Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #3151  
Old 10-01-2012, 12:15
Vent Vent is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Zsid - Zalaegerszeg
Posts: 398
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Cozma-ügy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #3152  
Old 10-02-2012, 21:55
Vent Vent is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Zsid - Zalaegerszeg
Posts: 398
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Mocsai Lajos főigazgató irányításával jövőre nyílik a Balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémia

Cikk itt.
Reply With Quote
  #3153  
Old 10-05-2012, 16:08
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Hasznos lett volna, hogy ha magához a témához is hozzá szólsz, de sebaj. Hátha a következő hozzászólásod arra is kiterjed.
Én a magam részéről a témában a korábbiakban hozzátettem, amit akartam. Innentől kezdve engedtessék meg, hogy tévképzeteket oszlassak el, ha bántja a szemem.

A többihez hozzászólva: ha tényleg nincs fogalmad arról, hogy hogyan hasznosítsd a fent említett személyiségeket akár tolvajként, akár hadisként, hogy mikor éri meg és mikor nem választani első személyiségnek,akkor ajánlom nyiss egy témát erről a fórum megfelelő részébe és ne a Megbeszélésekben nézd hülyének azokat, akik próbálnak kiigazítani.

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
(u.i.:Igen, nem lehet mind ugyanolyan erős, mert akkor a több szemesek sokkal előrébb lesznek, mint kevesebb pupillájú barátaik. Ezzel is tisztában vagyok, még mielőtt még jobban nekem esel.)
Nem estem Neked. Természetes, hogy a régebbi játékosok mögött több évnyi tapasztalat búvik meg és ettől hatékonyabban lesznek, de egyik személyiség (vagy azok összessége) sem nyújt olyan előnyt, amit ne lehetne kiegyenlíteni odafigyeléssel, tudással. Magyarán nem a személyiségeik száma határozza meg, hogy mennyivel vannak előrébb, hanem a tudásuk.
Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
u.i.2:A tudós, gazdálkodó, építész, kufár, kereskedő, túlélő mind univerzális szem, amit mind a tolvajok-hadisok-és varázslók is tudnak használni. Ellenben a harcos, vándor, tábornok mind kifejezetten hadis, tolvajok számára tized annyi előnyt sem nyújt. A tolvajnak ilyen formában csak a 'tolvaj szem' marad.
A logikádat követve akkor az orknak csak a tábornok marad, a gnómnak meg semmi, mert csak "univerzális" szemeket tud értelmesen hasznosítani? Ez butaság.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #3154  
Old 10-05-2012, 18:03
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Tsobi, szerintem te most csak kötekedsz.

Ha szerinted egy félelfnek helyes választás a kufár vagy az építész, a tudós vagy a tolvaj helyett, akkor nem én szenvedek tévképzetekben.

Mivel a személyiségek csak és kizárólag előnyt nyújtanak, maluszok nélkük -ellentétben a fajokkal- ezért természetes, hogy mind hasznosítható valamilyen módon, és nincs kárára az országnak.

De ettől függetlenül az egyik személyiség hasznosabb, mint a másik, bizonyos helyzetekben. Egy 25% kocsmás 8% tanyás félelf ha gazdálkodót választ a tudós helyett, akkor az rosszul döntött. Akkor is ha te mást mondasz.
Ennyi erővel egy 60% barakkos ork is nyugodtan válasszon tolvaj szemet harcos helyett, mivel egyszer tuti jól fog jönni. De ettől még orbitális hiba, hiszen egy sokkal hasznosabb személyiséget is választhatott volna, amit sokkal többször és jobban kamatoztathatott volna. Tehát rosszul döntött.

Nem a személyiségek száma dönt egy háborúról, de sokkal előnyösebb egy 8 szemes ország, mint egy 1 szemes. Értelmezd is amit mondok, ne csak ott köss bele ahol tudsz, azzal, hogy addig csűröd-csavarod a szavakat, míg sikerült valahol egy kritizálható pontot alkotni.

A logikámat pedig csak akkor kritizáld ha képes vagy értelmezni is azt. Mert a következtetésed még köszönő viszonyban sincs azzal amit én leírtam. De ezt te is tudod szerintem.

A harcos mitől univerzális szem? A 'harcos' a hadi/hadivari irányultságú országoknak kedvez. Egy tolvaj, vagy egy varázsló(ha van még ilyen) nem húz belőle semmi hasznot normál esetben.

A vándor mitől univerzális szem?

A stratéga mitől univerzális szem?

Aki nem üt, az nem élvezi ezeknek a előnyeit.(Az extrém esetektől tekintsünk el. Márpedig megtapsolom(vagy inkább siratom) azt a félelfet/embert aki 600-1000 heki környékén kimegy csapkodni rendszeresen.)

Nem igaz az, hogy minden személyiség ugyanannyira hasznos minden fajta-féle országnak. Nem is tudom miért utalgatsz erre. Vagy csak nem érted amit mondani akarok, ami nyilván az én hibám, ha idiótán fogalmazok.
Reply With Quote
  #3155  
Old 10-10-2012, 20:03
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default Élőképek





























Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #3156  
Old 10-14-2012, 12:25
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Ati, hová lett a 3. 11 szemes ország, ha nem titok?
Törölt?
Reply With Quote
  #3157  
Old 10-14-2012, 14:19
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ati, hová lett a 3. 11 szemes ország, ha nem titok?
Törölt?
anarch....
Reply With Quote
  #3158  
Old 10-14-2012, 14:40
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Melyik volt az?
Reply With Quote
  #3159  
Old 10-14-2012, 15:32
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Melyik volt az?
Attila a hun

ő lenne az?

Sorszám Országnév Kitiltás ideje
298329 Attila A HUN 2005-10-03 06:10:16
ÁTHELYEZVE: Több ország szabálytalan irányítása
Reply With Quote
  #3160  
Old 10-14-2012, 15:34
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Attila a hun

ő lenne az?

Sorszám Országnév Kitiltás ideje
298329 Attila A HUN 2005-10-03 06:10:16
ÁTHELYEZVE: Több ország szabálytalan irányítása
Tsobi szerint ez volt a sorszáma: 192974
és a kereső erre már nem dob semmit. De szerintem is inkább ez volt a sorszáma és a nem a 2005-ben anarchba rakott orié
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 14:06


All times are GMT +1. The time now is 13:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu