Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 03-15-2007, 21:43
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bea Baba View Post
szerintem meg, az épitésnek is van azonnali pontszámváltoztató hatása, mert a bontás láccik egyből, és az épités is mivel pontszámba beleszámit az épités alat lévő terület is...
Persze hogy van, de az beépítés alatt álló terület kevesebb pontot ér mint a már beépített (egészen pontosan: az üres terület 30 pontot ér hektáronként, az építés alatt álló terület 36 pontot, a beépített 45-öt).
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 03-16-2007, 14:27
Peter Peter is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sopron
Posts: 431
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Persze hogy van, de az beépítés alatt álló terület kevesebb pontot ér mint a már beépített (egészen pontosan: az üres terület 30 pontot ér hektáronként, az építés alatt álló terület 36 pontot, a beépített 45-öt).
az üres terület nem 30 pontot ér hektáronként, mert fajonként bejön rá X népesség, és annak az értéke növeli a pontértéket, mégha nem is sokkal
Reply With Quote
  #23  
Old 03-16-2007, 15:21
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Peter View Post
az üres terület nem 30 pontot ér hektáronként, mert fajonként bejön rá X népesség, és annak az értéke növeli a pontértéket, mégha nem is sokkal
Igaz, de szőszálhasogatás, akkor a ház nem 45pontot ér, hanem 55-öt (kb)?
Reply With Quote
  #24  
Old 03-16-2007, 16:42
Peter Peter is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sopron
Posts: 431
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Igaz, de szőszálhasogatás, akkor a ház nem 45pontot ér, hanem 55-öt (kb)?
ha mikor számolod az országod értékét, és a népességet nem külön adod hozzá, akkor igen, bár kicsit több mint 50, feltéve, hogy nem élőhalottról van szó
(ennyierővel szőrszálhasogatás az is mikor bontasz? 1-2 pont nagyon sokat számíthat...)
Reply With Quote
  #25  
Old 03-16-2007, 17:15
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Peter View Post
ha mikor számolod az országod értékét, és a népességet nem külön adod hozzá, akkor igen, bár kicsit több mint 50, feltéve, hogy nem élőhalottról van szó
(ennyierővel szőrszálhasogatás az is mikor bontasz? 1-2 pont nagyon sokat számíthat...)
Jó, akkor bennem van a hiba, én nem tudok 1-2pontra pontosan alábontani.
Igazából csak hv-n szoktam bontani, ott meg nincs idő így végig gondolna: 1bontás 15pont, aztán kész. Kicsit többet kell bontani és nem lesz gond.
Reply With Quote
  #26  
Old 03-16-2007, 17:21
Peter Peter is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sopron
Posts: 431
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Jó, akkor bennem van a hiba, én nem tudok 1-2pontra pontosan alábontani.
Igazából csak hv-n szoktam bontani, ott meg nincs idő így végig gondolna: 1bontás 15pont, aztán kész. Kicsit többet kell bontani és nem lesz gond.
nem mondtam, hogy 1-2 pontra kell alábontani, csak azt hogy adott esetben sokat számithat 1-2 pont is
Reply With Quote
  #27  
Old 03-16-2007, 22:36
oggy oggy is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Visszatérve a témához, ezt a taktikát használom én is MF óriásként. Megrengetem azokat, akik útba vannak és esetleg tudnának a késöbiekben segiteni a kiszemelt áldozaton, és mikor ezek elég messze vannak, akkor támadás. Varázslók,akik visszarengetnének a csopiban szerencsére nincsenek(vagy csak elvétve), a tolik meg nem izgatnak(általában ők az áldozatok ). Az akció után pedig érdemes nagyon gyorsan elhúzni. Persze csak gyengébb szövivel kezdek ki, egy erősebb szövi hamar szétszedne mint a ruszki biciklit.
Reply With Quote
  #28  
Old 03-17-2007, 13:51
gyuri1995
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default T. Vagyok

Én is szoktam ilyet csinálni!!
Deeee én inkább több pusztitást-nagyobb a kár.
Úgy mint hogy mondták késöbb épülnek fel de ha nincs pl. ház korház fegyverkovács agyagbánya akkor az emberek el mennek és romlik a morál mert nincs munkájuk(fórum)
Szóval több az értelme a pusztitásnak!
Nem?
Reply With Quote
  #29  
Old 03-17-2007, 15:40
skiti's Avatar
skiti skiti is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 447
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

nem lehet ennyire leálltalánosítani, szitu függvénye minden esetben, van amikor még lefelé is érdemes pusztit ütni, pl ha szembemész, elmehetnek az íjai ha fullra van töltve, mert a lovak kinnt vannak és nem lesz elég barakkhelye, de onnantól alattad lesz alulról pedig csak jobb támadni
sok mindent kell mérlegelni, ha azon agyalsz hogy épp mivel lehet nagyobb kárt okozni, alacsony hekin, 5-s szinten főleg, mászár a nyerő, mert ott a katcsi drága, ha éppen van, feljebb a nyersi...
Reply With Quote
  #30  
Old 03-17-2007, 16:34
oggy oggy is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by gyuri1995 View Post
Én is szoktam ilyet csinálni!!
Deeee én inkább több pusztitást-nagyobb a kár.
Úgy mint hogy mondták késöbb épülnek fel de ha nincs pl. ház korház fegyverkovács agyagbánya akkor az emberek el mennek és romlik a morál mert nincs munkájuk(fórum)
Szóval több az értelme a pusztitásnak!
Nem?
Jó a pusztítás, de a rengetést azért használom, mert igy nemtudják, hogy ki az ellenfél. Mint a teroristák, azok is titokban előkészitik az akciót, aztán BUM!!! hehe. Szóval olyasmi mint valami blitzkrieg
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu