Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 08-16-2010, 19:26
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
nekem lejárt a hüség idöm adott hónap 31-én és köv. hónap 1-én már az új szolgáltató modeme müködött , de mivel a T. a modemét csak 5 nap múlva vitte el bizony bizony leszámlázta azt az 5 napot pedig már nem is használtam ....3 hónapig küldték a felszólítást , hogy fizessem ki az elmaradásomat mert különben megszünik a netem és a telefonos ügyfélszolgálaton az istennek sem akarták azt megérteni, hogy ÉN az adott 5 nap alatt amit kiszámláztak már nem használtam az szolgáltatásukat hiszen már nem is az a net megy nálam.aztán meguntam bementem a t-pontba azt ott is elmondtam mindenzt és nem fizettem..Aztán még jött 2 felszólítás aztán egy levél, hogy felmondták a nem létezö szolgáltatásomat és lekapcsoltak a netröl arról a netröl ami már 3 hónapja amúgy sem volt hiszen a hüség idöm megszünt és nem hosszabítottam.. Szóval ennyit erröl a T ganéról..
Akartam is kérdezni, hogy ugye nem fizettél nekik, de ez jó sztori. Az azért nem semmi, amikor azzal fenyegetőznek, hogy elvesznek egy nem létező dolgot
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 08-17-2010, 19:23
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Akartam is kérdezni, hogy ugye nem fizettél nekik, de ez jó sztori. Az azért nem semmi, amikor azzal fenyegetőznek, hogy elvesznek egy nem létező dolgot
Az a legszebb az egészbe , hogy amikor átmentem a másik szolgáltatóhoz akkor rá egy hétre felhívtak a T-töl, hogy lenne egy kedvezményes ajánlatuk..
ÉN a Magam részéröl a hátam közepére sem kivánom a T- egyik szolgáltatását sem... A Mostani kicsi szolgáltatóm nappal ad 10 mbitet éjféltöl meg 20 Mbitet..ezzel elvagyok mint a befött..
Reply With Quote
  #53  
Old 08-18-2010, 23:02
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Én annyit tudok neked segíteni, hogy rávilágítok egy tipikus matávos (vagy miez.. thome) hibára:

Teszemazt előfizetsz egy 8 Mb-es internetcsomagra. Kijön a mókus, kitelepíti a modemet, belővi a telefonkábelt, stb... Nagyon baba!

Aztán fogja a téhóm, és úgy gondolja, hogy "megduplázza" a sávszélességet. (Többször csinált már ilyet.)

2 eset szokott ilyenkor előfordulni:
1. nincsenek felkészülve, és összeomlik a rendszerük... (bár ez 2002-2005 köztt volt jellemző, ma már nem annyira)
2. ez lesz az igazán érdekes, ugyanis nálam pontosan ez a helyzet! Magának a telefonvonalnak (pontosabban: a telefonkábelnek!) van önálló "sávszélesség-maximuma", vagyis egész egyszerűen fizikailag alkalmatlan ekkora adatmennyiség továbbítására.
A laksáom 20 évvel ezelőtt épült, azóta a matáv egyszer sem fejlesztett az utcában.
Nálam minden egyes sávszélesség-duplázásnál töredékére esik vissza a sávszélességem.

Konkrét pálda: nekem a telefonhálózatom 4 Mb-ig bírja el az internetet.
Eleinte 3 Mb-es netem volt, azt felduplázták 6 Mb-re. No, nekem onnantól kezdve 1 Mb-es netem lett... HÓnapokig(!!!!!!!!!) könyörögtem A thómnak, és az invitelnek is, hogy csökkentsék(!!!!!!!!) le a sávszélességemet 3 Mb-re! Nem tartok igényt az ingyenes duplázásra! Levelet írtam, telefonáltam, mindent csináltam, tényleg csak térden nem csúszkáltam... Biztos hülyének néztek, mert minden ember inkább a duplázásért rimánkodna.
Most jön a vicc: NEM VOLTAK HAJLANDÓAK(!!) lecsökkenteni a sávszélességemet a szerződésembe foglalt 3 Mb-re.... Azt mondták, hogy nekem jár a 6 Mb-it, örüljek neki... Fel se fogták, hogy miről beszélek. Naponta tettem hibabejelentést, meg panaszt a letöltési sebességre. A Modemet legalább 3x cserélték ki 1 hónap alatt, stb....
Már kezdtem feladni a reményt, amikor a szerelő látva, hogy mindent megtettem, véletlenül elkottyantotta, hogy (mint fentebb írtam) az a gond, hogy a telefonvonalam nem bírja a 6 Mb-et, mondjam fel a szerződésem, és kössek másikat....

Még egy vicc: nem volt más választásom, mert tényleg nem csökkentettesk sávszélességet...

Felmondtam a 3 Mb-es szerződésemet, és kötöttem egy 4 Mb-est. (A szerelő tanácsára, mert bemérte, és az a max, ami bejön.)
Ez 2007-2008 környékén volt.
Tökéletesen ment a 4 Mb, és azt hittem, örökre megoldódtak a gondjaim...

Nem.
3 nappal ezelőtt észrevettem, hogy lassú a netem, sokat vacakol, stb...
Rendszeresen mérem a sebességet az utóbbi napokban, 1,85 Mb.... (A T-Home hivatalos méréstesztjén is, külföldi speedtest-oldalakon is, stb...)
Betelefonáltam az Invitel hibabejelentőjére. Közölték, hogy a T-home sávszélességet emelt........................

Ezeket a mocskokat villanyoszlopra kéne húzni.... Fizetem a pénzt a 4 Mb-re, és kapom az 1,85-öt..... A múltkori még durvább volt, ott a 3 Mb-re fizettem, és 1 jött. Fél évig fizettem +2 Mb-nyi sávszélességért jogtalanul. Írtam panaszlevelet a fogyasztóvédelmi felügyeletnek is, visszaírták, hogy az ÉN hibámból nem tudom a szolgáltatást igénybe venni, úgyhogy az Invitel jogosan számláz, én meg nem kapok vissza egy fillért sem...

Fogalmam sincs, hogy ezt hogy gondolták... Hogy feltöröm a betont a T-home központtól a lakásomig, és kézzel lefektetek új kábelt? Vagy mi?.. A telefonkábel NEM az enyém. Az a T-home tulajdona, és ha hozzá merek nyúlni, úgy megbüntet, hogy ingem-gatyám rámegy..... Besz@rás!

És mivel most már nem először járok ebben a cipőben, én javaslom, hogy informálódj ezzel kapcsolatban.
Lehet, hogy mondjuk a te telefonkábeled mondjuk újabb, és mondjuk 12 Mb-ig bírja, de rádupláztak a 8-ra, és a 16 Mb-et már nem bírja fizikailag a rendszered, ezért vacakol, lassul le...

Sok szerencsét.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #54  
Old 08-19-2010, 17:41
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Ehhez annyit tennék Hozzá, hogy NÁLAM KÁBELNET van amit írtál az például nem játszott..Viszont a sebességcsökkenés ugyanúgy bejött viszont a szerzödésben gondolom NÁLAD is csak a GARANTÁLT MINIMUM van megadva tehát hiába fizetsz elö egy 4mbites netre és megy mondjuk 1.85-el ha a GRANTÁLT MINIMUM sávszélesség meg mondjuk 512kbit akkor nem szólhatsz egy szót sem ugyanis amit a szerzüdésben leírtak azt teljesítik..Ez a legnagyobb kitolás az egész rendszerben sajnos....
Reply With Quote
  #55  
Old 08-19-2010, 17:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Ehhez annyit tennék Hozzá, hogy NÁLAM KÁBELNET van amit írtál az például nem játszott..Viszont a sebességcsökkenés ugyanúgy bejött viszont a szerzödésben gondolom NÁLAD is csak a GARANTÁLT MINIMUM van megadva tehát hiába fizetsz elö egy 4mbites netre és megy mondjuk 1.85-el ha a GRANTÁLT MINIMUM sávszélesség meg mondjuk 512kbit akkor nem szólhatsz egy szót sem ugyanis amit a szerzüdésben leírtak azt teljesítik..Ez a legnagyobb kitolás az egész rendszerben sajnos....
Ennek ellenére az én tapasztalatom az, hogy normálisan állnak hozzá ilyen esetben is. Nekem egyszer se mondták, hogy a minimumot teljesítik, így jártam. Valamit mindig próbáltak tenni, hogy meglegyen a csomag maximumja is, még akkor is, ha fizikailag nagyon messze voltam a központtól.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #56  
Old 08-19-2010, 21:30
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ennek ellenére az én tapasztalatom az, hogy normálisan állnak hozzá ilyen esetben is. Nekem egyszer se mondták, hogy a minimumot teljesítik, így jártam. Valamit mindig próbáltak tenni, hogy meglegyen a csomag maximumja is, még akkor is, ha fizikailag nagyon messze voltam a központtól.
Ha JÓl sejtem Ugye a Fövárosban élsz ahol elég nagy a konkurencia a többi szolgáltatóval..na most ez azokon a helyeken ahol a T-home a piac felosztása miatt gyakorlatilag egyeduralkodó lásd pl a Dél-Alföld ott kritikán aluli a hozzáállásuk...

Csak egy apróság nem tudom tudod-e azt hogy ha megkötsz egy szerzödést és mondjuk ugyanaz a csomag mondjuk egy hónap mulva akcióban sokkal olcsóbb akkor TE mint RÉGI elöfizetö nem vagy jogosult az akciós csomagra....

Ennyi ... Te fizeted mondjuk a havi 10.000-et míg aki egy hónappal késöbb akcióban rendelte meg UGYANAZT ö már csak havi 7800-at fizet érte..ugye milyen korrekt az egész ?????

na most a mostani szolgáltatómnál ilyen nincs ugyanis az akció a RÉGI ügyfelekre is vonatkozik..Na ÉN ezt nevezem korrekt hozzáállásnak ....

Mint feljebb is írtam az is olyan korrekt hozzááállás volt, hogy nem is használod már a modemüket de ök kikötötték a szezödésben / és ha tetszik ha nem aláírod a szezödést mert nem volt más /, hogy amíg el nem viszik a modemet azt az idöt is ki kell fizetned , de max 8 nap , mert 8 alatt kötelesek a modemüket eltakarítani a lakásodból....

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem miindig a szolgáltató a ludas a sebesség csökkenéséért

Egy érdekes cikk ebben a támában

Fele annyi az internetsebesség mint amiért fizetünk

Last edited by Blacky; 08-19-2010 at 21:38..
Reply With Quote
  #57  
Old 08-19-2010, 21:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Csak egy apróság nem tudom tudod-e azt hogy ha megkötsz egy szerzödést és mondjuk ugyanaz a csomag mondjuk egy hónap mulva akcióban sokkal olcsóbb akkor TE mint RÉGI elöfizetö nem vagy jogosult az akciós csomagra....

Ennyi ... Te fizeted mondjuk a havi 10.000-et míg aki egy hónappal késöbb akcióban rendelte meg UGYANAZT ö már csak havi 7800-at fizet érte..ugye milyen korrekt az egész ?????
Ez mindenhol így van. Ha veszel egy könyvet, amit egy hét múlva 20% akcióval árulnak, nem mehetsz vissza, hogy kérsz vissza 20%-ot, mert te már a múlt héten megvetted a könyvet.

Nagyon ritka, amikor ettől eltérés van. Ha van, akkor örülj neki, de nem ez az általános, és amíg nem ez az általános, addig szerintem semmi kivetnivaló nincs abban, hogy az akciók és lerétékelések nem visszamenőleges hatályúak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #58  
Old 08-19-2010, 21:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Mint feljebb is írtam az is olyan korrekt hozzááállás volt, hogy nem is használod már a modemüket de ök kikötötték a szezödésben / és ha tetszik ha nem aláírod a szezödést mert nem volt más /, hogy amíg el nem viszik a modemet azt az idöt is ki kell fizetned , de max 8 nap , mert 8 alatt kötelesek a modemüket eltakarítani a lakásodból....
Ezt sem teljesen értettem. Hogyhogy nem használtad? Oda tudták adni másnak? Nem tudták odaadni másnak, mert Nálad volt. Bármikor elvihetted volna személyesen leadni egy t-pontba, és akkor nem kellett volna a 8 napot megvárni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #59  
Old 08-19-2010, 21:49
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez mindenhol így van. Ha veszel egy könyvet, amit egy hét múlva 20% akcióval árulnak, nem mehetsz vissza, hogy kérsz vissza 20%-ot, mert te már a múlt héten megvetted a könyvet.

Nagyon ritka, amikor ettől eltérés van. Ha van, akkor örülj neki, de nem ez az általános, és amíg nem ez az általános, addig szerintem semmi kivetnivaló nincs abban, hogy az akciók és lerétékelések nem visszamenőleges hatályúak.
Nálad lehet ez a természetes Én meg ahhoz vagyok hozzászokva , hogy az ügyfél azután is ügyfél, hogy már megkötötte szerzödést és nem csak addig kedveskedünk neki míg aláír...
Reply With Quote
  #60  
Old 08-19-2010, 22:14
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt sem teljesen értettem. Hogyhogy nem használtad? Oda tudták adni másnak? Nem tudták odaadni másnak, mert Nálad volt. Bármikor elvihetted volna személyesen leadni egy t-pontba, és akkor nem kellett volna a 8 napot megvárni.
" T.Ügyfelünk

Sajnálattal vettük tudomásul, hogy fel kívánja mondani társaságunknál kötött Kábelnet Médium szolgáltatást...
A Szolgáltatás lemondását Ön 2009 oktober 01 dátummal kérte...
Tájékoztatjuk, hogy a Maqgyr Telekom érvényes Á.SZ.F értelmében a szolgáltatás megszünését 8 napon belül teljesítjük...

Tájékoztatjuk arról, hogy a szolgáltatás lemondása díjfizetési kötelezettséget vonhat maga után..A Fizetendö díjat a soron következö számla tartalmazza , mely a MGESZÜNTETÉS NAPJÁTÓL A SZÁMLÁZOTT IDÖSZAK VÉGÉIG esedékes díjjóváírásból és hüségidö alatti felmondás esetén szerzödésbontási díjból áll "

Ez a levelük
ehhez pár apróság a szerzödésemet 2008 szept 01-én kötöttem 1 azaz 1 évre..Lejárt 2009 szeptember 01-én..A kutya nem szólt a T-Home tól hogy hé hülye marha lejárt a hüségidöd hosszabíts vagy valami vagy megszüntetjük..Így 10 én beszóltam nekik, hogy Jónapot de elsején lejárt a hüségidöm nem szeretnék hosszabítani vigyék a modemüket a kedves hölgyike meg azt mondta hogy jó rendbe elsejével megszüntetik..Kérdeztme miért nem hamarabb ?? Válasz: mert csak úgy tudja..Én elhittem így elsejével kértem a másik szolgáltatótól a netet azokhozták a saját kábelüket a T-Homos cuccal nem foglalkoztak azok meg precizen jöttek a 8. napon modemet és a kábelüket elvitték Na ezért nem ÉN vittem be a T-pontba mert egyszerüen ÉN NEM VIHETTEM

A Megszüntetésröl meg kaptam egy munkalapot aminek a fejléce az hogy Munkalap a T-online Kábelnet szolgáltatás leszereléséhez..Ott meg leírták a melót amit elvégeztek..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu