Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #371  
Old 02-12-2008, 18:38
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Volt már 6 klánbalépésed, az azt jelenti, hogy a következő belépés 6%.

Van 10k top köröd. Ha 2k topkör jelent -1%-ot, akkor az -5%, vagyis a következő belépésed nem 6, hanem 6-5=1% földleadás.
Eddig tiszta.
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha rögtön utána ki és lépsz, és belépsz máshova, akkor módosul:

Volt már 7 klánbalépésed (az előbb 6, és mostanra már mégegy), az azt jelenti, hogy a következő belépés 7%.
Itt nem értek vmit, volt 6 klánbelépésem jóváírtam a 10k kört(/2k, én a 4k-t támogatom v ez már eldőlt h 2k lesz??? v csak az egyszerűbb a példa ,a számolás kedvéért???) , azaz -5% ot, így a következő 7ik belépésem , mivel a 6-nál jóváíírtam 1% volt akkor a 7ik belépés 2% lenne , nem???
Vagyis én így képzeltem a javaslatot h nullázza a belépések számát is a jóváírás....
De itt azt látom mintha a következő kibe lépséhez újra mégtöbb kedvezményt kell igénybe venni ...
__________________
LotR
Reply With Quote
Sponsored Links
  #372  
Old 02-12-2008, 18:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Itt nem értek vmit, volt 6 klánbelépésem jóváírtam a 10k kört(/2k, én a 4k-t támogatom v ez már eldőlt h 2k lesz??? v csak az egyszerűbb a példa ,a számolás kedvéért???) , azaz -5% ot, így a következő 7ik belépésem , mivel a 6-nál jóváíírtam 1% volt akkor a 7ik belépés 2% lenne , nem???
Vagyis én így képzeltem a javaslatot h nullázza a belépések számát is a jóváírás....
De itt azt látom mintha a következő kibe lépséhez újra mégtöbb kedvezményt kell igénybe venni ...
Hogy mit nulláz? Semmi nem nulláz semmit. Ha 6-szor léptél már klánba, akkor legközelebb hetedszerre fogsz, majd utána nyolcdszorra, majd utána kilencedszerre, maj dutána tizedszerre, majd utána tizenegyedszerre, majd utána tizenkettedszerre, majd utána tizenharmadszorra, és így tovább.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #373  
Old 02-12-2008, 18:41
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mostanában Hóhérral is ritkán értek egyet, de tény a 8000 sekinek semmire nem jó. tök felesleges leprogramozni olyan ritkán használódna az a programrész, hogy nem érné meg
Reply With Quote
  #374  
Old 02-12-2008, 18:42
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Eddig tiszta.


Itt nem értek vmit, volt 6 klánbelépésem jóváírtam a 10k kört(/2k, én a 4k-t támogatom v ez már eldőlt h 2k lesz??? v csak az egyszerűbb a példa ,a számolás kedvéért???) , azaz -5% ot, így a következő 7ik belépésem , mivel a 6-nál jóváíírtam 1% volt akkor a 7ik belépés 2% lenne , nem???
Vagyis én így képzeltem a javaslatot h nullázza a belépések számát is a jóváírás....
De itt azt látom mintha a következő kibe lépséhez újra mégtöbb kedvezményt kell igénybe venni ...
nem vonodik semmi külön. megmaradnak a topköreid. minden egyes belépésnél a topköreid számitanak, és az folyamatos kedvezményt nyújt.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #375  
Old 02-12-2008, 18:46
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
akkor örülök , láttam a példákat de túl hosszú volt és nem volt ez a része számomra egyértelmű..
nos akkor a jóváírt topkörök után onnan halad , és ujra ki és be kell lépnem ha újjabb jóváírást szeretnék az új felgyülemlet topköreim után... ez jó így szerintem..
vagyis azért mert egy példa hosszú, inkább ne olvassuk el, és ne próbáljuk meg megérteni miről is szól a javaslat.

inkább azt az időt, amit ráparazoltál arra, hogy a stílusomat értékeld, a javaslat megértésére fordítottad volna, akkor megspórólhattál volna pár beírást magadtól.

Topp kör: 2000 kedvezmény 1x
topp kör : 4000 kedvezmény 2x

mindegy hányszor használod, mindíg az AKTUÁLIS topp köreid alapján kapod a kedvezményt.

de minimum 1%

de ha a 4000 kört akarsz, akkor egy kibelépés után 8000 kört kell várj, hogy megint elég kedvezményed legyen mert:
példa:

topp kör 8000 kedvezmény 2% leadandód : 5 % - 2 = 3 % kedvezményesen

ki be lépsz a klánba csatázol egyet:

topp köröd 8000 : kedvezmény 2% leadandód : 7 %- 2 = 5 %
topp köröd 16 000: kedvezmény 4% leadandód: 7%-4% = 3 %

tényleg nem tudom rövidebben leírni, hogy érthető legyen.

Last edited by Hóhér; 02-12-2008 at 18:49..
Reply With Quote
  #376  
Old 02-12-2008, 18:48
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
választhatsz:

csak ezért, hogy téged bosszantsalak, mert nem csak rossz napjaim vannak, hanem rossz hetem, hónapom ,évem ...

azért mert mindenáron ki nem érdemelt előnyökhöz akarom juttatni a klánunkat

azért, mert szerintem a 8000 körönkénti ki-be lépési kedvezmény,(remélem ez el jutott, hogy miért 8000) olyan, ami szinte csak nekünk kedvez ebben a pillanatban, más játékosoknak akik lejjebb vannak, és tényleg használnák ezt a funkciót, azoknak EZ NEM SEGÍT SZINTE SEMMIT !!!

segítek, az elején 1 megoldás létezett, de kezdek hajlani az utóbbi beírásaid alapján ahhoz, hogy még 1 igaz lehet...

kérlek ne bagatelizáld már el a választ... v inkább ne reagálj...
a 8k kör sok de ha 1 évben 1x lehet akkor annyi, jelenleg a most felfelé haladóknak annyi sincs viszont elég sok top kör felgyült békében egymás mellett ahoz h a kevésbé rosszat válasszam mint feltörekvő, és ne a bevezetést követően ne hozzam magamra egyből kiszámíthatatlanul vmelyik topost a a kissebb klánok nyakára, akik még az infoszerzésig se jutottak el..
Mert mint ahogy már írtam a bevezetés pillanatára tiszta sor lesz a kedvezmény mértéke... amivel a nagy klánokból ki lépni és ütni szándékozó már most elkedzhet kalkulálni számolgatni érdemes-e neki, míg a lenti klánok jelenleg nem látva a kilépni szándékozók topköreit csak reménykedhetnek h elég gyorsan gyüjtik be az infot v már előre elkezdenek vhogy felkészülni egy TF-re és akár HF ork ori méltó fogadására....

Ez a funkció nem a feltörekvő országok miatt lett kitalálva , a feltörekvők így is tudnak haladni , lehet nehezebben ,de biztonságosabban (bizonyítja Serg is ezt) ugyanakkor biztosabban nem leadva a kemény munka árán megszerzetföldet a békében ücsörgő nagy klánok egy-egy kiugráló tagjának...
Nem kéne idiótának nézni és azt elhinteni 1 pillanatig is h a feltörekvőknek kedvez, h kedvezne a többsgüknek 2k topköre sincs...
A régi lejjebb tanyázókon meg nem ez fog ugyse segíteni..
__________________
LotR
Reply With Quote
  #377  
Old 02-12-2008, 18:57
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Ez a funkció nem a feltörekvő országok miatt lett kitalálva , a feltörekvők így is tudnak haladni , lehet nehezebben ,de biztonságosabban (bizonyítja Serg is ezt) ugyanakkor biztosabban nem leadva a kemény munka árán megszerzetföldet a békében ücsörgő nagy klánok egy-egy kiugráló tagjának...
Nem kéne idiótának nézni és azt elhinteni 1 pillanatig is h a feltörekvőknek kedvez, h kedvezne a többsgüknek 2k topköre sincs...
A régi lejjebb tanyázókon meg nem ez fog ugyse segíteni..
azokon nem segít akik lentebb tanyáznak
azokon sem segít, akik csak forogni járnak fel A ba
azokon sem segít, akik még nincsenek 84 napja az A toppjában
azokon sem segít, akik még sosem jártak Aba, és nem is fognak.

és Wand kedvéért, azoknak sem segít akik szk-n vannak


tényleg csak ilyen játékosokból áll az A, a topp klánon kívül?
Mert ez esetben tényleg csak a topp klánoknak kedvez a javaslat, nem tudok ellened tovább érvelni.
Reply With Quote
  #378  
Old 02-12-2008, 18:58
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
vagyis azért mert egy példa hosszú, inkább ne olvassuk el, és ne próbáljuk meg megérteni miről is szól a javaslat.

inkább azt az időt, amit ráparazoltál arra, hogy a stílusomat értékeld, a javaslat megértésére fordítottad volna, akkor megspórólhattál volna pár beírást magadtól.

Topp kör: 2000 kedvezmény 1x
topp kör : 4000 kedvezmény 2x

mindegy hányszor használod, mindíg az AKTUÁLIS topp köreid alapján kapod a kedvezményt.

de minimum 1%

de ha a 4000 kört akarsz, akkor egy kibelépés után 8000 kört kell várj, hogy megint elég kedvezményed legyen mert:
példa:

topp kör 8000 kedvezmény 2% leadandód : 5 % - 2 = 3 % kedvezményesen

ki be lépsz a klánba csatázol egyet:

topp köröd 8000 : kedvezmény 2% leadandód : 7 %- 2 = 5 %
topp köröd 16 000: kedvezmény 4% leadandód: 7%-4% = 3 %

tényleg nem tudom rövidebben leírni, hogy érthető legyen.

nos nagyjából kapizsgálom, szerintem egyszerűbb lett volna ha nullázodik a felhasznált top kör mikor felhasználódik és vele együtt a kibe lépések száma is.. igaz akkor szövetségtörténetből nehezn értékelhető ki hol tart....

Wand lehet nem érdemes legprogramozni ezt ítálja meg Ati tőle ezt elfogadom vétő érvnek...
De Sergnek 15k topköre volt azaz a 2ks szabályozás esetén lazán ujra 1% földet adnának le azok akik hasonló ideje dekolnak fennt, régen mentek fel a szabálymódosítások előtt amikor könnyebb volt haladni...
most erre egyből kapnak 1 teljes 0 lapról indulást, azért mer régóta türelmesen ülnek fennt???
Mertha jól számolom ez 8 db kibelépés eltörlésére elegendő..
Erre írtam h ezért legyen 4k, ne lehessen egyből 1% kedvezménye egyeseknek.... és mindenkinek van ideje felkészülni..
__________________
LotR

Last edited by LotR; 02-12-2008 at 19:06..
Reply With Quote
  #379  
Old 02-12-2008, 19:04
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
azokon nem segít akik lentebb tanyáznak
azokon sem segít, akik csak forogni járnak fel A ba
azokon sem segít, akik még nincsenek 84 napja az A toppjában
azokon sem segít, akik még sosem jártak Aba, és nem is fognak.


tényleg csak ilyen játékosokból áll az A, a topp klánon kívül?
Mert ez esetben tényleg csak a topp klánoknak kedvez a javaslat, nem tudok ellened tovább érvelni.
kérlek sorold kinek kedvez még mer jelenleg a top50 esetleg top80at mondanám annak akik nem forogni akarnak ebből az említettek kitesznek 22őt..
Ergo van kb 60 ori akit érint, de nem látom számukra azt a nagy lehetőséget, ellentétben a 22vel...

De győz meg kérlek kiknek lenne kedvezmény, mer szépen hangzik h akik nem forognak, stb... de én úgy látom , h a klánok gazdasági helyzeténél fogva...
és a topkörök számát tekintve, a modosítás után, akik nem forognak célpontokká vállnak ezáltal mégjobban nemcsak a környéküknek, emellett nem hiszem h nekik túl nagy lehetőséget nyújt h ők is találhatnak lejjebbi célpontot v akár visszavághatnak mivel v nincs elegendő topkörük a kedvezményhez v még jelenleg nincsennek is erre annyira rászorulva mivel még csak 1 klán tagjai voltak, szembenézzenek 1 váratlanul kivált TF-HF országgal...
__________________
LotR

Last edited by LotR; 02-12-2008 at 19:08..
Reply With Quote
  #380  
Old 02-12-2008, 19:16
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
nos nagyjából kapizsgálom, szerintem egyszerűbb lett volna ha nullázodik a felhasznált top kör mikor felhasználódik és vele együtt a kibe lépések száma is.. igaz akkor szövetségtörténetből nehezn értékelhető ki hol tart....

Wand lehet nem érdemes legprogramozni ezt ítálja meg Ati tőle ezt elfogadom vétő érvnek...
De Sergnek 15k topköre volt azaz a 2ks szabályozás esetén lazán ujra 1% földet adnának le azok akik hasonló ideje dekolnak fennt, régen mentek fel a szabálymódosítások előtt amikor könnyebb volt haladni...
most erre egyből kapnak 1 teljes 0 lapról indulást, azért mer régóta türelmesen ülnek fennt???
Mertha jól számolom ez 8 db kibelépés eltörlésére elegendő..
Erre írtam h ezért legyen 4k, ne lehessen egyből 1% kedvezménye egyeseknek.... és mindenkinek van ideje felkészülni..
No azért nem kéne ennyire ...
Ha megszólalhatok én is
Nekem nem nullázódtak anno pl a klánbalépéseim ezért sergiával egyből 1% földet adtam le és volt 5 ki-belépésem ami a végösszegnél 29030hektáron 6% földet kellett volna leadnom 1741 hekit amit egy klánütéssel nem is lehet pótolni ha hozzáveszem hogy ha visszatérek az anya klánba az már 7% lett volna szal kb még annyi vagy kicsivel több...Kérdezném tisztelettel melyik feltörekvő országnak kell leadnia 3000-3500 hekit? Jó az a kétezer körös kedvezmény még akkor is ha rám már nem vonatkozik.
Miért is sajnáljátok a topos oriktól ha egyszer 1 százalékért válthatnának klánt?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu