Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #6621  
Old 11-05-2009, 22:54
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
látom, figyelsz
nagyon figyelek

Amúgy ezek a klánból való kirakások úgy látom nagyobb bajt okoznak, mint a beton elfek!

A mi klánunkban nem egy elfecske van, és sokszor látom azt, hogy az elfek miatt problémáznak sokan, de ez a kiléptetős védés sokkal nagyobb bajnak tűnik, mint az betonozott orik. Nem?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #6622  
Old 11-05-2009, 22:57
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
nagyon figyelek

Amúgy ezek a klánból való kirakások úgy látom nagyobb bajt okoznak, mint a beton elfek!

A mi klánunkban nem egy elfecske van, és sokszor látom azt, hogy az elfek miatt problémáznak sokan, de ez a kiléptetős védés sokkal nagyobb bajnak tűnik, mint az betonozott orik. Nem?
Nem nagyobb probléma, bár el tudnám viselni, ha a klán be-és kiléptetés 2 körig tartana.

Pl úgy, hogy az első körben bekerül a szövetség tagjai közé, de a pontjai még nem adódnak hozzá a klánéhoz. Kiléptetésnél pedig ugyanígy. A tag jelen van a csoportban, de felmérésnél már nem tagja a klánnak. Majd kiesik!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #6623  
Old 11-05-2009, 23:00
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nem nagyobb probléma, bár el tudnám viselni, ha a klán be-és kiléptetés 2 körig tartana.
Szerintem nagyobb probléma, mert az elfes klánok nem fognak meglepetést okozni azzal, hogy kiraknak 7 tagot, és én is eltudnám viselni, ha 2 körig tartana egy kiléptetés
Reply With Quote
  #6624  
Old 11-05-2009, 23:16
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Amúgy ezek a klánból való kirakások úgy látom nagyobb bajt okoznak, mint a beton elfek!

A mi klánunkban nem egy elfecske van, és sokszor látom azt, hogy az elfek miatt problémáznak sokan, de ez a kiléptetős védés sokkal nagyobb bajnak tűnik, mint az betonozott orik. Nem?
Ez nem igaz. Ahogy Reaktor Zoli írta, az, ha észreveszed a ráállást, egy jó lehetőség, alapból nincs értelme kidobálni a tagokat.
A mi esetünknél pl említettem, hogy kb 10 percen múlott az üdvösségünk. Ha egy bizonyos esemény 10 perccel hamarabb következett volna be, akkor tök máshogy alakultak volna a dolgok. De elég csak annyi, hogyha több fős a klánunk (több pénz fér), vagy mondjuk a nyári 18k-s lóárak vannak, akkor még véletlen sem dobtunk volna ki senkit. És még ennek ellenére se kellett volna, HA ugye bekövetkezik az a valami hamarabb
És miután nem volt HA, ezért új döntést kellett hozni, nyilván nem várhattuk tárt karokkal, hogy beverjenek.

Azért szerintem igen nagy a különbség.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #6625  
Old 11-05-2009, 23:24
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Ez nem igaz. Ahogy Reaktor Zoli írta, az, ha észreveszed a ráállást, egy jó lehetőség, alapból nincs értelme kidobálni a tagokat.
A mi esetünknél pl említettem, hogy kb 10 percen múlott az üdvösségünk. Ha egy bizonyos esemény 10 perccel hamarabb következett volna be, akkor tök máshogy alakultak volna a dolgok. De elég csak annyi, hogyha több fős a klánunk (több pénz fér), vagy mondjuk a nyári 18k-s lóárak vannak, akkor még véletlen sem dobtunk volna ki senkit. És még ennek ellenére se kellett volna, HA ugye bekövetkezik az a valami hamarabb
És miután nem volt HA, ezért új döntést kellett hozni, nyilván nem várhattuk tárt karokkal, hogy beverjenek.

Azért szerintem igen nagy a különbség.
Oké, de itt túl sok a HA
És, ha, ez lett volna, ha úgy lett volna, ha egy bizonyos esemény történt volna, ha a nyári olcsóbb árak vannak, ha, ha ha....
Szerintem is igen nagy a különbség, csak éppen a másik irányba.
Valaki akar ütni: Felméri az orikat, készül, tervez, és akkor meglepetés éri, mert az ellenből kilép pár ori. A játékélménynek annyi.
Reply With Quote
  #6626  
Old 11-05-2009, 23:42
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Oké, de itt túl sok a HA
És, ha, ez lett volna, ha úgy lett volna, ha egy bizonyos esemény történt volna, ha a nyári olcsóbb árak vannak, ha, ha ha....
Szerintem is igen nagy a különbség, csak éppen a másik irányba.
Valaki akar ütni: Felméri az orikat, készül, tervez, és akkor meglepetés éri, mert az ellenből kilép pár ori. A játékélménynek annyi.
Röviden: nem. Próbáld ki, hogy figyelsz, tervezel, hogy tudjál mit lépni arra, ha betámadnak, és akkor a meglepetés ér, hogy egy olyan dolog, ami nem rajtad múlik, hirtelen megváltozik, felborítva a tervedet, leszűkítve a lehetőségeidet. És akkor a játékélménynek annyi.
Sejtettük, hogy jönnek Monroék, két alternatív tervünk is volt, hogy mit tehetünk, és mindkettő kútba esett mielőtt a támadás bekövetkezett - méghozzá röviddel előtte. Ezekután volt még egy teljesen logikusnak tűnő dolog - amivel utólag teljesen egyértelműen - nagyot buktunk volna.
Maradt az, ami megvalósult végülis, vagy maradt volna az még, hogy ostoba módon nem csinálunk semmit - és bevernek
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 11-06-2009 at 00:42..
Reply With Quote
  #6627  
Old 11-06-2009, 00:55
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Gracca a próbáért Vityuéknak, és hát a másik félnek is a minimális veszteségekhez... Ha jó pár fórum oldalt visszalapoztok, régebben is elég soxor voltak ilyenek, nem 1 ilyen klán volt. akkor is ugyanez a téma volt elöl napokig. bár elvetett javaslat is született. Ahogy szokták mondani szégyen a futás, de hasznos... Amúgy véleményem szerint elég hirtelen döntés születhetett és vitatkozhattak rajta,hogy mi legyen, mert fölösleges ennyi orit kirakniuk ha csak 1-et raknak ki, és felülről üt a sereg akkor se vesztenek több földet mint így a visszalépkedésekkel, még akkor is ha mindenkinek csak 1%...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #6628  
Old 11-06-2009, 01:39
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hűű de jó, hogy benéztem, ismét egy kis csetepaté
Amúgy elég gáz a téma
Vigyu és legénysége: Azért szidjátok az ellen klánt, mert már elkönyveltetek egy nagy földszerzést és mikor rájöttetek kopp van, akkor szidjuk a másikat, hogy nem hagyták beengedni a sereget és ezzel hatalmas veszteséget szenvedni. Hát nemtudom, hogy ezért kellene gerinctelennek nevezni a másikat akik csak próbálták menteni a menthetőt, és a veszteségeket a legminimálisabbra csökkenteni. Nem pár hét munkája van abban a földben amit összehoztak, fedeztek, ütöttek. Jó stratégiája volt/van a Csak egy maradhat klánnak és most nem ők kerekedtek felülre és hozni kellett egy kellemetle döntést. Ez ilyen.

A helyükben én is hasonlóképpen döntöttem volna. A klán és a társak az elsők, a veszteségek minimalizálása a fő szempont. Ha ezt úgy érem el hogy mindenkit kidobok, akkor mindenkit kidobok. Más vagy az ellen véleménye már huszadrangú
Nem tudom, mi más lehetőségük lett volna, ha más semmi, akkor jó döntést hoztak. Viszont az biztos, hogy a nagy foglalás utáni tisztelet az el is szállt ezzel. Legalább lehet ismét dolgozni


Iron
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Iron For This Useful Post:
  #6629  
Old 11-06-2009, 16:52
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Szepjoestet minden ismerosnek es ismeretlennek
__________________
Just Prime Noctis!!!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Puppi For This Useful Post:
  #6630  
Old 11-08-2009, 21:02
Karvaly's Avatar
Karvaly Karvaly is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Végigolvasva a hsz-eket én is azon a véleményen vagyok, hogy túlzás gerinctelenségnek nevezni a támadott klán "stratégiáját". Ha minden kötél szakad, akkor ez az utolsó szalmaszál amibe kapaszkodni lehet, egyébként itt is fennállt az a dolog, hogy akármelyik ujjamat harapom mindegyik fáj. Azaz átlátva a "Csak egy maradhat..." klán helyzetét a sok rossz közül a legkevésbé rosszat választották. Mert azt mindenki tudja, hogy ennél csak rosszabbul járhattak volna. A "Black Dragon" pedig érthetően csalódott. Én is az lettem volna ha belefutunk egy ilyenbe. Sőt... Bízom benne hogy ez az eset mindkét klánban egészséges bizonyítási vágyat indított be, kíváncsian várom a folytatást Persze csakis tettek formájában, a csatamezőn!
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Karvaly For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 37 (0 members and 37 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu