Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #571  
Old 01-01-2007, 22:56
Gazsy's Avatar
Gazsy Gazsy is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Pécs
Posts: 196
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Két ötlet hamarjában: ha nincs nagyon messze, lebontasz mellé. Ha igen, előre menekülsz (a szabadságot, a törlést meg ilyeneket most hagyjuk...).
Szabadság még csak csak... de törlés... Soha! nem engedi a becsület! Szabadság is csak ha nagyon csehül állunk!!!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #572  
Old 01-01-2007, 22:59
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gazsy View Post
Szabadság még csak csak... de törlés... Soha! nem engedi a becsület! Szabadság is csak ha nagyon csehül állunk!!!
Mondom, ezeket a lehetőségeket hagyjuk ki!
Reply With Quote
  #573  
Old 01-01-2007, 22:59
Gazsy's Avatar
Gazsy Gazsy is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Pécs
Posts: 196
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Két ötlet hamarjában: ha nincs nagyon messze, lebontasz mellé. Ha igen, előre menekülsz (a szabadságot, a törlést meg ilyeneket most hagyjuk...).
Meg amugy az előre menekülés: az Mf ként nagyon jó dolog.. de szöviben nem az igazi: ugye ki marad ott: a leg véttelenebb: vari toli(ha van toli).
Amugy nincs egy picit eltúlozva az alulról érkező előnye????
Reply With Quote
  #574  
Old 01-01-2007, 23:16
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gazsy View Post
Meg amugy az előre menekülés: az Mf ként nagyon jó dolog.. de szöviben nem az igazi: ugye ki marad ott: a leg véttelenebb: vari toli(ha van toli).
Amugy nincs egy picit eltúlozva az alulról érkező előnye????
Hát azzal nem értek egyet, hogy a varázsló és a tolvaj védtelen. Katonailag talán (bár egy tornyos, tudós elf...) , de hadisként nagyon tudom utálni, amikor a védtelen, levert varázsló 5-6 körről ártóz, vagy a tolvaj ugyanakkora távolságból bosszúáll.

De tény az, hogy cserbenhagyni a szövetséget és elmenekülni nagyon csúf dolog, én ilyen esetben vagy kilépnék, vagy kirúgnám az illetőt, hacsak nem tudja nagyon megmagyarázni a tettét.

És szerintem nincs eltúlozva az alulról érkező előnye, ha (elvileg) kisebb ország támad (elvileg) nagyobbat, akkor ennyi jutalom ját neki.

Last edited by laci; 01-01-2007 at 23:25..
Reply With Quote
  #575  
Old 01-01-2007, 23:24
Bea Baba's Avatar
Bea Baba Bea Baba is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 193
Activity: 0%
Longevity: 95%
Post

Quote:
Originally Posted by Gazsy View Post
Meg amugy az előre menekülés: az Mf ként nagyon jó dolog.. de szöviben nem az igazi: ugye ki marad ott: a leg véttelenebb: vari toli(ha van toli).
Amugy nincs egy picit eltúlozva az alulról érkező előnye????
Szerintem nincs, mert csoportfüggő h a feletted/alattad lévő ori mennyivel kisebb/nagyobb nállad, mert van ahol az 1el feletted lévő (most távolságot,direkt nem boncolom) jóval nagyobb hekin van mint te, és elméletileg ezért több egysége van, szal ha mégis át tudod ütni megérdemled a 10%ot
__________________
Don't worry, beeee happy!!

Bea Baba (#336994) itt megtaláltok
Reply With Quote
  #576  
Old 01-01-2007, 23:24
Gazsy's Avatar
Gazsy Gazsy is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Pécs
Posts: 196
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Hát azzal nem értek egyet, hogy a varázsló és a tolvaj védtelen. Katonailag talán, de hadisként nagyon tudom utálni, amikor a védtelen, levert varázsló 5-6 körről ártóz, vagy a tolvaj ugyanakkora távolságból bosszúáll.

De tény az, hogy cserbenhagyni a szövetséget és elmenekülni nagyon csúf dolog, én ilyen esetben vagy kilépnék, vagy kirúgnám az illetőt, hacsak nem tudja nagyon megmagyarázni a tettét.

És szerintem nincs eltúlozva az alulról érkező előnye, ha (elvileg) kisebb ország támad (elvileg) nagyobbat, akkor ennyi jutalom ját neki.
na jo de nincs dferenciálva hogy mennyivel kisebb! 5/w ben sokat számit hogy 2 körön benül +-40 heki is lehet a külöbnség(2k lo)!! de 800 hekinél és alatta 770 en en ott figyel a figura és +10% meg még egyéb előnyök... szerintem ez néha kicsit tud irreális lenni. De lehet rosszul látom.

Amugy tapasztalt szövi (szerintem) nem küldi le a varit meg a toli 5-6 körre, hanem maguk előtt tatva mészárolgatnak 2k varit akcionként és a végén már a hadis is meggömbözi a varis és lelopja a tolit...
Reply With Quote
  #577  
Old 01-01-2007, 23:27
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gazsy View Post
Amugy tapasztalt szövi (szerintem) nem küldi le a varit meg a toli 5-6 körre, hanem maguk előtt tatva mészárolgatnak 2k varit akcionként és a végén már a hadis is meggömbözi a varis és lelopja a toli...
Na igen... ha a varázsló/tolvaj szövetsége eközben nem tesz semmit, akkor valóban így van. De az ilyen szövetségnek semmi értelme nincs.
Reply With Quote
  #578  
Old 01-01-2007, 23:33
Gazsy's Avatar
Gazsy Gazsy is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Pécs
Posts: 196
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Na igen... ha a varázsló/tolvaj szövetsége eközben nem tesz semmit, akkor valóban így van. De az ilyen szövetségnek semmi értelme nincs.
Vari még csak csak... de toli szerintem nem sokat tud tenni egy komplett közelharcos háborúban.főképp ha Óriás/Óriások a hadisos.
Amugy meg varihoz bevág párszor az ellen és olyan morálja lesz hogy leragasztja azt a részét a monitornak, hogy inkább ne is lássa...
és azt nem lehet pénzel potolni!
Reply With Quote
  #579  
Old 01-01-2007, 23:37
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gazsy View Post
Vari még csak csak... de toli szerintem nem sokat tud tenni egy komplett közelharcos háborúban.főképp ha Óriás/Óriások a hadisos.
Amugy meg varihoz bevág párszor az ellen és olyan morálja lesz hogy leragasztja azt a részét a monitornak, hogy inkább ne is lássa...
és azt nem lehet pénzel potolni!
No, ezt mire írtad? Én arra céloztam, hogy 2 körre szét lehet irtani egy varázslót vagy egy tolvajt, de ha ismétlődő hullámokban mészárolják, és közben az áldozat szövetségesei karba tett kézzel ülnek, akkor annak a szövetségnek már régen kampec...
Reply With Quote
  #580  
Old 01-01-2007, 23:49
Gazsy's Avatar
Gazsy Gazsy is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Pécs
Posts: 196
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
No, ezt mire írtad? Én arra céloztam, hogy 2 körre szét lehet irtani egy varázslót vagy egy tolvajt, de ha ismétlődő hullámokban mészárolják, és közben az áldozat szövetségesei karba tett kézzel ülnek, akkor annak a szövetségnek már régen kampec...
ez igaz! bocsi több fronton vivok
Az alap téma valahol ott kezdődött hogy 3 vs 4 es szövi!
Arra gondoltam...

Kicsit más (visszatérve a fel és le támadáshoz):

Mindenesetre: ha alulról jön az ellen akkor nehéz védeni a varit és a tolit.. nekem ez volt és még mindig ez a fő bajom. és nem is tudok nagyon jo megoldást:
ellen tolija messze messze 3-4 körre akciózik mig az én tolimat ütik...
és én mit tegyek????: ha megyek puszitani a hadishoz: lefelé nem ér semmit (felét se mint felfelé)
ha mészárolni megyek: nincs otthon szinte senki.
Szerintem óriás előny felfelé hadakozni...
(bocsi hogy kicsit eltértem a témánktól de ez az a helyzet amit nagyo nem tudok kezelni...)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07


All times are GMT +1. The time now is 15:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu