Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: mi a velemenyed a jelenlegi tolvajlasi rendszerrol?
Jo a tolis ugy ahogy van 15 27.27%
A tolizas gynege , inkabb erositeni kene meg... 11 20.00%
Tul erosek a tolik , vissza kene venni oket.. Nagy tavnal jobban fardjanak 11 20.00%
Tul erosek a tolik, vissza kene venni oket.. Tekilopasnal kevesebbet vigyenek 16 29.09%
Nem voltam tolis , nem tom 1 1.82%
Inkabb nem is nyilatkozom , tok folosleges ez a topic 1 1.82%
Voters: 55. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 04-25-2006, 16:03
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
és az azok a 5200 és 5400 hekis orik 1más mellett vannak?
ja, akár igen!

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
Lehetne egy olyan esetleg, hogy körönként 10%-kal csökkenjen a zsákmány. vagyis 2 körön belül még 100% lenne a zsákmány, 3 körön belül 90%, míg a 12 körnél távolabbra való lopás esetén 0% lenne a zsákmány... és ebben az esetben természetesen a 100 pontonkénti zsákmánycsökkenést elfelejtenénk.
így a toliknak is megérné vándort választani személyiségnek.
Ez is teccik így hadi verekedő távban menne a rongálás értelmes körlátok között... bár ez elég goromba módosítás
Sponsored Links
  #62  
Old 04-25-2006, 16:32
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

megnéztem mind2 orimban a 12 körre levő orikat (csopi közepén vagyok mind2-vel kb). ez kb felére csökkentené alacsony hekin (1000 alatt) a lopható orik számát. magas hekiken meg inkább növelné ezt a számot, és esetleg a tolik is szóhoz tudnának jutni az A-ban. tudom, nem csak ezen múlik... de nem lehet tudni. eddig ha 5000 hekin voltál, gyújthattad a melletted levőt, mert nem volt semmi értelme. így meg, ha 2 körre van az 5200 hekis ori...
  #63  
Old 04-25-2006, 17:42
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
szerintem elég jó az összefoglalás... az eddigi ötletek alapján sztem elég sok embernek tetszene.

még annyit változtatnék, hogy a tolizás hatékonysága ne 100 pontonként csökkenjen (a körtávolság miatti hatékonyságcsökkenés ezen kivül lenne), hanem az adott ország értékének bizonyos %-ával. ez lehetne 1-2%. egy 10k ponton levő orinak a hatékonysága 100-200 pontonként csökkenne, míg egy 100k ponton levő orinak 1000-2000 pontonként... így nagyobb területen is értelme lenne lopkodni, és nem lenne az, mint amit valahol írtatok, hogy nagyobb területeken a nagy értékkülönbségek miatt nem lehet 2 körre sem tolizni. igaz nem nagyon tudom, mi a helyzet fent... lehet, hogy még a 100k pont környékén (+-1000 pont) is több 10 ori van, és akkor ötlet elvetve.
Valahol már volt egy ehhez hasonló javaslatom: e szerint a 100 pont helyére a célpont ori területének 15%-a kerül. Ekkor egy 1333 hekis ori esetén maradna minden úgy, ahogy most van, egy 200 hekis orit lopva 30 pontonként csökkenne 1%-kal a zsákmány! Az 5200 hekis orinál meg 780 pontonként, ekkor az 5400 hekis ori úgy 12,3%-kal kisebb zsákmányt szerezne. (Jelenleg úgy 96%.)
  #64  
Old 04-25-2006, 18:02
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
megnéztem mind2 orimban a 12 körre levő orikat (csopi közepén vagyok mind2-vel kb). ez kb felére csökkentené alacsony hekin (1000 alatt) a lopható orik számát. magas hekiken meg inkább növelné ezt a számot, és esetleg a tolik is szóhoz tudnának jutni az A-ban. tudom, nem csak ezen múlik... de nem lehet tudni. eddig ha 5000 hekin voltál, gyújthattad a melletted levőt, mert nem volt semmi értelme. így meg, ha 2 körre van az 5200 hekis ori...
Valahogy mégis eléggé durva dolgokat lehet csinálni tolikkal tetején. Nagy ország sokat termel, arányában kevesebb a fenntartása mint a kisebbeké... azt a pluszt lehet hogy könnyen be lehet fektetni egy kicsi építkezésbe/fokozásba a rosszalkodás érdekében
Tehát könnyű valaki mellé kerülni általában, csak kicsit rá kell készülni
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #65  
Old 04-27-2006, 21:50
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Annyit fűznék hozzá, hogyha 3 körre felfelé ütök egy tolit 2-3 sereggel mészárlásra, és tegyük fel leölöm 3000 tolvaját, akkor mire hazaér a seregem , ő az én (vagy más) tekercseim árából újra televette a kocsmáit...

Alsóbb szinteken még durvább, nem éri meg bemenni mészárolni, mert a csatában elhullot katonák ára csak még jobban megemeli az egész tréfa költségét. Itt is hiába ütöm 4-5*, mindig televásárolja magát...

Ez hadisként elég idegesítő...

Pont az orkot kellene egy olyan fajnak elképzelni, akitől minden tolis távoltartja magát (és az asztalnál sem böfög), erre szerencsétlen csúnyácska orkok a talpát nyalják a 2000 tolis félelfnek is, mert azok milliókat húznak le tőle körönként (persze, ki kell tenni... ,tudom).

Itt bosszantó valami, nem?
  #66  
Old 04-28-2006, 20:27
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

mit is tippelsz miért döngetek a tekilopás túlhangsúlyozottsága ellen? ORK POWER!
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miért hagyja abba egy tolis a lopást, ha felkerül az 1/A-ba??? Phoenix Általános beszélgetés Hódítós témákban 80 04-05-2006 21:46
Tolis ori kérdez Pagi Segítség 95 04-04-2006 08:40
Új tolis faj Milán™ Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 02-13-2006 13:43


All times are GMT +1. The time now is 06:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu