Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 11-26-2009, 15:25
szinkoly szinkoly is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Hungary, Balaton:)
Posts: 91
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
ez igaz, csak ha csinálsz egy védelemre berendezkedett országot akkor azt minden szerdán átütik, vagy van egy tolid akivel csütörtökönként meg se tudsz moccanni....arról nem is beszélve, hogy pénteken többet termelsz, ezért a piaci árak úgyis esnek picit, tehát ugyanott vagy csak naptárral a kezedben rohangálsz, egy kezdő meg még kevésbé fogja a játékot kapisgálni...
Ez igaz, de ahogy most is kint van a figyelmeztetés, hogy mondjuk ne orkkal játsszon egy kezdő, mert nehezebb vele, hanem pl gnómmal, óriással, úgy megvan a lehetőség a személyiségnél is, hogy ne ezt vegye fel, hanem mondjuk a tudóst. Egyébként meg szerintem valóban hatalmas stratégia van benne, mert lehet, hogy az az ori, akit te kinézel magadnak és elkezded lopni, mert látod, hogy nem férne be hozzád, adott esetben visszavághat neked.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 11-26-2009, 15:27
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

A Súgó-ban megadott intervallumok mindenkire vonatkozóan érvényesek lennének vagy országonként változna ez?

Gondolok itt arra, hogy A és B egy hét különbséggel választotta ugyanezt a szemet és ezen a héten A-nak X erősödik, B-nek pedig Y vagy egységesen A és B X-szel számoljon ezen a héten, jövő héten pedig Y-nal?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #43  
Old 11-26-2009, 15:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
A Súgó-ban megadott intervallumok mindenkire vonatkozóan érvényesek lennének vagy országonként változna ez?

Gondolok itt arra, hogy A és B egy hét különbséggel választotta ugyanezt a szemet és ezen a héten A-nak X erősödik, B-nek pedig Y vagy egységesen A és B X-szel számoljon ezen a héten, jövő héten pedig Y-nal?
Ez csak akkor működhet, ha mindenkinek egyformán ugyanakkor van minden bónusza/malusza.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #44  
Old 11-26-2009, 15:31
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez csak akkor működhet, ha mindenkinek egyformán ugyanakkor van minden bónusza/malusza.
Igen, ezért kérdeztem.. a fentiekben kicsit megkavartak.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #45  
Old 11-26-2009, 16:56
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by szinkoly View Post
Ez igaz, de ahogy most is kint van a figyelmeztetés, hogy mondjuk ne orkkal játsszon egy kezdő, mert nehezebb vele, hanem pl gnómmal, óriással, úgy megvan a lehetőség a személyiségnél is, hogy ne ezt vegye fel, hanem mondjuk a tudóst. Egyébként meg szerintem valóban hatalmas stratégia van benne, mert lehet, hogy az az ori, akit te kinézel magadnak és elkezded lopni, mert látod, hogy nem férne be hozzád, adott esetben visszavághat neked.
teljesen így van. Nem baj az, ha vannak bonyolultabb személyiségek is a játékban. Aki pedig a kiszámíthatóságot kedveli nyilván másikat választ.
Reply With Quote
  #46  
Old 11-26-2009, 17:12
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Nekem akkor tetszene ha nem ilyen gyors, napi, ciklusokban gondolkoznátok, hanem mondjuk heti váltásokkal. Főleg, ha olyan pluszokat adna amikkel mások játékát is befolyásolja.
Pl.: minden szerdán nagyobbat üt. Lehet ha megszakadok se tudok emiatt szerdánként jobban figyelni. Mert egyszerűen nem érek rá annyit szerdán. Míg egy hét alatt általában azért lehet fokozni a figyelmet. És egyszerűbb is követni, szerintem.
Na igen, a lényeg ugye az időzítés. Talán rátapintottál a személyiség létkérdésére, hogy MIT adjon, és milyen gyakorisággal változzon. Azt hiszem úgy illik, hogy gondozom a "gyermekem", ezért a következőket gondoltam:

Időzítés:
Ha túl sokáig tart egy időszak annak az a kockázata van, hogy ha éppen bónuszt biztosít egy másik országot a tartós előnye miatt nehéz helyzetbe hozhat, vagy ha túl sokáig tart a malusza, akkor őt hozhatják nehéz helyzetbe. Szintén itt fontos taktikai elem, hogy ha pl nagyon gyenge hónapom lenne, akkor vagyok olyan pofátlan és elmegyek szabira, és így csak a személyiség előnyeit élvezném kb.

Ha túl rövid az időszak, akkor ugye ezek nem merülnek fel, ugyanakkor nem is használható ki rendesen a taktikai elem, például az átépítés, képzés, piacolás, termelés....már létező intervallumai miatt.

Én azt javaslom, hogy 72-120 körönként változzon a személyiség hatása.
--------------------

Még egy fontos kérdés, hogy mindenkinek egyszerre van-e vagy sem az adott időszak, úgy látom többen az egyidejűségre voksolnának:

Ellene szól, hogy ha mindnekinél ez eltérő lenne, akkor az asztrológus személyiséggel megáldott országok nem egyszerre lennének erősebbek, vagy gyengébbek, hanem ki-ki máskor. Ezért például támadás előtt fel kéne őt mérni mágikus, vagy tolvaj akcióval, hogy milyen időszakát éli. A felderítő akció meghatározott körökre előre mondaná meg az időszakok listáját. Ez elmenthető jegyzetben, vagy akár a pontlistában is megjelenhet valahol, mint felmért ország egy paramétere.

Mellette szól az egyidejűségnek, hogy nem fordulhat elő, hogy én az asztrológusommal pont gyengélkedem, míg valaki az asztrológusával pont ereje teljében van és így összeadódva már jelentősebb különbség keletkezik a két oszág támadó és végő értékeiben.

Persze, amin leginkább gondolkozni kell, hogy mennyire kell,hogy a személyiség támadó, vagy védő szerepű legyen, adhat számtalan más taktikai előnyt is, aminél a felvetett aggályok máris nem érvényesek.
Reply With Quote
  #47  
Old 11-26-2009, 19:35
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Itt többen írjátok, hogy fel kell mérni, mert, hogy lehet, hogy bónusza van hadira, vagy bármi más...

Nos. Ha hadira / varira / tolira adna bónuszt, akkor kifejezetten NEM támogatnám. Max olyan bónuszokat tudnék elképzelni, ami könnyítés neki, és nem erősítés, pl. plusz termelés, vagy több piac, stb., amiket már írtak is előttem. De az, hogy bármiféle erősítést adjon, az szerintem nem jó, mert akkor óriási előnyben lenne, mivel az ellenfeleinek pluszban kell foglalkozni a bónuszainak kiderítésével. Ezt nem tartom jónak.

A másik, azt is láttam, hogy malusz. Személyiség ne adjon szerintem maluszt. Adjon kevés bónuszt max, de maluszt ne. Így olyan sem lesz, hogy elszabizik 3 napra, mert épp egy maluszos idő jönne. Kevesebb bónusz miatt pedig valószínűleg nem fog elszabizni, azt inkább - gondolom én - kivárja, vagy kihasználja a kevesebb bónuszt.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
  #48  
Old 11-27-2009, 11:42
szinkoly szinkoly is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Hungary, Balaton:)
Posts: 91
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
...A másik, azt is láttam, hogy malusz. Személyiség ne adjon szerintem maluszt. Adjon kevés bónuszt max, de maluszt ne. Így olyan sem lesz, hogy elszabizik 3 napra, mert épp egy maluszos idő jönne. Kevesebb bónusz miatt pedig valószínűleg nem fog elszabizni, azt inkább - gondolom én - kivárja, vagy kihasználja a kevesebb bónuszt.
Ezt még éppúgy meg kéne beszélni, hogy akkor most harci bónuszok is járjanak adott időközönként vagy csak sima egyéb bónuszok.
Viszont szerintem rossz elgondolás, hogy valaki majd mindig szabizik abban a 3 napban. Egyrészt senki nem gondolt itt ilyen +-30%os változásokra, ezért senki nem fog szabizni.
Reply With Quote
  #49  
Old 01-03-2010, 15:47
szinkoly szinkoly is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Hungary, Balaton:)
Posts: 91
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Gondoltam beírok, mert nem akartam veszni hagyni egy alapvetően érdekes felvetést. Még akkor is ha sokan közületek elítélitek a benne lévő véletlenszerűség miatt, ami kissé felborítja a megszokott lineáris játékmenetet. Ellenben egyértelműen ad egy olyan különleges játéklehetőséget, ami színesíti a játékot. Ennek érdekében összegezném, hogy mire jutottunk eddig, és próbálnék megvilágítani egy olyan középutat, amely megegyezik ezzel, de nem zavarja a katonai akciók bonyolódása miatti ellenzőket sem.
  • A váltások egyszerre történnek, tehát egy intervallumban minden "Asztrológusnak" ugyanaz a bónusza. Ezzel pedig ki van küszöbölve az, hogy külön mechanizmus kelljen a személyiség adott állapotára való kivizsgálására.
  • A váltások nem pár kör után történnének, hanem hosszabb időszak után (néhány nap).
  • Amennyiben a külön vizsgálat a személyiség állapotára nem lenne megoldható, akkor nem lehet betenni olyan bónuszt, ami bármilyen katonai növekedést eredményez.
Mivel a személyiségek csak pozitív dolgokat nyújtanak, ezért szerintem maluszt ne adjon a változás, feltéve ha a bónuszok kis mértékűek. Amennyiben nagyobb, akkor persze kell valami negatív is.

Olyan, nem katonai ötletek merültek fel, mint a termelés százalékos növelése, több piacbelépés, kevesebb költségek az építésre/képzésre/tekercsírásra, adott időben több tekercs írása az engedettnél egyszerre stb. Esetleg, ha megvalósítható, elmehetünk olcsóbb fedezés (pár százalékkal), esetleg több bánya találás irányába is.

Még egyszer mondom, amennyiben az lenne az általános vélemény, hogy NE legyen katonai bónusz, attól még a személyiség maga nem elvetendő, hiszen adhat más, az előbb felsorolt gazdasági pluszt is.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu