Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Szerinted hogyan lenne a hétvégi játék újra vonzóbb?
Jó így, ahogy van. 6 23.08%
Lényegesen kevesebb kör legyen a képzés/építés/tekiírás, mint most (fele) 3 11.54%
Legyen a kezdeti védelem hosszabb 1 3.85%
Kevesebb kör legyen a képzés/építés/tekiírás (fele) + kezdeti védelem legyen hosszabb 6 23.08%
Ne legyen választható a törpe faj 4 15.38%
Más ötletem van (írd le!!!) 6 23.08%
Voters: 26. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 11-20-2009, 13:44
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Elfi View Post
Tehát, nálam nem a valós képet mutatja, köszi Tsobi!
Ne viccelj, nem így érettem
A hangsúly azon volt, hogy most inkább azok jutnak előnyhöz már az elején, akik meghatározott séma szerint teszik a dolgukat, így alkalmazva a jól bevált trükköket.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #12  
Old 11-20-2009, 13:45
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Látom, Ati szavaztál, akkor gondolom, ennyi volt az elképzelés...
Pedig reméltem, hogy a tesztidőszakban a sok kipróbálandó dolog mellett ezt is megnézhetnénk...

Talán ez is van olyan fontos, mint egy-két leendő dolog, amiket mondjuk még nem ismerek, szal nem alkotok róluk véleményttt
Reply With Quote
  #13  
Old 11-20-2009, 13:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Elfi, én végülis nem azért indítottam a témát, hogy a szombat délben belépőknek is reális esélye legyen nyerni, hanem mert teljes érdektelenség van a hétvégik iránt és ezen szeretnék változtatni...
Nekem sincs időm péntektől hétőig gép előtt ülni, de ha indulásnál vagyok, akkor szoktam menni, egy jó kezdéssel már egész könnyen el lehet boldogulni a hétvégén...

Tehát én arra várnék ötleteket, hogy lehetne változtatni a játékon úgy, hogy újra legyen 30-40 ori a pontlistán, de ebből 20-25 ténylegesen játszon is, vagy ne legyen 5 (X) sereggel üthető....
Szerintem teljesen normális, hogy 10 év után nem akar mindeki újra és újra mindent elölről kezdeni minden héten.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #14  
Old 11-20-2009, 13:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Látom, Ati szavaztál, akkor gondolom, ennyi volt az elképzelés...
Nem volt ennyi, ez az én véleményem. Másoké lehet más, és még akár meggyőzhető is vagyok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #15  
Old 11-20-2009, 13:50
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem volt ennyi, ez az én véleményem. Másoké lehet más, és még akár meggyőzhető is vagyok.
Neked esetleg nincs valami ötleted?
Ki más, ha nem Te látod a régi létszám (akár 1 évvel ezelőtti) és a mostani közötti különbséget
Reply With Quote
  #16  
Old 11-20-2009, 13:50
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Most sincs tétje, max az, hogy jól elverlek-e vagy sem
De most nem ez a lényeg, hanem az indító szöveg...
Erre vmi ötleted?
Igen van, gyorsan össze is foglalom, hogy hol látok hibát.
Sokan kezdők játszanak hétvégin, kíváncsiságból kipróbálják, ezzel nem lenne gond, csakhogy laposra verik őket, és onnantól kezdve nem akarnak játszani, esetleg még 1-2szer bepróbálják.
Ezen pl lehetne segíteni azzal, hogy nyitunk egy olyan topicot, aminek az a címe, hogy "Stratégiák, trükkök a Hétvégi Játékokra". Ugyanis igazából ha jól láttam sehol nincs leírva, hogy hogy kellene játszani... És eléggé különbözik ugye a normál Hódtól.

A másik hiba, hogy sok régi játékos, akik tudnak hv-zni, ritkán játszik. Néha bejön 1-1, nyer, ha van ideje rá, aztán ennyi. Kevés olyan hv van, ahol több régi játékos is részt vesz. Ezen sajna nem tudom hogy lehetne segíteni.

Nekem amúgy tetszik az ötleted, csak nem tudom az mennyiben éri el a kívánt hatást.

ui: a lényeg, hogy legalább a külső fórumon elérhető legyen olyan topic, amiből lehet fejlesztenie mindenkinek a hv-s játéktudását, a kezdőknek pedig legalább fogalmuk lenne róla, hogy hol rontották el, mikor először játszottak.

Ugyanis az nem jó játék, mikor a 8. körben beverek valakit, és ír nekem, hogy ezt meg hogy csináltam!? Ezzel pedig egy színvonalas hétvégihez mindenkinek tisztában kellene lennie. Nem is annyira a létszám a lényeg, minthogy inkább mindenki tudjon játszani.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 11-20-2009 at 13:54..
Reply With Quote
  #17  
Old 11-20-2009, 13:51
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Értelek Pool!

Én megmondom őszintén, hogy ha nincs ötletem jelenleg arra, hogy hogyan lenne 30-40 vagy még több aktív ori a Hétvégi játékokban.

De egyet biztosan tudok, nem attól fognak játszani többen, hogy a képzés az 10, vagy 5, vagy 3 kör, és amiatt sem, hogy meddig vagyok védettség alatt.

Nyilván mindenki úgy változtatna ahogyan neki a legjobb.

Te pl. azt írod, hogy péntek este legtöbbször el tudsz húzni és egész hétvégére kitart, nyilván a képzések felgyorsítását szeretnéd, mert ez feküdne neked.

Én jelenleg, ha arra gondolok, hogy a később belépőket hogyan lehetne segíteni, akkor azt mondanám úgy, hogy ritkább körváltások.

Lehet most lehurrogtok, de ha később tudok csak belépni, akkor nyilván nem mindegy, hogy mennyi kör telt el azóta és mennyi képzés, teki írás stb. történt normál esetben, ezeket lehetne esetleg tompítani, de mást nem tudok elképzelni.
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Elfi For This Useful Post:
  #18  
Old 11-20-2009, 13:53
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem teljesen normális, hogy 10 év után nem akar mindeki újra és újra mindent elölről kezdeni minden héten.
Szerintem meg van benne vmi jó, na nem a kezdés része, hanem az a gondolat, hogy hiába vernek szét, nem számít, nem befolyásolja a normál játékom...
Sokat lehet tanulni a hétvégiből, pl. párbajozni is...
Inkább verjenek le 20* HV-n, mint eccer normálban...
Reply With Quote
  #19  
Old 11-20-2009, 13:55
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Elfi View Post
Értelek Pool!

Én megmondom őszintén, hogy ha nincs ötletem jelenleg arra, hogy hogyan lenne 30-40 vagy még több aktív ori a Hétvégi játékokban.

De egyet biztosan tudok, nem attól fognak játszani többen, hogy a képzés az 10, vagy 5, vagy 3 kör, és amiatt sem, hogy meddig vagyok védettség alatt.

Nyilván mindenki úgy változtatna ahogyan neki a legjobb.

Te pl. azt írod, hogy péntek este legtöbbször el tudsz húzni és egész hétvégére kitart, nyilván a képzések felgyorsítását szeretnéd, mert ez feküdne neked.

Én jelenleg, ha arra gondolok, hogy a később belépőket hogyan lehetne segíteni, akkor azt mondanám úgy, hogy ritkább körváltások.

Lehet most lehurrogtok, de ha később tudok csak belépni, akkor nyilván nem mindegy, hogy mennyi kör telt el azóta és mennyi képzés, teki írás stb. történt normál esetben, ezeket lehetne esetleg tompítani, de mást nem tudok elképzelni.
Nyertem ahhoz elég hv-t, hogy engem ne zavarjon a mostani felállás...
Bármilyen hihetetlen, nem magam miatt akarom a változást, vagyis ez nem teljesen igaz, mert nekem is jobb lenne nem 5. hanem 25 ország ellene játszani...
Én a ritkább váltásokban is benne vagyok, ha ettől többen leszünk...
Reply With Quote
  #20  
Old 11-20-2009, 13:57
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
ui: a lényeg, hogy legalább a külső fórumon elérhető legyen olyan topic, amiből lehet fejlesztenie mindenkinek a hv-s játéktudását, a kezdőknek pedig legalább fogalmuk lenne róla, hogy hol rontották el, mikor először játszottak.

Ugyanis az nem jó játék, mikor a 8. körben beverek valakit, és ír nekem, hogy ezt meg hogy csináltam!? Ezzel pedig egy színvonalas hétvégihez mindenkinek tisztában kellene lennie. Nem is annyira a létszám a lényeg, minthogy inkább mindenki tudjon játszani.
Aki elolvassa a Párbaj topicot, az máris 50%-kal jobban tud hv-n játszani, hisz alapból nem sok a különbség...
De ha ettől többen lesznek, írhatunk egy útmutatót HV_nek is
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A játékot megnyitottuk! :) Ati Kedvcsináló 23 04-28-2010 11:34
Mentsük meg az 1A-t a bunkerelfektől! monro Megbeszélések 274 01-08-2010 08:11
Mentsük meg az 1/A-t kissé másképp Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 11-10-2009 13:23
A játékot megnyitottuk! :) Ati Általános beszélgetések 2 07-01-2009 13:12
A játékot megnyitottuk! :) Ati Tesztelés 0 07-01-2009 12:52


All times are GMT +1. The time now is 21:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu