Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-22-2007, 13:19
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default 18 körről támadnak, és nem tudom kivédeni; ilyenkor mit tehetnék?

Így jártam: egy kis létszámú csoportban egyszercsak nekem jöttek 18 körről, felülről. Mf. tudós elfem van, 13% barakkal és ugyanannyi toronnyal, 4-5 körön belül senki nem tudna beütni, de ahhoz, hogy a támadót kivédjem, legalább két és félszer ennyi barakk és torony kellene, ami nagyjából lehetetlen.
Ja, és a támadó olyan helyzetben van, hogy 4 körön belül senki nincs, aki aktívan játékban lenne, tehát minden további nélkül, büntetlenül jöhet vissza, ahányszor csak akar.


Szóval a kérdés az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő? A szabadságon kívül? Tippek?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-22-2007, 13:23
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Így jártam: egy kis létszámú csoportban egyszercsak nekem jöttek 18 körről, felülről. Mf. tudós elfem van, 13% barakkal és ugyanannyi toronnyal, 4-5 körön belül senki nem tudna beütni, de ahhoz, hogy a támadót kivédjem, legalább két és félszer ennyi barakk és torony kellene, ami nagyjából lehetetlen.
Ja, és a támadó olyan helyzetben van, hogy 4 körön belül senki nincs, aki aktívan játékban lenne, tehát minden további nélkül, büntetlenül jöhet vissza, ahányszor csak akar.


Szóval a kérdés az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő? A szabadságon kívül? Tippek?
nem tudsz átépülni? 18 kör alatt elég lazán megy az... vagy képzésből élsz és nincs rá tartalékod? Ha ez van akkor 18 körön belül ha megy lépj fel, vagy pedig le kell nyelni a békát. esetleg utolsó esély, hogy szerezz szöviket ésszívjad tele magad védelemmel arra az egy körre... amúgy ezminden azt hiszem...
Reply With Quote
  #3  
Old 01-22-2007, 13:27
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én beütnék egy hullát, hogy betegen menjen haza, ha más lehetőség már nincs. Gondolom, ha olyan messze van mindenkitől akkor embert se tudna lopni.
Reply With Quote
  #4  
Old 01-22-2007, 13:30
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Én beütnék egy hullát, hogy betegen menjen haza, ha más lehetőség már nincs. Gondolom, ha olyan messze van mindenkitől akkor embert se tudna lopni.
ez nagyon jóóó! el is felejtettem, hogy ha már szívni kel, szívjon ő is egy nagyot ezt mindenképp tedd meg, ha az én ötleteim nem mennek
Reply With Quote
  #5  
Old 01-22-2007, 13:30
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
nem tudsz átépülni? 18 kör alatt elég lazán megy az... vagy képzésből élsz és nincs rá tartalékod? Ha ez van akkor 18 körön belül ha megy lépj fel, vagy pedig le kell nyelni a békát. esetleg utolsó esély, hogy szerezz szöviket ésszívjad tele magad védelemmel arra az egy körre... amúgy ezminden azt hiszem...
Át tudnék épülni, de ha a jelenlegi 26% barakkomat és tornyomat megdupláznám, vagy tripláznám, nem nagyon maradna másnak helyem. Ja, és igen, képzésből élek, és bár átépítésre még futná, de már bevásárolni nem tudnék (és nem is lenne mit). Fellépni meg nem tudok, kb 3000 pont kellett volna még a top 30-hoz. Szövetségeseket meg nem tudok szerezni, kb. 70 fő van a csoportban, annak 1/3-a szabadságon, a többi meg túl távol ahhoz, hogy elegendő védelmet tudjanak adni abban az esetben, ha jön az ellen, mert akkor ők kerülnének veszélybe.
Reply With Quote
  #6  
Old 01-22-2007, 13:32
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Át tudnék épülni, de ha a jelenlegi 26% barakkomat és tornyomat megdupláznám, vagy tripláznám, nem nagyon maradna másnak helyem. Ja, és igen, képzésből élek, és bár átépítésre még futná, de már bevásárolni nem tudnék (és nem is lenne mit). Fellépni meg nem tudok, kb 3000 pont kellett volna még a top 30-hoz. Szövetségeseket meg nem tudok szerezni, kb. 70 fő van a csoportban, annak 1/3-a szabadságon, a többi meg túl távol ahhoz, hogy elegendő védelmet tudjanak adni abban az esetben, ha jön az ellen, mert akkor ők kerülnének veszélybe.
3/I? Ott én voltam ilyen helyzetbe egyszer... aztán még rosszabba is
Reply With Quote
  #7  
Old 01-22-2007, 13:37
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Elég radikális és nem is tudom működik e csak valahol a fórumban olvastam erről. (a súgóban nem találtam!!!) Ha van elég pénzed rá akkor mindent rakj ki a piacra minden épületet bonts le és még ugyanabban a körben kezd el visszaépíteni így 10 körig üres leszel de ha jól gondolom akkor építés alatt áló földekből nem tudnak vinni. A sereg bejön nyer és üres kézzel távozik.
Reply With Quote
  #8  
Old 01-22-2007, 13:39
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Én beütnék egy hullát, hogy betegen menjen haza, ha más lehetőség már nincs. Gondolom, ha olyan messze van mindenkitől akkor embert se tudna lopni.
Igen, ez jó ötlet lenne; de 18 körre van, simán kiszúrja, hogy kitámadtam, és lesz vagy 20 köre hogy felépítsen akárhány kórházat.
Reply With Quote
  #9  
Old 01-22-2007, 13:39
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

18 körről nem sokat fog vinni eleve, de a full bontás is jó mert építés alattiból nem visznek.

+nemtom mivel jön ellened de 18kör alatt már a sereghullás se kevés...
__________________
Steve`sfield (#324643)
Reply With Quote
  #10  
Old 01-22-2007, 13:40
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

tényleg ez is van még.... erre nem is gondoltam ha van rá lóvéd, dobd be magad, van 18 köröd adj el mindent, úgyis elf vagy, dobd fel 36 körre a fajid, és amikor bejön a pénz, kezdd újra egy az egyben felhúzni az épületlistádat.... persze csak ha van rá lóvéd ez tényleg marha drága tud lenni...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu