Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-11-2007, 12:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default 05. Épületek

Főtéma, altémák lent.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-15-2007, 15:17
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az épületek a játék egyik alapja: ezek biztosítanak helyet az egységeidnek, termelik a javakat, és egyéb, hasznos funkciókat látnak el. Egy épületet általában 15 dolgozó működtet, másképp nem látja el feladatát. Ezek a dolgozók egyéb módon is részt vállalnak országod működtetésében: adót fizetnek. A feleslegessé vált épületeket el lehet bontani, ez 1000 aranyba kerül, így felszabadul az általa korábban elfoglalt terület. Építkezni csak üres területre lehet, ez pénzbe (országod területe*5 arany), valamint nyersanyagba (kő, fa és agyag) és időbe (18 kör, de ez túlórában építve csak 9 kör, de ilyenkor kétszer annyi arany kell [ork esetén az építési idő 14/7 kör]) kerül. A nyersanyag költség épületenként változó, valamint függ országod területétől: 1000 hektárig folyamatosan nő, de ez fölött már nem változig. Valamint, ha országod magasabb szintre (4-es szintre) lépett, vagy elérte a 600 hektárt, akkor minden kész épület után épületfenntartási díjat kell fizetni: ez körönként 10 arany. Az épületek beszámítanak országod pontértékébe is: egy üres terület 30 pontot, egy építés alatt álló terület 36 pontot és egy kész épület 45 pontot ér.

Last edited by Életfa#2; 07-15-2007 at 15:20..
Reply With Quote
  #3  
Old 07-15-2007, 15:43
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Kiegészítések:
Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
Egy épületet általában 15 dolgozó működtet, másképp nem látja el feladatát.
Kivéve a piac, az 50embert foglalkoztat. (Bár ott van az általában szó, de ha már az ork meg van említve, mint kivétel )
Továbbá a bank akkor is ellátja a feladatát, ha nem dolgozik benne senki (ha nem kereskedőről van szó)
Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
Építkezni csak üres területre lehet, ez pénzbe (országod területe*5 arany) ... kerül.
Gnómnál *10arany.

Ha mód van rá, ne tartsunk felfesleges épületeket, például, ha kevés a lakosunk, és ezért nem működik pár épület, sokszor jobb ha azokat lebontjuk és házat építünk helyette.
Ha például sok szabad barakkhellyel rendelkezünk gondoljuk meg, nem jobb-e ideiglenesen átépíteni másra. (Persze mérlegeljük, hogy ez mennyi bevételt, extra előnyt jelent, illetve mennyi kiadással jár)
Ha a körülmények úgy kívánják ne féljünk attól, hogy a szükségletekhez igazítsuk az országunkat.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #4  
Old 07-17-2007, 22:31
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
Az épületek beszámítanak országod pontértékébe is: egy üres terület 30 pontot, egy építés alatt álló terület 36 pontot és egy kész épület 45 pontot ér.
Csak a pontosság miatt egy épület épülőfélben 6 pont felépülve 15 pont és mivel üres területre épül a kettő együttes értéke 45 pont
Reply With Quote
  #5  
Old 08-28-2007, 13:27
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Mivel egy újonnan indított ország emberhiánnyal kezd (100% foglalkoztatottság mellett egy piros negatív szám, ami az épületek működéséhez elengedhetetlen polgárokat számosítja meg), első körben én javaslom az alapból kapott 5 piac lebontását.

Így a többi épület sokkal hamarabb kezd el működni.

A legfonotsabb épület, a ház. Ha nincs elég házad, akkor dolgozó embered sincs elég. Akkor az épületeket nincs aki karban tartsa, működtesse. Így azok leállna. (Vagy el sem kezdenek 'működni'.)

Mindig ügyelni kell, hogy legyen elég lakosa egy országnak. Már csak azért is, mert a katonákat a lakosokból képzed (minél több lakosod van annál többet képezhetsz egyszerre, a lakosok számának 10%-a lehet kiképzés alatt!), valamint adót is fizetnek, ami az elején nagy segítség. (Később én személy szerint, miután kiépültem, és az ország önellátó, ki szoktam kapcsolni az adót. De legalábbis 10% alá viszem. De javaslom a 0%-os adót.)

Az épületek pontértékét pedig Serg remekül felvezette már.
Reply With Quote
  #6  
Old 08-28-2007, 13:32
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Mivel egy újonnan indított ország emberhiánnyal kezd (100% foglalkoztatottság mellett egy piros negatív szám, ami az épületek működéséhez elengedhetetlen polgárokat számosítja meg), első körben én javaslom az alapból kapott 5 piac lebontását.

Így a többi épület sokkal hamarabb kezd el működni.

A legfonotsabb épület, a ház. Ha nincs elég házad, akkor dolgozó embered sincs elég. Akkor az épületeket nincs aki karban tartsa, működtesse. Így azok leállna. (Vagy el sem kezdenek 'működni'.)

Mindig ügyelni kell, hogy legyen elég lakosa egy országnak. Már csak azért is, mert a katonákat a lakosokból képzed (minél több lakosod van annál többet képezhetsz egyszerre, a lakosok számának 10%-a lehet kiképzés alatt!), valamint adót is fizetnek, ami az elején nagy segítség. (Később én személy szerint, miután kiépültem, és az ország önellátó, ki szoktam kapcsolni az adót. De legalábbis 10% alá viszem. De javaslom a 0%-os adót.)

Az épületek pontértékét pedig Serg remekül felvezette már.
Mi az istenért kéne lebontani? Ha legalulra rakod, akkor ugyanazok az épületek fognak menni, mintha lebontanád, ráadásul több ember fizet adót.
Tudom jár 5piac után 40hely, de úgyis van egy csomó hely a házakban, szóval NEM ÉRDEMES lebontani, ameddig van üres hely.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #7  
Old 08-28-2007, 13:33
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Mivel egy újonnan indított ország emberhiánnyal kezd (100% foglalkoztatottság mellett egy piros negatív szám, ami az épületek működéséhez elengedhetetlen polgárokat számosítja meg), első körben én javaslom az alapból kapott 5 piac lebontását.

Így a többi épület sokkal hamarabb kezd el működni.
ezzel nem értek egyet...eleinte úgyis kevés a pénzed, minek erre is költeni??
másik, hogy ha az intézőben legalulra teszed ugyanott vagy (max annyi, hogy a piros szám ott marad), másrészt meg jól jön még az első körökben, mert magasan tartja a foglalkoztatottságot, ami emeli a morált és az adót ami az első körökben fontos bevételi forrást képez (főleg ahol a drágakőnek nagyon alacsony az ára)
és megelőztek
Reply With Quote
  #8  
Old 08-28-2007, 13:34
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Mivel egy újonnan indított ország emberhiánnyal kezd (100% foglalkoztatottság mellett egy piros negatív szám, ami az épületek működéséhez elengedhetetlen polgárokat számosítja meg), első körben én javaslom az alapból kapott 5 piac lebontását.

Így a többi épület sokkal hamarabb kezd el működni.
ezzel nem értek egyet!
1.a kezdésnél 100.000 aranyad van, ha lebontod az 5 piacot akkor kidobtál 5.000 aranyat!
2.az emberhiány kezdésnél nem vészes, még a piacok se állnak le teljesen tőle, a 20kör alatt amíg az első építési hullám elkészül, a házk nagyrésze megtelik, és az emberhiánynak nyoma se lesz!
3.a kis emberhiány nem gond, ugyanis minél nagyobb a figlalkoztatottság annál nagyobb a lakossági morál, azaz nem kell pénzt osztani!
Reply With Quote
  #9  
Old 08-28-2007, 13:49
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Én úgy szoktam, hogy lebontom az 5 piacot.
És túlórában elkezdem építeni a 25 bányát.
Utána eladom a 10 drágakövet.
És utána elkezdek nem túlórában építeni 8 kovácsműhelyet, 8 könyvtárat, és 10 őrtornyot. (Őrtorony minden országba kell... Mert hát ki az, aki teljesen kitámad?..)
És még a maradék nyersanyagból természetesen kocsmákat.

Eddigi tapasztalataim szerint ez a leghatékonyabb. Az az 5000 arany 'veszteség' az alajén nem probléma, mert a nyersanyagod (főleg a köved) úgyis előbb fogy el, mint a pénzed. Általában 6-7 ezer aranyam megmarad, és már nem tudok építeni semmit.

Viszont ha a foglalkoztatottság gyorsan 100% alá megy (de 90% fölött marad) akkor a bányák azonnal termlenek, így sokkal hamarabb jutok nyersanyaghoz. És mire (az ekkor már 8 körön lévő) bányáim beérnek, addigra az adóból, és a drágakövekből pénzem is van.

Szóval amit megtermelsz a réven, elveszted a vámon. Megspórolsz 5000 aranyat, de annyival később is kezded el termelni az elején angyon értékes drágakövet, és nyersanyagot.

Kivéve, ha a drágakő-, és kőbányát, falamitn fatelpet feljebb nem viszed az intézőben. De akkor meg más áll le hosszú időre. Egy üres, 200 hekis oriba 75%-os morállal pénzosztás nélkül nem a legszuperebb a betelepülés.

Én inkább azt az 5000 aranyat bukom el az elején. 1 körváltás visszahozza azt a mennyiséget, és a 72 körös védelembe az bőségesen belefér, és hosszú távon nyersz is rajta, mert a termelésed hamarabb beindul.

De nyillván, ez azért egy kézikönyv, hogy aki olvassa, eldönthesse, mire van szüksége. Így a számára legmegfelelőbb taktikát válassza. Neked az jön be, nekem ez. Jó játékos vagy, meg magamat sem tartom bénának, szóval úgy ítélem meg, hog mind a kettő stratégia eredményes, és használható.

Ez jó, így színesedik ez a könyv, és maga a játék is.
Reply With Quote
  #10  
Old 08-28-2007, 16:21
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Viszont ha a foglalkoztatottság gyorsan 100% alá megy (de 90% fölött marad) akkor a bányák azonnal termlenek, így sokkal hamarabb jutok nyersanyaghoz. És mire (az ekkor már 8 körön lévő) bányáim beérnek, addigra az adóból, és a drágakövekből pénzem is van.
Légyszi magyarázd már el, ha a bányák a piac fölött vannak, akkor miért termelnek a bányák, ha lebontod a piacot, és miért nem, ha meghagyod?

Én első körben bevonok 100katonát, így a pénzem előbb fogy el, mint az építőanyag, de ez egy másik témakör.

Másik: tornyot bőven elég építeni 62. körben, azaz a 3. napon, de ez szintén másik témakör.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Épületek bontása .Magyar Egyesült Államok. Elvetett javaslatok 1 07-21-2006 17:20


All times are GMT +1. The time now is 03:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu