Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Melyiket támogatnád?
Megnövelt lépéshatárok az alsóbb csoportokban 2 4.17%
1/A teljesen kihagyható 3 6.25%
1/A az első fordulás után kihagyható 3 6.25%
Nehezített fordulás B-ből 4 8.33%
Könnyített fordulás A-ból 12 25.00%
Maradjon ahogy van 15 31.25%
Valami más megoldást kell keresni 9 18.75%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 10-29-2009, 20:36
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
De hogy pontosan a témáról, az 1/A felpörgetéséről írjak:
Megpróbálom levezetni, mi miért van, meglátjuk mi sül ki belőle

Miért nem pörög az 1/A? Mert nagyon sok a passzív játékos, ami betonelfek formájában testesül meg.
Miért játszik valaki betonelffel/miért passzív? Mert nincs ideje, de kötelező felmenni top30ba, ha fordulni, azaz haladni akar.
Azzal, hogy nincs ideje, a Hódító, mint játék, nem tud mit kezdeni, nem tudja befolyásolni. Azt viszont, hogy tudjon haladni, a Hódító is tudja befolyásolni.
Következtetésképpen ezen úgy lehet változtatni, ha megkönnyítjük a haladást.

Szóval az egyetlen megoldás az 1/A felpörgetésére, ha azoknak, akik csak a fordulóképesség/haladás miatt játszanak, és nem azért, mert szeretik az 1/A-t, nem tesszük kötelezővé az A-t, vagy lényegesen csökkentjük az A-ban a követelményeket. Nem?

Máshogy nem lehet megoldani, csak ha azok játszanak A-ban, akik direkt ott is akarnak játszani, mert mondjuk magasra törnek és topklán akarnak lenni vagy valami. Ha marad a top30as fordulási kritérium, akkor maradnak az elfek.
Ha meg az elfek üthetőségén könnyítünk, akkor lehet, hogy mozgalmasabb lesz A, de aki nem ér rá, utálni fogja ezért, ráadásul nem tud haladni, következtetésképp kb abbahagyja a játékot.
Ezek az érvek alapján az A felpörgetésének egyetlen reális, egy játékosnak sem ártó módszere az, hogy sokat könnyítünk az A-s fordulási kritériumokon. Nincs igazam? Lehet vitatkozni, nem biztos, hogy számításba vettem minden fontos dolgot

ui: szóval a két lehetőség, hogy könnyítünk az A-s forduláson, így kevesebb lesz a "kényszerelf", vagy nem könnyítünk, akkor viszont bele kell törődni, hogy maradnak a "kényszerelfek"
Először is: ha könnyítünk az A-s követelményeken, akkor minek kötelező az A-s ország B-ből forduláshoz? Gyakorlatilag visszajutunk a régi, pusztán időn alapuló követelményhez.
A dugót ugye az hozza létre, hogy aki fordulni szeretne, az legtöbbször a B-ből teszi, és egy fix követelménynek (top30%) eleget tevő országot tart a teljesülés határán. Ez önmagában nem jelentene problémát, ha egy átlagos fajeloszlással történne, de többnyire passzív országok kerülnek oda pusztán a követelmény miatt -ezért természetesen elf lesz az illető. Elffel nem sokat lehet tenni újabban, csak fedezni, őket pedig sokkal ritkábban ütik be, mint a többi játékost. Tehát van egy normális mezőnyünk (aktív játékosok), illetve egy kényszerűen fedező elf massza a mindenkori 30% határa felett. A két csoport elég ritkán avatkozik egymás játékába sereges szempontból, ezért a súlypont idővel egyre feljebb kúszik.
Ezt az emelkedő tendenciát két módon lehetne megakadályozni:
-nem kellene A-ba kényszeríteni játékosokat fix követelménnyel, hogy cserébe B-ből fordulhassanak
-az elfeket nem kellene figyelembe venni a top30% számításakor a csoportméretbe


A második mód eléggé extrémül hangzik, gyakorlati oldalról el is vetném.
Az elsőt több módon is meg lehet valósítani:
-ha B-ből akar valaki fordulni, akkor az A-ban is teljesíteni kelljen a (lefordítani kívánt ország!) személyiség számának megfelelő top%-ot egy másik saját országgal
-ne kelljen A-s ország a forduláshoz

Ha a kötelező A-s ország számára emelkedne a követelmény, mindenki megfontolná a fajválasztást, illetve dinamikusabban kellene kicsit játszani, mert nem lenne elég a 30% -->idővel kiszűrődnének a gyengébb játékosok, a pusztán ácsorgó országok elszóródnának, kevesebb lenne az elf.
Ha az A-s ország kötelezettségét törölnénk el, akkor a B-ben mindenképpen egy A-s nehézségnek megfelelő követelménynövekményt kellene teljesíteni. Ha valaki 1 országgal játszik, akkor a B-ben el kell töltenie 1000 kört, ezekből 336 kör top%-ban, aztán 1000 kör A-ban, közben feljebb haladni a top felé, és a topban 336 kört eltölteni. Ebből kiindulva tehát ha B-ből szeretnél fordulni, akkor 2000 kör alapvető. Ezen felül ugye kétszeres topba bekerülési teljesítmény kellene: erre azt javasolnám, hogy ha A-s ország nélkül akar valaki fordulni (avagy különválasztjuk az A-s létet a többi csoporttól), akkor a B-ben a személyiségeinek száma+1 alapján kelljen teljesíteni a B top%-ot.

Az A-ból így kikerülnének a bunkerek, vagy mozgásra bírnánk őket. Ha kikerülnek, úgy a pontlistával is kellene valamit kezdeni a ritkulás miatt, de ennek mértékét előre én megtippelni sem tudom.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 10-29-2009, 20:47
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Ha az A-s ország kötelezettségét törölnénk el, akkor a B-ben mindenképpen egy A-s nehézségnek megfelelő követelménynövekményt kellene teljesíteni. Ha valaki 1 országgal játszik, akkor a B-ben el kell töltenie 1000 kört, ezekből 336 kör top%-ban, aztán 1000 kör A-ban, közben feljebb haladni a top felé, és a topban 336 kört eltölteni. Ebből kiindulva tehát ha B-ből szeretnél fordulni, akkor 2000 kör alapvető. Ezen felül ugye kétszeres topba bekerülési teljesítmény kellene: erre azt javasolnám, hogy ha A-s ország nélkül akar valaki fordulni (avagy különválasztjuk az A-s létet a többi csoporttól), akkor a B-ben a személyiségeinek száma+1 alapján kelljen teljesíteni a B top%-ot.
Ehhez hozzá lehetne még tenni hogy első fordulás országonként csak az A-ból lehet. Tehát B-ből csak akkor fordulhatsz (nehezített feltételekkel), ha már legalább 2 személyiséged van. Így a több szem.-hez mindenkinek bizonyítania kellene, hogy az A-ban is megállja a helyét, a körbeforgáshoz pedig nem kellene A-s ország.
Reply With Quote
  #23  
Old 10-29-2009, 20:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A második mód eléggé extrémül hangzik, gyakorlati oldalról el is vetném.
Az elsőt több módon is meg lehet valósítani:
-ha B-ből akar valaki fordulni, akkor az A-ban is teljesíteni kelljen a (lefordítani kívánt ország!) személyiség számának megfelelő top%-ot egy másik saját országgal
-ne kelljen A-s ország a forduláshoz

Ha a kötelező A-s ország számára emelkedne a követelmény, mindenki megfontolná a fajválasztást, illetve dinamikusabban kellene kicsit játszani, mert nem lenne elég a 30% -->idővel kiszűrődnének a gyengébb játékosok, a pusztán ácsorgó országok elszóródnának, kevesebb lenne az elf.
Ha az A-s ország kötelezettségét törölnénk el, akkor a B-ben mindenképpen egy A-s nehézségnek megfelelő követelménynövekményt kellene teljesíteni. Ha valaki 1 országgal játszik, akkor a B-ben el kell töltenie 1000 kört, ezekből 336 kör top%-ban, aztán 1000 kör A-ban, közben feljebb haladni a top felé, és a topban 336 kört eltölteni. Ebből kiindulva tehát ha B-ből szeretnél fordulni, akkor 2000 kör alapvető. Ezen felül ugye kétszeres topba bekerülési teljesítmény kellene: erre azt javasolnám, hogy ha A-s ország nélkül akar valaki fordulni (avagy különválasztjuk az A-s létet a többi csoporttól), akkor a B-ben a személyiségeinek száma+1 alapján kelljen teljesíteni a B top%-ot.

Az A-ból így kikerülnének a bunkerek, vagy mozgásra bírnánk őket. Ha kikerülnek, úgy a pontlistával is kellene valamit kezdeni a ritkulás miatt, de ennek mértékét előre én megtippelni sem tudom.
Xepi, Xepi...

Ez nem veletlen lett eltorolve A-bol, es eleg csak a 30%.. Egy 9-es a budos eletben nem fordulna...

Nemtudom, hogy a "bunkerproblema" (ami nem is problema) miatt miert akarjatok az egesz fordulasi rendszert megreformalni....
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #24  
Old 10-29-2009, 21:06
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez nem veletlen lett eltorolve A-bol, es eleg csak a 30%.. Egy 9-es a budos eletben nem fordulna...
A-ban maradna ami eddig volt, csak az A-ban lévő ország feltétele tűnne el, és a B-ből való fordulás lenne nehezebb.

9 szemesnek: vagy B-ből fordul top1-el, vagy megy A-ba, és onnan fordul top30%-al.
Reply With Quote
  #25  
Old 10-29-2009, 21:06
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Xepi, Xepi...

Ez nem veletlen lett eltorolve A-bol, es eleg csak a 30%.. Egy 9-es a budos eletben nem fordulna...

Nemtudom, hogy a "bunkerproblema" (ami nem is problema) miatt miert akarjatok az egesz fordulasi rendszert megreformalni....
Nem kell kizárólagosan nézni: tettem egy másik javaslatot is, ami önállóan is megállja a helyét, és vagylagosan is. Ha mindkét mód élne, akkor a játékosok zöme az A-s országát tolná feljebb. Az a kb 10 játékos, akiket érint a túl szűk top% problémája, azok pedig +1 személyiség teljesítésével (9 esetén ugye semmi változás ) A-s ország nélkül (vagy A-s ország rosszul teljesítése esetén) is lefordulhat.

Alapvetően nekem sem probléma, de kb az erős orkokat leszámítva mindenkinek fedeznie kell a sűrűjében, ez nem egy jó helyzet. Kiegészülve azzal, hogy ez az elf massza tolja fel folyamatosan a top alsó határát, idővel komoly gondot okozhat, egy ilyen átfogó nagy változtatási hullámban ezeket is lehetne tesztelni, hogy hosszú távon se legyen probléma.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 10-29-2009 at 21:08..
Reply With Quote
  #26  
Old 10-29-2009, 21:10
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nemtudom, hogy a "bunkerproblema" (ami nem is problema) miatt miert akarjatok az egesz fordulasi rendszert megreformalni....
Nekem úgy tűnik, hogy nem mindenki érzi "nem problémának". Mint mondtam, nem olyan dolog, amivel nem lehet együttélni, viszont se a bunkereseknek sem a többieknek nem jó. A bunkereseknek nem az igazi, mert kényszerből azok, a többieknek meg azért, mert vagy nem lehet a bunkereseket ütni, vagy csak óriási kockázattal. Ez, hogy senkinek sem az igazi, nem azt jelenti szerinted, hogy lehet "problémának" hívni, és lehet róla beszélni?
Tele van az A olyan játékosokkal, akik igazából egyáltalán nem szeretnek A-ban játszani, ez akárhonnan nézem problémának tűnik. Az egyik banda azért nem szeret ott játszani, mert nem játszhatja amit szeretne, de muszáj ott lenni, a másik banda meg azért, a muszájból játszók miatt nem tud haladni, ráadásul a muszájból játszók tolják fel a tophatárt.
Cáfolj meg, de szerintem nem arról beszélünk mi (legalábbis én), hogy az a baj, hogy valaki deffelősen játszik, hanem az a baj amiért deffelősen játszik, és ami miatt a többiek játéka is nehézzé válik.
És pont az "amiérten" szerintem lehetne változtatni, és van létjogosultsága a témának.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #27  
Old 10-29-2009, 21:36
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
A-ban maradna ami eddig volt, csak az A-ban lévő ország feltétele tűnne el, és a B-ből való fordulás lenne nehezebb.

9 szemesnek: vagy B-ből fordul top1-el, vagy megy A-ba, és onnan fordul top30%-al.
Vagy Te nem ertetted, amit Xepi irt, vagy en....

"-ha B-ből akar valaki fordulni, akkor az A-ban is teljesíteni kelljen a (lefordítani kívánt ország!) személyiség számának megfelelő top%-ot egy másik saját országgal"

En erre irtam, amit.


Xepi: masodik otlet: En nem feltetlen ereznem jonak, hogy kimaradhasson az A. De kivancsi vagyok masok velemenyere is...
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 10-29-2009 at 21:40..
Reply With Quote
  #28  
Old 10-29-2009, 21:48
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Xepi: masodik otlet: En nem feltetlen ereznem jonak, hogy kimaradhasson az A. De kivancsi vagyok masok velemenyere is...
Ezt én sem pl. Xepi első verziójával az a gond, hogy rettenetesen nehéz lenne egy idő után fordulni, és aki nem időmilliomos, az nem tud egyszercsak haladni tovább, és értelmét veszti a játék.
Az, hogy kimarad az A, kétségtelen megoldaná a kényszerből ott játszók problémáját, viszont nevetségesen könnyűvé tenné a kis kék számok megszerzését, éppen ezért bár megoldásnak megoldás, jónak viszont nem jó.

Nem akarom offolni a témát, én viszont meg kíváncsi lennék mások véleményére a lentebbi csopik max hekijének emeléséről. Talán, de nem vagyok benne biztos, nagyobb lenne a forgás A-ban, ha nem alsóhangon plusz 5000 hekit kellene szerezni, amit utána nyilván senki nem dob el szívesen.

ui: nem is az 5000 heki fejezi jól ki a dolgot, hanem, hogy az alsó 4 csoportban megszerezhető max hekinél is több mint dupla annyit kell összeszedni A-ban ahhoz, hogy top30as legyen valaki. Így fellépésnél a top30 alja láthatatlan messzeségben van, felfelé haladásnál a normálisnál is jobban félti a nehezen összekuporgatott hekijét, és esze ágában sincs lefordulni, vagy kockáztatni, ha egyszer elér oda végre.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 10-29-2009 at 21:57..
Reply With Quote
  #29  
Old 10-29-2009, 21:52
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Vagy Te nem ertetted, amit Xepi irt, vagy en....

"-ha B-ből akar valaki fordulni, akkor az A-ban is teljesíteni kelljen a (lefordítani kívánt ország!) személyiség számának megfelelő top%-ot egy másik saját országgal"

En erre irtam, amit.
Valóban, az A-s nehezítést meg sem gondoltam, a 2. javaslat volt a fejemben


Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Xepi: masodik otlet: En nem feltetlen ereznem jonak, hogy kimaradhasson az A. De kivancsi vagyok masok velemenyere is...
Erre lenne megoldás, amit írtam, hogy első fordulás A-ból kötelező, és utána kihagyható. Így először mindenki belekóstol az A-ba, és eldöntheti, hogy marad-e, vagy nem tetszik neki, és forog B-ből...
Reply With Quote
  #30  
Old 10-29-2009, 21:57
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Nem akarom offolni a témát, én viszont meg kíváncsi lennék mások véleményére a lentebbi csopik max hekijének emeléséről. Talán, de nem vagyok benne biztos, nagyobb lenne a forgás A-ban, ha nem alsóhangon plusz 5000 hekit kellene szerezni, amit utána nyilván senki nem dob el szívesen.
Erre ugye ellenérv, hogy tovább növekedne az A-s határ, és ugyanez lenne a helyzet... De mióta is van a mostani rendszer?

Csak a B emelése megint nem jó, tehát a többi szint lépéshatárát is emelni kellene... akkor viszont sokkal, mivel a B tetejét 4K hekire fel lehetne vinni simán... 800-1600-2200... és már így is nagyok az ugrások...

800 hekinél magasabbra vinni az 5. szint felső határát pedig nem biztos, hogy okos döntés lenne...

/poén on:
nincs mese, kell egy 6. szint
/poén off
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu