Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-06-2006, 20:06
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb Tisztességtelen piaci magatartás fogalmának bevezetésére.

Tisztességtelen piaci magatartás fogalmának bevezetésére.

Ha valakik a piaci átlagártól nagymértékben eltérő kereskedést végeznek akkor kapjanak:
Játékon kívüli gazdasági szövetség miatt Piaci kitiltást mondjuk 72-168 körre.
Megfejelve azzal, hogy piaci kitiltás alatt ne lehessen klánból kitenni-kilépni.
Ezzel megszűnne a klánok közötti azonnali nagymértékü pénzáramlás.

Emellett azon is érdemes elgondolkozni, ha X klán odabont az Y klán valamely tagja mellé, és az X vagy az Y klántag hírneve nõ.
Ekkor pénzt lop a banknélküli klános oritól.

Ha ezeket a problémákat sikerülne valahogy orvosolni akkor nem kellene olyan önellátó-termelõ országokkal megközelíteni az klánokat, akiknek az egyetlen lehetőségük, hogy azonos körben szembemennek. mert ha valakinek 15-25% gazdasági ill. egyéb épülete van akkor matematikailag nem lehet megfogni egy 80% körüli támadóbarakkos klánütést.
__________________________________________________ ____________

Lopott ötlet! Eredeti szerzője: Reaktor

Érdemesnek tartom beszélgetni erről, ezért áthoztam ide....
Kibővíteném azzal, hogy ne csak a császari szintre vonatkozzon, hanem minden szintre. Valamint a finomitását meg a játékosokra bízom.


Lássuk kinek, mi a véleménye a fentiekről????
__________________
Exhódítós

Sponsored Links
  #2  
Old 02-06-2006, 20:14
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez nagyon rossz. Az egyik szinten a topban lévő orik elkezdtek követ venni és 200-ról felment az ára 8000-re. elvártad volna, hogy én 200ért tegyem ki a követ, hogy tiszteséges legyek???
  #3  
Old 02-06-2006, 23:08
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Mephisto
Ez nagyon rossz. Az egyik szinten a topban lévő orik elkezdtek követ venni és 200-ról felment az ára 8000-re. elvártad volna, hogy én 200ért tegyem ki a követ, hogy tiszteséges legyek???
csak azt szeretnem meg kerdezni, hogy szerinted miert kezdtek felvasarolni a kovet???
Orulnek neki ha meg is indokolnad, hogy miert rossz szerinted!

A tema igy szolt: "Ha valakik a piaci átlagártól nagymértékben eltérő kereskedést végeznek akkor kapjanak:" Itt nem egyszeri vetelrol vagy eladasrol szol a dolog, valamint a kereskedes szo is tobbszori alkalmat jelent.... es nem az elso ilyen tevekenyseg utan kapna buntetest hanem a sokadik gyanusan "ugyanaz ugyan attol vasarol" utan!

Biztos nehez az ilyen szurot vagy figyelest megvalositani, de biztos van ra valami megoldas!
__________________
Exhódítós


Last edited by Wanax; 02-06-2006 at 23:17..
  #4  
Old 02-06-2006, 23:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
csak azt szeretnem meg kerdezni, hogy szerinted miert kezdtek felvasarolni a kovet???
Orulnek neki ha meg is indokolnad, hogy miert rossz szerinted!
Hogy pénzt csináljanak? Mert egy háborúhoz 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz?
  #5  
Old 02-06-2006, 23:45
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Ati: szabalyos, ha egy haboruzo klannak, szovetsegnek piacon keresztul penzt utalok fentrol?
Mondjuk peldakent: 5. szinten 600 heki a felviheto maximum fold es en 1100 hekin termelgetek, kamatozgatok es rendelkezem annyi penzzel hogy fel tudok vasarolni egy egy nyersanyag fajtat teljesen akar! Es a haboruzo szovetsegekbol 1 vagy tobb orszag irrealisan magas aron kirak piacra arut es en megveszem... hogy ne legyen felre ertes! Ki tesz 10000 tabla agyagot 10000 arany aron, amikor ez a nyersanyag ara soha nem haladja meg az 1000 arany arat se!!!
azt mar nem is emlitem, hogy esetleg az elado fel pont 10k agyagot vasarol, a vevo pont 10k agyagot vesz meg ha esetleg van felette hasonlo cellal ki tett aru... arrol meg nem is merek emlitest tenni, hogy amikor el er a felvasarlas soran egy ertekhez akkor vasarol 1 darabot es nehany perc mulva vasarol 9999-t!


Nekem nem tiszta ez az ossze fugges...

Quote:
Originally Posted by Wanax
csak azt szeretnem meg kerdezni, hogy szerinted miert kezdtek felvasarolni a kovet???
Orulnek neki ha meg is indokolnad, hogy miert rossz szerinted!



Hogy pénzt csináljanak? Mert egy háborúhoz 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz?

topban levo orszag elkolt hatalmas mennyisegu penzt irrealis aru nyersanyagra, mert a haboruhoz 3 dolog kell: penz, penz, penz
kicsit bonyolult modja a penz szerzesnek, nem?
__________________
Exhódítós


Last edited by Wanax; 02-06-2006 at 23:50..
  #6  
Old 02-06-2006, 23:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
topban levo orszag elkolt hatalmas mennyisegu penzt irrealis aru nyersanyagra, mert a haboruhoz 3 dolog kell: penz, penz, penz
kicsit bonyolult modja a penz szerzesnek, nem?
Szerintem a legegyszerűbb módja...
  #7  
Old 02-07-2006, 00:16
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation hatha igy menni fog... :D

Ati:
Szabalyos, ha egy haboruzo klannak/szovetsegnek piacon keresztul penzt utalok fentrol?
Mondjuk peldakent: 5. szinten 600 heki a felviheto maximum fold es en 1100 hekin termelgetek, kamatozgatok es rendelkezem annyi penzzel hogy fel tudok vasarolni egy egy nyersanyag fajtat teljesen akar! Es a haboruzo szovetsegekbol 1 vagy tobb orszag irrealisan magas aron kirak piacra arut es en megveszem... hogy ne legyen felre ertes! Ki tesz 10000 tabla agyagot 10000 arany aron, amikor ez a nyersanyag ara soha nem haladja meg az 1000 arany arat se!!!
azt mar nem is emlitem, hogy esetleg az elado fel pont 10k agyagot vasarol, a vevo pont 10k agyagot vesz meg ha esetleg van felette hasonlo cellal ki tett aru... arrol meg nem is merek emlitest tenni, hogy amikor el er a felvasarlas soran egy ertekhez akkor vasarol 1 darabot es nehany perc mulva vasarol 9999-t!
__________________
Exhódítós

  #8  
Old 02-07-2006, 00:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Ez nyilván nem szabályos, DE:

egy piacból élő ország igenis 1 darabot fog venni elsőként, és utána 9999-et. Nem másnak akarja a pénzt, hanem magának. És ha valami olcsó, és megveszik drágán is, akkor igenis fel fogja vásárolni az olcsót, és eladja drágán.

Ez a normális piacozás, így kell a Hódítóban pénzt csinálni. Sok pénzt. Ebben semmi szabálytalan nincs.

Amit Te írsz, az nyilván nem szabályos, de attól, hogy van, aki pénzt lop, még nem fogják a pénzt megszüntetni.
  #9  
Old 02-07-2006, 00:48
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation bennem van biztos a hiba...

"Amit Te írsz, az nyilván nem szabályos, de attól, hogy van, aki pénzt lop, még nem fogják a pénzt megszüntetni."

Valoban nem fogjak megszuntetni a penzt, mert lopjak... de megbuntetni a loposokat, azt megteszik! Vagy nem?
__________________
Exhódítós

  #10  
Old 02-07-2006, 02:07
SáT
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Wanax, őszintén megmondom, hogy a felét nem értem annak, amit mondasz (célzásokhoz sosem volt agyam), szóval lehet, hogy most borzasztóan naiv dolgokat fogok mondani.

Ez az átutalós dolog, amiről beszélsz, ez nyilvánvalóan egy szimpla JKSZ. Egyáltalán nem "tisztességtelen piaci magatartás", ami mellesleg egy nagyon remek és tök szabályos dolog, és egyszerűbben üzérkedésnek hívják. Ati ezzel a lopásos-pénzes hasonlatával szvsz arra utalt, hogy bármiféle általad javasolt tökéletesen mesterséges (ennélfogva rossz -- éljen a hódítós szabadkereskedelem) piacszabályozás elsősorban az üzéreket büntetné. Meg mindenkit, aki piacol. Most komolyan, hogyan szűröd ki az "átutalást"? Azt mondod, Ha valakik a piaci átlagártól nagymértékben eltérő kereskedést végeznek -- én kevés gabonát termelek, ezért gyakran kényszerülök lehetetlen árakon gabonát vásárolni, nagyon gyakran; azt meg, hogy kitől veszem azt a gabonát, a franc se tudja, valószínűleg ugyanattól az üzértől. A rendszered lazán kiszűrne, mint gonosz csalót, pedig az életben közöm nem volt semmiféle átutaláshoz. (Az egyetlen biztos megoldás az lenne, ha beültetnénk egy tőzsdefelügyelőt a Hódirodába, hogy ott minden egyes tranzakciót megvizsgáljon, nem gyanús-e; illetve ha befagyasztanánk az árakat .)

Tisztességtelen piaci magatartást, azt rendszeresen tanúsítok! Az ötödik szintet végigüzérkedtem. Százezer fegyverrel zsonglőrködni -- az aztán az érzés! Meg tépni a hajat, amikor elveszted a százezer fegyvert! Meg is fordult a fejemben, hogy alapítok egy törpe-only szövetséget, afféle kartellt, melynek céljai lettek volna: a piac teljes uralma, profit, az árak mesterségesen magas szinten tartása, profit, szervezett spekuláció, profit, versenytársak kirablása, megverése, profit . Persze végül hagytam, mert azért hónapokon át már nem is olyan mulatságos az üzérkedés, meg aztán a törpeszövi se lett volna valami életképes. (De ha valaki ezt olvasva társulna, azért csak szóljon :P)

De hogy visszatérjek a témához: a játékon kívüli gazdasági szövetség nem feltétlen tudatos, vagy szervezett. Én nagyon jól tudom, hogy volt az ötös szinten valaki, vagy valakik, akikkel effektíve kooperáltam, bár az életben nem beszéltünk. Direkte nem versenyeztem velük, láthatólag ők se velem. Majdnem egy hétig fix volt a fa ára (aztán persze mindenki elkezdett fát termelni, szóval szétesett a dolog). Szerintem én nem csaltam. Sőt, őszintén szólva én még azt is szabályosnak tartom, ha néhányan tényleg összebeszélnek, "játékon kívüli gazdasági szövetséget" csinálnak. Elvégre... megérdemlik. Ez a kapitalizmus .

Szófosásért bocs.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu