Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-03-2013, 21:06
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default Email cím kijelzése

Üdv! Mivel a megfontolás alatt álló dolgokhoz nem tudtam bejegyzést írni, ezért muszáj volt ide leírnom a felvetésem.
Az azonosítás miatt szerintem ez több országnál is problémát okoz. Mégpedig az, hogy sehol sem lehet megnézni az adott országnál azt, hogy milyen email címre lett regisztrálva, ezért sok esetben nem tudjuk, melyik email cím tartozik az adott országhoz. Most én is bajban vagyok, mert a 4 országomból 2 más más email címmel lett regisztrálva és ebből az egyiket nem tudom.
Gondoltam olyan dologra, hogy a beállítások fülnél, valahol fel lehetne tüntetni azt az email címet amin a regisztrálás történt.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Sponsored Links
  #2  
Old 10-03-2013, 21:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Üdv! Mivel a megfontolás alatt álló dolgokhoz nem tudtam bejegyzést írni, ezért muszáj volt ide leírnom a felvetésem.
Az azonosítás miatt szerintem ez több országnál is problémát okoz. Mégpedig az, hogy sehol sem lehet megnézni az adott országnál azt, hogy milyen email címre lett regisztrálva, ezért sok esetben nem tudjuk, melyik email cím tartozik az adott országhoz. Most én is bajban vagyok, mert a 4 országomból 2 más más email címmel lett regisztrálva és ebből az egyiket nem tudom.
Gondoltam olyan dologra, hogy a beállítások fülnél, valahol fel lehetne tüntetni azt az email címet amin a regisztrálás történt.
A hatályos magyar törvények szerint az e-mail cím személyes adatnak minősül. Tekintettel arra, hogy az országokba való belépéskor nem lehetünk biztosak abban, hogy valóban az ország gazdája lép be, ezért személyes adatot nem adhatunk ki.

Van, aki talán emlékszik arra, hogy a sikertelen belépések könnyebb beazonosíthatósága érdekében régen az értesítőbe az IP címet is beírtuk. Ez is adatvédelmi okból került ki, miután az Adatvédelmi Biztos megvizsgálta a részvételi szabályzat és a hatályos törvények összhangját.

Amikor változik az e-mail címed, akkor írd át a Hódítóban is arra, ami az aktuális, így nem lesz belőle sose probléma. ("E-mail címed megváltozásáról a játékon belül a Beállítások menüpont alatt kötelességed minket tájékoztatni, ennek elmaradása esetén a játékban nem vehetsz részt egészen addig, amíg e-mail címed valódiságát nem igazolod.")

Megoldás jelszóemlékeztetőt kérni az összes címre, ami szóba jöhet, és ahova megkapod, az a címed van használva. Ezzel trükkösen megtudtad a címet, anélkül, hogy kiadtuk volna.

Mivel ez nem olyan kérdés, hogy ki akrom-e írni a címet, vagy sem, hanem személyes adatokal való visszaélés, ezért ezt a javaslatot az elvetettek közé teszem.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Email értesítő a hátralevő VIP tagságról Bogár Megvalósult javaslatok 75 02-01-2011 16:33
Email cím változtatás Dynosaur Megvalósult javaslatok 12 03-01-2010 18:03
Help! Email cim!!! Vik Segítség 15 12-20-2006 11:34
Ujraindulás új email cimmel Netelek Segítség 3 11-26-2006 10:10
Bejelentkezésről email értesítő -Fegya- Megvalósult javaslatok 43 07-21-2006 17:44


All times are GMT +1. The time now is 17:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu