Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #281  
Old 10-29-2012, 19:00
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

az egyetlen ötlet amiért a jövőben én használnám, vagy tagként felvenném a félelfet az a dupla férőhely a kocsmákba. a többi nem jelentene akkora előnyt, hogy érdemben egy szövit erősítsem. szerintem a gnómtól még messze lenne de ügyes játékkal nagyon jó kis orikat lehetne belőle építeni. egyszer biztosan kipróbálnám pedig sosem voltam még félelfel. és nem 5 . vagy 4. szinten hanem minimum G-be, de leginkább B-be
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Merengő For This Useful Post:
Sponsored Links
  #282  
Old 10-29-2012, 19:16
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Még hasznos szövitaggá tenné emellett Pool javaslataiból a 10% tekercs lopáskor a szövinek, a zabálás csökkentése, és esetleg, ha nem túl dúrva, akkor a gyilkolások erősítése. De tény, hogy tesztverziós felesnek már ez a duplaannyi kocsmaférőhely, védelmi 15% és nuku támadómalusz megérné.

És ami nem elhanyagolható, hogy talán újra használhatóvá tenné az ember fajt valahogy.
Reply With Quote
  #283  
Old 10-29-2012, 19:20
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

A feles most is übereli az embert, további feles erősítássel nem hinném ,hogy pont az ember használhatósága javulna.
Reply With Quote
  #284  
Old 10-29-2012, 19:57
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

A dupla férőhelyes 15% extra csak akkor ténylegesen annyi, ha amúgy 30% kocsmára van szükség, hogy lopni tudj. Alsóbb szinteken 15-20% kocsma is már bőven sok...
De B-ben (vagy neadj'Isten A-ban, mert ugye a javaslat eredetije a felsőbb szintekről szól) az előny a gyakorlatban 3-6%-ot jelentene, ami az utolsó szálig barakká építve sem egy egetverő különbség. Persze ha elkezdenének a hadisok több tolvajt tartani, ez felmehetne akár 5-8%-ra is.
De miért is tartanának annyi kocsmát, ha a piac és a bankok védik mindenük? A másik topikban pontosan lemérhető a reakciókból, hogy az esze ágában nem lenne senkinek akárcsak egyetlenegy barakkot is beáldoznia a tolvajokkal szemben.

A jópont mindenképp jár, mert már ez a pár százalék is valami lenne. De a tény, hogy ismét hadi szempontokat vesz minenki figyelembe egy kimondottan csak tolizásra alkalmas fajnál is, az azért elszomorít.

Örvendetes, hogy Merengő kipróbálná magasabb szinten is, egy próbát valószínűleg én is megejtenék vele akár így, akár úgy. De a kezdeti lelkesedés után többedszerre biztosan nem tudnék ésszerű okot találni rá felsőbb szinten, hogy miért ne gnómmal vagy elffel játsszak helyette. Szinte az összes releváns előnye elvész továbbra is a felsőbb szintekre.

Az ötlet életképességét én inkább abban látom, hogy a rutinosabb játékosok sokkal szívesebben támogatnak egy olyan javaslatot, ami vagy kedvező a számukra vagy semmilyen hatással nincs a játékmenetükre és ez az utóbbi kategóriába mindenképp belefér.
Reply With Quote
  #285  
Old 10-29-2012, 20:31
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
A dupla férőhelyes 15% extra csak akkor ténylegesen annyi, ha amúgy 30% kocsmára van szükség, hogy lopni tudj. Alsóbb szinteken 15-20% kocsma is már bőven sok...
De B-ben (vagy neadj'Isten A-ban, mert ugye a javaslat eredetije a felsőbb szintekről szól) az előny a gyakorlatban 3-6%-ot jelentene, ami az utolsó szálig barakká építve sem egy egetverő különbség. Persze ha elkezdenének a hadisok több tolvajt tartani, ez felmehetne akár 5-8%-ra is.

Én nem vagyok annyira tisztában a fenti körülményekkel, hosszú évek után reggeltem újra, de kétlem, hogy 15% kocsmával képes egy toli érdembeli kárt okozni 5-6 körről. Aki meg tolisként bemászik a zargatott hadis ütőtávjába, akkor az az illető szereti, amikor a száját simogatja a másik nemiszerve... Úgyhogy kell a 30%.
Reply With Quote
  #286  
Old 10-29-2012, 20:33
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Én nem vagyok annyira tisztában a fenti körülményekkel, hosszú évek után reggeltem újra, de kétlem, hogy 15% kocsmával képes egy toli érdembeli kárt okozni 5-6 körről. Aki meg tolisként bemászik a zargatott hadis ütőtávjába, akkor az az illető szereti, amikor a száját simogatja a másik nemiszerve... Úgyhogy kell a 30%.
én egy 22%ban árnyakkal kiegyeznék azzal már ütős B ben is meg mindenhol.
Reply With Quote
  #287  
Old 10-29-2012, 20:37
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
én egy 22%ban árnyakkal kiegyeznék azzal már ütős B ben is meg mindenhol.
Az is 11% spórlás, ami a zabálós bónuszokkal simán feltornászható 15%ra.
Reply With Quote
  #288  
Old 10-29-2012, 21:52
cmaster333 cmaster333 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Location: Kaszony
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Szerintem Pirostraktor javaslata a legjobb!
Egesz jo mozgasteret adna a felesnek, es igen is kell hadilag erositeni, mert nem azert nem jatszanak a jatekosok felessel, mert nincs mit lopni, hanem mert hadilag 1 kalap .... . Keresztul megy rajta meg 1 termelo torpe is, ne is beszeljunk akkor orkrol. Es ahogy feljebb haladunk a jatek atmegy hadis reszbe, igy mindenki hadi/akarmit vagy hadit jatszik vagy bunkert epit, h fogja a hadikat. Es a felessel 1iket sem lehet!

Az meg h az embert meg jobban visszaszoritana az igaz, de jatszik 1altalan valaki emberrel? Nem nagyon hiszem.
Ha valtoztatas lesz gondolom egyszerre fog valtozni az ember meg a feles.
Nem ide jon, de csempe otlete alapjan, az embert meg el kellene tolni vari iranyba, es talan lenne feljebb is +2 jatszhato faj
Reply With Quote
  #289  
Old 10-29-2012, 22:04
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by cmaster333 View Post
Ha valtoztatas lesz gondolom egyszerre fog valtozni az ember meg a feles.
Nem ide jon, de csempe otlete alapjan, az embert meg el kellene tolni vari iranyba, es talan lenne feljebb is +2 jatszhato faj
Az óriásból meg lehetne tolvaj... Szerintem nem helyes, hogy egyes fajokat teljesen kifordítanánk önmagukból. A feles tolvaj, hogy meg tudja magát védeni hadilag ezt támogatom, viszont ne támadjon. Nem offenziv faj ebben a játékban. Mint ahogy az ember sem vari.

Szerintem nem azt a célt kellene kitűzni, hogy egy alapvetően tolvaj, varázsló, vagy hadisból tolivarihadi kombinációk legyenek. A fajok specifikusak, maradjanak is azok. Hullából se lesz sose tolvaj meg varázsló. A feles és az ember is maradjon meg tolvajnak. Varinak és hadisnak bőven van más alkalmasabb faj.
Reply With Quote
  #290  
Old 10-29-2012, 22:12
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

A 2-szeres toliférőhely teljesen kiirtja az ember fajt, és rendkívül megnehezíti az mf elfek dolgát is. Sőt, az mf gnómokét is akár.

Én egyáltalán nem úgy csinálnám, hogy ugyanannyi toli tartok, mint eddig és az összes többi megy haderőre. Hanem ha mondjuk a környék tolisainak, mf elfjeinek, gnómjainak 20% kocsmája van, akkor én félelfként tartanék 13-15%-t, így is 5-7%-al több marad haderőre, vagy épp varira, és másfélszer akkora tolierőm van, mint akárkinek.

Ez lenne a jó irányvonal?

Sőt, ha templomnak teszem a plusz helyet, akkor egy tolival és varival is árthatatlan orit kapunk.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 10:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu