Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-28-2010, 08:28
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Alapkatona úgy maradhat benn, ha beállítod, hogy legyen fenntartva nekik hely... Ilyenkor azokat nem képzi tovább, hanem megmaradnak katonának. (de ez csak erre a kérdésedre a válasz... )
lehet hogy hülye vagyok, meg reggel is van...én csak azt tudom belőni hogy barakkhely fenntartása a képzéshez, azt nem hogy hány katona álljon benn katonaként.
Ha képzek (mondjuk folyatom a varit vagy tolit, hogy ne zavarjon be a barakkhelyekbe), akkor minden katonát bevág a képzésbe a ht.

ha rosszul tudom javítsatok ki
Sponsored Links
  #22  
Old 01-28-2010, 09:01
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
lehet hogy hülye vagyok, meg reggel is van...én csak azt tudom belőni hogy barakkhely fenntartása a képzéshez, azt nem hogy hány katona álljon benn katonaként.
Ha képzek (mondjuk folyatom a varit vagy tolit, hogy ne zavarjon be a barakkhelyekbe), akkor minden katonát bevág a képzésbe a ht.

ha rosszul tudom javítsatok ki
szerintem elbeszéltünk egymás mellett...

Igaz amit írtál...

Szóval úgy van, hogy be van állítva a továbbképzésed varinak, tolinak. Fentartandó helyek 200. A ht képzi a tolit, varit, elképzi az összes katonád. De ha befejezte a továbbképzést (megtelt a kocsma, templom), és van 300 barakkhelyed, akkor képez 100 valamit, meg benn hagy 200 katonát. Szóval, ha már minden tele van csak akkor álldogálnak benn a katonák a fenntartott helyeikre, azokat nem képzi tovább íjnak, vagy pacinak, stb. Amúgy megy a képzés normálisan...

Last edited by Dynosaur; 01-28-2010 at 09:09..
  #23  
Old 01-28-2010, 09:06
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez a funkció ez teljesen jól működik, de feltétele, hogy ne piszkálj bele a képzésébe azzal, hogy saját magad képzel, vagy vásárolsz katonákat. Ide tartozik az is, hogy visszaérkezik piacról egységed. Ha piacra termelsz, akkor olyan áron tedd ki, hogy az mindenképp elkeljen. Nagyon sokan problémamentesen használják ezt a lehetőséget automatikus piacra képzésre, és semmi problémájuk nincs vele.
szóval elvileg figyelembe veszi a saját maga által megkezdett képzést piacrarakásnál? (vagy a fenntartandó helyek opciója működik jól?)

Hogy lehet ezt piacra képzésre használni? A túlképzés egyből elveszik körváltás nélkül... vagy nem? (mármint amint kiképződnek, még abban a körváltásban el is mennek)
  #24  
Old 01-28-2010, 09:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Hogy lehet ezt piacra képzésre használni? A túlképzés egyből elveszik körváltás nélkül... vagy nem? (mármint amint kiképződnek, még abban a körváltásban el is mennek)
A túlképzés elveszik, de ha jön be 100 katonád, és VAN IS BENT 100 katonád, akkor a helytartó eladja ezt a 100 katonát, hogy helyet csináljon a beérkező 100-nak, így nem lesz túlképzés.

Nem a beérkezőket adja el, hanem a már meglévőket, hogy a beérkezőknek legyen helyük.

Ennek a koncepciónak kell egy kicsit ülepednie, mert elsőre nem biztos, hogy érthető, és sokan ezt értik félre.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #25  
Old 01-28-2010, 09:23
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
szerintem elbeszéltünk egymás mellett...

Igaz amit írtál...

Szóval úgy van, hogy be van állítva a továbbképzésed varinak, tolinak. Fentartandó helyek 200. A ht képzi a tolit, varit, elképzi az összes katonád. De ha befejezte a továbbképzést (megtelt a kocsma, templom), és van 300 barakkhelyed, akkor képez 100 valamit, meg benn hagy 200 katonát. Szóval, ha már minden tele van csak akkor álldogálnak benn a katonák a fenntartott helyeikre, azokat nem képzi tovább íjnak, vagy pacinak, stb. Amúgy megy a képzés normálisan...
ok, ez rendben
csak ekkor a képzésednek annyi, mert maradt 200 helyed, amire bejön a képzés és nem megy sehova....azaz elakad
Vagy a piacról visszajön pl 2000 íj, 1800-at kitesz a ht és a képzésnek annyi.
szerintem iron is erre gondolt, meg nekem is ez okoz kis gondot
The Following User Says Thank You to Gabro For This Useful Post:
  #26  
Old 01-28-2010, 09:26
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A túlképzés elveszik, de ha jön be 100 katonád, és VAN IS BENT 100 katonád, akkor a helytartó eladja ezt a 100 katonát, hogy helyet csináljon a beérkező 100-nak, így nem lesz túlképzés.

Nem a beérkezőket adja el, hanem a már meglévőket, hogy a beérkezőknek legyen helyük.

Ennek a koncepciónak kell egy kicsit ülepednie, mert elsőre nem biztos, hogy érthető, és sokan ezt értik félre.
kössz, ez érthető

viszont így a folyatás (azaz a folyamatos képzés) nem megy...
  #27  
Old 01-28-2010, 09:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
kössz, ez érthető

viszont így a folyatás (azaz a folyamatos képzés) nem megy...
Bejelölöd, hogy képzés a szabad helyen túl is, és megadod, hogy egyszerre maximum mennyit képezzen. Ha mondjuk 100-asával akarod eladogatni, akkor egyszerre 100 (de ha előtte kézzel felállítasz 3 100-as "adagot", akkor akár 300-at is írhatsz, így 3 különböző időpontban fog beérkezni 100-100 katona képzésről).

Borítani fogja a beérkezést, ha bármi miatt csökken a többi egység száma, mert ilyenkor az otthoni egységekből elkezdi azonnal a pótlásukat. Ha ezt nem szeretnéd, akkor kapcsold ki, hogy továbbképezze a katonákat. Vagy oldd meg, hogy ne csökkenjen sose. Vagy egy-egy csökkenés után újra rendezd el a képzéseket.

Ha a továbbképzést kikapcsolod, akkor viszont nincs különösebb haszna a "barakkhely fenntartása katonáknak" beállításnak sem, így azzal sem kell foglalkoznod.
__________________
Hódító * Queosia
  #28  
Old 01-28-2010, 14:48
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Aha, hát asszem ezt a lehetőséget nem fogom használni

Viszont van még olyan, hogy 1 körben képezhető egységek száma, és fel van sorolva az egységek nevei.

Ha pl beállítom képezzen 100 katonát minden körben, és ebből legyen aztán 30 ijász és 70 lovas, akkor nem csinál semmit.

Béna vok? :P
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
  #29  
Old 01-28-2010, 15:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Viszont van még olyan, hogy 1 körben képezhető egységek száma, és fel van sorolva az egységek nevei.

Ha pl beállítom képezzen 100 katonát minden körben, és ebből legyen aztán 30 ijász és 70 lovas, akkor nem csinál semmit.
Az "egy körben képezhető" sorban nincsenek felsorolva az egységek nevei, ott csak az alap katonák számát adhatod meg. (Ez van alul.)

Ahol fel vannak sorolva az egységek nevei (ez van felül), az az EGYSZERRE képezhető egységek száma. A képzés alatt levő összes kört beleértve.

Ez mindkettő csak korlát. Ha nem állítod be, hogy egyáltalán képezzen, akkor nincs mit korlátozni. Ahhoz, hogy ezek a korlátok élketbe lépjenek, be kell kapcsolnod a katonaképzést (és persze kell hogy legyen pénzed, fegyvered, népességed stb.).
__________________
Hódító * Queosia
  #30  
Old 01-29-2010, 17:25
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sokat fejlődött ez a HT. A 70-et már bőven üti az IQ-ja.
Quote:
Originally Posted by Súgó
Varázslatok
A Varázslatok rész talán a helytartó legbonyolultabb része.
__________________

Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Helytartó - tekercs Hex Elvetett javaslatok 5 03-18-2009 11:54
Helytartó Taky Segítség 17 02-04-2009 12:06
Helytartó, katonaeladás. Druida Segítség 10 03-23-2008 08:08
Helytartó, piac komisz86 Segítség 11 02-27-2008 13:36
Helytartó! petyac Segítség 143 04-08-2007 18:38


All times are GMT +1. The time now is 13:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu