Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 10-19-2012, 16:38
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Lacqds View Post
Valahogy egyet értünk mivel feles barátunk kleptomán ne várjuk azt hogy 10-20 aranyas nyersi árakkal majd nagy pénzekhez fog jutni, ugye nem fognak az országok hatalmas raktárakat csinálni (jó van azért ilyen törpe) , tartalék meg akárhogyan tárolják piacon van szinte mindig! Másrészről a felsőbb szinteken inkább hadi-toli országok vannak előnybe nem a teljesen tolikra specializálódott ori. Bankokat se érdemes nagyon befolyásolni mivel akkor nem fognak olyan vagyont benn tartani ennyi. Azonban egy szöviben fontos az is hogy együtt tudjanak mozogni a pontlistán esetleg besegíteni a támadásoknál. Eddig egy toli-hadi gnómnál ha volt 30% körüli kocsma elég volt (persze nem 200 hekire akarok most levetíteni!) arra h a környéket végigtolizza. Mivel univerzális ezért szépen tud ütni is ha arra kerül a sor persze nem úgy mint egy ork de azért lehet szépeket ütni. De semmiképpen nincs szükségünk egy elfhez hasonló országhoz mert az lassan az lenne!
A pénz nem így működik, sem az életben, sem a hódítóban. Az alacsony árak nem zavarják a félelfet különösebben. Mivel oké, kevés az értéke a lopott árunak, viszont ha venni kell majd valamit(erre való a pénz) akkor sokat tud majd, hiszen alacsonyak az árak*. Az, hogy a gnóm helyettesíteni tudja a félelfet az igaz, és baromi nagy szégyen ez a félelfnek. Ezen szeretnénk változtatni éppen.

*Az alacsony árak pont, hogy jók a játéknak. Mivel ha olcsóbb építkezni, képezni, katonát venni/gyártani, akkor könnyebb harcolni, ergo akciódúsabb a játék. Ha valaminek alacsony az ára, az azt jelenti, hogy sokan termelik. Tehát sok potenciális jelölt van akinek ki lehet pakolni a raktárát. Inkább lopjak kevesebb értékben, semmint éhen dögöljön az ország, mivel a gabona árak az egekben, lopni meg nincs kitől....
Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 10-22-2012, 19:48
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Van egy ötletem, lehet, hogy óriási marhaság, de leírom. A félelfet mindenképp foltozgatni kell, hogy fent ne legyen ingyenföld (támadómalusz eltörlése), szövi számára hasznosabbá tenni, stb. De talán a tanyás és a nincs mit lopni hátrányt ki lehet küszöbölni.

Ha a gyökerétől nézzük a problémát a felesek eltűnésének egyik legfőbb oka, a termelőorik kis létszáma, vagy minimális szöviellátó hatékonysága. Ha esetleg járna valami játékbéli bónusz a termelő oriknak a piacon eladott nyersi és gabonáért (pénzbeli vagy erősítésbeli, ezen még lehet finomítani, gondolkozni) akkor elképzelhető, hogy életképes lenne a feles, akár tfként is.

Igaz, hogy az árak lenyomódnának, de a bónuszok miatt a termelőknek ugyanúgy megérné termelni, a felesnek pedig lenne amit lopnia. Sőt ezáltal akár a 200 hekin lévő gnómok száma is csökkenne. Mellesleg egy kezdőnek is egyszerűbb üzemeltetnie a bányáit vagy tanyáit, és az eladott mennyiség után bónuszt kapnia, mint monoton módon írni a tekit.

Kiváncsi vagyok, ez szerintetek mennyire kivitelezhető, és változtatna-e pozitív irányban a játékon.
Reply With Quote
  #173  
Old 10-22-2012, 20:08
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Van egy ötletem, lehet, hogy óriási marhaság, de leírom. A félelfet mindenképp foltozgatni kell, hogy fent ne legyen ingyenföld (támadómalusz eltörlése), szövi számára hasznosabbá tenni, stb. De talán a tanyás és a nincs mit lopni hátrányt ki lehet küszöbölni.

Ha a gyökerétől nézzük a problémát a felesek eltűnésének egyik legfőbb oka, a termelőorik kis létszáma, vagy minimális szöviellátó hatékonysága. Ha esetleg járna valami játékbéli bónusz a termelő oriknak a piacon eladott nyersi és gabonáért (pénzbeli vagy erősítésbeli, ezen még lehet finomítani, gondolkozni) akkor elképzelhető, hogy életképes lenne a feles, akár tfként is.

Igaz, hogy az árak lenyomódnának, de a bónuszok miatt a termelőknek ugyanúgy megérné termelni, a felesnek pedig lenne amit lopnia. Sőt ezáltal akár a 200 hekin lévő gnómok száma is csökkenne. Mellesleg egy kezdőnek is egyszerűbb üzemeltetnie a bányáit vagy tanyáit, és az eladott mennyiség után bónuszt kapnia, mint monoton módon írni a tekit.

Kiváncsi vagyok, ez szerintetek mennyire kivitelezhető, és változtatna-e pozitív irányban a játékon.
Ez sztem nem jó ötlet
Reply With Quote
  #174  
Old 10-22-2012, 20:18
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ez sztem nem jó ötlet
Esetleges visszaélések miatt, vagy szerinted nem oldaná meg a félelf problémát?
Reply With Quote
  #175  
Old 10-22-2012, 20:39
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Esetleges visszaélések miatt, vagy szerinted nem oldaná meg a félelf problémát?
nem kell a termelőket még jobban tunkolni pénzzel
Reply With Quote
  #176  
Old 10-23-2012, 18:08
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Van egy ötletem, lehet, hogy óriási marhaság, de leírom. A félelfet mindenképp foltozgatni kell, hogy fent ne legyen ingyenföld (támadómalusz eltörlése), szövi számára hasznosabbá tenni, stb. De talán a tanyás és a nincs mit lopni hátrányt ki lehet küszöbölni.

Ha a gyökerétől nézzük a problémát a felesek eltűnésének egyik legfőbb oka, a termelőorik kis létszáma, vagy minimális szöviellátó hatékonysága. Ha esetleg járna valami játékbéli bónusz a termelő oriknak a piacon eladott nyersi és gabonáért (pénzbeli vagy erősítésbeli, ezen még lehet finomítani, gondolkozni) akkor elképzelhető, hogy életképes lenne a feles, akár tfként is.

Igaz, hogy az árak lenyomódnának, de a bónuszok miatt a termelőknek ugyanúgy megérné termelni, a felesnek pedig lenne amit lopnia. Sőt ezáltal akár a 200 hekin lévő gnómok száma is csökkenne. Mellesleg egy kezdőnek is egyszerűbb üzemeltetnie a bányáit vagy tanyáit, és az eladott mennyiség után bónuszt kapnia, mint monoton módon írni a tekit.

Kiváncsi vagyok, ez szerintetek mennyire kivitelezhető, és változtatna-e pozitív irányban a játékon.
Az ötlet nekem tetszik, de hogyan lehetne ezt kivitelezni? Túlságosan vissza lehetne vele élni szerintem. Ezzel inkább a tapasztalt piacozók/tőzsdézők járnának jól, nem a termelni vágyó kezdők.

Pool egyes javaslatai viszont még mindig tetszenek. A fórumlakók is mind egyetértenek vele, vagy csak lusták véleményt nyilvánítani?
Reply With Quote
  #177  
Old 10-25-2012, 07:15
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Én is csatlakozom azokhoz, akik szerint magával a fajjal semmi gond sincs. Pusztán azért megváltoztani/tunningolni, mert se B-ben se A-ban nincs, ezért felesleges. De, ha netán mégis eltűnne a támadó malusz, termelne több kaját és gyilkolna többet, A-ban egy betonnelfen sose menne át, egy ork meg ugyan úgy beverné simán szövi/klán ide-vagy oda. B-ben ugyan ez történne. A hiba -már ha nevezhetem egyáltalán annak- a játékstílusban van: Feljebb vagy védekezik valaki vagy támad. Ezt a sémát elég nehéz kikerülni, mert tolvajokkal nem lehet földet lopni.
Reply With Quote
  #178  
Old 10-25-2012, 18:22
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Akira View Post
Én is csatlakozom azokhoz, akik szerint magával a fajjal semmi gond sincs. Pusztán azért megváltoztani/tunningolni, mert se B-ben se A-ban nincs, ezért felesleges. De, ha netán mégis eltűnne a támadó malusz, termelne több kaját és gyilkolna többet, A-ban egy betonnelfen sose menne át, egy ork meg ugyan úgy beverné simán szövi/klán ide-vagy oda. B-ben ugyan ez történne. A hiba -már ha nevezhetem egyáltalán annak- a játékstílusban van: Feljebb vagy védekezik valaki vagy támad. Ezt a sémát elég nehéz kikerülni, mert tolvajokkal nem lehet földet lopni.
Számos helyen le leírtuk már, nem feltétlen az a cél, hogy A-ban is megállja a helyét.

Egyébként meg nincs baj a fajjal? Valóban. Csak épp használhatatlan. Mert meggazdagodni nem lehet vele, infózni-ártózni meg felesleges, mivel arra vannak jobb fajok. Szóval azon kívül, hogy semmi értelme a fajnak jelen állapotában, valóban semmi baj vele. Elnézést a nyers hangvételemért, de roppant bosszantó, hogy a játék jelentős részéért felelős fajokat hagyjuk elsatnyulni/kihalni, és csak veszekedések/személyeskedések mennek egy egészséges vita helyett. A veteránok nagy része le se sajnálja a javaslatokat, az újoncok(pl. én) meg nem vannak olyan helyzetben, hogy előrébb vigyék a dolgot. Uff én beszéltem, lehet leszólni/szavazni/savazni.
Reply With Quote
  #179  
Old 10-25-2012, 19:53
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

szerintem mindenképpen az a lényeg, hogy a félelf vissza tudjon ütni egy hadinak is (ezért a támadó -10%-t kivenném) így lenne kockázat, nem csak szétmészárolom 4 körönként 3-6 sereggel

a másik ahol a feles "meghal" az a tanyamalusz, mert enni néha kell. és azért a felsőbb csoportokban simán hullámzik a kaja ára 100-2500ig ha épp olyanja van bármelyik piacgurunak ^^

Ez lehet simán a tanyamalusz eltörlése, vagy Pool korábbi ötleteiből a 10 tolvaj eszik 1 kaját (esetleg ezt is lehet a faji varihoz kötni) vagy hogy tovább menjek a lakosság egyen kevesebbet ha fent a faji!

Ez mind mind épületeket spórolna meg. Ami mehetne védelemnek hogy ne filézzék ki olyan könnyen.
Magához a lopkodáshoz teljesen fölösleges nyúlni szerintem, a tekilopás így is eltúlzott 5. szinten pl...

Ettől függetlenül én ha felest látok letolom. Vagy mint a legutóbbi 5. szinten: belopom törpével fél nappal később ha ráépültem/képeztem és addig lopom (visszafele) a tekit amíg szabizik
Reply With Quote
  #180  
Old 10-25-2012, 21:33
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
Ettől függetlenül én ha felest látok letolom. Vagy mint a legutóbbi 5. szinten: belopom törpével fél nappal később ha ráépültem/képeztem és addig lopom (visszafele) a tekit amíg szabizik
Off: Akit te lelopsz törpével azt ne hívjuk már felesnek.

De hogy ne csak offoljak: Szerintem nem a félelffel van a baj, hanem egyszerűen a föld a legnagyobb érték, minél fentebb megyünk. Ha földet tud szerezni magasabb hekin a feles, akkor az már nem feles, mert még egy törpe is lelopja...
Lehet finomítani szerintem is esetleg, de egyszerűen a föld értéke miatt hadis a játék, ezen nem fog változtatni az ha megváltozik a feles tanya- vagy támadóérték málusza.

Alacsony hekin pedig kifejezetten baromi erős tud lenni a feles, még majdnem túl erős is néha, persze nem az a fajta amit egy törpe lelop
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 13:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu