Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Jó így ahogy van?
Igen, sztem ez így tökéletesen jó 19 65.52%
Engem nem zavar, sztem maradjon 1 3.45%
Nem, de változtatni még rosszabb lenne 0 0%
Nem, legyen meg az ára, ha már raktárnak használják 5 17.24%
Nem, de csak a tekercsek kopjanak 0 0%
Nem, de a plusz raktáros rendszer tetszik 1 3.45%
Nem, de egyenlőre egyik lehetőség sem tetszik 2 6.90%
Nem tudom, nem értek hozzá 1 3.45%
Voters: 29. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Old 01-14-2008, 23:20
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így)

Direkt nyitottam ide a témát és nem a megbeszélésekbe, leginkább vélemények érdekelnek a témában és nem a komolyabb megvalósitás (egyenlőre)
Azt mindenki tudja, hogy a piac funkciója az adás-vételen túl a raktározás. Sőt sztem nagyságrendel több árú van kint ebből a célból sok csoportban. Kérdésem arra irányúlna, hogy szerintetek ez így jó, és ha nem, milyen irányú változtatást tartanátok ésszerünek. Szerintem ez nem a játék rendeltetés szerü használata ahogy a súgóban is szerepel a piac nem raktár. A témával nem a tartalékok megszüntetését célzom, mert az negativan hatna a játékra, hiszen a háborúhoz pénz kell, és a kp pedig korlátolt. Több probálkozás volt arra hogy a piacon is veszitsen az értékéből a tartalék, ezzel is célozva az irreális mennyiségek csökkentését az ésszerüség határáig. Nem hiszem hogy ennek a játéknak arról kéne szólnia,hogy a taktikai érzék és jó stratégia helyett a már már kifogyhatatlan gazdasági háttér domináljon. A gazdaság fontos tényező az tény, de ha vmilyen módon korlátoltak a készletek akkor inkább az fog számitani, hogy ki hogy használja fel, és nem az hogy ki mennyit tud felhasználni. (erre ékes példa, a 0hekis ütések A-ban. gazdaságilag nem mindenki teheti meg, pedig elméletileg a top35 országnak már "megadatott" a lehetőség)

Pár eddig felmerült ötlet:
-Arwyl hozta fel,hogy lentebb is legyen egy hasonló külön raktár, mint A-ban a klánraki, természetesen itt sem ingyen, csak egy plusz tárolási lehetőség. Ezt nem önálló ötletként hanem egy piaci adó bevezetésével párhuzamosan vetette fel.
-Egy magában szerepelt a piaci adó bevezetése is
-Tekercsek kopása a piacon.
-újrázásnál megszoritások
hirtelen ezek ugrottak be. ha volt még vmi nyugodtan irjátok be a piaci korlátozásokat nem véletlenül hagytam ki, mert sztem nem jó ötletek, túl sok negativ hatásuk lenne a kereskedelemre.
a piaci kopásban ,adózásban van realitás, végülis a piac a kereskedőké, és azoknak sem szokása a 2szép szemünkért dolgozni. illetve a tekercs sem védőburokban vándorol a piacra. Arwyl raktáros ötlete nekem nagyon szimpatikus. ha jól bevannak állitva a számok, akkor a játék egy nagyon hasznos része lehetne, főleg a kisebb országoknak. ráadásul, egy kellő mennyiségü tartalékot viszonylag kis költségekért tarthatna az ember közvetlen eléréssel. a nagyobb tartalékok persze ezekután is maradnának a piacon, de nem ingyen, annak is meglenne az ára.
Ennek egy másik verzióját is eltudnám képzelni,hogy ez a raktár nagyobb lehetne. ezzel teljesen elkülönitve a piactól a tartalékokat. Az ára nagyából úgy lenne bekalibrálva, hogy nagyából olyan kedvező legyen mintha a piacon adózna és egy minimális +költség azért hogy kevesebb odafigyelést igényel.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Chat 7 Synkel Chat 31 03-10-2009 06:30
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-02-2007 23:45
Piac változtatása Raw Elvetett javaslatok 3 08-11-2006 10:18
Drágakő, vagy Mithril? Avagy kinek melyik teccene jobban, mint név? Senki Elvetett javaslatok 2 04-29-2006 01:45
A piac, mint épület szerepe a játékban Lali Elvetett javaslatok 67 04-15-2006 20:53


All times are GMT +1. The time now is 21:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu