Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Használsz-e csatakalkulátort vagy egyéb segédprogit a Hódhoz?
Igen, használok. 157 86.26%
Nem használok. Hol jutok hozzá? 17 9.34%
Nem használok, csalásnak vélem. 8 4.40%
Voters: 182. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #361  
Old 04-13-2015, 23:30
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default Közvélemény kutatás

Üdvözletem Mindenkinek!

Kis közvélemény kutatást tartanék, hogy vesződjek-e a művem megosztásával vagy nincs rá igény?

A következőket tudja a progi amit az utóbbi hetekben fejlesztgetek amikor épp időm engedi:
- Épület lista számolás, automata ház, tolvaj, varázsló számítás, mentés és betöltés
-Tekercsek kopásának az idejét kiszámolja hetekre előre egy adott időpontból és el is menti az egy hét múlva esedékes kopás iedjét amit később betölthetünk
-Piacról egyszerűen kimásolva az adatokat egy gombnyomásra átlátható információt hoz létre, áru-kint lévő darabszám-eladási ár vonatkozásban
-Bemásolt támadó és védekező gömbökből számolja a következőket:
-Katonai akciók
-Tolvaj akciók
-Mágikus akciók
Ezek esetében az erőkülönbséget egymáshoz viszonyítva százalékban is kijelzni, hogy egyértelmű legyen a túlerő nagysága.
Ha nem akarunk minden katonát elküldeni a csatába akkor azt a gömb másolása után tudjuk változtatni a másolt adat átírásával számolás előt.

-Tekercsek megadásánál figyel a faji maximumokra, számol a hullák csoportszintjével, orkok kitámadási bónuszával, felesek árnyak varázslatával, törpök nagyobb férőhelyével és ha nem hagytam ki valamit akkor az összes faji bónusszal ami az éplistát, mágiát, tolvajlást és háborút érinti.
-A program még nincs készen így lehetnek benne hibák sőt biztos vannak, hisz csak én ellenőriztem eddig. Ezért kérem, hogy amennyiben akadnak válalkozó szellemű tesztelők, mindenképpen jelezzenek vissza ha valahol hibáztam, vagy ha valami másképpen jobb lenne, esetleg ha valamire még lenne igény.

És a végére hagyom a legnagyobb hátrányát, mivel nem tudok programozni, nem ismerek hagyományos nyelveket az assamblyn kívül. A program LabVIEWben lett megírva amit csak LabVIEW programmal lehet így futtatni hiába exe, ám teljesen ingyenesen le tudjátok tölteni a fejlesztő honlapjáról egy az exe futtatását lehetővé tevő LabVIEW Run-Time Engine-t.

Szóval a kérdésem a a tisztelt publikumhoz, hogy tegyem fel valahova a programot és kipróbáljátok vagy nincs rá kereslet?

Fontos még, hogy a program online nem érhető el de dolgozom a megoldásán
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Farkas For This Useful Post:
Sponsored Links
  #362  
Old 04-15-2015, 10:08
bzolaa bzolaa is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 49%
Default

Szia Farkas!

Mivel szépen kikoptak a segédprogik, szerintem mindenképp van igény egy hasonlóra, szóval én nagyon támogatnám még úgy is, ha más progit is kell telepíteni hozzá.
Reply With Quote
  #363  
Old 04-15-2015, 16:00
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default

Köszönöm szépen. Akkor a mai vagy legkésőbb a holnapi napon felrakom valahogyan ide a programot illetve az instrukciókat.

Egy kis előzetes a tervezett fejlesztésekről(tegnap már neki is álltam):
-A kiszámolt vagy betöltött épület listát alapul véve, a jelenlegi épületlistához képest plussz épületek nyersanyag szükségleténe kiszámolása. Lényegébe be kell majd másolni a piachoz és a gömbökhöz hasonlóan az építés oldalon lévő táblázatot és megmondja mennyi nyersanag kell ha a tervezett lista megépítéséhez kell még pl 60 ház, 40 barakk, 20 templom. Tudom, hogy ezt könnyű kiszámolni és talán felesleges is de lusta vagyok matekozni és élvezem a progi elkészítését

Ha van még valami ötletetek amit valsítsak meg akkor szívesen veszem a tippeket.

Quote:
Originally Posted by bzolaa View Post
Szia Farkas!

Mivel szépen kikoptak a segédprogik, szerintem mindenképp van igény egy hasonlóra, szóval én nagyon támogatnám még úgy is, ha más progit is kell telepíteni hozzá.
Reply With Quote
  #364  
Old 04-15-2015, 18:58
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Post Akkor ahogy ígértem!

Nem ígérem, hogy a fejlesztés ilyen heves marad mint ahogy a mostani példából gondolnátok de amíg tudom addig fejlesztem majd. Egyenlőre lehetséges, hogy szeptembertől nem lesz lehetőségem fejleszteni mert nem biztos, hogy kapok a fejlesztő környezethez licenszet de még dolgozom az ügyön.

A fentiek alapján az a kérésem, hogy ha hibát találtok vagy valmi ötletetek van a fejlesztéssel kapcsolatban akkor azonnal keressetek meg, hogy mihamarabb implementálhassam a változtatásokat.

És akkor a jóhír, az előző postomban beharangozott építés költség számoló részt is befejeztem így már az is benne van a programban.

https://www.dropbox.com/s/c1jqglxx74...llion.rar?dl=0

Ezen a linken eléritek azt a RAR állományt amit ha letöltötök akkor mindenetek meglesz ami kell. Az Olvass el! TXT-ben leírtam, hogy honnan és hogyan tudjátok letölteni a programot ami a futtatáshoz kell illetve van egy gyorsan összedobott használati útmutató is.

Ha a lehető leggyorsabban el akartok érni akkor azt javaslom a játékon belül írjatok zöldet de az emailokat is szoktam nézni.

Üdv és jó szórakozást a progihoz,
Farkas

Last edited by Farkas; 04-15-2015 at 19:14..
Reply With Quote
  #365  
Old 04-15-2015, 19:50
Matest's Avatar
Matest Matest is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szia!

Köszi a programot és a hozzá tartozó leírást, gond nélkül sikerült telepíteni.

Viszont nekem nem világos, hogy a Hadi fülön, hol tudom beállítani milyen és mekkora sereggel támadok vagy védekezek? Védő/Támadó személyiségeket/ fajt hol tudom beállítani? Illetve a támadó egységek beállításának lehetőségét sem találom (lovas, elit vagy bármi egyéb).
Reply With Quote
  #366  
Old 04-16-2015, 00:47
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default

Szia!

Ezek szerint neked mázlid van. Kaptam egy viszsajelzést, hogy olyan gépen amire 32 bites Run-Time Enginet telepítenek mert olyan az oprendszer ne indul el a program. Most úgy néz ki hogy rájöttem, holnap tudom majd leteszteli a mostani elméletemet de mindenképpen javítom valahogy a hibát mihamarabb és elnézést érte. Nekem 64 bites gépem van így a 32 bitesre jellemző dolgokat nem tudtam tesztelni.

Kérdésedre a válatom:
A hadi, vari, toli fülön a program minden olyan adatot(faj, szemi, egységek, morál, érték, helyezés, csopi létszám) ami megvan a gömbben a gömb fulről bemásolt gömbökből számol. Ha pl te mint támadó veszel részt akkor másold be a gömbödet a gömbök fülre(a védőét szintén) és javítsd ki, hogy nem akarod az íjakat küldeni(a számot egyszerűen írd át nullára) és ha a lovakból/elitekből sem akarsz full sereggel menni akkor azt is írd át.
Így a progi mindig a gömbök fülön lévő adatokból dolgozik.

Ezt azért csináltam így mert személy szerint lusta lettem volna mindig állandóan beírogatni a fajt, a szemit és minden egyebet. Ha azt mondjátok nektek ez így kényelmetlen akkor kitalálom majd, hogy miként lehet a gömbökről másolt adatot a hadi, vari, toli füleken módosítani, így a morál és pontszám, faj, szemi és hasonlók továbbra is a gömbből lennének feldolgozva meg alap esetben az egységek is de ott lehetőséget képeznék arra, hogy direktben pl a hadi fülön a katonák számát megveltoztathassátok.

Ha kényelmetlen a jelenlegi megoldás akkor szóljatok és valahogy megoldom a kényelmesebb változatot.

Quote:
Originally Posted by Matest View Post
Szia!

Köszi a programot és a hozzá tartozó leírást, gond nélkül sikerült telepíteni.

Viszont nekem nem világos, hogy a Hadi fülön, hol tudom beállítani milyen és mekkora sereggel támadok vagy védekezek? Védő/Támadó személyiségeket/ fajt hol tudom beállítani? Illetve a támadó egységek beállításának lehetőségét sem találom (lovas, elit vagy bármi egyéb).
Reply With Quote
  #367  
Old 04-16-2015, 09:43
marcibme marcibme is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 49%
Default Kalkulátor

Sziasztok,

Nem akarok konkurenciát állítani, és úgy nézem eléggé más a fejlesztési irány is

Szórakozásképpen én is elkezdtem pár hete egy számoló progit, amit szintén tesztelhet akinek kedve tartja:

https://onedrive.live.com/redir?resi...int=file%2czip

A főbb funkciók éplista és gömb mentése táblázatból Ctrl+c Ctrl+v
Valamint a pontlistát szintén ki tudod másolni a hírnévfigyelőbe.
Ha ezt megismétled, akkor a korábbi értékekhez képest kijelzi a program a változásokat (hírnév, érték, távolság)

Mindenhonnan jobbklikk-es menüvel másolhatóak az adatok a hadiszámolóba, ha van éplista, akkor azt is tölti automatikusan, majd ott bármi átírható.

Hadiszámolóban a "Sorszám v Gömb" mezőbe egy egész gömböt is másolhatsz, onnan kiszedi az értékeket. (Támadónál jelenleg egységet nem másol be, de ez megfordítható, hogy az összeset bemásolja, és akkor törölni kell a felesleget, igény esetén módosítom)

Éplistánál és gömböknél az oszlopok fejléc+jobbklikk-el eltüntethetőek, vagy beszúrhatóak, valamint a sorrendet is be tudjátok állítani, ami elvileg meg is marad

Bármi kérdés van írjatok. Sajnos a szabadidőm jelentősem megcsappant mostanában, ezért gyors reagálást nem ígérek, de megteszem amit tudok.

Üdv,
M
Reply With Quote
  #368  
Old 04-17-2015, 01:22
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default Újabb verzió

Sziasztok!

Máris találtatok benne egy számítási hibát amit nagyon köszönök. Ezt kijavítottam illetve elkészült az új verzió ami minden eddigi kéréseteket kielégíti reményeim szerint nem hagytam ki semmit. Továbra is előfordulhatnak hibák. Sajnos a LabVIEW-et nem pont erre találták ki, inkább atomerőműveket szoktak vele irányítan

Ha valahol találtok benne hibát vagy van még ötletetek a fejlesztésre továbbra is örömmel fogdom a leveleket és a zöldeket.

Semmi baj minél több programot fejlesztünk annál jobb programok születnek Ellophatom az öleted és megcsinálhatom én is a hírnév változás keresőt?

Üdv,
Bence

Aki lemaradt esetleg annak itt a link ahol eléri a programot(32 bites oprendszeren továbbra sem megy annak a javítása körülményesebb, előreláthatóan jövő héten tudom megoldani): https://www.dropbox.com/s/c1jqglxx74...llion.rar?dl=0
Reply With Quote
  #369  
Old 04-17-2015, 10:57
marcibme marcibme is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 49%
Thumbs up Kalkulátor

Farkas:

Hát hogyne, nyugodtan, nekem sajna már nincs időm fejlesztésre, ezért kb amit tud az úgy is marad, esetleg hibákat javítom használat közben.

Ha te csinálod, akkor legalább meglesz minden egy helyen.
Reply With Quote
  #370  
Old 04-17-2015, 14:51
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Smile Köszi

Köszi akokr majd kitalálom valahogy a megoldást. Sajnos a LV nem pont erre lett kitalálva így időnként muszáj vagyok a jó öreg találékonyságot használni

Felvetődött a belső fórumon, hogy nyissak a proginak egy külön topicot. Hamarosan az általános beszélgetések között nyitok majd egy topicot a program nevével, hogy a jövőben akit érdekel a program vagy ötlete van könnyen értesülhessen a változásokról, a jövőben a frisítéseket, javításokat is oda fogom majd felrakni.

Quote:
Originally Posted by marcibme View Post
Farkas:

Hát hogyne, nyugodtan, nekem sajna már nincs időm fejlesztésre, ezért kb amit tud az úgy is marad, esetleg hibákat javítom használat közben.

Ha te csinálod, akkor legalább meglesz minden egy helyen.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu