Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 11-13-2012, 01:03
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ezzel nem értek egyet. szerintem a tolis fajok nem csak haszonszerzésre lettek kitalálva, sőt.. tud ártani és infózni is.. de gondolom ezt nem kell magyarázni

és ha azt mered állítani, hogy ez a játék egyszerű és buta akkor nem sok igazi harcban lehetett részed. annyi összetevője van, hogy meg sem tudnánk számolni.
Ártózni és infózni a nem tolis fajok is tudnak. Az, hogy te ezt nem tudod, nem az én hiányosságom. Az ember nem infózni van, de még csak a feles sem.

Egyébként azzal, hogy az én játéktudásom vonod kétségbe, nem a saját érveid támasztod alá, csupán azt bizonyítod, hogy másba már nem tudsz belekötni.
Sponsored Links
  #12  
Old 11-13-2012, 01:04
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ezzel nem értek egyet. szerintem a tolis fajok nem csak haszonszerzésre lettek kitalálva, sőt.. tud ártani és infózni is.. de gondolom ezt nem kell magyarázni

és ha azt mered állítani, hogy ez a játék egyszerű és buta akkor nem sok igazi harcban lehetett részed. annyi összetevője van, hogy meg sem tudnánk számolni.
Tolis fajok a haszonszerzésért vannak, infószerzésre ott a gnóm, vagy kicsit több tolival a törpe vagy akár az ork, ahhoz nem kell feles, vagy ember..

Annyi összetevő van, ami a hatalmas tartalékkal és az inaktív csoportokkal kb meg is van ölve..
__________________
same old song..
  #13  
Old 11-13-2012, 01:08
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Az alapvető probléma ezzel ott van, hogy a megélhetési gondokkal küzdő játékosok 85-90%-a vállalhatatlan, nem a környezethez alkalmazkodó, hanem egy amúgy szép, de hasztalan éplistára van beállva ami nem hozza, hanem csak viszi a pénzt.
Ez egyszerűen nem igaz, és pont. Másik topicban már kitárgyaltuk, így nem jártatnám fölösen a szám, engedelmeddel.
  #14  
Old 11-13-2012, 01:32
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Ez egyszerűen nem igaz, és pont. Másik topicban már kitárgyaltuk, így nem jártatnám fölösen a szám, engedelmeddel.
Azért jártasd csak vagy idézd be, ha akarod, mert szerintem ide tartozik.

Amíg nincs meg a diagnózis, felesleges gyógymódot keresgélni.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #15  
Old 11-13-2012, 01:52
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Azért jártasd csak vagy idézd be, ha akarod, mert szerintem ide tartozik.

Amíg nincs meg a diagnózis, felesleges gyógymódot keresgélni.
Csupán felsorolás szintjén, a teljesség igénye nélkül:

2 faji vari véd teljesen/szinte teljesen a tekercslopástól(KK,szieszta*), az egyetlen termelő fajnak is van fajivarija a nyersek védelmére(raktárkulcs), pénzt pedig egyáltalán nem lehet lopni.

A távolság függvényében drasztikusan csökken a haszonszerző tolvajakciók hatékonysága.

Rengeteg az inaktív/kezdő ori, akiktől nincs mit lopni.

Aktív, dörzsölt játékos pedig nem hagyja, hogy lopjanak tőle.

Nincs középréteg, akinek már van vagyona, de még nem tud teljesen vigyázni rá.

Útközben szinte semmit nem kell termelni, mert lophatatlanul meg tudod termelni a vagyonod 200 hekin -szinte 0 energiabefektetéssel-, majd lophatatlanul is tudod tárolni.

Amit egy feles/ember el tud lopni, azt egy hadi-toli gnóm/törpe, de még ork is el tud.

Soroljam még, vagy veszed a fáradtságot és vissza olvasol a többi témában?


*A szieszta minden tolvaj akciótól olyan védelmet ad, ami szinte teljesen megköti a tolvaj kezét.

u.i.:Ezekért cserébe a tolvajok ingyenföld kategóriába esnek, lefoszthatók, Mf-ként életképtelenek, termelni képtelenek. De ezeket te is tudod, csak szándékosan nem veszed észre a nyilvánvalót.
  #16  
Old 11-13-2012, 01:58
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Ártózni és infózni a nem tolis fajok is tudnak. Az, hogy te ezt nem tudod, nem az én hiányosságom. Az ember nem infózni van, de még csak a feles sem.

Egyébként azzal, hogy az én játéktudásom vonod kétségbe, nem a saját érveid támasztod alá, csupán azt bizonyítod, hogy másba már nem tudsz belekötni.
talán a gnóm nem tud pénzt lopni? :O vagy nem értelek.. szerintem te sem tudod, mit akarsz kihozni ebből az egészből..

felesleges lenne a kötekedés mivel te magad is leírtad, hogy nem támogatod az ötletet és nem látsz benne fantáziát.. ha beszélgetni szeretnél valamiről nyugodtan nyiss egy csevegős témát nem kell ezért hülyeségeket kitalálni.
  #17  
Old 11-13-2012, 02:06
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
talán a gnóm nem tud pénzt lopni? :O vagy nem értelek.. szerintem te sem tudod, mit akarsz kihozni ebből az egészből..

felesleges lenne a kötekedés mivel te magad is leírtad, hogy nem támogatod az ötletet és nem látsz benne fantáziát.. ha beszélgetni szeretnél valamiről nyugodtan nyiss egy csevegős témát nem kell ezért hülyeségeket kitalálni.
Kettőnk közül nem én vagyok az aki nincs képben. Pont az írtam, hogy amit egy feles el tud hozni, azt egy gnóm-törpe-ork is el tudja. Ártózni is ugyanúgy tudnak. Akkor mitől is tolis faj a félelf? Itt most arra céloznék, hogy pont ez a baj, csak látom neked nagyon lassan esik le...
(Eközben a gnóm és a törpe hadis faj, tehát messze hasznosabb a két tolis fajnál, miközben MF-ként is életképesebbek.)

A félelf és ember arra lennének, hogy lopjanak. Az, hogy a tolikat infószerzésre skatulyázzák be eléggé sértő, de sajnos nagyon is tükrözi, hogy mivé satnyultak.
  #18  
Old 11-13-2012, 04:49
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Nah bocsi mindenkitől, csak most kerültem elő. Eredetileg enyém a javaslat. Úgyhogy srry Rast, hogy téged értek támadások helyettem

A javaslat lényegét kifejtettem a félelfes topicba, de bemásolom. Rast mondta, hogy az A-t nem lehet külön csoportként kezelni, erre volt a következő a válaszom:

Nem lenne ettől külön csoport az A, csak nagyobb érték lenne oda kerülni

A javaslatom nem pénzbenttartás stb miatt született, hanem ahogy leírtad, jobban kijönne a fajok előnye és hátránya. És minden szövi tartana egy tolit, mert benne el tudnák raktározni a javakat, tehát máris életképes fajokká válnának.

A meglátásom, hogy valószínűleg visszatérne a klasszikus 2 hadi 1 vari 1 toli felállás, egy támadóbb és egy deffenzívebb hadival pl ork és gnóm, és a fő bevételi forrás ismét a tolik feltörése lenne, ami újfent hasznossá tenné az óriást is, a varik miatt pedig az embert is. Nem látom azt, hogy ebből bármely faj sérülne, csak egy megszokott játszási irányzat.

Szerintem sokkal kiélezettebbé válna a játék és többet számítana a tudás és az aktivitás, mint jelenleg.


* Én megértem, hogy elsőre sokatoknak nem tetszik, mert megszokottá vált egy játékmenet, amelyben minden a pénzről és a tartalékról szól. De próbáljatok meg kissé elvonatkoztatni ettől, és akkor meglátszanak a felvetés előnyei is. Ne azt nézzétek, hogy jelenleg mennyi tartalék van a piacon és azért megdolgoztatok, tegyük fel az szépen becsorog kpben egy esetleges váltás esetén(én optimista).

Hangsúlyosabbak lennének a különbségek úgy fajok, mint játékstílus, mint tudás közt. Nem lenne ennyire pénzcentrikus és lassú a játék mint most. Ugyanakkor, ha van érdembeli lopás is, az csak színesíti és dinamikusabbá teszi az egész folyamatot, mert az anyagok és a tőkék nem állomásoznak 1 helyen, hanem folyamatos körforgásban vannak,stb.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'

Last edited by Pirostraktor; 11-13-2012 at 04:55..
  #19  
Old 11-13-2012, 06:35
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

az alapötlet teljes képtelenség, mégpedig azért, mert bár Ati időnként behivatkozza ide-oda, hogy "a piac nem raktár", azért ő is és mindenki tudja, hogy az a javából. a gyakorlatban az az elsődleges funkciója, a kereskedés a másodlagos.
  #20  
Old 11-13-2012, 09:19
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

amúgy ehhez a rétestészta tolvajok nem tudnak lopni... hoz hozzászólva:

varis tud pénzt csinálni? nem
életképes játékost le lehet fosztani? nem mert valaki biztos távolozik

ennyi tolvajjal pont annyira tudok belelopni más tekijébe mint ráfosztani..

gnómon kívűl bárkiből ki lehet szedni a tartalékot ha tekiben van.
egység tartalék sérthetetlen? gondoltam majd a HT kiteszi a párszázezer varit a törpémből, mert hogy nincs háború. erre valahonnan jön egy tűzgolyó és leölt 5500at. szerinted örültem? (az tény, hogy röhögtem)

semmi nem sérthetetlen, a piacozáshoz nagyon sok mindent kell beáldozni hogy ott raktározd, és úgy sem lesz 100%-s.
elcsorgatnak. belevesznek. megkaravnak. kevesebb napi piacod lesz. stb.
The Following User Says Thank You to Surranohalal For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ötlet a 2/D-s kék számos fordulásához! Arden Általános beszélgetés Hódítós témákban 177 08-21-2007 19:56
Egy kis ötlet a fellépés szabályainak módosítására mlvik Általános beszélgetés Hódítós témákban 63 07-01-2007 17:20
Ötlet (: Fusio A fórumról... :) 16 06-13-2007 00:12
Egy távoli ötlet:D Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 11 05-02-2007 21:12
Ötlet ami lehet hogy hülyeség:D Szürkegandalf Elvetett javaslatok 3 01-29-2006 10:47


All times are GMT +1. The time now is 11:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu