Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-09-2010, 18:13
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default 10 lakos érjen 1 pontot

Jelenleg minden 5 ember ér egy pontot. Az volna a javaslatom, hogy minden 10 ember érjen egy pontot.
Ez változtat az elfokozódott egységekkel teli 1. helyen lévő országok értékén, és módosít az elfokozáson és ráfokozáson is, valamint rengeteg más dolgot is befolyásol. Ezért nyitottam neki egy külön témát.

Nem hiszem, hogy fel tudok sorolni mindent, amit befolyásol, de említek egy-két dolgot:

- Kétszer annyi emberbe fog kerülni ugyanannyi érték fokozása, így ritkulhatnak az irreális távolságból történő ráfokozások és a 0-ra való elfokozások is.
- Az elfokozódott egységek miatt első helyen, nehezen megelőzhető országok lejjebb esnének a pontlistán.
- Szűkülne a fokozási mozgástér.
- Változnának a körtávok.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]

Last edited by Padlócsempe; 05-09-2010 at 18:15..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 05-09-2010, 18:27
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Jelenleg minden 5 ember ér egy pontot. Az volna a javaslatom, hogy minden 10 ember érjen egy pontot.
Ez változtat az elfokozódott egységekkel teli 1. helyen lévő országok értékén, és módosít az elfokozáson és ráfokozáson is, valamint rengeteg más dolgot is befolyásol. Ezért nyitottam neki egy külön témát.

Nem hiszem, hogy fel tudok sorolni mindent, amit befolyásol, de említek egy-két dolgot:

- Kétszer annyi emberbe fog kerülni ugyanannyi érték fokozása, így ritkulhatnak az irreális távolságból történő ráfokozások és a 0-ra való elfokozások is.
- Az elfokozódott egységek miatt első helyen, nehezen megelőzhető országok lejjebb esnének a pontlistán.
- Szűkülne a fokozási mozgástér.
- Változnának a körtávok.
Nekem foleg azert nem tetszik ez, mert az elfokozott orszagokra nem nyujt megoldast, vagy nagyon keveset, hiszen a sajat embereim is ugyanugy
kevesebbet fognak erni, valamint (epp most nyilt errol egy segitsegkero topic, pedig ez meg be sincs vezetve) egyszeruen horribilis osszegekert lehet majd B-ben visszatamadni, ha bevernek foldre. Azert ezt nem szeretnem, hogy jon egy sereg, nem keresztbe akarok menni, hanem kiserni, es nem tudom, mert nem tudok annyit fokozni, mert nincs annyi penzem...

Valamint mondjuk egy 10k hektaros orszag legyen mondjuk 472k ponton 123 ezer emberrel, 58 ezer pontot tud fokozni az eddigi 116 helyett. Azert ez marhanagy valtoztatas lenne... Nem vagyok benne biztos hogy jo lenne barmire is. (Mielott azzal vadoltok, hogy onzo vagyok, asszem, meg sosem fokoztam el sajat orszagot...)


Szamoljuk B-ben.

Egy Mf harcos 2400 on bever egy szovitagot, O felmegy 200 hekit, a szovitag lemegy. A pontkulonbseg kozottuk 19.000 pont lesz. Ha nem vandor, akkor 15k pontot kellene fokozni hogy kiserhesse. A javaslattal csak 12.600 pontot tudna fokozni, azt is horribilis aron. (es feleslegesen, hiszen 2 korre sem tud kerulni)
Szerintem ez igy semmikep nem jo. Nehogy mar 1.5 milliardba keruljon egy visszatamadas, es ha jol csinaljak, vissza se tudjak menni...

Szoval fontos lenne legalabb a visszafokozasokat nem ellehetetleniteni...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #3  
Old 05-09-2010, 18:42
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Szerintem igenis komoly megoldást jelentene az első helyre fokozódott orikra:

Jelenleg 2/B-ben a maximálisan elérhető pont egy szabis ori számára 2400*45 + 2400*70/5 = 141.600
ennek bevezetésével: 124.800

A jelenlegi rendszerben megelőzni egy ilyen elfokozódott országot normális felépítésű országgal 3000 hektárral lehet, ezek után pedig 2700 hektárral. 10%-os különbség.

Azt pedig nem tartom bajnak, hogy egy 10k-s ország nem tud egy nála 25%-al nagyobb országra fokozni, csak 12,5%-as nagyobbra.

A B-s 2400 hekis ütés problémásabb, de csak emiatt ne legyen elvetve a javaslat.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #4  
Old 05-09-2010, 19:01
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Szerintem igenis komoly megoldást jelentene az első helyre fokozódott orikra:

Jelenleg 2/B-ben a maximálisan elérhető pont egy szabis ori számára 2400*45 + 2400*70/5 = 141.600
ennek bevezetésével: 124.800

A jelenlegi rendszerben megelőzni egy ilyen elfokozódott országot normális felépítésű országgal 3000 hektárral lehet, ezek után pedig 2700 hektárral. 10%-os különbség.

Azt pedig nem tartom bajnak, hogy egy 10k-s ország nem tud egy nála 25%-al nagyobb országra fokozni, csak 12,5%-as nagyobbra.

A B-s 2400 hekis ütés problémásabb, de csak emiatt ne legyen elvetve a javaslat.
Nem muszaj elvetni, de akkor finomitva legyen rajta. (hogy azert visszakiserni lehessen, kicsit nagyobb mozgasterrel (gondoljunk ilyenekre hogy beutes elott lerengetik/legyujtjak az orszagot, ergo ne tudjak megakadalyozni a kiserest, maradjon boven mozgaster)

De a szabis elfokozott orszagokra tenyleg csak minimalis konnyitest jelentene szerintem.

Pontosan amugy mi is a javaslat plusz oldala szerinted?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #5  
Old 05-09-2010, 19:09
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Pontosan amugy mi is a javaslat plusz oldala szerinted?
Ez tűnik a legelfogadhatóbb, Ati által talán legkevésbé ellenzett, működő javaslat az elfokozódott országok által kreált probléma és az irreális ráfokozások és az elfokozások ellen.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #6  
Old 05-09-2010, 23:02
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Az elfokozott országokra az lenne a megoldás, hogy a játék nem rendeltetésszerű használata miatt anarchista csoportokba átkerülnek. (Mert az szerintem nem rendeltetésszerű, hogy felfokozom magam a top1 helyre, és évente 1x bejövök 5 percre, azonosítani, meg visszaszabizni....)

Így nem kéne "kényszermegoldásként" egy rakás taktikai elemet tönkretenni egy taktikai-stratégiai játékban ennek a kérdésnek az orvoslására.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #7  
Old 05-10-2010, 07:21
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Jelenleg minden 5 ember ér egy pontot. Az volna a javaslatom, hogy minden 10 ember érjen egy pontot.
Ez változtat az elfokozódott egységekkel teli 1. helyen lévő országok értékén, és módosít az elfokozáson és ráfokozáson is, valamint rengeteg más dolgot is befolyásol. Ezért nyitottam neki egy külön témát.

Nem hiszem, hogy fel tudok sorolni mindent, amit befolyásol, de említek egy-két dolgot:

- Kétszer annyi emberbe fog kerülni ugyanannyi érték fokozása, így ritkulhatnak az irreális távolságból történő ráfokozások és a 0-ra való elfokozások is.
- Az elfokozódott egységek miatt első helyen, nehezen megelőzhető országok lejjebb esnének a pontlistán.
- Szűkülne a fokozási mozgástér.
- Változnának a körtávok.
nem igazán támogatom az ilyen modositást
ha valaki az első helyen van a befokozás miatt és ez a legnagyobb gond akkor át kell tenni anarchba, mondjuk ahogy emlitette is valaki játék nem rendeltetésszerü használat miatt

a rállások miatt meg dupla annyiba kerülni, ez nem tetszik

bár azt nem értem miért változna lényegesen a körtáv mert a javaslat szerint mindenkinek feleződne a pont az emberek után
Reply With Quote
  #8  
Old 05-10-2010, 07:28
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
nem igazán támogatom az ilyen modositást
ha valaki az első helyen van a befokozás miatt és ez a legnagyobb gond akkor át kell tenni anarchba, mondjuk ahogy emlitette is valaki játék nem rendeltetésszerü használat miatt

a rállások miatt meg dupla annyiba kerülni, ez nem tetszik

bár azt nem értem miért változna lényegesen a körtáv mert a javaslat szerint mindenkinek feleződne a pont az emberek után
ha valami sürgős és halaszthatatlan dolog miatt szabira kell tennem az országom, akkor nem elég, hogy az egységekben tartott tartalékom elfokozódik, még anarchba is kerülök?
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to csabi For This Useful Post:
  #9  
Old 05-10-2010, 08:30
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
ha valami sürgős és halaszthatatlan dolog miatt szabira kell tennem az országom, akkor nem elég, hogy az egységekben tartott tartalékom elfokozódik, még anarchba is kerülök?
Ha 2 éve "sürgősen szabadságon vagy", akkor IGEN..............
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #10  
Old 05-10-2010, 08:36
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ha 2 éve "sürgősen szabadságon vagy", akkor IGEN..............
ha egy sok szemesnek 2 év nem elég, hogy megelőzzön egy elfokozott országot, akkor azért ne engem rakjanak anarchba..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to csabi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az Aréna nem ad tapasztalati pontot Ati Hírek 0 07-08-2009 12:49
Miért kapok kevesebb tapasztalati pontot, mint eddig? Ati Segítség 0 07-04-2009 15:30
Ki kinek adott pontot :) director Chat 805 04-06-2008 01:16


All times are GMT +1. The time now is 11:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu