med is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 53
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
A lich tök jó dolog, nekem is kéne otthonra egy, nyírná a füvet, levinné a szemetet, locsolná a virágokat meg elmosogatna. A postást is jobban meg tudná ugatni, mint a kutya.
Hagyjuk már ezt a más játékban ez így van, meg úgy van dolgot, én sem rohanok kaszát lengetve az AD&D hegesztőihez, hogy depedig a Hódítóban láttam ezt meg ezt, aminek köze nincs az AD&D világához, de tegyétek bele az új verzióba, mert baróállatübersirálymegasüti dógok ám azok.
Kicsit keserédesek a hozzászólásaid egy csokihoz képest, csokibácsi

De amit itt állítasz, az több sebből vérzik... a D&D és a Gyűrűk Ura az alapja minden fantasy játéknak, így ennek is. Vagy pedig felejtsd el a fajokat, és a varázslókat is - és bizony ezek a világok mindig is ragaszkodnak egyfajta saját következetességhez, amit az adott kontextusban "realitásnak" lehet nevezni. Ebbe pedig beleférnek azok, amiktől a hátad borsózik

De nyugodj meg, a lych témát nem erőltetem (de ha lesz egy ilyened, föltétlen küldj egy fényképet, amint lábonleheli kékeslilás gőzzel a postást ), viszont az elvi kérdésben nem értek egyet Veled.
Bizony, ha tetszik, ha nem, a Hód nem stílusalapító világ, hanem egyfajta fantasy adaptáció (vagy klón, ha úgy tetszik), így alapként hivatkozni rá kissé túllő a célon. Jó játék, ezért is játsszuk szívesen, és ezért is próbáljuk közös erővel javítani. Ebben pedig a Te erőd is benne van
...és most egyetértünk a hullában is - százalékot neki már csak az a kérdés, hogy csopinként vagy hekinként...

ezt viszont döntsük el most: ugyanis a hód elvi rendszere mindkét megoldást tartalmazza - csopinként is bónuszol, meg hekinként is (ld. tekik kopása).
Abban kéne megegyezni, melyik paradigmába soroljuk a hullát inkább...
Reply With Quote
  #229  
Old 11-08-2006, 20:36
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Med View Post
... így alapként hivatkozni rá kissé túllő a célon.
Akkor sikerült, a felesleges köreidet megfutottad, mivel állítani nem állítottam semmit, csak próbáltam valamire rávilágítani Asszem be kell szereznem valami brutál reflektort ...

Atit kéne meginterjuvolni, hogy ami eddig keletkezett, arról mi a véleménye, mert ha nem a válasz, akkor felesleges a hektár vs. csoport dolgon tanakodni.

Amúgy tudod mi az az étcsoki? :P
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #230  
Old 11-08-2006, 20:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Atit kéne meginterjuvolni, hogy ami eddig keletkezett, arról mi a véleménye, mert ha nem a válasz, akkor felesleges a hektár vs. csoport dolgon tanakodni.
Jópár témát átdobtam ma a megfontolás alatt levők közé, most más témákkal nemigen foglalkozom. Majd...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu