Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #521  
Old 02-25-2010, 06:23
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

vándor hullával lehet jól hiénázni alsóbb csoportban, azaz a pontlistában látod hogy valakinek az értéke megnőtt, tehát ütött ő vagy a szövije, és mivel a távolság csak kv.kor módosul mész rá szép nagy sereggel. Ha szerencséd van, akkor kv után annyival föléd kerül, hogy nem fog tudni kísérni, illetve esetleg még a beütésed után is fölötted marad.
Gáz az, ha egy elfnek bejön a fedezése, akkor pattansz.
Ha jó a szövije, vagy valami leamortizálódott tagot vert be valami minimál sereggel akkor is pattansz. Viszont a legjobb az egészben, hogy úgysem fogod tudni mi történt
Reply With Quote
Sponsored Links
  #522  
Old 11-22-2011, 13:09
Buc Buc is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 68%
Smile Hentes-mészáros kérdés

Sziasztok!
Első! posztom..

Regeltem egy orit, még nagyon friss, véd alatt van se faj se személyiség. A hullát szeretném kipróbálni mert sok minden más volt már, azt kivéve. A választás csak 5-ös csopira szól..egyenlőre. A terv az, hogy lenn maradnék 200 hekin sőt csak 100-at építenék be...
...aztán megpróbálnék ott a környékben pénzt keresni kihasználva a hulla bónuszt miszerint az elhullott ellenséges egységek alap katonaként beállnak a győztes csapatba. Kati meg menne piacra mert 5-ben még van ára:P
A kérdésem az, h mészár esetén a lakosságból származó hullák is beállnak-e a haderőmbe?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Buc
Reply With Quote
  #523  
Old 11-22-2011, 13:18
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Buc View Post
Sziasztok!
Első! posztom..

Regeltem egy orit, még nagyon friss, véd alatt van se faj se személyiség. A hullát szeretném kipróbálni mert sok minden más volt már, azt kivéve. A választás csak 5-ös csopira szól..egyenlőre. A terv az, hogy lenn maradnék 200 hekin sőt csak 100-at építenék be...
...aztán megpróbálnék ott a környékben pénzt keresni kihasználva a hulla bónuszt miszerint az elhullott ellenséges egységek alap katonaként beállnak a győztes csapatba. Kati meg menne piacra mert 5-ben még van ára:P
A kérdésem az, h mészár esetén a lakosságból származó hullák is beállnak-e a haderőmbe?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Buc
Nem. Sot, a meszar hadivesztesege sem all be. Csak az alap veszteseg.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #524  
Old 11-22-2011, 13:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Buc View Post
Sziasztok!
Első! posztom..

Regeltem egy orit, még nagyon friss, véd alatt van se faj se személyiség. A hullát szeretném kipróbálni mert sok minden más volt már, azt kivéve. A választás csak 5-ös csopira szól..egyenlőre. A terv az, hogy lenn maradnék 200 hekin sőt csak 100-at építenék be...
...aztán megpróbálnék ott a környékben pénzt keresni kihasználva a hulla bónuszt miszerint az elhullott ellenséges egységek alap katonaként beállnak a győztes csapatba. Kati meg menne piacra mert 5-ben még van ára:P
A kérdésem az, h mészár esetén a lakosságból származó hullák is beállnak-e a haderőmbe?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Buc
"Ha a Te támadó országod élőhalott, akkor sima katonának a mészárlás okozta pusztítás elesettjeit nem kapod meg, csupán a normál csata áldozatait."

Tehát: nem.

Csak az országba való bejutáskori veszteség katonáit kapod meg.

Megéri-e mészárolni más katonai akció helyett? Ha a haszonszerzés a cél, akkor nem. A fosztogatással ugyanannyi katona fog beállni a seregedbe, és közben még javakat is szerzel.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #525  
Old 11-22-2011, 15:11
Buc Buc is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Köszi! Felületes voltam ehh... Szal akkor inkább foszti. Ehhez ugye a harcos személyiség pásszol legjobban vagy van más ötletetek is? Esetleg tábi az eggyel több kiküldhető csapat miatt? Biztos-e vagy magadban?
Reply With Quote
  #526  
Old 11-22-2011, 15:25
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

hullával sztem nem lehet pénzt felhalmozni
Reply With Quote
  #527  
Old 11-22-2011, 15:45
Buc Buc is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Rendben, valszeg igazad van! De próbáltam én is mást. Írtam tekit lopkodós gnómmal. Mint második ori elmegy de azért nem egy nagy fun. Lopkodtam félelfel és komolyan mondom nem igen volt 100 a készülim sohasem, sőt fedeznem sem kellet 1 hekit sem -éjjel cseréltem lóra stb. Mondjuk ha nem esik be egy tekiíró fajivari nélkül, biztos nem 1MRD-vel megyek 4-be:P
Mindezt persze 5-ben, de jelen ori is csak oda kellene.
Törpéhez még 4-ben is túl olcsó a nyers amit épp most konstatáltam sajnálattal
Szóval akkor mi marad?
Reply With Quote
  #528  
Old 11-23-2011, 08:20
Buc Buc is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default Módszertani kérdés a Tanár Úrnak!

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
hullával sztem nem lehet pénzt felhalmozni
Szia!
Emlékszem egy olyan posztodra, ami sejteti, h van módszered komoly összegek lopására 5-ben. Nem akarok okoskodni de sztem, vagyon ötben vagy fordult országoknál van vagy a tekiíróknál a többiek finoman szólva nem Krőzusok. Nem akarok az ötletedből élősködni de ha valami támpontot adnál, h hogyan csinálod azt megköszönném!

Buc

Ja, próbáltam privit is írni, de tele a mailboxod
Reply With Quote
  #529  
Old 12-01-2011, 19:58
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Buc View Post
Szia!
Emlékszem egy olyan posztodra, ami sejteti, h van módszered komoly összegek lopására 5-ben. Nem akarok okoskodni de sztem, vagyon ötben vagy fordult országoknál van vagy a tekiíróknál a többiek finoman szólva nem Krőzusok. Nem akarok az ötletedből élősködni de ha valami támpontot adnál, h hogyan csinálod azt megköszönném!

Buc

Ja, próbáltam privit is írni, de tele a mailboxod
Lehet Pool-nak van valami "speckós" módszere, de szerintem egyszerűen építesz egypár kórházat és utána lefosztod. Vagy vannak a fifnkásabb hullák akik tekiben tartják a lóvét, de ezek is már kevesen vannak, mert sokan kiismerték a trükköt és egy lopást meg lehet "kockáztatni" a tekikre.
Reply With Quote
  #530  
Old 12-08-2011, 10:18
Buc Buc is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Odin View Post
Lehet Pool-nak van valami "speckós" módszere, de szerintem egyszerűen építesz egypár kórházat és utána lefosztod. Vagy vannak a fifnkásabb hullák akik tekiben tartják a lóvét, de ezek is már kevesen vannak, mert sokan kiismerték a trükköt és egy lopást meg lehet "kockáztatni" a tekikre.
Hali! Valamit félreérthettél, én vagyok hullával nem az ellen. De lenne itt egy másik kérdés: MF hullával vagyok. Mindig annyi csapat megy ki ahány tábi csak van, tehát a teljes seregem 20%-a van egy csapatban. Néha persze koppanok olyankor -ha van kedvem- visszafordulok full sereggel oszt ennyi. Most is koppantam, ellenfélnél nem volt veszteség, gondoltam hulla ő is. Viszont hazakísért és 15 elitje odalett tehát nem hulla. Miért nem volt vesztesége mikor védett? Van erre valamilyen arányszám ha mondjuk a védelem a támadó erő többszöröse akkor nem lesz vesztesége? Mivel vak vagyok ez sokat segítene felbecsülni a védelmét.
Buc
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Írás, olvasás, kopás, avagy minden ami tekercs Lacc Stratégia & Tippek 3 08-05-2007 19:34
Tényleg halálra van ítélve az elf? -(0Kristóf0)- Stratégia & Tippek 94 05-19-2007 21:22


All times are GMT +1. The time now is 15:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu