Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-14-2008, 17:57
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én nem szeretném ha a klánrakit lentebb is elérhetővé tennénk.

A másik: nem oldaná meg azt a problémát hogy ne a piacot használjuk raktárnak. Még közepesen vagyonos orimban is szok lenni annyi teki, hogy azt egyben elhelyezni A-ban is rohadt drága raktár kellene, az esetenkénti nyersiről meg nem is beszélve. Már csak ha azt vesszük, hogy az 1/A piac a legnagyobb raktár
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 01-14-2008, 20:22
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Én nem szeretném ha a klánrakit lentebb is elérhetővé tennénk.

A másik: nem oldaná meg azt a problémát hogy ne a piacot használjuk raktárnak. Még közepesen vagyonos orimban is szok lenni annyi teki, hogy azt egyben elhelyezni A-ban is rohadt drága raktár kellene, az esetenkénti nyersiről meg nem is beszélve. Már csak ha azt vesszük, hogy az 1/A piac a legnagyobb raktár
Lehet, hogy kimaradt 1 mondat az olvasásból.

"Amíg nincs valami "piaci adó" féleség bevezetve ez így is marad."

az gondolat ezzel együtt lenne, csak erre konkrét ötletem sincs, olyasmire gondolok, hogy a kitett áru 0,X%-a adó lenne (1% alatti értékre gondolok, csak nincs ezrelék jel )

de a seregtárolást (főleg A-ban) ez sem oldaná meg, + a "piaci adó" sereg esetén még tovább elleheteleníti a játékot, ha valaki csak arra tartalékol, hogy egyben fedezzen 10%-ot, mert úgy éri csak meg...
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #13  
Old 01-14-2008, 20:39
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nezzuk csak mi van akkor ha a piacot nem tekintem raktarnak.

tetelezzuk fel, hogy benne vagyok a mezonyben, es nem a csoport tetejen uldogelek tobb 10k pontra a kovektkezotol es nem fenyevekre kortavban merve. tehat "atlagos" ori a surujeben.


1. faj

a. gnom vagyok. a tarcsim tekiben van es a fajspeci megvedi
b. nem gnom vagyok. nos ebben az esetben nem letezik, hogy nalam marad a teki... 100%, hogy vki ellopja. nem is 100, 1000%.
c. vmi irgalmatlan eros tolis (felelf) vagyok, bizom abban hogy nem tudjak ellopni. nos jon 1 jo orias varis, leszedi a keszit, jon az ellenfel tolisa es innentol lasd az 1/b pontot...
d. olyan hirnevem van, hogy mindenkit megeszek reggelire aki hozza mer erni. ekkor jon aki nem ismer, vagy nem is erdekli ez a fajta tema es ld 1/b. pontot.
e. orias vagyok es a szieszta talan megved. nos, ha irgalmatlan teki van nalunk, akkor 1 dekat sem ved meg. miert is nem? mert az ellenfel csak olyan tekit lophat el amilyen neki is van es a nala levo mennyiseg is korlatoz. tegyuk fel, hogy az ellenfel tolisanak mindenbol 30k tekije van, hogy jol jojjon ha mar 1szer lop. az oriasnal meg mindenbol 1millio. nos ekkor ugyanugy jon az oriastol a teki, mintha nem is lenne rajta a szieszta, mert a szieszta 1/5 mennyiseget enged lattatni a tekibol, dehat az ugye akkor 200k mindenbol, az ellenfelnel meg 30k van tipusonkent, tehat a maxot fogja lopni igyis, meg ugyis. szoval a szieszta csak akkor otodolne a tekilopast, ha az ellenfel tolisanal is mindenbol 1millio lenne, es igy "csak" 200k tekimennyiseg utan lophatna szegenyke...

tehat ebbol az kovetkezik, hogy ha nem tekintem raktarnak a piacot, akkor csak gnom lehetek.


2. terulet

ez 1. pont miatt kizarolag gnom vagyok, vedem a tekit, de nem rakom ki a piacra tarolas celjabol, mert az szabalyellenes.
a. 200 hekinel vagyok, kit erdekel a piac.
b. 201-400 hekinel vagyok, nem igazan erdekel a piac.
c. 401-600 hekinel vagyok, kezdem csovalgatni a fejem jobbrol balra (oda-vissza).
d. 601-800 hekinel vagyok, mar vakargatom is a csovalas mellett.
e. 801-1000 hekinel vagyok, es kinosan erzem magam.
f. 1000 heki felett vagyok es csak szomoruan nezem amint a jovom zaloga 1re kisebb es kisebb. szedulok a fejingatastol es verzik a fejem a sok vakarastol. 19 koronkent 5%-ot veszitek, hm...

mivel fordulosra tervezem az orit 1000 heki fole kell mennem, teha maradjunk az utolso verzional. a jatek elejen vipet es idot nem kimelve megalapozom az orim nagykorusagara valot. eljutok 1000 heki fole.


3. kalkulatorozas

tartalek = 5 mrd erteku teki
a. 19 kor utan veszitek belole 5%-ot. (-250 misi, hoppa!)
b. ujabb 19 kor letelte utan mar csak 90,25% van meg a tartalekbol. (ujabb 237,5 milliocska tavozik csendben.)
c. az 5. nap vegen mar csak 73,5% van meg belole. (meg csak 5 nap telt el, de mar tobb mint az 1/4-e hianyzik!)
d. a 15. nap leteltevel 39,7%-ra apadt a keszlet. (meg csak fel honap telt el, de mar joval tobb, mint a fele hianyzik, kb 2 het alatt tobb mint 3 mrd elenyeszett.)
e. 30 nappal kesobb 15% a tartalek. (ehhez mar nem fuzok semmit.)

nem folytatom, ertelmetlen. 30 nap alatt majdnem magatol elfogyott az egesz, azaz 1 honap leforgasa alatt az 5 mrd erteku aru 750 milliosra csokkent. akkor mi ertelme volt tartalekot kepezni? hat igy semmi. de ha nincs tarcsi es jon nehany meszar, meg puszti, vagy foldszerzes, akkor van 1 feluton elbukott orszagom, mert nincs mibol talpra allitani.
(persze lehet menet kozben is termelni, meg penzt csinalni, de ha hirtelen kell penz, az csak a tarcsibol johet elo.)


ha ezt most vki azt hiszi, hogy vicc, akkor elmondanam hogy nem az. ez a valosag, igy muxik.

ugyhogy marad az, hogy ki a piacra, es ha veletlenul nem jutok idoben a gephez, akkor idonkent a visszajovo teki bizony bekopik. de legalabb csak idonkent. illetve kopni mindig kopik, csak nem mind1, hogy mondjuk 1milliobol jon le az 5%, vagy 10k-bol...

sztem ha az ember teljesiteni szeretne a felteteleke a fordulashoz, akkor muszaj tartalekot kepezni, es megvedeni azt. nemcsak az ellenfelektol, hanem a jatek koptato rendszeretol is. marpedig ez a cica minden 19 koronkent jon es lenyalja a tejfolt.


u.i. ne idezzetek be az egeszet, mert tul hosszu a hsz.

Last edited by Smooth Scroller; 01-14-2008 at 20:45..
Reply With Quote
  #14  
Old 01-14-2008, 21:31
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
- Amíg nincs valami "piaci adó" féleség bevezetve ez így is marad.
1 éve tépem a számat ezért, de mindenki elküld
nem igazi megoldás, mert ha nincs piac, képzésben is lehet tartani a vagyont

én már leszoktam mindkettőről, inkább az ellenfeleknél tartom a vagyont
Reply With Quote
  #15  
Old 01-14-2008, 21:49
ddjjm ddjjm is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 96%
Post

Quote:
Originally Posted by merlin View Post
én már leszoktam mindkettőről, inkább az ellenfeleknél tartom a vagyont
na ez megér egy zöldet (kár hogy nem tudok adni, gyakrabban kéne kinéznem és irogatni )

a piaci adó lehet egy megoldás, de aki tényleg eladni akar, az így pofára esik... (már ha nagy tételről beszélünk)
Reply With Quote
  #16  
Old 01-14-2008, 21:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Nincs a Hódítóban olyan, hogy piaci adó. Nem segíti az új játékosokat, ha olyasmiről beszéltek, ami nem létezik.

Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #17  
Old 01-14-2008, 22:01
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by merlin View Post
1 éve tépem a számat ezért, de mindenki elküld
mennyééé máááááááá!
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #18  
Old 01-14-2008, 22:13
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Ha ezt ennyire jól kitaláljátok mindenki ügyeskedni kezd hogy kikerülje az "adót" kopást stb...
Szerintem nem kéne...
Jól van így ahogy van: akinek van attól próbáljátok meg elvenni ellopni stb ,de nem a dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállást kéne eröltetni csak azért mert valaki nem tud(vagy csak lusta) tartalékot képezni.
Reply With Quote
  #19  
Old 01-14-2008, 22:14
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Lehet, hogy kimaradt 1 mondat az olvasásból.

"Amíg nincs valami "piaci adó" féleség bevezetve ez így is marad."

az gondolat ezzel együtt lenne, csak erre konkrét ötletem sincs, olyasmire gondolok, hogy a kitett áru 0,X%-a adó lenne (1% alatti értékre gondolok, csak nincs ezrelék jel )

de a seregtárolást (főleg A-ban) ez sem oldaná meg, + a "piaci adó" sereg esetén még tovább elleheteleníti a játékot, ha valaki csak arra tartalékol, hogy egyben fedezzen 10%-ot, mert úgy éri csak meg...
a piaci adó bevezetése 1/a ban csak egy kis nehezítés lenne, mivel van klánraktár, szabad a lóvé áramlás, így elvileg a piacra ki tett árut csak más országnak kéne bevennie a klánból

elismerem nem lenne egyszerű, de nem megoldhatatlan minden nap...

Reply With Quote
  #20  
Old 01-14-2008, 22:15
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Pár előző kudarcba fulladt kisérlet:
Kihangsúlyoznám a kezdőknek, hogy ezek meg nem valósúlt ötletek, úgyhogy ne lepődjenek meg ha ezeket nem tapasztalták meg
Piac adó kezdeményezése: http://forum.hodito.hu/showthread.ph...eferrerid=1830
Merlin piaci tekikopásos ötlete:
http://forum.hodito.hu/showthread.ph...eferrerid=1830
Ez pedig a tekikopás idejének kiirására volt topic
http://forum.hodito.hu/showthread.ph...eferrerid=1830
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Chat 6 Zsáni Chat 95 12-06-2007 12:20
Chat: 2007. 06. 29. Ati Chat 94 07-11-2007 07:47
Chat 5 Alba Chat 33 01-21-2007 05:32
Chat 1 Zsáni Chat 22 12-25-2006 12:07
Chat Ati Elvetett javaslatok 26 01-30-2006 11:24


All times are GMT +1. The time now is 03:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu