Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 08-29-2010, 21:42
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
ehhez azért hozzá szólok.. kb 3 éve voltam felessel először, utána másodszor kb fél éve.. ugyanannyi energia befektetéssel 3 éve több, mint 4 mrdot gyűjtöttem 1k kör alatt most meg alig 400 millát..
igen, de nem azért mert a feles rosszabb tolvaj lett, esetleg a többiek jeleskednek jobban tolvajlásban... hanem az árak miatt. szóval ha megerősíted a felest attól még nem fogsz többet összelopkodni 1k kör alatt. Törpével úgy 500 köre napi 100 millát szedtem be ugyanabban a csoportban ahol most napi 20 milla jön be. Nem azért mert a törpe rosszabb lett, és ezért még nem kell "erősíteni" a törpin.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dew For This Useful Post:
Sponsored Links
  #82  
Old 08-29-2010, 21:52
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Akkor már inkább az, hogy ne fáradjanak el 50%-nál. Igy többször lopnak, de egyre gyengébbek ugyi...
ez elég érdekes felvetés, de elhamarkodva nyomtam rá az ujjra... már így is kevesebbet csökken a készüli akciónként + egy tolvaj szem, meg regenerálódás varázslat, és még ez is aztán kifogyhatatlan lesz... Az óriás nem fogja bírni készülivel a tolik felfedése varázslatot. a többi fajnak meg esélye se lesz rá...

és most kezdhetném, hogy szegény hullák, óriások, orkok, akik kevés kocsmával hadiznak...

illetve szegény kezdők, akiknek 50-1000 tolvajuk van, mert valami kezdőtőkét próbálnak varázsolni... de közben a gatyájukat is lelopják róluk a felesek "ekkora készülivel"...

Last edited by Dew; 08-29-2010 at 21:54..
Reply With Quote
  #83  
Old 08-29-2010, 21:56
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by andriss View Post
ez elég érdekes felvetés, de elhamarkodva nyomtam rá az ujjra... már így is kevesebbet csökken a készüli akciónként + egy tolvaj szem, meg regenerálódás varázslat, és még ez is aztán kifogyhatatlan lesz... Az óriás nem fogja bírni készülivel a tolik felfedése varázslatot. a többi fajnak meg esélye se lesz rá...

Szerintem is inkább érdekes, mint komoly De most, hogy belegondolok sosem értettem miért csak 50%ig lehet bármilyen fajnál használni a toli/varit.
Nem mondom, hogy nincs ez így jól, de tényleg érdekes lenne belegondolni, mennyivel több akciót lehetne csinálni az ilyen 1kocsmás orkok ellen
Meg varizni is jobban megérné talán, bár nemtudom mennyi templomnak kéne lenni, hogy 5% készülivel sikeresen lehessen ártózni
Szóval érdekes...
Reply With Quote
  #84  
Old 08-29-2010, 22:01
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by andriss View Post
ez elég érdekes felvetés, de elhamarkodva nyomtam rá az ujjra... már így is kevesebbet csökken a készüli akciónként + egy tolvaj szem, meg regenerálódás varázslat, és még ez is aztán kifogyhatatlan lesz... Az óriás nem fogja bírni készülivel a tolik felfedése varázslatot. a többi fajnak meg esélye se lesz rá...
hát ha nem is a regenerálódás meg a szem miatt, de valóban a feles ellen feleannyit érne mert azon múlna hogy melyikük a gyorsabb kv után. :P
__________________

Reply With Quote
  #85  
Old 08-29-2010, 22:55
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A javaslat szerintem nem konkrétan arra irányult, hyog 5. szinten több pénzt tudjon lopni a feles.
Hanem arra, hogy felsőbb szinteken legyen értelme választani.
Legyen értelme szövetségbe választani, mert mondjuk 5k pontértéken belül jól ártóz, infót gyűjteni fele meg messziről is jól lehet. (Pl éplisták, stb..)

Csakhogy senki se választja, mert nagyon könnyeű porrá verni.
A pénz fontos egy bizonyos szintig. Addig, hogy tudj tekercset venni ha kopott, vagy kaját, ha éhezel, vagy íjászt, miután megtámadtak.

Szóval a felest nem azért kéne megerősíteni, hogy az 1 mrd helyett most 3 merd-t tudjon bárki összelopkodni 5. szinten. Mert az nem attól függ, hanem mint leírták többen is, az aktuális piaci áraktól.
A lényeg az volna, hogy mint szövetségi tag, taktikai elemként lehessen használni. Ártózásra, infószerzésre, és igen, lopásra is.
De egy tolvaj nem csak lopni tud.
Viszont ha lopni, ártózni nincs értelme, és még csóró is, és még ezen felül könnyű beverni, akkor tényleg egyre kevesebben fogják választani...
Mint ahogy egyre kevesebben is választják, és még kevesebben tudnak vele sikeresen játszani.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #86  
Old 08-30-2010, 07:56
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
ehhez azért hozzá szólok.. kb 3 éve voltam felessel először, utána másodszor kb fél éve.. ugyanannyi energia befektetéssel 3 éve több, mint 4 mrdot gyűjtöttem 1k kör alatt most meg alig 400 millát..
Sokat felejtettél 3év alatt
Reply With Quote
  #87  
Old 08-30-2010, 08:32
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Fordítsuk már meg a szituációt, légy szíves...

Ha egy feles kitekiz egy orkot, vagy rágyújt pár házat, az az orknak nem nagyon fog fájni. Nem nehéz pótolni a dolgokat...
Viszont brutális revansot tud venni rajta. Olyat, ami NEM egyenértékű a kéz levágásával. Az élve ledarálással egyenértékű.

De bezzeg ha az ork az agresszor? Mert mondjuk ott egy feles előtte, és nyilván tisztában van azzal, hogy ha beveri, a feles SEMMI komoly problémát okozni neki nem tud... Miért is ne verné be? Be fogja. A feles meg max ellop tőle 10.000 tekit... Vagy rágyújt 20 házat.
Hú de nagy revans.

A fajok nincsenek egyensúlyban. Szerintem.
Ez így azért nem igaz!
Az alsóbb szinteken azért komoly érték az építőanyag ahogy emlékszem, és a tolis legalább ugyanannyi házat tud legyújtani 4 kör alatt mint amit a hadis le tud rombolni mondjuk 1 fordulóval.

Én nem ezért erősíteném a fajt, hanem az 1A-s használhatósága miatt.
Sokkal színesebb lenne a játék tőle és ráadásul ott komoly érték az éplista!
Reply With Quote
  #88  
Old 08-30-2010, 08:36
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
A-ban felesleges a feles, bármekkora erősítése lesz.
Kit érdekelne, hogy felgyújt 1000 házat, mikor üres az orim?
9 kör múlva meg építek 2k kocsmát és vége a nagy aprításának...
Ez volt az érved a feles 1A szereplése ellen? Szétröhögnéd az agyad ha ezt más írta volna...
És minek a helyére építed a 2k kocsmát, mikor így se tudod kivédeni az orkot ha kimegy rendesen?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
  #89  
Old 08-30-2010, 08:42
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Pl lehetne egy olyan, hogy a félelfnél a varázslók erősödnének, ha szövetségben van.
Mondjuk 30%-kal nagyobb lenne a hatásfok.

Ezáltal kevesebb templom kéne és lehetne több kocsma és/vagy több barakk, stb.

Ezzel a módosítással el lehetne érni, hogy a félelf kívánatosabb szövetségi tag legyen, illetve fentebbi szinteken is jobban megállná a helyét.
Ennek semmi köze nem lenne az 1A-s szerepléséhez ugye
Egyébként sem hiszem, hogy a félelfek olyan magányos farkas típusok lennének
Reply With Quote
  #90  
Old 08-30-2010, 08:49
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Akkor már inkább az, hogy ne fáradjanak el 50%-nál. Igy többször lopnak, de egyre gyengébbek ugyi...
Ezt jó ötletnek tartom csak az a gondom vele, hogy ott erősíted őket ahol egyébként is erősek az alsóbb szinteken. Pedig én személy szerint szeretnék félelfeket látni az 1A-ban is

Lehet az is elég lenne,hogy a félelfek tudnának klánszinten tekit lopni és/vagy gyujtogatni és/vagy embertlopni
Egyszerre mindenkitől akire kapuja van 1 készülivel bármennyi körröl, de csak olyankor ha kinnvan a klánsereg pld...

Ez elég egyedi faji specialitás lenne nem Ati?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 13:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu