Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-11-2007, 12:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default 01. Köszöntő, mi ez a játék, mi ez a könyv, .

Ide majd én írok valamit, bár egy-egy idézet végülis jöhet, hogy SZERINTED mi ez a játék, miért jó, vagy éppen miért utálod.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-12-2007, 13:07
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Egyszerűen IMÁDOM
Reply With Quote
  #3  
Old 07-12-2007, 13:21
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ide majd én írok valamit, bár egy-egy idézet végülis jöhet, hogy SZERINTED mi ez a játék, miért jó, vagy éppen miért utálod.
ó hát ez csak egy játék.... persze ez nem igaz. ez véresen komoly. ez az élet. legalábbis olyan. vagy olyanabb.

aki először látja, és akár kicsit belekérdez, nem érti: "mi a fenét lehet órákat ülni, belépni buliból, nyaralás idején, meeting közepén, WC-ből, ebédhez való sorbanállás közben, amikor az egészben semmi grafika, csak néhány táblázat virít az ember arcába, meg az a sok infantilis országnév?". aztán ha valaki kipróbálja, eltelik néhány hét, és vagy abbahagyja, vagy állandóan varik, tolik, MNT-k és morálok, mészárok és rengetések, és hasonlóak járnak a fejében.

ez egy közösség. annak minden előnyével, és hátrányával. itt vannak barátságok, gyűlölet, szenvedély, csalódások, düh, kétségbeesés, csalás. és győzelmi mámor, és sikerélmény, és minden ami elképzelhető. hát ezért. itt nem az győz, aki jobban számol, hanem aki barátokat szerez, aki élvezi a játékot, de mindenki megtalálhatja a "számítását". ezért jó ez a játék, ezért szeretjük ennyien. és ezért van ennyi függő.
Reply With Quote
  #4  
Old 07-27-2007, 10:33
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

ez egy on-line stratégiai játék, mely most már megtalálható 4 különböző nyelvben : magyar, román, angol, német.
a játék fejlesztheti diplomáciai és stratégiai kézségeinket.
hasolít, egy stratégiai társasjátékhoz, csak többen játszák lényegesen több az irányzat, lehetőség, összetettebb, ezenfelül akármeddig játszható, ja és a végén nem kell mindig elpakolni

a fórumon szert tehetünk kapcsolatokra barátokra...a játék keretein belül soksor rendeznek összejöveteleket, tehát jó társaságra tehetsz szert a játék során.
Reply With Quote
  #5  
Old 08-13-2007, 12:56
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

az évek során rájöttem, hogy a Hódító a valóságos dolgok digitalizált lenyomata, a valóság játékos formája, mivel ugyanúgy emberek döntésének összessége, emberi vágyak, hiúság, akarat, anyagiasság irányítják, mint a valóságot
Reply With Quote
  #6  
Old 08-28-2007, 13:53
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A Hódító egy életforma, amit nem szabad összekeverni az igazi élettel. Amit NorB is mond, nagyon sok közös vonás van az igazi élettel. (Mivel minden ország mögött egy ember áll, aki az országát a saját észjárása szerint irányítja.)

De sose helyezd a családod, munkahelyed, iskolád, batárod/barátnőd elé a játékot.

Ez egy szabadidő kitöltő játék.

Viszont mint olyan, a legjobb!!! Ha vannak szabad óráid egy nap, vagy akár csak pár perced, ne habozz, regisztrálj, és érezd jól magad! Nem fogod megbánni!
Reply With Quote
  #7  
Old 08-28-2007, 14:07
Mona's Avatar
Mona Mona is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: -
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mi ez a játék?
Minden és semmi
Mást nem lehet róla elmondani, hisz az elöttem lévő írások már mindent elmondtak
__________________
Stefeee
261380
Reply With Quote
  #8  
Old 08-29-2007, 04:57
skiti's Avatar
skiti skiti is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 447
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

sziasztok
eleg regen nem jatszom... hodos mercevel merve meg regebben
nem tudom fogok-e meg, epp azon gondolkodom erdemes lesz-e azonositani az orijaim.
most valahogy kedvem tamadt benezni, talan nosztalgikus a hangulatom...
jo kis topik.. mi a hod?
lacqa nagyon beletrafalt, a hod olyan mint az elet.
a hod egy kozosseg.
persze eloszor csak egy tablazatkezelonek tunik es eloszor annak kell megtetszenie hogy orszegot/szovit epitesz, es jobban csinalod masoknal.
ha ebben nincsen sikerelmenyed, hagyod a francba, es sosem leszel hodos.
szerintem, az orszagod te vagy.
amikor orszagot epitesz es jatszol vele, azon keresztul mutatod meg ki vagy, egy kicsit felfeded magad es ehhez meg forumozni sem kell.
egy orszag felepitese-mukodese es celja!!!, portre a gazdajarol.
bemutatkozas
maga a jatek pedig ismerkedes.
hat nem ezt csinaljuk benne?
ismerkedunk, egymassal es magunkkal.
legyen szo haborurol/szovetsegrol, nem orszagokat latunk, megszemelyesitjuk azakat. van mogotte valaki aki vagy kivivja a szimpatiank es tiszteletunk, vagy ne adj isten ellenszenvunk, sot.. tovabbegyek, undorunk...
en sokat koszonhetek a hodnak, vannak itt olyanok akiket buszke vagyok hogy ismerhetek. es mast is... akik ismernek tudjak mire gondolok.
hosszu honapok hsz-eit olvastam most vegig, beneztem a jatek forumara is, sok az uj nev, de lehet a regi arcok azok uj orszagnevek alatt.
itt is erdekes dolgokat olvastam, par hsz meg is dobogtatta a szivem
latom a gondok is ugyanazok amik regen
en nem hoditozni szerettem, hanem hodosnak lenni.
hoditozni barki megtanulhat, de hodosnak szuletni kell
hianyzik, de sajnos rajottem hogy en nem vagyok ide valo. az utolso honapokban mar csak azokert voltam itt akiket megszerettem, megkedveltem.
ezt azert tartom fontosnak elmondani, hiaba erint csak szuk kort, mert erdekes dolgokat hallottam terjeszteni a tavozasom okairol
sot, olyanoktol eredeztetve akiket itt nem is ellensegeimnek, de meg csak nem is ellenfeleimnek tekintettem.
nem vagyok feddhetetlen, nekem is megvoltak itt a magam hianyossagai, mint emberileg, mint jatektudasban.
igen, az is lehet hogy voltam mocskos csalo is. elvetemult toppos. jksz-es...
barmit ram lehetett fogni, es ha volt benne igazsag nem is tiltakoztam sosem.
de
nem szegyenemben mentem el.
nem azert mert lekiismeretfurdalasom volt barmi miatt.
hanem mert tudtam itt embereket annyira szeretni, hogy szabalyosan fajt hogy egymast marjak es nem tehetek semmit!
es mert ugy ereztem hatbaszurnak, mikor olyan emberektol olvastam/olvasok itt kulson topposokat, es a mocskos toppban megtermelt penzt voros fejjel szido, asztalvero hsz-okat, akiket hosszu idon at onnan penzeltem...
lehet szar alak vagyok.. de ok mik?
mi a hod?
a hod az akik jatszak.
a hod az, akiknek ez mar nem jatek.
a hod ti vagytok.
Tami, koszonom hogy bevezettel ebbe a jatekba, es megszerettetted velem.
Cass... draga... koszonom hogy probalod megszerettetni magam magammal
akiket meg illet, azoknak is koszonok mindent.
sajnalom hogy ilyen hosszan irtam, es nem is csak a temarol, ha Ati offnak minositi ugyis torli.

jo jatekot kivanok mindenkinek!

carlos

Last edited by skiti; 08-29-2007 at 05:02..
Reply With Quote
  #9  
Old 08-29-2007, 13:38
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hmm... hol is kezdjem?
A hódos kézikönyvhöz nem akartam hozzászólni, mert nem tartom magamat elég jónak ebben a "játékban" ahhoz, hogy másokat "tanítsak" rá.

Igen a hód olyan, mint az élet, ugyanúgy tégláról téglára kell összeilleszteni a darabjait és néha bizony hiába a jól felépített ország olyan akadályokkal találhatod szembe magad, ami rákényszerít, hogy előlről kezdj mindent. De ahogy az életben, a játékban sem szabad feladni és ahogy a játékban, az életben se muszáj ezt végigcsinálnod egyedül.
Végigjátszhatod egyedül, végigmehetsz az összes szinten Magányos Farkasként és lehetsz úgy is sikeres, de köthetsz olyan szövetségeket, amik bármit képesek átvészelni. Mind, mind csak rajtad múlik...
Ennek a játéknak a lényege nem a táblázatokban van és nem az esztelen csapkodásban, hanem a közösségben, amit magába tömörít, az emberekben, akik az országok mögött rejtőznek. Carloshoz hasonlóan én is abbahagytam, kihagytam jó 3 hónapot, de az emberek, akiket barátaimnak tekintek és akiket a játék révén ismerhettem meg, Ati, Ditke, Bimmbimm, Synkel és még szerencsére hosszan sorolhatnám, hetek kitartó próbálkozásai után rávettek, visszatérjek. Hogy meddig lesz ez igy? Nem tudom. Igazából a játékohoz még most se érzek olyan kedvet, mint egy fél évvel ezelött és ennek oka az, amit mindig is mondtam, hogy a régi ismerősök barátok sorra eltüntek. Lehet, hogy ez megváltozik, de most nem látom előre, még azt se tudom megmondani holnap még itt leszek-e. De azért az azonosításkor bepötyögöm azt a néhány számot, hátha egy fél év múlva visszatérnak azok is, akikért érdemes játszani.
Igen ez a játék olyan, mint az élet, néha sajnos több párhuzamot lehet vonni az élet és a játék közt, mint szeretnénk és sokan túlságosan bele is lovalják magukat, de tudomásul kell venni... bármennyire hasonlít is ez az életre, nem az, csak egy játék, ami arra szolgál, hogy jólérezzük magunkat.
A fentiek alapján, akkor én nem is vagyok igazi hódos... püffneki, akkor ezt is vállalom. A hód egy játék és maradjon is meg annak.

Off:Carlos csak hagyd!
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 08-29-2007 at 13:57..
Reply With Quote
  #10  
Old 08-29-2007, 15:25
Tami Tami is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Hmm ez igen amit Carlos irtál bár nem érzem magam akkorának,hogy nekem bármit köszönöd kéne....Ehez te is hozzájárultál a magad módján és örülök,hogy veled játszhattam akármennyi ideig is és talán a közeljövöben még fogunk együtt játszani .Én szerettem a régiekkel játszani igaz tényleg eltüntek amit én is nagyon sajnálok.Bár most én is hosszú pihenőre tértem vagyis ugy tervezem és meglátjuk majd mi lesz belöle.De azért azonositani fogok mert rossz péz nem vész el
A hóddal együtt lehet élni talán vele egyé is lehet vállni ki mennyit idöt add az életéből.....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Elszólások és egyéb mókás dolgok játék közben Chris Fantasy, szerepjátékok 241 06-03-2008 11:17
Hétvégi játék győztesének díjazása olasz Elvetett javaslatok 1 10-26-2006 14:13
köszöntő versek Steve Kreatív sarok :) 6 10-09-2006 20:26
A hétvégi játék pontozása Kari Általános beszélgetés Hódítós témákban 2 05-26-2006 16:45


All times are GMT +1. The time now is 16:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu