Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-20-2007, 18:42
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
He?

Na gyerekek, azt hiszem ez már nagyon durva. Nagy gáz, ha az első 10 személyiségű ország anarchba kerül a 3/G helyett? :-/
En ugy tudom, hogy mar az 5. szinten is tuvalu rejtelyes modon felelffel 5-os uteseket utott sereggel, es igy kerult az elso helyre, aztan hogy hogynem, lepes elott levertek 600 hekire kb.....

(De ezt csak hallottam)
__________________
Remedy
Sponsored Links
  #2  
Old 02-05-2007, 08:31
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post

1 ötlet, mástól, aki nem akarta leírni: normál csopikra a szövimallusz. Nem sok problémát old meg, de egy kis részt lefed.

eset: szövi szétugrik 1 mf, 3 szövisre, s a szövi beüti az mfet, aki újrázik.

Nektek mi a véleményetek?
Sztem azokat a dolgokat kellene visszaszorítani szabályozással ami árt a játéknak. Ez a fenti példa sztem nem árt senkinek. Sőt bizonyos csoportokban akár használ is a játéknak. ---> lsd queosia

Nem azt mondom, hogy ez legyen egy sablon ujraindulási séma, de a magam részéről sokkal jobban zavar, hogy leujráznak 10 millió tekercseket 500körönként. Ez tényleg árt a játéknak.
  #3  
Old 02-05-2007, 09:32
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

OFF:

ez most akkora LOL
__________________
Steve`sfield (#324643)
  #4  
Old 02-05-2007, 13:49
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Oké gyerekek, akkor nem szóltam.
Monro: 1 kérdés: azt a tekit nem ezek az orik írják? akkor most a tövénél, vagy a nyakánál kéne elkapni a bajt?

Ok Hüppi, ez úgy hajnal 4 felé nekem is eszembe ötlött, s mint írtam az elején, egy ötlet csak addig jó, míg az emberi leleményesség meg nem cáfolja a létjogosultságát. Rögtön nagyon leleményes voltál

B verzió, minden csopiban fellépési föld felett mallusz a sorozatütésekre.
Ezek 98%a jksz, szóval a hibahányad meglehetősen kicsi lenne.
  #5  
Old 02-05-2007, 13:57
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Oké gyerekek, akkor nem szóltam.
Monro: 1 kérdés: azt a tekit nem ezek az orik írják? akkor most a tövénél, vagy a nyakánál kéne elkapni a bajt?
Nem tudom Ara. Ezek is írhatják ez biztos. Ennek ellenére sztem ez a földleadási dolog nem árt a játéknak. Főleg mióta csak 1 sereg mehet alulról
Egyébként nem is játszom az 1A-n kivül máshol ugyhogy számomra lényegtelen lesz e változás ezügyben, de a véleményem változatlanul az, hogy ezek a maluszok több bajt csinálnak mint hasznot.

Példával illusztrálom:

Az angol 1A-ban van 3-4 ori is aki valamelyik ellenlábas klántól igazolt át hozzánk. Alig lehet haladni így is az 54 fős csopilétszám miatt és most még azzal is szívunk, hogy nem tudjuk beverni az elöttünklévőt, mert 3 hónapig klántársak voltak és 0 lesz az eredmény Elképesztően bosszantó! És stratégiák hiusulnak meg emiatt, mert hiába vagyunk esetenként létszámfölényben nem tudjuk kihasználni, mert hiába üti valaki a volt társát Csak állunk mint a ..., a túlszabályozott dolgok miatt...
  #6  
Old 02-05-2007, 23:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
B verzió, minden csopiban fellépési föld felett mallusz a sorozatütésekre.
Ezek 98%a jksz, szóval a hibahányad meglehetősen kicsi lenne.
Nem olvastam teljesen érdemben a témát, és most sok-sok másik van nálam soron, úgyhogy nem is folyok nagyon bele, de erre muszáj reagálnom...

Nemrég említette valaki, hogy volt egy ilyen ütéssorozat, és tuti jksz, merthogy messziről is volt ütve.

Na most ha ezt még meg is gátlod, akkor mégjobban kiéleződik a mostani helyzet, hogy felmegyek a topba, nem tartok semmi sereget, mert úgyis messze vagyok mindenkitől, aki támadna. Ott termelgetek, katonát képzek, akármi. Egy friss 200 hekis ország ne tudna ugyan ütni, mert védelmem az nulla, de mivel messze is vannak, meg védve is vagyok, kizárt, hogy bármi bajom lehetne belőle.

Ha egy ilyen országra 20 kör kell, hogy rámenjek, akkor rámegyek 20 kör alatt, de beverem 5x... Spt, a szövijeimnek is szólok. És tuti átütjük, mert hiába 20 kör az út, olyan minimális katona kell, hogy védelmem az otthon marad bőven, nem kockáztatok semmit.

Sőt, ilyen (nulla katonás) országtól érkezett már "panasz" is, hogy jajj szegényt megtámadták, és ellehetetlenítik a játékát... Ez nyilván nonszensz, tessék tartani védelmet...

És most itt nem ötödik szintről van szó...
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 02-06-2007, 04:18
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem olvastam teljesen érdemben a témát, és most sok-sok másik van nálam soron, úgyhogy nem is folyok nagyon bele, de erre muszáj reagálnom...

Nemrég említette valaki, hogy volt egy ilyen ütéssorozat, és tuti jksz, merthogy messziről is volt ütve.

Na most ha ezt még meg is gátlod, akkor mégjobban kiéleződik a mostani helyzet, hogy felmegyek a topba, nem tartok semmi sereget, mert úgyis messze vagyok mindenkitől, aki támadna. Ott termelgetek, katonát képzek, akármi. Egy friss 200 hekis ország ne tudna ugyan ütni, mert védelmem az nulla, de mivel messze is vannak, meg védve is vagyok, kizárt, hogy bármi bajom lehetne belőle.

Ha egy ilyen országra 20 kör kell, hogy rámenjek, akkor rámegyek 20 kör alatt, de beverem 5x... Spt, a szövijeimnek is szólok. És tuti átütjük, mert hiába 20 kör az út, olyan minimális katona kell, hogy védelmem az otthon marad bőven, nem kockáztatok semmit.

Sőt, ilyen (nulla katonás) országtól érkezett már "panasz" is, hogy jajj szegényt megtámadták, és ellehetetlenítik a játékát... Ez nyilván nonszensz, tessék tartani védelmet...

És most itt nem ötödik szintről van szó...
Ez ebből a szemszögből megközelítve nagyon igaz, amit írsz, de...
Ha vkire rámennek, tudja, hogy nem fognak sokat vinni tőle, de aki támadja nem ismerős, akkor átépül, szabira megy, vagy vmi pánikmozdulatot tesz a dolog ellen, nem hagyja, hogy teljesen leüssék.
Ha meg távolozik, s látja, hogy jön a sereg(márpedig a jkszes távolozni fog, hogy csak az jön e rá, akinek kell), s megvannak a belépési idők, mégsem tesz semmit, akkor az felettébb gyanus, ha többször megteszik ugyanezt a műveletet, akkor az még gyanusabb.(példa: orkot bereggeltek, az 200 hekiről ment a topba, s mit ad isten be is ütött mind a 7 serege, kb 1.5 napig ment a sereg)
Gondolom amit Fegya írt, hogy erre jksz bejelentő, az is így működne. Mivel a bejelentést ott is el kell bírálni, vmi alapján.

Ellenben ha vki tisztában van vele mit kell megtennie, hogy az ütéssorozata ne minősüljön jksznek, akkor meg fogja tenni, s mind1, hogy az volt e ténylegesen, bizonyíthatatlan..
Viszont ha nem sok eredménnyel kecsegtet a jksz, akkor nem is teszik meg adott esetben, nem kockáztatnak feleslegesen.
  #8  
Old 02-05-2007, 14:43
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Végülis nekem mind1, ha ennyire nem nyerők ezek az ötletek... a játékot tartottam szem előtt, nagyon nem magam! De ha mindenkinek jó úgy, ahogy van, h bizonyos ori pl félelfként 200k fölé üti magát, hogy gyorsban szanaszét csalja magát mindenki, hogy a G egy jksz tanya, hogy Vben a földleadás sikk, az X multis, s B haver haverja, az L termelő top, a W detto, akkor nem is szólok semmit, akkor nekem is jó így az egész.

Mindent vártam, csak ezt a közönyt nem.
pfff.

Last edited by Arrakis; 02-05-2007 at 14:51..
  #9  
Old 02-05-2007, 17:02
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Végülis nekem mind1, ha ennyire nem nyerők ezek az ötletek... a játékot tartottam szem előtt, nagyon nem magam! De ha mindenkinek jó úgy, ahogy van, h bizonyos ori pl félelfként 200k fölé üti magát, hogy gyorsban szanaszét csalja magát mindenki, hogy a G egy jksz tanya, hogy Vben a földleadás sikk, az X multis, s B haver haverja, az L termelő top, a W detto, akkor nem is szólok semmit, akkor nekem is jó így az egész.

Mindent vártam, csak ezt a közönyt nem.
pfff.
én támogatok minden olyan javaslatot ami a játékot jobbá és csalás mentessé teszi ez a javaslat olyan. Arra támogatom az ötleted
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
  #10  
Old 02-05-2007, 19:49
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Monro, én nem hiszem, hogy az az áltálános, hogy vki átáll, s utánna ettől nem tudja ütni az addigi társait, ez kirívó eset, az ilyen jellegű ütéseknek bőven túlnyomó része jksz. Szóval a szabályozás negatívan hat néhány orira, ezt elismerem, kb 10 orira, s meggátol másik 90et a csalásban. Bár Hüppi már kitalálta az ellenszert.

B: fellépési határ fölött sorozatütésekre vmilyen mallusz. magyarul földleadás gátlására..

ezt is mondjátok el miért nem jó, vagy mondjatok olyat, ami jó.
sztem egyenlőre a földleadás van, szabályozva nincs, s mindenki csinálja, akkor arra is várnék választ, hogy ez jó dolog, s legyen megengedve, mert ha szankcionálva nincs, akkor tényleg mégis minek tiltani, vagy vmit próbáljunk rá kitalálni?

Last edited by Arrakis; 02-05-2007 at 19:54..
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu