Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-22-2007, 00:58
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default Ki,hogyan ünnepel Októberben ?

Üdv Mindenkinek !!

Egyébbe nyitom a topicot és szeretném,ha politikától függetlenül minden idelátogató elmondaná,hogyan ünnepli pl.Október 23-át.


Sokan azt mondják,hogy félnek kimenni,mert hogy így a rendőrök,úgy a huligánok .. Szerintem semmi ok a félelemre .. hisz ünnepségek lesznek,pártállástól függetlenül emlékezünk az 56-os eseményekre,az elesettekre,a hősökre .. miért lenne balhé egy megemlékezésen?
Butaság ...


Én pl szinte biztosan kimegyek 23-án valamelyik 56-os színhelyre és békésen emlékszem meg az ott történtekről ! Természetesen ha bármelyik társamat támadás vagy provokáció éri,akkor odaállok mellé és megvédem vagy vele együtt veszem fel a harcot,ha azzá fajul. De itt ígérem meg,hogy provokálni nem fogok
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 10-22-2007, 11:50
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nos alapvetően nevetségesnek(annyira azért nem mosolyfakasztó) tartom, hogy egy nemzeti ünnep kapcsán várható, vagy nem várható tüntetésekről, harcokról kell beszélnünk...

Én személy szerint itthon fogok "ünnepelni". Munkaszüneti nap révén itthon lesz az egész család, amire egész évben ritkán van precedens. Talán lezavarunk este egy kártyapartit és beszélgetünk kicsit. Lényeg, hogy együtt vagyunk. Nekem ez sokkal többet jelent, mint keseregni órák hosszat a múlton.

És ha ezzel kezdtem rövid mondanivalóm, ezzel is fejezem be: ha lesz erőszakos cselekménnyel egybekötött tüntetés(nevezzük meg - vandálkodás) a fővárosban, remélem idén is kőkeményen fellép ezek ellen a rendőrség.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #3  
Old 10-22-2007, 13:45
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Én elmegyek a helyi ünnepségre, h így emlékezzek meg a mártírjainkról, akik fel merték emelni a hangjuk annak idején az elnyomók ellen!

Remélem a megemlékezőkhöz kegyes lesz az időjárás, de az ünnepségek után bízom benne, h jó szeles, esős, hideg idő lesz, rem így már nem lesz olyan vonzó a járdalapdobálás, stb
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #4  
Old 10-22-2007, 16:07
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Nos alapvetően nevetségesnek(annyira azért nem mosolyfakasztó) tartom, hogy egy nemzeti ünnep kapcsán várható, vagy nem várható tüntetésekről, harcokról kell beszélnünk...

Én személy szerint itthon fogok "ünnepelni". Munkaszüneti nap révén itthon lesz az egész család, amire egész évben ritkán van precedens. Talán lezavarunk este egy kártyapartit és beszélgetünk kicsit. Lényeg, hogy együtt vagyunk. Nekem ez sokkal többet jelent, mint keseregni órák hosszat a múlton.

És ha ezzel kezdtem rövid mondanivalóm, ezzel is fejezem be: ha lesz erőszakos cselekménnyel egybekötött tüntetés(nevezzük meg - vandálkodás) a fővárosban, remélem idén is kőkeményen fellép ezek ellen a rendőrség.
Ez nem nevetséges, hanem szomorú. Ajánlom Pesty László filmjét, arról hogy mi a nevetséges és mi nem.

A másik, azt hiszem legurítok egy sört a tiszteletükre, és előveszem Király Béla visszaemlékezéseit (Amire nincs ige), abból olvasok pár oldalt. Ja meg meghallgatom olasz barátaink dalát, az Avanti raggazi di Pest, avanti ragazzi di Buda-t.
Reply With Quote
  #5  
Old 10-22-2007, 16:48
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Mellesleg azt tartom nevetségesnek, hogy számodra azok a nevetségesek, akik 'keseregnek' valamin. Kesereg a franc. Lerújuk kegyeletünket azoknak az embereknek a sírjánál, akik meghaltak valamiért, amiben hittek.

Ha ez számodra nevetséges, és felesleges kesergésnek minősül, akkor légy oly kedves, és szívj el még egy füves cigarettát, mert utána már legalább érthető, hogy ez számodra nevetséges/szomorú/kesergés. (Szájíz szerint be lehet helyettesíteni a megfelelő szót a mondatba.)
Hol írta BeeLord, hogy neki ez lenne a nevetséges?
Fuss neki még párszor a kommentjének. Aztán még párszor. Ha megvan, akár bocsánatot is kérhetsz tőle.

Az ünnep örömére ma kifestettem az előszobát nemzeti színűre, holnap rámegyek még egy réteggel.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #6  
Old 10-22-2007, 17:17
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Én úgy vettem, h BeeLord a vandál tüntetőket ítéli el nem pedig az ünneplőket, és ha vki kesereg vmin attól még nem tesz kárt mások testi épségében, tulajdonában..................
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #7  
Old 10-22-2007, 21:08
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Ez nem nevetséges, hanem szomorú. Ajánlom Pesty László filmjét, arról hogy mi a nevetséges és mi nem.
Igazad van. Nem találtam a megfelelő szót, ezért is írtam, hogy annyira nem is mosolyfakasztó. Ez a példa is mutatja, hogy nem véletlenül kértem Tőled annak idején segítséget egy-egy házidolgozatom, vagy érettségi tételem kidolgozása megírásához.

Köszönöm Csokibá és Fefe.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #8  
Old 10-23-2007, 08:22
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Békés, nyugodt ünnepet kívánok mindenkinek!
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #9  
Old 10-23-2007, 12:10
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Békés, nyugodt ünnepet kívánok mindenkinek!
Reméljük, hogy úgy is lesz
Neked is viszont.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #10  
Old 10-23-2007, 12:23
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Atyaég. Értő olvasásból egyes. Leülhetsz.

mod: ezt már nem törlöm, még ha hülyén is néz ki így magában.
__________________
Sorry, this account has been suspended

Last edited by Csokibácsi; 10-23-2007 at 12:27.. Reason: Gee, gyerekes, hogy folyamatosan törölgeted a hozzászólásaidat. Előtte gondolkodj, ne utána kapkodj.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu