Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Tesztelés
Register Stats Members List Today's Posts

Tesztelés Külön fórum a tesztelőknek

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-22-2009, 16:44
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Addig nem tudsz vele mást csinálni, amdedig azzal vagy elfoglglva. Nem tudsz mást szerelni rá, nem tudsz kihajózni, nem tudod megjavítani, semmit nem tudsz vele, ameddig kész nem vagy.
Szerelés közben lehet matrózt képezni? Márha a kikötőnél lehet képezni.

ui.: Hol lehet matrózt képezni? Megtanultam, hogy kell, de sem a barakkban nem engedi, sem a kikötőnél.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)

Last edited by Phoenix; 04-22-2009 at 16:52..
Sponsored Links
  #12  
Old 04-22-2009, 17:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Szerelés közben lehet matrózt képezni? Márha a kikötőnél lehet képezni.

ui.: Hol lehet matrózt képezni? Megtanultam, hogy kell, de sem a barakkban nem engedi, sem a kikötőnél.
Ki kell hozzá hajóznod. De valóban kimaradt a menüből, midárt berakom. Pár másik módosítással együtt jön majd egy frissítés, és abban bennelesz.
__________________
Hódító * Queosia
  #13  
Old 04-22-2009, 17:10
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ki kell hozzá hajóznod. De valóban kimaradt a menüből, midárt berakom. Pár másik módosítással együtt jön majd egy frissítés, és abban bennelesz.
Oké...köszi
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
  #14  
Old 04-22-2009, 17:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

FRISSÍTÉS!

Ami változott:

  1. Bekerült végre a matróz- és kalózképzés a menübe. Ehhez kihajózva kell lenned, ott éred el a helyi menüből (hajóra katt).
  2. Szintlépésenként kap a karakter +2 életerőt és +1 varázspontot.
  3. Nagy csapat mozgása gyorsítva lett. Nem örülök ennek a megoldásnak, mert elcsúszhat a csapattagok térképe a valóstól... Teszteljétek majd légyszi.
Hirtelen ennyi egyelőre.
__________________
Hódító * Queosia
  #15  
Old 04-22-2009, 17:39
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Akkor mint új tesztelő, beszámolok a tapasztalataimról.

Az első pár szinten élvezetes a játék, kb. 5-ös szintig eljutni nem sok idő, viszont utána elég monotonná válik, mégpedig amiatt, hogy a karakter gyakorlatilag semmit nem erősödik.
Az első szinten is és a 12-es szinten is csak kutyákat és macskákat lehet ölni, a róka túl ritka, a takarító és a farkas pedig túl erős, sokszor kéne megállni pihenni.
Ez a harcos karakterrel a tapasztalatom.

Ha pedig segítőkkel szeretnék harcolni, akkor ahhoz meg kell tanulnom a toborzást, motivációt, parancsnokságot, katonaképzést, elitképzést, bányászatot, kőbányászatot, fémbányászatot, kovácsolást, és ezek után lehetnek segitőim, viszont így kb. 15-20-as szintre kell eljutni ütés, rúgás és varázslatok használata nélkül.
És 20-as szinten a karakterem ugyanolyan erős, mint 1-esen!
Ezért felvetném, hogy mi lenne ha szintlépésenként 4 ÉP-t kapna a karakter.
(Tudom, ez csak tesztverzió, és később lesznek vásárolható fegyverek, stb., de a jelenlegi rendszerben nehéz fejlődni)

Ha életerőt tanulok, akkor 4 életpontot kapok, ami a jelenlegi tanulási rendszerben, mikor pl. 12-es szinten 2500 tp kell hozzá, rengeteg időt igényel (macska 13 tp, kutya 17 tp), pedig egyszeri 4 életpont nem sokat ér, minden valamirevaló szörny 2 ütésböl leöl, 15-50-t sebezve (vaddisznó, oroszlán, medve), tehát szerintem ezen is lehetne változtatni.
Egy kis commentet szeretnék a fentiekhez:

Ha jól számoltam a maival együtt ez a negyedik tp reset a "régi" játékosoknál. Természetesen ez számunkra hatalmas előny, mivel rengeteg lehetőségünk nyílt tanulásra.

Nem gondolom, hogy ennyi idő után éppen nekem kellene tanácsokat osztogatnom viszont azt megoszthatom veled, az elején hogyan boldogultam:

- természtesen csapatban és lehetőség szerint ép-re gyúrva amíg nagyon olcsó a tanulás

- a tanulás sorrendjét pedig a kitűzött célhoz kell alakítani (az adott napi teszt maga),

- célszerű ahogy Te is írtad a karaktereknek szánt szerepek világos elosztása. (hadis kari stb.)

Összekötni mindhárom karaktert aztán az északi városrésznél módszeresen levadászni az őrökön kívül mindenkit. (az egerekre is rá kell menni ) Én ezzel a módszerrel szombaton 2200 tp-ről feltápoltam mindenkit 5500-ra mivel a következő tanulás itt már 3,5k pontba került. Meg lehet csinálni csak kitartás kell. Számtalan élő példa pl. Gee akinek már szombaton 77 ép-je volt, mai napig nem tudom, hogy csinálta mert közben tesztelt is, vagy Dus akinek pár óra alatt sikerült magas szintű karaktereket elérnie az elején amik most eszembe jutnak. Újfent hangsúlyozom, hogy nekünk a harmadik napon már két resetünk volt, így valóban jelentős előnyöket élveztünk akkor. Ati eddigi resetelési forgatókönyvét látva lesz itt még egy pár, így kitartást tudok javasolni.

Nem túl érdekfeszítő, fáradságos az elején, viszont a hódban sem egyszerű az első pár nap friss orinál, azt mondom rendben van ez így.
  #16  
Old 04-22-2009, 17:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Swiss View Post
Nem túl érdekfeszítő, fáradságos az elején, viszont a hódban sem egyszerű az első pár nap friss orinál, azt mondom rendben van ez így.
Valós játékban az elején lesz jópár alacsony-szintű küldetés, amivel érdekesebbé lesz téve, és ad egy kis tapasztalati-pont löketet is majd.
__________________
Hódító * Queosia
  #17  
Old 04-22-2009, 17:55
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Ati, nem tudom, hogy másnak is előjött-e vag ysem.

összekötök két karaktert, elindulok az elsővel és mikor megállok vele és ráváltok a másik karakterre, az ugyan ott van, ahol eddig és mikor rákattintok, hogy elinduljak vele, akkor oda ugrik, ahol már amúgy is lennie kéne.

ez már kétszer jött elő nekem
  #18  
Old 04-22-2009, 18:01
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Swiss View Post
Összekötni mindhárom karaktert aztán az északi városrésznél módszeresen levadászni az őrökön kívül mindenkit. (az egerekre is rá kell menni ) Én ezzel a módszerrel szombaton 2200 tp-ről feltápoltam mindenkit 5500-ra mivel a következő tanulás itt már 3,5k pontba került. Meg lehet csinálni csak kitartás kell. Számtalan élő példa pl. Gee akinek már szombaton 77 ép-je volt, mai napig nem tudom, hogy csinálta mert közben tesztelt is, vagy Dus akinek pár óra alatt sikerült magas szintű karaktereket elérnie az elején amik most eszembe jutnak. Újfent hangsúlyozom, hogy nekünk a harmadik napon már két resetünk volt, így valóban jelentős előnyöket élveztünk akkor. Ati eddigi resetelési forgatókönyvét látva lesz itt még egy pár, így kitartást tudok javasolni.

Nem túl érdekfeszítő, fáradságos az elején, viszont a hódban sem egyszerű az első pár nap friss orinál, azt mondom rendben van ez így.
Én meg kifejezetten azt mondanám, hogy NE csapatba menjen, hanem a karakterekkel egyénileg:
1.: Így egyszerre 3 mob-ot is tudsz ütni, ami egyértelműen előnyös
2.: Több tp-t kapsz. Ha csapatban mész, minél többen vannak a csapatban, annál több tp NEM keül kiosztásra, és még ezen felül a karakterek közt is eloszlik...
3.: Kevésbé unalmas szerintem. Mert így folyamatosan tudod csinálni, váltogatni a karakterek között, és folyamatosan támadni, tovább váltani, támadni, tovább váltani, st.b, míg, csapatban végig kell várnod a harcot, ami Nekem uncsi volt...
4.: Nem kell várnia az egyik karakternek a másikra. Ha a csapatban az egyik karakter ép-je lemegy, hiába van a másik kettőnek nagyon sok ép-je még és tuna támadni, meg kell várni míg a harmadik kari ép-je is feltöltődik ami akár 3-5 perc is lehet. Addig áll az egész...


Nem kell még 6.-8. szinten takarítókat ütni. Ott a kutya, azt már tudod gond Nélkül 4-5 tanulás után megállás Nélkül ütni, és majd 12.-13. szinttől rámenni vagy 14. szinttől a takarítókra! Utána később mehet persze erősebb lény is...

Last edited by Dus; 04-22-2009 at 18:05..
  #19  
Old 04-22-2009, 18:07
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Ati, nem tudom, hogy másnak is előjött-e vag ysem.

összekötök két karaktert, elindulok az elsővel és mikor megállok vele és ráváltok a másik karakterre, az ugyan ott van, ahol eddig és mikor rákattintok, hogy elinduljak vele, akkor oda ugrik, ahol már amúgy is lennie kéne.

ez már kétszer jött elő nekem
Nálam is ez van jelenleg. A vezér mozog csak a többiek állnak nagyon messze, viszont hajót tudok velük építeni, de pl. az eldobott tárgyakat nem mutatják.
  #20  
Old 04-22-2009, 18:08
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Elő tudom hozni azt a jelenséget, hogy bemegyek az iskolába, és nem jelennek meg a tanulható dolgok.
(A "Képességek" megjelennek, csak a "Tanulhatók" nem!)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Negyedik teszt melletti egyéb tapasztalatok Ati Tesztelés 20 04-22-2009 13:48
Táblázatok és egyéb nyalánkságok Coosty Segítség 4 04-22-2009 11:46
teszt teszt hátán:) KPeti999 Teszt 9 05-07-2008 19:59
29. Egyéb témajavaslat Ati Hódító Kézikönyv 19 09-21-2007 15:39
25.05. Ötödik napi teendők Ati Hódító Kézikönyv 1 07-27-2007 13:57


All times are GMT +1. The time now is 09:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu