Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 06-20-2010, 23:16
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Én a discoveryn szoktam nézni mostanában az Új-Zélandi Különleges Alakulatokat (NZSAS), ott a válogatás és a kiképzésről volt még szó csupán. Igen komoly, vérre menő harcok mennek a kiképzés során, de meg is van az eredménye...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 08-31-2010, 17:50
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem tudom hova férne be ez de talán ide

Elhunyt Béni István

"Súlyos veszteség érte a magyar birkózócsaládot: meghalt Béni István. A szövetség 54 éves titkára külföldi szabadsága idején, közlekedési balesetben vesztette életét."

Volt szerencsém többször is személyesen találkozni Vele. És csak jót tudok róla mondani. Nagyon megrendített a halálhíre Súlyos veszteség ez mind a családja mind a barátai és a Birkozó szövetség számára.
Nyugodj Békében!


Az a közúti baleset egyébként egy rosszul elsült quadozás eredménye utolsó nap a nyaralásból kipróbált egy quadot és egy fának ment vele
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #103  
Old 11-03-2010, 09:09
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Szerintetek az Aikido mennyire lehet reális és hatékony az utcán?

Egy Judos megfogja az utcai suhancot és úgy a földhöz vágja, hogy az nem akar onnan felkelni egyhamar...
Egy karatés, kick-boxer, vagy egyéb ilyen ütő-rúgósok felszalámizzák kézzel-lábbal....
A boxoló kiüti....
Egy Jitsus előbb belerántja egy ütésbe, aztán vágja földhöz...

Ezek mind reálisnak tűnnek, de mintha az aikido kicsit bűvészkedésnek tűnne....
Szerintetek?
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #104  
Old 11-03-2010, 12:53
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Szerintetek az Aikido mennyire lehet reális és hatékony az utcán?

Egy Judos megfogja az utcai suhancot és úgy a földhöz vágja, hogy az nem akar onnan felkelni egyhamar...
Egy karatés, kick-boxer, vagy egyéb ilyen ütő-rúgósok felszalámizzák kézzel-lábbal....
A boxoló kiüti....
Egy Jitsus előbb belerántja egy ütésbe, aztán vágja földhöz...

Ezek mind reálisnak tűnnek, de mintha az aikido kicsit bűvészkedésnek tűnne....
Szerintetek?
Amennyire én látom, simán lehet hatékony az aikido is. Annyi a különbség az említett műfajokhoz képest, hogy lassabban érsz el alkalmazható szintre. Tehát míg pl egy pofon amatőr szinten is pofon, és nem kellemes akármilyen amatőr szinten is jut célba, addig egy ilyen tekergetést nem fogsz tudni végigvinni azonnal. De ha eljutsz ilyen szintre, akkor eléggé veszélyes tud lenni, több ellenfél ellen pedig talán az egyik legjobb. Nem véletlen, hogy -ha jól tudom- barna öv magasságától van csak küzdelem edzésen. Egy véletlen rossz mozdulat, és törik valami. Arról nem is beszélve, hogy nagyon elegáns harcművészet
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #105  
Old 11-03-2010, 21:18
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Amennyire én látom, simán lehet hatékony az aikido is. Annyi a különbség az említett műfajokhoz képest, hogy lassabban érsz el alkalmazható szintre. Tehát míg pl egy pofon amatőr szinten is pofon, és nem kellemes akármilyen amatőr szinten is jut célba, addig egy ilyen tekergetést nem fogsz tudni végigvinni azonnal. De ha eljutsz ilyen szintre, akkor eléggé veszélyes tud lenni, több ellenfél ellen pedig talán az egyik legjobb. Nem véletlen, hogy -ha jól tudom- barna öv magasságától van csak küzdelem edzésen. Egy véletlen rossz mozdulat, és törik valami. Arról nem is beszélve, hogy nagyon elegáns harcművészet
Igen, az eleganciája hívja fel magára a figyelmet. Kicsit túlságosan is szerintem...
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #106  
Old 11-03-2010, 21:31
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Amennyire én látom, simán lehet hatékony az aikido is. Annyi a különbség az említett műfajokhoz képest, hogy lassabban érsz el alkalmazható szintre. Tehát míg pl egy pofon amatőr szinten is pofon, és nem kellemes akármilyen amatőr szinten is jut célba, addig egy ilyen tekergetést nem fogsz tudni végigvinni azonnal. De ha eljutsz ilyen szintre, akkor eléggé veszélyes tud lenni, több ellenfél ellen pedig talán az egyik legjobb. Nem véletlen, hogy -ha jól tudom- barna öv magasságától van csak küzdelem edzésen. Egy véletlen rossz mozdulat, és törik valami. Arról nem is beszélve, hogy nagyon elegáns harcművészet
Talán ha az ellenfelek valamit akartak is volna csinálni nem csak nyújtott kézzel rohangászni másként nézett volna ki. Lehet hogy nagyon hatékony, de ebből nekem csak az jött le hogy két droid rohangászik, ez meg szépen dobálja őket. Ennyi erővel egy thaiboxos a dróidot belsőcombon rúgja az lemegy, kettőt még belever a fejébe és nem kell egy darabig rohangásznia.
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BimmBimm For This Useful Post:
  #107  
Old 11-04-2010, 01:05
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Talán ha az ellenfelek valamit akartak is volna csinálni nem csak nyújtott kézzel rohangászni másként nézett volna ki. Lehet hogy nagyon hatékony, de ebből nekem csak az jött le hogy két droid rohangászik, ez meg szépen dobálja őket. Ennyi erővel egy thaiboxos a dróidot belsőcombon rúgja az lemegy, kettőt még belever a fejébe és nem kell egy darabig rohangásznia.
Nyilván nem erről a bemutató anyagról írtam. Onnantól, hogy egy fogás megvalósul (odáig a droid mozgás), a védekező fél gyakorlatilag kényszerpályán van. Nem azért, mert erősebb az ellenfelénél, hanem mert olyan helyeken fognak meg, hogy nem tudsz erős lenni.
A 'több ellenfél ellen hatékony' részt pedig azért írtam, mert ahogy megnézed, nem foglalkozik a droiddal onnantól, hogy tekergeti, azaz nem ad támadási felületet másik támadónak azzal, hogy megáll (tovább ütni, csavarni...) -szemben a legtöbb küzdősporttal.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #108  
Old 12-10-2010, 17:10
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default Nagyon kemény Vikingek!

A lenti videóban a finnek Ju Jitsu rendszerét, a Hokutoryut láthatjátok!
Nagyon hasonlít a mi Hangari Kelemen Ryu Ju Jitsu rendszerünkre.
Az edzőtáborok beszámoló szerint jelenleg ők eme harcművészetnek az éllovasai a világon!


__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Rotcsa For This Useful Post:
  #109  
Old 01-11-2011, 17:23
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Rotcsa For This Useful Post:
  #110  
Old 01-12-2011, 11:22
Rynok Rynok is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Dunakeszi
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default





Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Rynok For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1400 03-09-2012 17:43
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 17:20
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 08-05-2007 11:55
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25
Minden ami Ragnarok majomkirály Filmek, sorozatok, TV 3 03-16-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 09:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu