Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-14-2007, 20:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Az idei ünnepek "menetrendje"...

Sziasztok!

Hogy mindenki tudja, hogy mire készüljön az ünnepek alatt a Hódító terén, egy gyors összefoglaló, hogy az év vége hogyan szokott felénk zajlani...

A sorszámokra licitálás a tervek szerint jövő héten elkezdődik, így karácsonyra az első szerencsés emberek már megkaphatják új sorszámaikat. A licitálásról bővebben ennek az üzenetnek a végén olvashatsz.

Az ünnepek alatt (dec 24-től jan 2-ig) a szabadság is egy kicsit megváltozik. A szokásos 72 órás minimum szabadság 3 órára csökken. Ez azt jelenti, hogy ha elmész szabadságra, akkor nem kell 72 órát várnod, hogy visszajöhess, 3 óra múlva már jöhetsz is. A szabadság korlátai megmaradnak, tehát ha támadtál, akkor továbbra se mehetsz azonnal szabira. Ezzel a rövidítéssel megoldható, hogy egy családi vacsorán, ajándékosztáson, rokonlátogatáson nyugodtan részt vehess, anélkül, hogy az országod miatt kelljen aggódnod, és viszonylag hamar vissza is térhetsz a játékba.

Szilveszterkor és újévkor vagy lesz színes fórum, vagy nem, ez még sokmindentől függ. Ha lesz, akkor wapról ezidő alatt a fórum nem lesz elérhető.

Licitálás csak a Hódítóban lesz, a másik két ünnepi modul mind a négy játékban.

A licitálásról pár szóban:

Árverésre mindenki saját maga kérhet sorszámot. Ez lehet egy szép kerek szám, esetleg régebbi országod száma, vagy bármi egyéb megfontolásból választott szám. Csak olyan sorszám kérhető, ami nincs a játékban, vagy az idei licitáláson még nem vett/vesz részt!

A kikiáltási árat a sorszám nagysága dönti el, minél régebbi a sorszám, annál magasabb a kikiáltási ár.

A licitálás VIP körökkel zajlik, így az sms-t küldők, a bankkártyások, a postai befizetők, a banki utalók is részt tudnak venni a licitálásban.

Ha egy sorszámra licitálsz, a licitre szánt VIP körök az országból levonásra kerülnek. Ha Te ajánlottad a legtöbb VIP kört, és 72 óráig nem érkezik új, magasabb licit az adott számra, akkor a sorszámot megnyerted, a licitre felajánlott köröket NEM kapod vissza. A sorszám átírása utólag, manuálisan történik, nem azonnal. Ha valaki más nyerte az adott sorszám árverését, akkor a licitre felajánlott köröket visszakapod.

Egyszerre több sorszámra is licitálhatsz. Ha több sorszámot is megnyernél, akkor azt összekapcsolt országaid között szabadon átadhatod másik országnak, ezt azonban külön jelezned kell. Ha csak egy országod van, mégis több sorszámot megnyersz, vagy csak egynek szeretnél új sorszámot, mégis többet nyertél, akkor választanod kell, hogy melyik új sorszámot szeretnéd.

A kikiáltási árak határai eltolódtak, így a félmilliós sorszámon túl:

400.000-nél magasabb sorszám: 1.000 kör
200.000-399.999: 2.000 kör
100.000-199.999: 4.000 kör
10.000-99.999: 8.000 kör
1.000-9.999: 16.000 kör
100-999: 32.000 kör
22-99: 64.000 kör

Licitálni nemcsak főországgal lehet, hanem kapcsolt országokkal is. Így máris barátibb a licitálás, hiszen egy sms-sel kapcsolt országok esetén 3 országnak íródnak jóvá a körök, és mindhárommal licitálhatsz külön-külön.

Tapasztalat, hogy többeknek van valahol elfekvő, nem nagyon használt országuk, ami az összekapcsolás miatt kapja a vip köröket, de nem nagyon fogy róla, ilyen esetben az összegyűlt körök elhasználhatók, és kvázi "ingyen" juthatsz hozzá kedvenc sorszámodhoz.

Természetesen párbajon nyert körök is felhasználhatók.

A licitálás karácsony előtt indul, és január elejéig tart (január első napjait is beleértve).


Azt hiszem ennyi... Ha valamit kihagytam, szóljatok...

Kérdések/válaszok ebben a témában.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 12-14-2007, 20:22
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mitől függ, hogy lesz-e színes fórum ?
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #3  
Old 12-14-2007, 20:31
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
Mitől függ, hogy lesz-e színes fórum ?
hogy beszívsz-e vagy sem
Reply With Quote
  #4  
Old 12-14-2007, 20:39
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
hogy beszívsz-e vagy sem
asszittem hogy csúnyán beszélek-e és akkor kapok sok pirit
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #5  
Old 12-14-2007, 20:40
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
asszittem hogy csúnyán beszélek-e és akkor kapok sok pirit
ennyi erővel most is színes... barna meg fekete
amúgy jó volt ; )
Reply With Quote
  #6  
Old 12-14-2007, 20:45
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
ennyi erővel most is színes... barna meg fekete
amúgy jó volt ; )
haggyá és inkább kanyarodjunk vissza ahhoz hogy mitől függ lesz-e színes fórum ?

és amúgy kösz
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #7  
Old 12-14-2007, 20:47
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
haggyá és inkább kanyarodjunk vissza ahhoz hogy mitől függ lesz-e színes fórum ?
pedig én már válaszoltam, csak az Neked nem tetszett :'(
megyek is vissza dögleni
Reply With Quote
  #8  
Old 12-14-2007, 22:53
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szeretem színes fórumt. Mitől függ, hogy lesz-e?
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #9  
Old 12-15-2007, 00:09
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

acsudába! pedig úgy reménykedtem h azzal szemben amit mondassz mégis lesz névváltoztatás idén is hüpp hüpp
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #10  
Old 12-15-2007, 00:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
acsudába! pedig úgy reménykedtem h azzal szemben amit mondassz mégis lesz névváltoztatás idén is hüpp hüpp

Idén már volt, csak nem karácsonykor.
Ezzel szemben ez télleg nem lenne rossz, a múltkor lemaradtam róla véletlen. Szerda volt a határidő, én meg aszittem még csak Kedd van...
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Árverés: új számok kérése a mostani ünnepek alatt befejeződött Ati Fontos bejelentések 0 01-08-2007 11:33
Fórum, diplomácia, privát üzenetek hangvétele az ünnepek alatt Ati Fontos bejelentések 0 12-28-2006 20:37
Klánszabi ünnepek alatt... Kisbér Általános beszélgetés Hódítós témákban 57 12-25-2006 22:18
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 15:37
VIP sms-ek sorrendje, különösen az ünnepek alatt Ati Fontos bejelentések 0 12-18-2006 21:20


All times are GMT +1. The time now is 17:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu