Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-07-2006, 02:08
dexter dexter is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Katonai akciók

Sziasztok!

Nem akartam 3 helyen kérdezni, ezért nyitottam meg ezt a témát. Az világos (nagyjából), hogy mikor támadok sikeresen. (kati, vari, toli akció)

Ami viszont nincs a súgóban:

- Ha pl. támadok egy orit(csak sikeres támadásról beszélve), akinek 1k varija van, és tudok ártózni, vagy nincs semmi varija, ugyanolyan pusztítást végzek(rengés, tűzgolyó, tolik mérgezése)?
- a kati és tolinál is ez a kérdésem. A beütésnél, lopásnál fontos (a lopás, pusztítás, fosztás...MÉRTÉKÉNÉL), hogy neki mennyi van épp az adott egységből(nyilván katonánál íjj vagy elit)?
Sponsored Links
  #2  
Old 12-07-2006, 03:05
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem fugg ezektol. a lenyeg, hogy befersz-e a tolikkal/varikkal vagy sem. a sereg ugyszinten.
  #3  
Old 12-07-2006, 08:59
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
nem fugg ezektol. a lenyeg, hogy befersz-e a tolikkal/varikkal vagy sem. a sereg ugyszinten.
szerintem pl meszarolasnal fontos, hogy mennyi van neki.... a tobbol tobb fog elhullani
__________________
Remedy
  #4  
Old 12-07-2006, 09:04
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Tekintve, hogy minden akció eredménye(!) % rendszerben számolódik függ a támadott célcsoport számától.

(Ha sok íjásza van, akkor többet fog vinni a mészár. (legalábbis darabra))

Azt, hogy beférsz-e vagy sem, azt egyetlen egység is eldöntheti, az utána lévő % nem függ a támadó és védő csoport nagyságától. (toli mészár akkor is annyi lesz, ha 1 variddal több van és akkor is ha 98161 variddal van több)

DE a csatában való hullás mértéke már függ a csoportok számától. Így lehet, ha valaki nagyságrendekkel kisebb támadóval belédszál, akkor neked lehet 0 veszteséged lesz, míg neki meg hatalmas...
  #5  
Old 12-07-2006, 09:18
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
szerintem pl meszarolasnal fontos, hogy mennyi van neki.... a tobbol tobb fog elhullani
ez igy igaz, de a kerdes sztem nem erre vonatkozott. sztem arra gondolt, hogyha pl. befer 1000 elittel vhova mondjuk pusztitani, akkor 2000 elittel nagyobb lesz-e a pusztitas. vagy ha 1000 tolival tud lopni nyersit/tekit akkor 2000-rel tobbet tud-e elhozni. erre mondtam, hogy nem.

nyilvan ha meszarra megy - es be tud utni -, vagy gyilkol a tolikkal/varikkal, akkor az is lenyeges, hogy az ellenfelnek mennyi 1sege van, ez 1ertelmu. de a gyilkolas merteke nem attol fugg, hogy a tamado mennyivel gyilkol.
  #6  
Old 12-07-2006, 19:31
dexter dexter is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Először is nagyon szépen köszi a válaszokat!

Smooth Scroller igazad van, nem Massza Rex által írt válasz volt az eredeti kérdésem, de nagyon örülök, hogy ezeket leírta, mert ezek is kérdések lennének, csak még nem fogalmaztam meg. Így mostmár szinte teljes a kép. Köszi mindenkinek.
Tehát összegezve (csakhogy jól értem -e) mindegy, hogy mennyivel támadok, nyilván sikeres akcióról beszélve, csak az menti meg az ellenfelet a viszonylagos nagy pusztítástól, ha sok egysége van(toli, vari). Katinál meg fordítva. Ha sok van, sok pusztul.
  #7  
Old 12-07-2006, 19:35
dexter dexter is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Tekintve, hogy minden akció eredménye(!) % rendszerben számolódik függ a támadott célcsoport számától.
Azt ki lehet számolni, hogy mennyit veszít az egyes egységekből, ha beütöm? Tehát van-e rá képlet? (Lehet, hogy ez már máshol fent van a fórumon, akkor toljatok le, de mondjátok meg légyszi, hogy hol van. Sajna napi 16 órát dolgozom most 3 napon keresztül és nincs időm nézegetni a fórumot. Csak ide meg az orimhoz lépek be. Köszi megértéseteket.)
  #8  
Old 12-07-2006, 21:43
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by dexter View Post
Azt ki lehet számolni, hogy mennyit veszít az egyes egységekből, ha beütöm? Tehát van-e rá képlet? (Lehet, hogy ez már máshol fent van a fórumon, akkor toljatok le, de mondjátok meg légyszi, hogy hol van. Sajna napi 16 órát dolgozom most 3 napon keresztül és nincs időm nézegetni a fórumot. Csak ide meg az orimhoz lépek be. Köszi megértéseteket.)
van rá képlet hogy mennyit mészárol... a gyilkolásra Ati motyogott valami olyat hogy nem fix%, hogy egyetlen toliakcióból ne számolhassad vissza a gömbjét, de nagyjából kitapasztalható
  #9  
Old 12-08-2006, 12:57
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

én is így tudom
  #10  
Old 12-08-2006, 20:54
dexter dexter is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

OK! Köszi. Jobb híjján kitapasztalom. Végülis úgyis játszom van nem?
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Morál minden mennyiségben! Woldemor Segítség 55 12-09-2006 15:36
katonai morál törppapa Segítség 14 08-15-2006 12:26
Katonai morál c4mp3rs d3ath Elvetett javaslatok 6 08-13-2006 19:50
Katonai morál feltornázása... Drag Star 1100 Általános beszélgetés Hódítós témákban 46 05-22-2006 13:12
Körváltás közbeni akciók. -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 41 05-16-2006 15:13


All times are GMT +1. The time now is 15:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu