Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-01-2011, 20:15
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default MNT átláthatóbbá tétele

Sziasztok!

2b-ben játszok és ott rengeteg gondot okoz nekem, hogy nem tudom melyik ország melyik országgal szövetséges.

A Javaslatom az lenne, hogy azon országok, amelyek szövetségesei egymásnak, jelöljük valahogyan, például egy azonos színnel, vagy valamilyen jelzéssel.

Pro: Az ember jobban nyomon követheti, hogy melyek azok az országok, amelyek körülötte egy bizonyos szövetségben játszanak.
Con: Ha valamelyik tag kilép, akkor lenne probléma, mert ha a szín, vagy a jelzés eltűnik, az olyan információ-szerzést jelent, amely megkerüli a hagyományos módszert. (értem ezalatt a gömböt és a tolikat)
Azért halkan megjegyezném, hogy nem mindig nézegetik a játékosok Megnemtámadási-egyezményeket, néha úgy kell külön írni, hogy
"fogadd már el, mert ott van már 2 hete"
Jön a válasz: "Jaaa, észre sem vettem, oks,,"

Ha valakinek jobb ötlete van, akkor mondja, mert szerintem ez megér egy beszélgetést.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-01-2011, 20:18
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Kissé trehány voltam, tehát a problémám pontosabban az, hogy a Megnemtámadási egyezmények lapon nem tudom, hogy melyik országgal milyen apropóból kötöttem az MNT-t és ha látnám, h ki a szövije, akkor talán beugrana valami.
Ennyi lenne.
Ne csak oda legyen ömlesztve egy halom ország sorszámmal és az egyezmény állapotával, hanem valamiféle kategorizálás jó lenne szerintem.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #3  
Old 08-01-2011, 20:21
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ird fel a jegyezetekbe, amikor megkotod, ha nem birod megjegyezni.

De leginkabb: ne koss mnt-t. :P
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #4  
Old 08-01-2011, 20:28
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Persze, és állandóan kattoljak ide-oda?
Akkor az is jó lenne, ha a név mellé írhatnék egy pár sort.
De ez a része a játéknak szerintem csak annyiban hasznos, h fel tudod bontani és láthatod, h elfogadták-e már vagy nem. Amúgy, hogy kinek küldtél, azt látod a pontlistán, ami szemléletesebb is.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #5  
Old 08-01-2011, 22:07
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Az is jó lenne, ha a rendszer kijelezné, hogy melyik olyan szövimnek van adott országgal MNT-je, akivel nekem nincs, mert sok ország esetén egyeztetni nagyon nehéz és fáradalmas össze haonlítani a szerződéseket és keresni a hiányzó országot.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #6  
Old 08-01-2011, 22:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Az elmondottak alapján mintha a fél csoporttal mnt-d lenne. Egy stratégiai játékban, ahol az ellenfelekkel kell(ene) harcolnod, ez biztos cél?

Nem vagyok meggyőzve arról, hogy olyan irányba kellene vinni a fejlesztéseket, hogy minél kevesebb akció legyen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #7  
Old 08-01-2011, 22:11
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Dehogy van a fél csoporttal.
Az több száz ország lenne, de nekem csak olyan 30-al van.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #8  
Old 08-01-2011, 22:13
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Sziasztok!

2b-ben játszok és ott rengeteg gondot okoz nekem, hogy nem tudom melyik ország melyik országgal szövetséges.

A Javaslatom az lenne, hogy azon országok, amelyek szövetségesei egymásnak, jelöljük valahogyan, például egy azonos színnel, vagy valamilyen jelzéssel.

Pro: Az ember jobban nyomon követheti, hogy melyek azok az országok, amelyek körülötte egy bizonyos szövetségben játszanak.
Con: Ha valamelyik tag kilép, akkor lenne probléma, mert ha a szín, vagy a jelzés eltűnik, az olyan információ-szerzést jelent, amely megkerüli a hagyományos módszert. (értem ezalatt a gömböt és a tolikat)
Azért halkan megjegyezném, hogy nem mindig nézegetik a játékosok Megnemtámadási-egyezményeket, néha úgy kell külön írni, hogy
"fogadd már el, mert ott van már 2 hete"
Jön a válasz: "Jaaa, észre sem vettem, oks,,"

Ha valakinek jobb ötlete van, akkor mondja, mert szerintem ez megér egy beszélgetést.
Ha közben szövit cserélnek/mf lesz vagy bármi, akkor?
Ez egy olyan info lesz akkor számodra ingyénrt, amiért másoknak tolvajakciót kell végeznie...
Butaság...
Reply With Quote
  #9  
Old 08-01-2011, 22:13
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az elmondottak alapján mintha a fél csoporttal mnt-d lenne. Egy stratégiai játékban, ahol az ellenfelekkel kell(ene) harcolnod, ez biztos cél?

Nem vagyok meggyőzve arról, hogy olyan irányba kellene vinni a fejlesztéseket, hogy minél kevesebb akció legyen.

A stratégia része a diplomácia....
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #10  
Old 08-01-2011, 22:15
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
A stratégia része a diplomácia....
Nagy élvezet lehet számodra ez a játék így
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Klánbalépések csökkentése, klánütések könnyebbé tétele Remedy Megvalósult javaslatok 519 03-18-2008 17:20
Erőd avagy támadók játszhatóvá tétele Valezius Elvetett javaslatok 0 07-29-2007 14:59
A klánsorszám kattinthatóvá tétele Hunor a sirály Megvalósult javaslatok 10 04-22-2007 13:03


All times are GMT +1. The time now is 14:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu