Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
  #10  
Old 09-15-2014, 16:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Aki akarta, az már leírta, hogy szerinte mitől lesz valaki jó játékos. Azt hiszem, hogy ezt a témát kiveséztük.

És akkor most leírom a dilemmámat.

Kb azt tudom leszűrni a válaszokból, amit sejtettem, és amit a legelső beírásban is írtam. Amint felmerült az a gondolat, hogy bármin érdemben változtassunk, már ebben a témában is (hát még a fejlesztések témában) jöttek az ellenkezések, a téma teljesen más irányba való elterelései stb.

Leírom a saját véleményemet is: lehet valaki régóta Hódítós, rászánhat valaki napi 10 órát a játékra, de ha nem tud alkalmazkodni egy esetlegesen megváltozó körülményhez (például új faj, régi faj változtatása, egyes funkciók megváltozása -- ezekre volt példa az utóbbi időben), akkor ő szerintem nem jó játékos. Akkor sem, ha kis 20-assal a neve mellett jár körbe, és akkor sem, ha övé a legnagyobb értékű ország valamelyik csoportban, vagy épp az egész játékban.

Azt gondolom, hogy akkor lesz valaki igazán jó, ha gondolkozik, ha tervez; nem csak egyszer felállít egy "nyerő stratégiát", és inkább mindenkit szíd a körülmények változásakor, mintsem hogy átalakítsa ezt a stratégiát.

Régi tervem, hogy folyamatosan változó körülmények legyenek a Hódítóban. "Augusztusban rengeteg a napsütés, eső is esik, ezért minden tanya több élelmet termel." "Novemberben beköszönt az igazán borús. esős időjárás, az emberek hantgulata a szokottnál jobban romlik." "Decemberben alig van napsütés, szinte egész nap sötétség uralkodik minden országban, ezért a tolvajok sokkal ügyesebbek, mint máskor." "Márciusban mindenki örül a tavasz beköszöntének, már mozogna, menne valamerre, ezért a katonák minden támadóakciója erősebb."

Nem ilyen havi ciklikus formában, de a folyamatos apró változások remélem érezhetőek belőle.

Most nem kell annyi tanya, lehet a helyükre barakkot építeni, és támadni, akit addig nem tudtam beütni. Most erősebbek a támadóegységek, most is meg lehet ezt próbálni. Most a tolvajok erősebbek, úgyhogy nem kéne annyi lopható árut az országban tartani. Apró, de sok esetben egész háborúkat eldöntő változásoktól a nagyobb átmeneti változásokig vegyesen. Ha tudod, hogy 2 hét múlva arra kell készülnöd, hogy a piaci tekercsárak megemelkednek, akkor erre rá tudsz már most készülni, és ezt kihasználni, akár békeidőben, akár háborúra készülve.

És akkor itt jön a dilemmám: az egyik tábor szerint legyenek módosítások, mert az jó, mert akkor izgalmas minden, és végre újra kell számolni mindent, nem csak a megszokott sablon szerint játszani; a másik tábor szerint pedig ha még 2 tanyát kell építnem, akkor inkább itthagyom a francba a játékot.

És a fórum szerint ez a második tábor az erősebb. Emiatt is van mostanában ilyen csönd a fórumon, mert szomorúan vettem tudomásul, hogy a "változtassunk, mert az jó!" szlogenek sokaknál csak addig tartanak, ameddig ténylegesen meg nem változik valami. Akkor már rögtön "jajj, ezt miért kellett?!".

Ennyi. Ez a nagy dilemmám. Csak hogy tiszta legyen, hogy miért indult ez a téma.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miről ismerhető fel a vérprofi játékos? N.a.t. Általános beszélgetés Hódítós témákban 199 03-26-2010 08:04
Egy gépről több játékos Vent Segítség 22 10-25-2009 22:14
Szerbiai játékos van? Zoltanka Bulik 1 06-18-2008 18:17
Nem kívánatos játékos Phoenix Segítség 89 12-18-2007 19:05
Egy gépről több játékos Szilvagee Elvetett javaslatok 1 01-17-2007 16:37


All times are GMT +1. The time now is 12:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu