Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 04-21-2007, 09:30
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Más úgy látom megértette, de a te kedvedért külön, négyezerhatszáz-huszonkilencedszer is leírom, hogy a képletek a súgóban megtalálhatóak, a support nem fog helyetted számolni. A fórumon esetleg kérheted mások segítségét a számolásban, hogy mit felejtettél ki, és ha bármi gyanúd van, jelezheted, ahogy ezt Lac000 is megtette. De azt ne várd, hogy számolni fog bárki helyetted. Ennyire értetlen azért ne legyél már kérlek.
Ati, én akárhányszor számolom, akkoris csak háromezerkétszáz-huszonhat jön ki

Mellesleg nem minden képlet van benne a súgóban, azért van pár képlet ami nem publikus.
__________________
Steve`sfield (#324643)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 04-21-2007, 09:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Mellesleg nem minden képlet van benne a súgóban, azért van pár képlet ami nem publikus.
Egy-két olyan tényező akad, amik nincsenek konkrétan leírva (például, hogy a morál nem az egész százalék, hanem még van ott mögötte egy 0,00 és 0,99 közötti érték, amit meg tudsz figyelni az ország folyamatos felmérésével), de ezeket is ki lehet próbálni anarchista csoportban, saját országgal, ahol mindkét ország adatait ismered. Mivel véletlenek nincsenek benne (kivéve pl az útközbeni csatát, de az nem ide tartozik), ezért minden jól számolható.

Nem véletlen, hogy a múltkor valamelyik változást követően valóban volt egy speciális probléma, az pillanatok alatt meg is lett, hiszen a számolások alapján hamar meg lehetett határozni, hogy mi a gond. (Most hirtelen nem találom, hogy ez melyik téma is volt, de itt fórumon is felvetődött, valahol biztos megvan... )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #103  
Old 04-21-2007, 11:49
pea pea is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 114
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Jópár képlet nincs bent a súgóban. Sőt, erős a gyanúm, hogy egy kezemen meg tudom számolni hány képlet van a súgóban.
Felvetettük a problémát a supportnak, és mellébeszélt. Többszöri helyreigazításunk után is. Volt a support válaszában akkora hülyeség is, hogy a falba vertem a fejem.
Az általam felvetett problémához még számolni sem kell.
Ezzel a magnóravett szöveggel meg hogy olvass súgót, nem tudom mit akartok. Mielőtt elkezdtem játszani 2szer elolvastam. Arról nem beszélve, hogy több tucat oldal. Ha valami problémánk van mindig olvassuk el az elejétől a végéig? Tegyük fel, hogy megteszem, de valamiért átsiklok a megoldáson (inkább nem is mondom, hogy nincs is a súgóban a megoldás), és írok nektek, hogy ez és ez van. Mi a válasz? Olvass súgót! Mennyivel jobb lenne ez: Olvass fajok súgót, vagy háború súgót! De nem, olvass! Elejétől az egészet. Igaz az nincs benne, hogy akár 0,99% különbség is lehet a seregeitek között, de azért csak olvass! Jah hogy az sincs benne, hogy csak 50E katit lehet egyszerre újraképezi? Nem baj! Olvass!

Kedves support, X orival Ütöttem Y-t, sorszám dátum eredmény 5 heki. Ez hogy lehet? Válasz: Olvass súgót! Kedves support, mégis melyik részt? 1/A súgót! Kedves support, mint írtam Xben történt. Kedves játékos ebben az esetben nem adhatok ki stratégiai információkat. Kedves support, a csoportban napok óta már annyi nyers sincs, hogy a szerzett 5 hekire épületet húzzak, arról nem beszélve, hogy a célország pontszáma 500 pontnyit sem változott. Nem adhatok ki... Ez volna a support? LAc000, akkor mondom neked a kérdésedre a választ: Kedves LAc000, a hódító supportja nem adhat ki neked stratégiai információt! Minden tökéletesen működik.

Több, mint egy éve. Bárkinek felteszem a kérdést, hogy mi történhetett, egyből: hát bontott épült. Mondom nem lehet. Néma csend. Azóta nem hallottam ilyenről és nem láttam ilyet.

Na de nem ide offolok mostantól.
pea
Reply With Quote
  #104  
Old 04-21-2007, 11:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by pea View Post
Na de nem ide offolok mostantól.
pea
Azt megköszönném. Attól, hogy egy stratégiát nem tudsz alkalmazni, az még se nem hiba, se nem csalás.

És a support nagyon jól tette, hogy nem adott választ, hiszen nem cél, hogy egy "megnyerem a játékot" gombot vezessünk be, és mindenkinek minden egyes apró trükköt eláruljunk, olyanokat is, amikre másoknak több évnyi kísérletezés után sikerült rájönniük esetleg.

Sajnálom, hogy nem szeretnél semmire magadtól rájönni, de ez is egy hozzáállás, ilyenkor azonban ne akarj kiélezett országokat gyártani, és azokkal játszani, valamint ne lepődj meg azon, ha valaki ügyesebben játszik nálad.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #105  
Old 04-21-2007, 12:13
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt megköszönném. Attól, hogy egy stratégiát nem tudsz alkalmazni, az még se nem hiba, se nem csalás.

És a support nagyon jól tette, hogy nem adott választ, hiszen nem cél, hogy egy "megnyerem a játékot" gombot vezessünk be, és mindenkinek minden egyes apró trükköt eláruljunk, olyanokat is, amikre másoknak több évnyi kísérletezés után sikerült rájönniük esetleg.

Sajnálom, hogy nem szeretnél semmire magadtól rájönni, de ez is egy hozzáállás, ilyenkor azonban ne akarj kiélezett országokat gyártani, és azokkal játszani, valamint ne lepődj meg azon, ha valaki ügyesebben játszik nálad.
Ati
Akkor ha jól értem, megnézted az esetet, és te valójában tudod, hogy mit csinált a másik fél?
És nem árulod el, mert egy ügyes taktikát alkalmazott? (Ezesetben, én teljesen megértem, hogy nem árulhatod el, hogy mi történt.)
Csak annyit árulj el lécci, hogy itt a fórumon elhangzott-e az ami történt?
Vaaagy annyit, hogy a súgóban van-e valami utalás, arra a taktikai húzásra.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #106  
Old 04-21-2007, 12:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ati
Akkor ha jól értem, megnézted az esetet, és te valójában tudod, hogy mit csinált a másik fél?
És nem árulod el, mert egy ügyes taktikát alkalmazott? (Ezesetben, én teljesen megértem, hogy nem árulhatod el, hogy mi történt.)
Csak annyit árulj el lécci, hogy itt a fórumon elhangzott-e az ami történt?
Vaaagy annyit, hogy a súgóban van-e valami utalás, arra a taktikai húzásra.
Nem néztem meg, hiszen nem tudom miről van szó, de van mégegy igen kézenfekvő módja (ha azt feltételezzük, hogy nem történt csalás, mert ha még csalás is lehet a dologban, akkor természetesen több oka is lehet), és eddig az úgy tudom nem hangzott el. Bár tény, hogy minden egyes beírást nem olvsatam, ráadásul pea ugyanazt a témát 20-30 különböző topicban is tárgyalgatja, úgyhogy lehet, hogy olyan témában már felmerült, amit egyáltalán nem is olvastam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #107  
Old 04-21-2007, 12:25
pea pea is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 114
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt megköszönném. Attól, hogy egy stratégiát nem tudsz alkalmazni, az még se nem hiba, se nem csalás.

És a support nagyon jól tette, hogy nem adott választ, hiszen nem cél, hogy egy "megnyerem a játékot" gombot vezessünk be, és mindenkinek minden egyes apró trükköt eláruljunk, olyanokat is, amikre másoknak több évnyi kísérletezés után sikerült rájönniük esetleg.

Sajnálom, hogy nem szeretnél semmire magadtól rájönni, de ez is egy hozzáállás, ilyenkor azonban ne akarj kiélezett országokat gyártani, és azokkal játszani, valamint ne lepődj meg azon, ha valaki ügyesebben játszik nálad.


AKKOR NE MONDJA A SUPPORT, HOGY OLVASSAK SÚGÓT! PLÁNE AZT NE, HOGY 1/A SÚGÓT! ÉS ISMERJE EL, HOGY NINCS BENNE MINDEN A SÚGÓBAN!

Soha nem lepődtem meg ha valaki ügyesebb nálam. De ha előbbre tart valaki, mint én, az főleg csak azért lehet, mert: "Sikerült egy hetet üressé tennem. A jövő héten a ...-ben elkezdek játszani." Nem mondom meg, hogy ki mondta, de a lényeg jól benne van.
pea
Reply With Quote
  #108  
Old 04-21-2007, 12:27
pea pea is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 114
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem néztem meg, hiszen nem tudom miről van szó, de van mégegy igen kézenfekvő módja (ha azt feltételezzük, hogy nem történt csalás, mert ha még csalás is lehet a dologban, akkor természetesen több oka is lehet), és eddig az úgy tudom nem hangzott el. Bár tény, hogy minden egyes beírást nem olvsatam, ráadásul pea ugyanazt a témát 20-30 különböző topicban is tárgyalgatja, úgyhogy lehet, hogy olyan témában már felmerült, amit egyáltalán nem is olvastam.


Igen kézenfekvő, de senki nem tudja. Használni meg még azon az egy alkalmon kívül semmikor sem láttam.

Pedig megfogattam, hogy hagyom a francba az egészet, de idegesít már egy éve.
Reply With Quote
  #109  
Old 04-21-2007, 12:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by pea View Post
AKKOR NE MONDJA A SUPPORT, HOGY OLVASSAK SÚGÓT! PLÁNE AZT NE, HOGY 1/A SÚGÓT! ÉS ISMERJE EL, HOGY NINCS BENNE MINDEN A SÚGÓBAN!

Soha nem lepődtem meg ha valaki ügyesebb nálam. De ha előbbre tart valaki, mint én, az főleg csak azért lehet, mert: "Sikerült egy hetet üressé tennem. A jövő héten a ...-ben elkezdek játszani." Nem mondom meg, hogy ki mondta, de a lényeg jól benne van.
pea
Ismét (utoljára) megkérlek arra, hogy vagy normálisan fórumozz, vagy egyáltalán ne tedd. Ne haragudj, de nem szándékozom veled többet foglalkozni. Inkább olyanokra fordítom az időmet, akiknek nem kell mindent 20-szor elmagyarázni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #110  
Old 04-21-2007, 12:30
skiti's Avatar
skiti skiti is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 447
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

kérdezzétek meg a beütött orit hogy mit csinált
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu