Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 06-03-2011, 17:58
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Magasabb verziószám több javított hiba és GYORSABB böngészö..Mérhet bárki bármit ez így van és így is lesz..egyébként a Mozilla már régóta a 4.0.1-es verziót ajánlja épp a 3-as verzékben tapasztalt hatalmas memóriaéhség miatt amit a 4-esben javítottak, de ha ez sem elég akkor ott a stabil 5.0b2 verze amiben még több javítás és optimalizálás található
azt ugye a 4-es verzétöl felfele már kihasználhatod a videogyorsítási képességet meg a HTML5-öt is / igaz nem mindenhol / ..
Arról, hogy a különböző teszteken melyik a gyorsabb böngészö szerintem kár is még vitakezdeményt is nyitnom, mert most már olyan nyüasznyi a különbség , mert attól függ, hogy ki mivel teszteli a cuccosát vagy mire optimalizálja azt ott gyorsabb....
Én azt ajánlanám, hogy Mindenképp cseréld le a 3-as elavult verzét legalább 4-esre vagy ha elég bátor vagy hozzá akkor az 5 ösre mert nem bánod meg az tuti..Július elején meg jön a végleges 5-ös és ha tetszik ha nem váltanod kell mert a 3-asokat szép lassan kivonják a forgalomból...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 06-03-2011, 18:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Július elején meg jön a végleges 5-ös
Erre kíváncsi leszek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #103  
Old 06-03-2011, 18:11
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Erre kíváncsi leszek.
A Firefox 5 április 12-én éri el a funkcionálisan már működő aurora állapotot, május 17-étől pedig már a nyilvánosan is elérhető béta változat próbálgatható. A Mozilla szerint felhagynak azzal az óvatos móódszerrel, hogy béta verziók sokaságát zúdítják a bátor próbálkozók nyakába, a májusi betekintő után egy hónappal már a végleges böngésző érkezik. Innentől kezdve pedig egy rendszeres, 18 hetes verzióváltási ciklusra állnak át, ennek köszönhető a Firefox 6 augusztus közepére tervezett megjelenése is.

Hogy elérjék ezt a sebességet, a Mozilla fejlesztői változtatnak az új technológiák beépítésének eddigi gyakorlatán és szintén megújítják a patchelés folyamatát. Alverzióként csak a kritikus sérülékenységek javítását adják majd ki, minden más újdonságot csak a következő teljes verzióba építenek be, így elkerülve az elaprózódást. Az elemzők első hulláma örömmel fogadta az új metódust, a "nagyközönség" reakciója persze még nem mérhető.



Ezek a tervek majd kiderül sikerül-e tartaniuk....
Reply With Quote
  #104  
Old 06-03-2011, 18:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

No ezt viszont utálom. Meg se jelent az 5-ös, de máris a 6-os megjelenéséről van szó, hogy az majd milyen tök jó lesz?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #105  
Old 06-03-2011, 18:17
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
No ezt viszont utálom. Meg se jelent az 5-ös, de máris a 6-os megjelenéséről van szó, hogy az majd milyen tök jó lesz?
FTP Mozilla
Én nem szoktam várni hanem innen töltöm le öket ha szeretsz kisérletezni a verziókkal akkor hajrá..Itt ki lehet próbálni frissiben melegében a változatokat..
Azt nagyon úgy néz ki hogy nemsokára jön a stabil 5-ös mert már a beta 4 nél tartanak ami eddig tényleg nem volt rájuk jellemző
Reply With Quote
  #106  
Old 06-03-2011, 19:15
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Magasabb verziószám több javított hiba és GYORSABB böngészö..Mérhet bárki bármit ez így van és így is lesz..
Vagy éppen több új dolog, ami még több bugot eredményez, és még inkább lassítja. Jelentem, nálam nem egyszer volt olyan, hogy érezhető (!) változás volt egy frissítés után. Persze, 1 héten belül általában jött a javított verziója, ami már jó volt. (És ez nem csak Firefox, más böngészőnél is volt ám ilyen.)

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
egyébként a Mozilla már régóta a 4.0.1-es verziót ajánlja épp a 3-as verzékben tapasztalt hatalmas memóriaéhség miatt amit a 4-esben javítottak,
Ez nem igaz. Nekem a négyes több memóriát eszik vagy 40 megával, 1 nyitott tab esetén, és itt a fórumon is elég körbenézni: többeknél előjöttek a memóriagondok. Nem tudom, honnan veszed ezeket, de én hiszem, ha látom: és azt látom, hogy nem így van. Nekem nem feltételezéseim vannak, meg tesztjeim, hanem tapasztalataim, amiket valahogy sokkal megbízhatóbbnak érzek, mint bármi mást.

(Hozzátenném, nekem a hármas verzióval sem voltak különösebb memóriagondjaim, és a négyessel sem - bár az utóbbi produkált 700 megát is, amit a hármassal soha nem sikerült előhoznom, de ez csak egyszer fordult eddig elő.)

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
azt ugye a 4-es verzétöl felfele már kihasználhatod a videogyorsítási képességet meg a HTML5-öt is / igaz nem mindenhol / ..
Csak épp alig van 1-2 oldal, aminél ki tudod használni a HTML 5-öt. Amíg pedig nincsenek, addig meg nem lesz mérvadó tényező.

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Arról, hogy a különböző teszteken melyik a gyorsabb böngészö szerintem kár is még vitakezdeményt is nyitnom, mert most már olyan nyüasznyi a különbség , mert attól függ, hogy ki mivel teszteli a cuccosát vagy mire optimalizálja azt ott gyorsabb....
Ebben egyetértünk. Lásd az IE9 tesztjét, amit aztán meg is buktattak pont emiatt.

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Én azt ajánlanám, hogy Mindenképp cseréld le a 3-as elavult verzét legalább 4-esre vagy ha elég bátor vagy hozzá akkor az 5 ösre mert nem bánod meg az tuti..Július elején meg jön a végleges 5-ös és ha tetszik ha nem váltanod kell mert a 3-asokat szép lassan kivonják a forgalomból...
Hármas elavult?? Pff. Amíg a magyar netezők 10%-a IE 6 és 7-es verziót használnak, addig ne beszéljünk itt az FF3-as verziójának elavultságáról.
Nem mellesleg, ezt az "elavult" böngészőt is a magyar internetezők 23%-a használja. Egy százalékkal lemaradva a négyes verziótól. Bár tény, hogy szépen lassan állnak át a felhasználók a négyesre (amit spec. én is támogatok, de elég erősnek érzem mondjuk a 3.6-ot elavultnak nevezni).

Amúgy pedig, a Mozilla tervezgetéséről is lehet sok mindent állítani, de azt nem, hogy tartják a saját ütemtervüket. Én nagyon örülni fogok, hogyha kiadják majd az ötös verziót teljes HTML 5 támogatással, meg minden kacattal, de nem látok rá reális esélyt, hogy időre kiadják. Bár tény, jó lenne. Le az IE-vel.
Reply With Quote
  #107  
Old 06-03-2011, 22:22
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 1%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Magasabb verziószám több javított hiba és GYORSABB böngészö..Mérhet bárki bármit ez így van és így is lesz..egyébként a Mozilla már régóta a 4.0.1-es verziót ajánlja épp a 3-as verzékben tapasztalt hatalmas memóriaéhség miatt amit a 4-esben javítottak, de ha ez sem elég akkor ott a stabil 5.0b2 verze amiben még több javítás és optimalizálás található
azt ugye a 4-es verzétöl felfele már kihasználhatod a videogyorsítási képességet meg a HTML5-öt is / igaz nem mindenhol / ..
Arról, hogy a különböző teszteken melyik a gyorsabb böngészö szerintem kár is még vitakezdeményt is nyitnom, mert most már olyan nyüasznyi a különbség , mert attól függ, hogy ki mivel teszteli a cuccosát vagy mire optimalizálja azt ott gyorsabb....
Én azt ajánlanám, hogy Mindenképp cseréld le a 3-as elavult verzét legalább 4-esre vagy ha elég bátor vagy hozzá akkor az 5 ösre mert nem bánod meg az tuti..Július elején meg jön a végleges 5-ös és ha tetszik ha nem váltanod kell mert a 3-asokat szép lassan kivonják a forgalomból...
Érettségin nincs kedvem beszélni a videógyorsításról, és a HTML5 mindenféle szabányáról 4.0.1-et használtam, de most visszaraktam a 3.6ot az érettségi miatt
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #108  
Old 06-04-2011, 07:19
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
)
Ez nem igaz. Nekem a négyes több memóriát eszik vagy 40 megával, 1 nyitott tab esetén, és itt a fórumon is elég körbenézni: többeknél előjöttek a memóriagondok. Nem tudom, honnan veszed ezeket, de én hiszem, ha látom: és azt látom, hogy nem így van. Nekem nem feltételezéseim vannak, meg tesztjeim, hanem tapasztalataim, amiket valahogy sokkal megbízhatóbbnak érzek, mint bármi mást.
Nem beszédet KÉPEKET KÉREK , mert a Hódító forumán azt tapasztaltam hogy az emberek igen gyorsan változtatják a véleményüket attól függ épp melyik "őstag" ad neki fel vagy lefele ujjacskát...

Szóval SZŰZ telepítés KIEGEK NÉLKÜL 5 TAB nyitva és a feladatkezelö képek memóriafogyasztásról akár 10 perc használat után
Kiváncsian várom az eredményt..
Reply With Quote
  #109  
Old 06-04-2011, 08:27
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

http://kep.ivpicture.hu/541683.N.jpg
5.0 b2 5 tab

http://kep.ivpicture.hu/541677.N.jpg
3.6.17 5 tab

http://kep.ivpicture.hu/541734.N.jpg

4.04.1

Mindhárom böngésző 5 tabbal volt nyitva last pass addonn fennt mert kellet a játékok jelszavaihoz.
AMD ATHLON 2 4000+ 2gb 667 MHZ DDR2 ram egy ATI RADEON HD 4350 videokarival..
ahol lehetett ott a videogyorsítás be votl pipálva FF4 és 5-ös verze...

Mindhárom böngészőnél a memofogyasztást az 5 tab kb 15 percnyi nyitva tartása után mértem le....

Szóval kérném a TE képeidet is arról a 40 mega többfogyasztásról ha lehet....

köszi szépen..

Last edited by Blacky; 06-04-2011 at 09:52..
Reply With Quote
  #110  
Old 06-04-2011, 10:00
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post

Hármas elavult?? Pff. Amíg a magyar netezők 10%-a IE 6 és 7-es verziót használnak, addig ne beszéljünk itt az FF3-as verziójának elavultságáról.
Nem mellesleg, ezt az "elavult" böngészőt is a magyar internetezők 23%-a használja. Egy százalékkal lemaradva a négyes verziótól. Bár tény, hogy szépen lassan állnak át a felhasználók a négyesre (amit spec. én is támogatok, de elég erősnek érzem mondjuk a 3.6-ot elavultnak nevezni).
Sajnos elavult , mert minek is lehet nevezni azt a böngészőt amit a saját kiadója sem fog augusztustól támogatni ????
Amúgy igazad van le az IE-vel

DE azért ne felejtsük el hogy a 9-est igen jól koppintották a többiektől...

Viszont meg az hogy hány százaléka a netezöknek milyen böngészöt használ TE is tudod hogy nagyon nagyon szubjektív dolog..Ugyanis az userek nagyon nagy része nem foglalkozik sem a böngészöje frissítésével, naprakészen tartásával, mint ahogy azzal sem foglalkoznak, hogy pl a vírusírtójuk jelez, hogy apafej káros oldalon vagy menj innen..annak ellenére odamegy mert kíváncsi....

Az előző kis tesztemhez még annyit hogy leeht más oldalakon is nézni a memófogyasztás és ott lehet / SŐT BIZTOS / más értékeket fogunk kapni...

nagyon nagyon sok összetevö befolyásolja aZ FF indulását és memófogyasztását de a legnagyobb "bünösök" a nem megfelelően megirt FF ADDONOK.....

A Problémák nagyobb részéért az addonok a felelősek...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Html-honlappal kapcsolatos firefox hiba BeeLord PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 18 03-06-2010 14:11
firefox - több ország, egy böngésző. Dynosaur Segítség 21 01-14-2010 17:23
FireFox 3.5 Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 72 08-18-2009 18:10
Firefox Lyra PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 108 10-28-2008 10:40
Firefox 2.0 Bogár PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 56 12-27-2006 13:31


All times are GMT +1. The time now is 02:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu