Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-11-2007, 12:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default 03.02. Agresszív, támadó stratégia

Milyen fajt válasszak, ha úgy szeretnék játszani, hogy sokat támadok, minél több izgalmat szeretnék?
Milyen személyiséget?
Milyen épületeket tartsak?
Egyedül, vagy szövetségben játsszak?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-12-2007, 12:28
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Ork, ork, ork
Ha egy a szemed, akkor tudós, kettőnél már lehet variálni, tudós-vándor, vagy tudós-tábornok. Ahol sok a szabis, sztem vándor legyen a második szem. (esetleg első is), elérni a nem szabisokat, és könnyebb is úgy támadni, hogy az ellennek 3 körre vagy, de neked Ő 2-re. Épület: olcsó kajánál 0 tanya, drágánál is minimális, esetleg ha ütsz, akkor pár 100 bála túltermelés. Torony, templom, hogy felmenjen a vér, markotány és védelem + pár kocsma, raktár és megfelelő % ház. Jah és barakk, barakk, barakk
Egyedül vagy szöviben? Ha nincs a képességeidnek megfelelő 3 ori, akkor egyedül, nem okoz problémát a 4 ország haladása, hogy még a 2-3 kör távolság is megmaradjon. De legjobb szöviben egy kis varitámogatással és még pár ork szövetségessel
Reply With Quote
  #3  
Old 07-12-2007, 18:08
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Milyen fajt válasszak, ha úgy szeretnék játszani, hogy sokat támadok, minél több izgalmat szeretnék?
1 - Ork
Támadás területén a legerősebb faj a játékban, alapból 7 db tábornokkal rendelkezik, amit egy seregbe kiküldve 10%-kal növeli a támaderőt. Szupermarkotány varázslatával a katonái 30%-kal kevesebb ételt fogyasztanak.

2 - Óriás
Szieszta varázslatának köszönhetően védett a tolvajakciók ellen kocsmából csak néhányat szükséges tartania, így több hely jut a barakkoknak. (Minimális tekercs lopható, tolvajakció 50%-kal kisebb zsákmányt képes szerezni, ártó akciók hatásfoka még gyengébb 20%)

3 - Gnóm
50% tekercse miatt alkalmassá válik ő is a háborúzásra.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Milyen személyiséget?
1 - Tudós
Nagyobb tanya termelés, erősebb hadsereg, nagyobb védelem mágikus és tolvaj akcióknál.

2 - Tábornok
Igazán Orknál van értelme 8 tábornok + 20% támadóerő, de a többi fajnál se árt a plusz erő, főleg a Gnóm hátrányát tudjuk vele kompenzálni 4 helyett neki is 5 tábornoka lehet.

3 - Vándor
Szerintem csak olyan csoportokban érdemes, ahol nagyon sok a szabadságon lévő ország, illetve biztonsági játéknál 3 körre nekünk 2 körre lévő országok elleni csatánál. (Máshol aki 2 körre nem talál célpontot az 3 körre se fog.)

4 - Harcos
1%-kal több hektár foglalásnál, a pusztítás, mészár 10%-kal nagyobbat sebez, fosztogatás 10%-kal többet hoz. Támadásnál hasznos lehet a plusz foglalás, van esély ütés alatti körben (Ugyanabban a körben amikor a seregek megérkeztek) az ellenféltől több mint 2 körre kerülni, ami a visszatámadás esélyét csökkenti.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Milyen épületeket tartsak?
8-10% templom (lehet kevesebb)
8-10% kocsma (lehet kevesebb) (Óriásnál ez max 5-20 db között mozog)
600 hektár körül max 10-20 db bank (ennél több nem kell feljebb sem)
minden további létszűkségleten kívüli épület pedig barakk+torony, amiből torony maximum 10%-12%

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egyedül, vagy szövetségben játsszak?
Ha valóban nagyon agresszív támadó játékot szeretnél játszani, akkor csakis akkor játsz szövetségben, ha hozzád hasonlóan a másik 3 játékos is agresszíven játszik és nem utolsó sorban elérhető, illetve tudják mit csínálnak, ha ez nem adott magányos farkasként érdemes játszani védő/támadó bónusz, illetve nem kell másra várnod.

Megjegyzés: kezdőnek Ork nem ajánlott, hacsak nem csodabogár
Reply With Quote
  #4  
Old 07-16-2007, 16:45
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Mindenképpen hozzátenném az agresszív támadó stratégiához hogy próbáljatok meg törekedni arra hogy a támadásotok alulról történjen és mérlegeljétek hogy magányosként harcoltok vagy szöviben.A magányos orkot, egy szövi pillanatok alatt kicsinálja és a gnóm se húzza sokáig szövi ellen egyedül az óriás ami felveszi a harcot és állja a sarat.
Reply With Quote
  #5  
Old 08-28-2007, 13:19
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

hozzászólás törölve Princ kedvéért!!!

Last edited by Pax Hungaricum; 08-29-2007 at 10:58..
Reply With Quote
  #6  
Old 08-29-2007, 08:07
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

hozzászólás törölve Princ kedvéért!!!

Last edited by Pax Hungaricum; 08-29-2007 at 10:57..
Reply With Quote
  #7  
Old 08-29-2007, 10:30
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Jó.

Én legalább leírtam, hogy a kezdőnek hadira az óriást ajánlom. Se az orkot, se a gnómot, se az elfet.

Erre te közlöd, hogy micsoda baromságokat írok. (Alternatívát nem adsz.)
Közlöd, hogy az elf nem jó hadis, mert az "Admin azt mondta, hogy nem az. és pont.".
Közlöd, hogy az orkot sem ajánlod kezdőknek.
Majd közlöd, hogy mit erőltettem én az óriást...

Ennek ellenére én semmi más hozzászólást enm látod tőled azon kívül, hogy engem fikázol. Ha nem jó hadi az ork, sem az óriás, sem az elf.

Akkor kérlek. Írd meg, hogy mi az, amit egy kezdőnek hadizásra ajánlasz! Mert ebből az nem derül ki, csak annyi, hogy én egy barom vagyok, hogy az óriást ajánlom a kezdőknek.

Ja meg az, hogy az "Admin 'utasítása' ellenére" hogy képzelem a hadis elfeket... Épp most fordulok harmadszor a 4. szinten a mai napon a hadis elfemmel. Eddig csak zöld színben pompázik az ori neve.

Idézet magamtól:
(Megjegyzésként a végére, hogy az elf roppant jól használhtó agresszív játékra! Nagyon erős! De kezdőknek nem javaslom, hogy harcos elfet építsen!)

De ennek ellenére én határozottan nem ajánlottam kezdőknek.

Szóval mgvárom, hogy mi az amit te ajánlasz annak, aki életében előszőr építene hadis orit... (nagyjából a gnómot meg a törpét hozhatod még a már említett 3 mellé, mivel ez a 3 nem szerinted nem jó. Megnézem, ahogy egy kezdő 13000-en tudja tartani a tekijeit, és sikeresen támad és védekezik egy időben 4 tabival. De lehet, hogy én vagyok hülye. Ha én vagyok az, akkor elnézést kérek, és törlöm a hozzászólásaimat.)
Reply With Quote
  #8  
Old 08-29-2007, 10:40
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Demian pont jól leírta, ami ehhez a témához való. Minek ismételgessem ugyanazt, mondjuk a saját szavaimmal? Abszolút fölösleges.

Az elf nem támadásra való faj. Lehet vele támadni, de nem arra találták ki.
Reply With Quote
  #9  
Old 08-29-2007, 10:57
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

GRRR. Igen. Lehet arra használni. Nem is eredménytelenül. De én nem ajánlottam kezdőknek!
De rendben.

Törlöm az összes hozzászólásomat.... Ennyi.

---
parancsolj. ahogy ígértem.... ezek szerint hülye vagyok, hogy kezdőknek nem ajánlottam az elfet, az óriást, és a gnómot. kezdőknek az óriást ajánlottam. de én hülye vagyok hozzá. ==>> hozzászólások törölve.

Last edited by Pax Hungaricum; 08-29-2007 at 11:00..
Reply With Quote
  #10  
Old 08-29-2007, 11:06
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hűha, ez komoly?
Hát ebben az esetben okafogyottá válnak a hsz-eim. Kötelességem törölni őket.
Nem, nem tartalak hülyének.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
A legjobb viccek Csigusz:P Viccek 154 12-20-2010 14:53


All times are GMT +1. The time now is 23:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu