Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #3851  
Old 09-13-2010, 15:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
(Nem szeretné visszaadni.)
Azt elhiszem. És Veled se akarok kicseszni...

Nagyon fontos viszont megérteni azt, hogy ilyen helyzetekkel nem tudok mit kezdeni.

Játékon belül nincs nyoma annak, amit állítasz. Játékon kívül nincs bizonyító erejű nyoma annak, amit állítasz. (MSN logot bármikor rajzolok én is, bármiről.)

Szívem szerint erre azt mondanám, hogy így jártál. És hogy tiszta legyen: mondom ezt minden hasonló jövőbeli esetre. Remélem, hogy kapott ez most annyi nyilvánosságot, hogy mindenki lássa, hogy ez egy hatalmas felelőtlenség. Ha nem játékon belül akarod intézni az ügyeket, akkor ÜGYVÉD. A letétkezelés nagyon egyszerűen működik: megbeszélitek, hogy mi a tranzakció tárgya, odaadod a pénzt az ügyvédnek. Amint mindkét fél jelzi felé, hogy rendben van az ügylet, továbbítja a pénzt az eladónak. Ha az ügylet nem jön létre, akkor visszakapod a pénzedet. Ha bármi átverés van, akkor is jogilag nagyon egyszerű a helyzet, ugyanis írásba lefektettétek a szándékotokat, nagyon egyszerű azt megállapítani, hogy jár-e a pénz, vagy sem, ezt gyönyörűen le tudjátok ilyenkor játszani egymás között.

Írtó jó volna az is, hogy ha már ilyen problémával találkoztál, akkor nem továbbra is így intézni az átvételeket. Saját állításod szerint úszott 60ezer forintod (aminek valóságtartalmát nem áll módomban ellenőrizni), ennek ellenére továbbra is játékon kívüli bemondásos alapon veszel át országokat. Ez aztán már a felelőtlenség netovábbja.... Remélem ezt érzed...

Remélem azt is érzed, hogy engem hozol iszonyatosan kellemetlen helyzetbe ezzel. Nem áll szándékomban más felelőtlensége miatt ugyanis napokat nyomozgatni és egyeztetni, miközben valljuk be, lenne más dolgom, ami a Hódító előrehaladását szolgálná. Ha most bármit próbálok segíteni, akkor mi állítja meg holnap KisPistikét abban, hogy ugyanígy elkezdjen problémázni valamit, csak azért, mert ő maga hülye volt? Hol a határ? Neked még segítek a felelőtlenséged eredményét helyrehozni, KisPistikének már nem? Mert neki már nem fogok, ezt most előre leszögezem. És innentől kezdve jönnek mindjárt az emberek, hogy csókos, meg kivételezés, meg hasonlók, mert mi az, hogy Neked segítek, amikor ő semmi mást nem csinált, csak pontosan ugyanazt a felelőtlen hülyeséget, mint Te...

Tudom, hogy erősen fgalmazok, de nem tudom ezt másnak nevezni. Az üzeneteket olvasva csak romlott a megítélésem az üggyel kapcsolatban, mert mintha direkt kikerültél volna mindent, ami a játékon belül van... A másik fél javasolta a játékon belüli átírást, Te közölted, hogy ááá, felesleges. Mielőtt bármi konkrétumot megbeszéltetek volna, elhúztatok gyorsan msn-re, hogy tuti semmi nyoma ne legyen a beszélgetésnek.

Nagyon nem tudom egyelőre, hogy mi legyen ennek a vége. És nem is fogom ezt ma eldönteni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #3852  
Old 09-13-2010, 16:03
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

És ha telefonon/e-mail-en egyeztettek egy jelszó-e-mail párost? Azt szerintem csak ő tudja.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #3853  
Old 09-13-2010, 16:24
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
És ha telefonon/e-mail-en egyeztettek egy jelszó-e-mail párost? Azt szerintem csak ő tudja.
Ne vicceljünk már, Ati leírta többször is, hogy minden tőle telhetőt JÁTÉKON BELÜL megtesz. Én a helyében ennyit sem tettem volna, mivel teljes mértékben kívül áll a hatókörén. Nem értem ezt az egész herce-hurcát. Vagyis értem, Gee meg lett károsítva. Ez sajnálatos dolog, de mivel az eladó így ált hozzá a megvételhez, vagyis úgy, hogy töröltette az országát, így szerintem a legtisztább megoldás az az lenne, ha visszaküldené a pénzt és pont. Vagy akkor Ati hosszasan kutatgat az ügyben, esetleg mindenki nagyon boldog lesz, ellenben ő maximum egy elégedett embert nyer, és rengeteg időt veszít, ahelyett, hogy mondjuk a mostani A-s módosításokkal foglalkozna, ami RENGETEG elégedett, vagy elégedettebb embert szülne.

Remélem sosem akadok útjába egy ilyen rettenetesen jó üzleti érzékkel megáldott eladónak, és remélem, hogy Te sem, Gee. Sőt, senkinek nem kívánom ezt, de lassan ideje lenne beletörődni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #3854  
Old 09-13-2010, 16:58
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Vagy akkor Ati hosszasan kutatgat az ügyben, esetleg mindenki nagyon boldog lesz, ellenben ő maximum egy elégedett embert nyer, és rengeteg időt veszít, ahelyett, hogy mondjuk a mostani A-s módosításokkal foglalkozna, ami RENGETEG elégedett, vagy elégedettebb embert szülne.
Szerintem nem csak egy elégedett embert nyerne. Így is többet tett mint a legtöbb online játék tulajdonos tenne, de ha egy e-mailt és jelszót egyeztetne, ami valljuk be jóval kevesebb idő, mint mentés visszaállítani stb., és így esetleg Gee megkapná, azt mondanám: Ez igen! Le a kalappal előtte.

Ne értse félre senki, tudom hogy Ati tett elég sokat ez ügyben, ez tényleg csak pár perc lenne.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #3855  
Old 09-13-2010, 17:03
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Szerintem nem csak egy elégedett embert nyerne. Így is többet tett mint a legtöbb online játék tulajdonos tenne, de ha egy e-mailt és jelszót egyeztetne, ami valljuk be jóval kevesebb idő, mint mentés visszaállítani stb., és így esetleg Gee megkapná, azt mondanám: Ez igen! Le a kalappal előtte.

Ne értse félre senki, tudom hogy Ati tett elég sokat ez ügyben, ez tényleg csak pár perc lenne.
Mégis mit adjon vissza? Őszintén, biztosan nem eshet meg az az elvetemült dolog, hogy valakinek így törlik az országát, megkeres egy régi cimborát, hogy te figyelj, csináljuk már meg, hogy megkapsz mindent, nekedadom az országot, aztán majd valahogy visszaszedjük, mondd már, hogy fizettél valamit érte, és akkor majd Ati lesz olyan rendes, és jó, hogy visszaállítja az országot... Aztán nemsokára úgyis költözök, új ip-m lesz, rá se fog jönni, hogy ki vagyok...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #3856  
Old 09-13-2010, 17:06
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Egy dolog tisztán látszik: Az, hogy Ati mindent megtesz, hogy valamit találjon, amire ráfoghatja, hogy igen így volt és visszaadja az orit. Ati kényes helyzetben van, ez tiszta sor.

/mivel nem mindig én tudom csinálni az anarch piacokat, ezért időnként eyg olyan emberre bízom, akiben megbízom. tudja a mail címemet és a ország felh.nevét és jelszavát anarchban, hogy a játékosok ne maradjanak nyersi nélkül, míg nyaralni vagyok. Red, ezért nem bizonyít semmit, a mail, jelszó, felh.név egyezés/

De a termikben más-más jelszót használok, mint a normálos országaimba
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
  #3857  
Old 09-13-2010, 19:10
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Vityu, ennyire ne nézz hülyének. Tegyük fel, hogy "csak vissza akarom szedetni" az országokat, meg visszaadni az eredeti tulajnak. Oké. Az eredeti tulaj nem akar játszani, az országok maradnak szabadságon örökre. Esetleg belép, és játszik. És akkor megtörténik az, hogy újfent törlődnek, mivel ő nem játszhat. Mit nyerek én ebből? Semmit. Mit vesztek vele? Sok mindent. Pl kockáztatom, hogy nem kívánatos játékos leszek, mert én "engedtem játszani" egy nem kívánatos játékost...
Azér meg nem őrültem...

Ati ismeri az e-mail címemet, évek óta arról játszom. (Konkrétan amióta 1 e-mailre rengeztem az országaimat.)
Ati ismeri a volt tulaj e-mail címét is, és országait is. (Feltételezem egy nem kívánatos játékosnak fel vannak jegyezve valahova az "elérhetőségei", hogy ha megjelenik, akkor lehessen szankcionálni.)

Tökre megértem Atit, mert nem a játékon belül adtuk át az országokat, hadd ne kelljen leírnom megint, hogy miért...

De szerintem megoldható, hogy a volt tulaj ne tudjon belépni az országokba, eddig se tervezett, ezután meg főleg nem tervezi. Az is ellenőrizhető, hogy kinek az e-mail címén van az ország, milyen IP címről, stb...
Mondjuk az azonnal látszik, hogy én Magyarországi IP címmel vagyok bent, a volt tulaj meg angliai IP címről.

Nyilván nem fogok kiutazni Angliába csak azért, hogy jól átverjem Atit...

Az, hogy ki mit feltételez rólam, az egy dolog. De valami minimális logikát meg hihetőséget azért vigyünk bele.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 09-13-2010 at 19:15..
Reply With Quote
  #3858  
Old 09-13-2010, 20:47
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Vityu, ennyire ne nézz hülyének. Tegyük fel, hogy "csak vissza akarom szedetni" az országokat, meg visszaadni az eredeti tulajnak. Oké. Az eredeti tulaj nem akar játszani, az országok maradnak szabadságon örökre. Esetleg belép, és játszik. És akkor megtörténik az, hogy újfent törlődnek, mivel ő nem játszhat. Mit nyerek én ebből? Semmit. Mit vesztek vele? Sok mindent. Pl kockáztatom, hogy nem kívánatos játékos leszek, mert én "engedtem játszani" egy nem kívánatos játékost...
Azér meg nem őrültem...

Ati ismeri az e-mail címemet, évek óta arról játszom. (Konkrétan amióta 1 e-mailre rengeztem az országaimat.)
Ati ismeri a volt tulaj e-mail címét is, és országait is. (Feltételezem egy nem kívánatos játékosnak fel vannak jegyezve valahova az "elérhetőségei", hogy ha megjelenik, akkor lehessen szankcionálni.)

Tökre megértem Atit, mert nem a játékon belül adtuk át az országokat, hadd ne kelljen leírnom megint, hogy miért...

De szerintem megoldható, hogy a volt tulaj ne tudjon belépni az országokba, eddig se tervezett, ezután meg főleg nem tervezi. Az is ellenőrizhető, hogy kinek az e-mail címén van az ország, milyen IP címről, stb...
Mondjuk az azonnal látszik, hogy én Magyarországi IP címmel vagyok bent, a volt tulaj meg angliai IP címről.

Nyilván nem fogok kiutazni Angliába csak azért, hogy jól átverjem Atit...

Az, hogy ki mit feltételez rólam, az egy dolog. De valami minimális logikát meg hihetőséget azért vigyünk bele.
Ati azt írta, hogy te nem akartad a játékon belüli átadást...

Nem azt mondtam, hogy nem bízik benned senki, vagy én nem, vagy Ati nem, de egy INTERNETES játékról beszélünk, ahol az ember olyan lehet, amilyen csak akar. Ismerek olyat, aki egy játékban női karaktert visz, holott férfi, ott ahol ez egyáltalán nem szokás, meg olyat is, aki felvett egy olyan jellemet magára, ami egyáltalán nem rá illik.

Ebből annyit akartam mondani, hogy ameddig valami nincs hitelesítve, addig az internet szavára nem lehet adni. Egy "névtelenségbe" vagy más nevébe, vagy akár a sajátjába bújó embernek az "igazát" csak feltételekkel lehet elfogadni. Amikor Ati hatáskörén kívülre vittétek az egész lebonyolítását, akkor pontosan Ati hatásköréből vontátok ki magatokat. Innentől aztán jöhet bármi, neki semmi, de semmi kötelessége ezeket "megvizsgálni". Sőt, akár az is megeshet, ne érts félre, itt nem rólad beszélek, hogy pl valaki hallja, hogy nemkívánatos lett, erre megbeszélik, hogy te figyelj, akkor azt mondod, hogy megvetted kemény valutáért, és ha törlik is, akkor is a tiéd lesz, mert majd mind a ketten ezt állítjuk... Vagy akkor Atinak az lesz a feladata, hogy mindenféle papírokat nézegessen, hogy tényleg történt-e átutalás? Hol tartozik ez rá? De őszintén!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #3859  
Old 09-14-2010, 14:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nincs elfelejtve... A játékon belül semmit nem találtam, ami az elhangzottakat 100%-ban alátámasztaná. Írtam az átadó félnek, hogy mesélje el a történteket az ő szemszögéből is. Ez lehet, hogy nem egy levélváltás lesz, hanem több is, hiszen szeretném tudni a pontos okát annak is, hogy ha valaki át akarja adni az országot, akkor miért törölteti azt az átadás tényleges megtörténte előtt.

Ennek a válasznak, vagy levélváltásnak a fényében fogom zárni ezt az ügyet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #3860  
Old 09-14-2010, 14:51
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nagyon szépen köszönöm.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu