Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1131  
Old 12-21-2010, 17:14
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
olyan vállaljon gyereket, aki tisztességesen fel tudja nevelni. és ne a családi pótlékot várja hónap elején.
DD
picit kevered a szezont a fazonnal és a többieket megtéveszted

vannak akik ebből élnek, na ja ezeket el kell itélni,
de ....

van fiatal házaspár és mindkettőnek van munkája, mégha nem is sok, igy vállalnak egy gyereket. Közben ugye az anya gyesen van komoly összeggel , meg komoly családi potlékkal, mikor beüt a krach és a papa is munkanélküli lesz, és fejeljük meg azzal, hogy közbe az anya várja a második gyereket, mert ugye a papának jol fizető állása volt
Sajnos kishazánkba egyre több az ilyen.

nekem pl 1 gyerekem van, mert ugy gondoltam hogy öt biztonságosan fel tudom nevelni (más kérdés hogy nagyon el van kényeztetve ez is tény, kiejt valamit és meg is kapja, elszurtam, ez van, de megtehetem)

Aszonypajtás szülöfalujába van egy barátnöje. 2 gyereke van , volt munkájuk, aztán bezárt a bazár, Ott dolgoztak mindketten ahol én mindkettő ment az utcára, a nagy távolság miatt nem igazán kapnak melot. Na ja a turonak vállaltak gyereket,

Az életbe nem tudod kiszámolni mit hoz a holnap, föleg nem magyarországon

na sokat pofáztam, biztos vagyok benne hogy te a megélhetési családi potlékosokra gondoltál nem a többi emberen

Amugy a családi potlék nem is olyan sok, bár volt egyszer mikor nagyon is vártam én is ,
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to richardka For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1132  
Old 12-21-2010, 17:14
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
minek olyannak gyerek, aki nem tudja rendesen eltartani?
Képzeld el Anyáék 3 gyereket neveltek fel, és legutóbb kb 3 éve mikor Apának eltört a combcsontja, nekünk is jól jött a nemtudom milyen segély. Apa volt az egyetlen kereső, Ő is kint Németországban. 7!hónapig nem mehetett vissza dolgozni. Valószínű nem éheztünk volna, de biztos nem tudtunk volna venni cipőt a tél beálltával, vagy éppen nem 20 fok lett volna a házban, hanem 14. Nem kívánom, hogy ilyen helyzetbe kerülj, csak egyszer próbáld ki milyen az, ha egyszerre csak munkanélkülit kapsz...
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #1133  
Old 12-21-2010, 17:20
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Képzeld el Anyáék 3 gyereket neveltek fel, és legutóbb kb 3 éve mikor Apának eltört a combcsontja, nekünk is jól jött a nemtudom milyen segély. Apa volt az egyetlen kereső, Ő is kint Németországban. 7!hónapig nem mehetett vissza dolgozni. Valószínű nem éheztünk volna, de biztos nem tudtunk volna venni cipőt a tél beálltával, vagy éppen nem 20 fok lett volna a házban, hanem 14. Nem kívánom, hogy ilyen helyzetbe kerülj, csak egyszer próbáld ki milyen az, ha egyszerre csak munkanélkülit kapsz...
ö biztos vagyok benne nem az ilyen esetekre gondolt
Jön a karácsony mindenkibe a jot láttom
Reply With Quote
  #1134  
Old 12-21-2010, 17:21
Sucó Sucó is offline
Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 295
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Pool: Csendben jegyzem meg, hogy újabb 1 hónapos fórumtiltás következik, hiszen saját magad kérted, hogy semmiféle elnéző bánásmód ne legyen veled szemben alkalmazva. Az előző stílus pedig teljesen egyértelmű, hogy nem elfogadható a Hódító keretei között.

Remélem, hogy csak rosszul láttam ez előző bejegyzést, és 10 perc múlva már jól fogom látni, amikor újra ránézek. Ha kiderül, hogy elsőre is jól láttam, akkor folyt köv egy hónap múlva.
sztem 2 hónap legyen Ati, az a biztos!
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Sucó For This Useful Post:
  #1135  
Old 12-21-2010, 17:25
Sucó Sucó is offline
Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 295
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

én is ugy gondolom hogy merengő azokra a sötétbörü apánap és anyának nevezett nem tom kikre gondolhatott akik abból élnek hogy lenumeráznak egy szakajtonyi puját.
A hülye állam meg majd eltartja ezeket!
apuci meg viszi a csp-t kocsmába meg a játékgépekbe!
na az ilyennnek tényleg semmi esetre sem engedném meg hogy gyereke legyen!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sucó For This Useful Post:
  #1136  
Old 12-21-2010, 17:54
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
Aszonypajtás szülöfalujába van egy barátnöje. 2 gyereke van , volt munkájuk, aztán bezárt a bazár, Ott dolgoztak mindketten ahol én
Az is egy szép hely lehet, inkább a 2 gyermekes családapát asszonyostul kirakják a hóba. Persze tudom, nem lehet mindig mindenkinek karácsony.

Amúgy végre valaki kimondta hogy Pool valszeg félreértette 'Tiszteletet'.
__________________

Reply With Quote
  #1137  
Old 12-21-2010, 18:06
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Az is egy szép hely lehet, inkább a 2 gyermekes családapát asszonyostul kirakják a hóba. Persze tudom, nem lehet mindig mindenkinek karácsony.
egész gyár bezár, bezárt, megy kinába de ez már nagyon off
A diszmagyar fönök elintézte, nem is mert eljönni az utso 1 évbe, félt hogy ugy jár mint az elöző gyárigazgato , monoklija lett Tanulság, ha valakit kirugsz akkor 5 perc mulva ne okoskodj neki mert behuz 1-et
Reply With Quote
  #1138  
Old 12-21-2010, 18:13
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
egész gyár bezár, bezárt, megy kinába de ez már nagyon off
A diszmagyar fönök elintézte, nem is mert eljönni az utso 1 évbe, félt hogy ugy jár mint az elöző gyárigazgato , monoklija lett Tanulság, ha valakit kirugsz akkor 5 perc mulva ne okoskodj neki mert behuz 1-et
jah
csak láttam egy ilyet közelről, aztán rögtön arra gondoltam
__________________

Reply With Quote
  #1139  
Old 12-21-2010, 19:10
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Akármilyen hihetetlen, de nálunk egyetlen kisebbségi család sincs.
Sajnos a magyar családok vannak olyan helyzetben, hogy ilyenkor nem tudnak megélni, mert nincs rendszeres munkalehetőségük, pedig ők dolgoznának. Az önkormányzat kb. 70 embert foglalkoztat a közmunkaprogram keretében, de sokkal többre lenne szükség.
A maradék ősz végéig tud menni a mezőgazdasági idénymunkákra és ott olyan teljesítményt nyújtanak napi 4000 ft-ért, amitől Te Merengő, lehet befosnál.
Saját szememmel látom, mit melóznak, mert rokonomnak sok gyümölcsöse van a környéken.
Tehát, amit írtam, azt a mi kis falunkról írtam, ahol látom nap,mint nap a gyerekek nagy részének sanyarú helyzetét.

Meg azért abba gondolj bele Merengő, ha nincs gyerek, nincs iskola, nincs tanárnak állása, nincs adófizetése, nincs bevétele az államnak, emelik ezt-azt, tehát ez egy folyamat része.
Kívánom, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, amiről most meggondolatlanul írtál, mert nem lehet jó érzés a gyerekednek azt mondani, hogy NINCS....
Köszönöm!

Last edited by Pool; 12-21-2010 at 19:16.. Reason: gi-ig
Reply With Quote
  #1140  
Old 12-21-2010, 19:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Köszönöm .
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 18:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu