Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #501  
Old 03-10-2011, 21:39
Sheldon Sheldon is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Egypt, Hurghada
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

12 Éve játszom már, és többször, sok sok szemes orim is akadt A mostani országomnak nincs, de elvagyok vele. Ha jó a játékos, nem kell. És jó sokszemest ütni, mert sokszor eltunyul
De az ötlet, hogy pénzért lehessen venni, az teljesen hód ellenes szerintem. Elveszne az az érték, amit az jelentett, hogy X alkalommal körbefordultál, barátokat gyűjtöttél, ellenségekre és NÉV re tettél szert.. Senkik hinnék azt, hogy valakik lettek - már elnézést. Járják végig a ranglétrát én azt mondom.
A pénzt meg ehelyett igyuk el közösen!
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Sheldon For This Useful Post:
Sponsored Links
  #502  
Old 03-10-2011, 21:42
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Miről van szó?

Felvetettem anno, hogy egy lean startuphoz hasonlóan iterációval érdemes szerintem az új regelők bennmaradási arányát növelni. Mindezt azért, mert egyesek marketinget emlegettek már, holott előtte sokminden mást érdemes tenni még.
Majd ezután felvetettem a monetizálást, mint a marketing (röviden ez alatt az új felhasználók szerzését értem) előtti másik lépést. Itt írtam 5 darab ötletet, amiből természetesen kifejezték a javak vásárlásával szembeni ellenérzésüket páran, röviden, tömören. Ez ok. Most pedig előkerült a téma megint, már nem röviden, tömören.

Pénz, pénz, pénz, milyen jól el lehet rágódni rajta, de leírnám, hogy miért is hoztam fel.
Sematikusan:

Iteráció => megfelelő maradási arány => monetizáció => marketing =>új regelők, majd vissza a másodikhoz és végtelen ciklus, ami a fenntarthatóságot jelenti. Lerajzolnám, csak itt nem tudom.

Kicsit hosszabban: Ha iterációval (vagy bármi mással, vagy ezek kombinációjával) eléri a Hódító a megfelelő maradási arányt, az még csak félsiker szvsz. Elérni egy állapotot és meg is tartani azt, nem ugyanazt jelenti.
Épp ezért hoztam fel a monetizálást - elsősorban a bálnák kapcsán -, mivel pénz kell az új regisztrálók szerzéséhez egy ponton túl. De csak akkor érdemes marketinggel foglalkozni, ha már a maradási arány és a monetizáltság eléri azt a szintet, aminél fenntarthatóan lehet költeni is (azaz nem megy tönkre a biznisz, ha nem jön be valami). Ezt viszont érdemes elérni szvsz, mert kell az új regelők szerzéséhez (hisz az Ati írása alapján nem nőtt réghez képest, az igaz, hogy nem is csökkent). És ez így már elméletileg egy lehetséges út a fenntarthatósághoz.

Röviden, a kör minden része szervesen kapcsolódik a játékosok számának csökkenése témakörhöz, és egy lehetséges kiutat jelenthet. A monetizálás is ennek része.

Épp ezért óvatosabban kellene szvsz dobálózni a jelzőkkel. Nem az a cél, hogy másik oldalon költse el a pénzét a delikvens, hanem, hogy itt.

Az, hogy Te, mint JóskaPista szeretnéd havi 500 forintért használni a szolgáltatást, és ebből még azt is szeretnéd, hogy sok sok játszótársad legyen, de azt már nem, hogy akinek több pénze van, az fizethessen többet, az nem terv.

Teljesen korrekt, ha nem tetszik valakinek valami. De önmagában a "nekem ez nem tetszik" még kevés egy megoldáshoz.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 03-10-2011 at 22:00.. Reason: helyesírás, már megint... :)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #503  
Old 03-10-2011, 22:07
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Burkoltan a topic címe : játékosok számnak drasztikus csökenése
Magyarul : hogyan szerezük vissza a kiesett bevételt ?

Szerintem a játék készülésekor az elsődleges cél a megélhetés biztosítása volt másodlagos cél érezék jól magukat az emberek

Persze megértek én minden játékost aki nem szeretné, hogy pénzért előnyökhöz jussanak mások , mert itt egyenlőnek érzi magát mindenki háttértől függetlenül .

Megértem azokat is akik pénzért előnyökhöz szeretnének jutni


Ati ha az eddig leírtakban nincs igazam akkor egy lefelét kérek , köszi.

Javaslatom : legyen "bálnáknak" külön csopi mi meg jelentkezünk minimális díjazásért ellenségnek )) Csak , hogy játszunk jókat vagy kevésbé jókat )
Ez a megoldás nagyobb errőforásokat engedne így meg a játéknak is és a tulajnak is )
Bálnák jól érzik magukat mert fizethetnek , mi jól érezük magunkat mert pénz nélkül is jót bulizunk Ati jól érzi magát mert tömik a zsebét

Esély van rá, hogy a bálnának megtetszik a játék és átjön normál játékba is
Ha meg 2 hónap múlva töröl , kit érdekel itt hagyott 100k-t és jön a következő Biztos marad belőle még )
Reply With Quote
  #504  
Old 03-10-2011, 22:15
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Burkoltan a topic címe : játékosok számnak drasztikus csökenése
Magyarul : hogyan szerezük vissza a kiesett bevételt ?

Szerintem a játék készülésekor az elsődleges cél a megélhetés biztosítása volt másodlagos cél érezék jól magukat az emberek
Ezekszerint nem tudsz magyarul. A topicot en nyitottam, es engem pl tokre nem erdekel a bevetel. A jatekosok szama erdekel. Ennek persze uzemeltetoi szinten mellektermeke lehet a nagyobb bevetel, igy Ati is erdekelve van benne.

Lehet a cel hosszutavon ez volt, de nagyon sokaig nem is volt helytarto pl...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #505  
Old 03-10-2011, 22:17
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

A mi Totyánk lenne az első, aki felturbózná szemekkel az országát, ha venni lehetne, hiszen így dukál egy több klánt összefogó "multiban járatosnak"
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #506  
Old 03-10-2011, 22:18
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post

Lehet a cel hosszutavon ez volt, de nagyon sokaig nem is volt helytarto pl...
Régi szép idők, amikor még kulcsom volt a teleházhoz is
Mennyit mentem felfelé a hóban telente egy beérkezett képzés miatt
Reply With Quote
  #507  
Old 03-10-2011, 22:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
A mi Totyánk lenne az első, aki felturbózná szemekkel az országát, ha venni lehetne, hiszen így dukál egy több klánt összefogó "multiban járatosnak"
Nem is te lennél, ha nem kötnél bele mindenkibe minden adandó alkalommal...

Nagyon unalmas.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #508  
Old 03-10-2011, 22:19
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Javaslatom : legyen "bálnáknak" külön csopi mi meg jelentkezünk minimális díjazásért ellenségnek ))
Én nem ismerem az anarchista csoportok működési mechanizmusait, éppen ezért nem tudok konkrét ötleteket felhozni.

Viszont az a két tény, hogy az anarchista csoportokban nincsenek az alapvető emberi normák betartásán kívül más szabályok, illetve az embereknek már eddig is volt az átlagnál nagyobb költekezési hajlandóságuk, a legmérsékeltebb megfogalmazásban is a téma szempontjából érdekessé teszi a dolgot.

Szerintem. De mondom, nem vágom az anarchos helyzetet.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #509  
Old 03-10-2011, 22:21
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem is te lennél, ha nem kötnél bele mindenkibe minden adandó alkalommal...

Nagyon unalmas.
Quote:
Originally Posted by Pool View Post
A mi Totyánk lenne az első, aki felturbózná szemekkel az országát, ha venni lehetne, hiszen így dukál egy több klánt összefogó "multiban járatosnak"

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Multis tapasztalatom alapján
Én erre gondoltam, semmi másra...
Miért, Te mire?
Nem kötök amúgy bele mindenkibe, csak Ő szimplán ellenszenves, ennyi...
Reply With Quote
  #510  
Old 03-10-2011, 22:30
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
A mi Totyánk lenne az első, aki felturbózná szemekkel az országát, ha venni lehetne, hiszen így dukál egy több klánt összefogó "multiban járatosnak"
Hát én általában a csoport közepéig vagy a topig ki se szoktam választani a személyiséget
Az első orim 120k sorszám környékén volt szóval ha érdekelne a személyiség már régen lenne

De úgy látom , hogy te konrétan a játék előmenetelét semilyen formában nem segíted itt a fórumon , csak mások lehúzása megy részedről ...
Pozítív vagy építő jelegű kritikát nem láttam még tőled soha ....

Véleményem szerint poll neked csak az felel meg ha 20 ember játszik és az mind cimbid új ember be ne tegye a lábat mert akkor úr isten mi történik ...
Menjél inkább focit közvetíteni

Van a játékban üzleti lehetőség és potenciál is csak nem látja mindenki
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 18:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu