Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-03-2008, 14:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default FAQ - szezonális gyakori kérdések és válaszaik

Sziasztok, ezt a témát azért indítottam, hogy a súgóban (még) nem szereplő, de szezonális jelleggel mégis gyakran előforduló általános kérdéseket és válaszaikat egy csokorba gyűjtsem.

Ezek olyan kérdések, amik egy adott időszak alatt valamiért gyakran előfordulnak, holott nem kapcsolódnak új funkcióhoz, csak valamiért hirtelen megugrik a számuk.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #2  
Old 02-03-2008, 14:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Ha főországom VIP tagságát hosszabbítom, a többi országom miért nem kap VIP tagságot?

Kérdés: Ha főországom VIP tagságát hosszabbítom, a többi országom miért nem kap VIP tagságot?

Válasz: A főország VIP tagságának hosszabbításakor csak a főország VIP tagságát hosszabbítjuk, ilyenkor más kapcsolt ország tagsága nem változik.

A kedvezmény csak akkor él, ha kettőnél több összekapcsolt országod van, főországod (az országlistában legelső helyen szereplő ország) VIP tagsága aktív, és a hosszabbított ország mögött szerepel még másik ország is az országlistádban. Ilyenkor a hosszabbított országot követő két másik ország (ha van ennyi) VIP tagsága is hosszabbodik.

Két ország esetén még nem tudod ezt a kedvezményt igénybe venni, hiszen hiába aktív a főországod VIP tagsága, a második országra küldött tagsághosszabbítást nem tudja más ország kapni, mivel nincs más ország mögötte az országlistádban.

Ez mindig így működött, nem történt ezügyben semmiféle módosítás.

Részletes leírás, és példák ezzel kapcsolatban megtalálhatóak a VIP súgóból elérhető "Több ország VIP taggá tétele" pontban.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 02-03-2008, 14:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Varázsoltam valakire, de az én országomban jelent meg a varázslat eredménye.

Kérdés: Varázsoltam valakire, de az én országomban jelent meg a varázslat eredménye. Mikor javítjátok a hibát?

Válasz:
Ez nem hiba, ez így működik jól. Az "ember" fajú országok speciális varázslata a "Tükörvarázs", aminek az a lényege, hogy visszaveri azokat az ártó varázslatokat, amiket rá próbálnak feltenni.

Ezzel kapcsolatban részleteket a fajok súgóban találsz, de az egyszerűség kedvéért íme az ide vonatkozó rész:

"Speciális varázslat: Tükörvarázs -- A varázslat időtartama alatt minden ártó varázslatot visszatükröz, ha az ellenfél varázsereje kevesebb, mint az ő varázserejének ötszöröse. Ha azonban az ellenfél több, mint ötször akkora varázserővel rendelkezik, akkor a tükörvarázslat hatástalan, az ártó varázslat pedig sikerülni fog."

Ide tartozik még, hogy ha a Te országod is ember fajú, aktív a faji varázslatod, és az ellenfél országa az ártó varázslatodat visszatükrözi, a varázslat akkor is a Te országodban érvényesül, a Te Tükörvarázs varázslatod a saját, egyszer már az ellenfélről visszatükrözött varázslatodat nem fogja ismét visszatükrözni.

Ne feledd, hogy a "mágia felderítése" varázslat a faji varázslatokat nem mutatja ki, tehát ennek használatával még nem tudhatod biztosra, hogy "ember" fajú ellenfeleden nincs-e fent a faji varázslata.
__________________
Hódító * Queosia
  #4  
Old 02-16-2008, 21:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Rossz formátumú SMS-ek

Kérdés: Rossz formátumban küldtem el az SMS-emet, hogy VIP tag lehessek, majd amikor a rendszer visszaírta, hogy hibásan küldtem, akkor elküldtem még háromszor ugyanúgy. Mikor javítjátok meg a rendszert végre?

Válasz:
A súgó részletes leírást tartalmaz arról, hogy milyen formátumú SMS-sel válthatsz VIP tagságot. Mivel a beérkező SMS-ek feldolgozása automatikus, gépi úton történik, ezért az SMS-eknek kötött formátumuk van. Ennek a formátumnak a kialakításakor arra törekedtünk, hogy minél egyszerűbb legyen. Annyit kell tenned, hogy a "VIP" szó (idézőjelek nélkül) után egy szóközt teszel, majd beírod az országod számát. Csak a számot kell beírni, semmi extra karaktert, például a # jelet. Ez nem kell. Ha az országod száma 12345, akkor a "VIP 12345" SMS-t küldd (idézőjelek nélkül). Ha az országod sorszáma nem ez, akkor a sorszám helyére a saját országod sorszámát írd.

Ne feledd, hogy a sorszám SZÁM. Ne betűvel írd ki, és ne is helyettesítsd egyes számjegyeit betűkkel.

Ne feledd azt sem, hogy az országod sorszámát megelőző VIP szó ebből a három betűből áll: V, I, P, egymást követve, ebben a sorrendben, a betűk között mindenféle írásjel nélkül. Tehát egybe írva. A "V.I.P.", vagy "víájpí", vagy "VLP", vagy bármi hasonló kulcsó megadása hibát fog eredményezni, hiszen nem ezt kell írnod, hanem azt, hogy "VIP". Fontos, hogy ne mást írj.

A "VIP" szó és a sorszám közé egy szóközt kell tenni. Nem egybe írni, nem közéírni az ország nevét, nem véletlenszerű szavakat közéilleszteni. Csak a "VIP" szó (idézőjelek nélkül), egy szóköz, és az ország száma, számmal írva.

A VIP tagság jóváírása emberi beavatkozás nélkül, teljesen automatikusan történik. Felesleges tehát azt feltételezni, hogy azért, amiért nem az előírt formátumban küldted az SMS-t, biztosan direkt ki akarunk Veled szúrni. Ilyenkor annyi a teendő, hogy HELYES formátumban küldöd el az SMS-t.

Elküldés előtt célszerű átnézni, hogy valóban helyesen írtad-e. Hasonlítsd össze a súgóban szereplő formátummal. Tényleg azt írtad, hogy VIP? Tényleg nem mást írtál? Tényleg tettél egy szóközt mögé? A VIP szó 3 betűje közé valóban nem írtál semmi mást? A VIP szó, és a szóköz után valóban az országod dszámát írtad? Számmal? Nem írtál bele betűt? A saját országod számát adtad meg? Biztos? Nem keverted össze a számjegyeket? Ugye csak számmal írtad, nem tettél bele semmi extra jelet? Ugye betűt sem? Ugye jó számra küldöd az SMS-t? Ugye nem valaki egész másnak küldöd? Ugye nem a barátnődnek küldöd el ezt, és küldöd hozzánk a neki szánt üzenetet, miszerint későn érsz este haza?

Kérünk, hogy ellenőrizd, ellenőrizd, és ellenőrizd.

Ha elrontottad, akkor az automata nem fogja tudni értelmezni az üzenetet. Ennek oka, hogy a nagyon egyszerű formátum miatt az van az automatának betanítva, hogy a helyes formátumban küldött üzeneteket dolgozza fel. Ha helytelen formátumban küldöd (nem úgy, ahogy az a súgóban részletezve szerepel, és ahogy most is szájbarágósan leírtuk), akkor a rendszerünk azt az ünetet nem fogja tudni értelmezni. Ha nem tudja értelmezni, akkor a VIP tagságot nem kapod meg érte, hiszen nem tudja, hogy mit szerettél volna.

Nagyon fontos, hogy ne más formátumban küldd az SMS-t, hanem abban, amit itt írtunk, és ami a súgóban is szerepel.

Sajnos egyre többen egyre borzasztóbb módokon rontják el az SMS-t. Ezeken nem tudunk segíteni, ezért NYOMATÉKOSAN kérünk, hogy elküldés előtt ellenőrizd, ellenőrizd és újra ellenőrizd az SMS tartalmát, és azt, hogy jó számra küldd.

A súgó részletes leírást tartalmaz a helyes formátumról, és tartalmazott mindig is, azóta, hogy MS segítségével VIP tagságot válthatsz. Kérünk, hogy olvasd el, mielőtt emeltdíjas SMS küldésével próbálkozol VIP tagság váltásával.

Direkt egyszerű formátumot alkalmazunk. Kérünk, hogy figyelj oda rá, és ne rontsd el! Csak a helyes formátumban küldött SMS-ek után járó VIP tagságot tudja a rendszerünk jóváírni. Ezért ellenőrizd, ellenőrizd, és ismét ellenőrizd, hogy helyes formátumban küldöd-e az SMS-t.

Köszönjük.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 02-24-2008, 15:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Befagyott az országom, amint felléptem az 1/A-ba!

Kérdés: Befagyott az országom, amint felléptem az 1/A-ba. Nem telnek a körök. Mit tegyek, hogy ismét játszani tudjak?

Válasz:
Az 1/A csoport más, mint az alsó 4 szint. Kérünk, hogy mielőtt bármihez kezdesz, olvasd el az 1/A súgüt, és az abból nyíló Szövetségi háború súgót.

Az 1/A csoportban csak akkor vagy játékban, ha országod része egy szövetségnek. Ez lehet egy meglevő szövetség tagjaként, vagy létrehozhatsz egy saját szövetséget. A szövetségben akár egyedül is lehetsz, ha a magányos játékot szoktad meg. (Bár mindenképp javasoljuk a csapatjátékot, hiszen ebben a csoportban sokkal többmindenre kell figyelni, mint a lenti 4 szinten, valamint a játék is sokkal élvezetesebb, ha másokkal közösen játszol.)

Fontos különbség az eddigi játékhoz képest (az alsó 4 szinten), hogy itt már nemcsak egyéni támadások indíthatóak, hanem szövetségi támadások is, ezért nemcsak a saját országod helyzetére kell figyelned, hanem az egész szövetségére is. (Még akkor is, ha csak egyedül vagy a szövetségben.)

Mindenképp olvasd el az 1/A súgót, és ezen kívül rengeteg tippet, ötletet, javaslatot találhatsz az 1/A csoportban való játékhoz itt a külső fórumon.
__________________
Hódító * Queosia
  #6  
Old 05-19-2008, 21:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default VIP tag vagyok, azt csinálok, amit akarok!

Kérdés: Előfizettem a VIP tagságra, úgyhogy azt csinálok, amit akarok! Nem helyezhettek át az anarchista csoportba!

Rövid válasz:
De.

Hosszú válasz: De igen.

Nagyon hosszú válasz: A VIP tagság egyetlen és kizárólagos célja, hogy ezzel támogasd a Hódító fenntartását és fejlesztését. Semmi más. Ezzel nem fizetsz elő semmiféle szolgáltatásra. A VIP tagságért cserébe VIP köröket kapsz. Semmi mást. Hogy ez mire használható fel, azt mindig az aktuális játékverzió határozza meg. A játék változtatásának jogát fenntartjuk, így egyes funkciók eltűnhetnek, mások újként megjelenhetnek, megint mások megváltozhatnak.

A VIP tagság nem jogosít fel a szabályok megszegésére, ezért ha a szabályok betartása problémát okoz, a játékban nem vehetsz részt. Függetlenül attól, hogy támogattad-e azt, vagy sem.

VIP tagokat is bármikor anarchista csoportba helyezhetünk, törölhetünk, vagy más, játékon belüli szankciókat alkalmazhatunk ellenük.

Ehhez Te magad is hozzájárultál, amikor a regisztrációs szabályokat elfogadtad.

Nem, nem mi tehetünk arról, hogy nem olvastad el.

Igen, tudjuk, hogy rengeteg másik játék van a neten, de ez sem jogosít fel arra, hogy itt megszegd a szabályokat. Ezzel esetleg próbálkozz azoknál a játékoknál, hátha ott szívesen látják a szabályokat betartani nem akaró játékosokat is. A Hódítóban mi nem látjuk szívesen ezt a magatartást.

Nem, ez nem vita tárgya.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 13 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #7  
Old 06-06-2008, 12:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Kérdés: Az a kérdésem, hogy miért mentek el a seregeim. Tudom, hogy le van írva a válasz a súgóban, de nem akarom elolvasni, mert az olyan hosszú. Tudom, hogy egyszer már válaszoltatok nekem erre, de ne haragudjatok, olyan hosszú volt a válasz, hogy nem vagyok hajlandó elolvasni. Válaszoljatok röviden!

Válasz:
Így jártál. A Hódító résztvevőitől elvárjuk az olvasási képességet; ha valami le van írva, akkor azt tessék elolvasni. Ha kérdezel valamit, mi pedig válaszolunk, akkor azt azárt tesszük, hogy elolvasd. Ha erre nem vagy hajlandó, akkor nem tudunk segíteni.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 11 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #8  
Old 06-12-2008, 17:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Kérdés: Írtam levelet a support@hodito.hu címre. Tudom, hogy van videó is arról, hogy miket kell beleírni, de én nem akarom megadni a témát, mert feleslegesnek tartom. Kaptam is választ, amiben le volt írva, hogy kattintsak az ott szereplő webcímre, különben nem kapja meg senki a levelemet. De én nem kattintok rá, mert minek? Szóval az a kérdés, hogy mikor fogtok válaszolni.

Rövid válasz:
Soha.

Hosszú válasz: Mivel nem kapjuk meg a levelet, ezért soha. Ha kapsz egy választ, amiben le van írva, hogy mi a teendőd, akkor azt nem viccből kapod, hanem azért, mert valóban azt kell tenned, ami oda le van írva. De sokkal egyszerűbb, ha eleve kitöltöd a téma mezőt, hiszen ez egy nagyon okos kis találmány, és sok-sok év óta létezik, nem véletlenül, és főleg nem azért, hogy üresen hagyd. Tessék megtanulni használni az e-mailt, a 21. század szerves része. Különösen akkor, ha le van írva a kézikönyvben, hogy mit kell tenni. Plusz videó is van róla. Plusz választ is kapsz, hogy mit rontottál el a levélküldéskor. Plusz valószínüleg nem véletlenül van kitalálva az a rublika a levélküldésnél.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #9  
Old 12-15-2008, 15:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Megadtam másnak a belépési adataimat, és nézzétek mi lett az országommal.

Kérdés: Megadtam a belépési adataimat a szövetségeseimnak, és most anarchista csoportba került az országom. Mit lehet tenni?

Válasz:
Az anarchista csoportban folytatni a játékot. A belépőadataid titokbantartása a Te feladatod és felelősséged. Ha belépőadataidat megadod másnak, akkor minden felelősséget vállalsz mások tetteiért, akik belépőadataiddal az országba belépnek. Ez sok esetben olyan tett, amiről nincs is tudomásod: szabálytalan akciók az országodból. Ha másnak megadtad a belépőadataidat, az azt jelenti, hogy az a más irányítja a saját országát, és irányítja a Te országodat. Vagyis két országot irányít. Ez szabálytalan. Ilyen esetben ez bizony anarchista csoportba helyezést fog jelenteni. Akár tudomásod van az ilyen szabálytalan akciókról, akár nincs. Ha a normál csoportban szeretnél játszani, akkor beléépési adataidat soha, senkinek, semmilyen körülmények között ne add meg! Ha megadod, vagy kitalálhatóak, akkor minden felelősség a Tied azokért az akciókért is, amiket mások végeznek az országodból.

Kérdés: Megadtam szövetségeseimnek a belépési adataimat, pár napig nem voltam, és elvették mindenem. Mit lehet tenni?

Válasz:
Örülni, hogy nem kerültél át anarchista csoportba, és tanulni az esetből, hogy belépési adataidat soha, senkinek, semmilyen körülmények között ne add meg a jövőben.
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 12-17-2008, 13:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Egy hétig nem lépek be, erre szétszedik az országomat. Micsoda **** játék ez!

Kérdés: Regisztráltam, aztán még ugyanazon a héten azonosítottam magam, és amikor egy hét múlva beléptem, addigra teljesen szétszedték az országomat. Micsoda **** játék ez, nevetséges!

Válasz:
Ha hetetne egyszer tudsz csak belépni, akkor a Hódító nem Neked való. Napi legalább egy belépés mindenképpen javasolt. Napi egy belépéssel a lassú csoportba célszerű jelentkezned. A normál sebességű csoportban való sikeres játékhoz napi 2-3 belépésre legalább szükség van. Ez egy ilyen játék.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu