Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 06-29-2011, 18:30
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Egy bútorboltnak kellesz csinálni egy weboldalt, konkrétumokat még nem tudok. Óránkénti 4-5ezret nem fogok elkérni, nem vagyok annyira profi. Eddig két weboldalt készítettünk haverommal, mindkettővel megyei versenyt nyertünk, toronymagasan. Esetleg ha gondolod feltöltöm őket a netre, hogy meglesd milyen munkát végzünk
Ja, kíváncsi vagyok
Szerintem egyébként ott kezd a dolgot, hogy megkérdezed a megrendelőt, hogy milyen cselekvést vár azoktól a felhasználóktól, akik az oldalára vetődnek. Ez lehet egy dolog, de lehet több is (de csak néhány, különben szétesővé válhat a honlap). És ezen dolgok vagy dolog köré kell építeni a honlapot, nevezetesen, hogy a designtól kezdve a landing page-eken keresztül a tartalomig mindennek az adott cselekvés vagy cél létrejöttét KELL elősegítenie.
Minden más meg lényegtelen.
Persze ezt nehéz belőni (sokszor csak kísérletezéssel lehet = folyamatosan változtatod a honlapot és méred az eredményt), de a megrendelőd hasra fog esni tőle és beajánl mindenkinek akivel találkozik, egy kis tapasztalatszerzés után pedig nyugodtan kérhetsz 4-5k-t óránként (többet is), mert aszondod hogy te meg tudod oldani, hogy az oldalak felhasználói pontosan azt csinálják majd és úgy, ahogy a megrendelő elvárja. És ez piacképes tudás lesz.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 06-29-2011, 18:36
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Akkor fellököm gyorsan a két oldalt

Szerk: a tárhelyemet törölték, így egy picit több idő lesz feltölteni.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]

Last edited by Redback; 06-29-2011 at 18:51..
Reply With Quote
  #173  
Old 06-29-2011, 19:10
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Na közben átgondoltam amit Te írtál. Ez a cég, osztálytársamat kereste meg, ő ajánlott engem, mert ő elutazott. Gondolom azért azzal tisztában vannak, hogy ennyire nem fogunk belemenni a marketing részébe, amennyire Te. Persze valamennyit szeretnénk belerakni, mert sokat sajnos nem tudunk. Meg egyáltalán azt sem tudjuk, hogy konkrétan mit akar. Ha webáruházat, akkor ahhoz keresünk a neten valami indulási alapot, kiegészítjük és ráhúzunk egy design-t, szerintem. Ha tényleg vérprofi munkát szeretnének, akkor nem diákot keresnek fel. Mi hozzuk a legtöbbet, amit tudunk. Remélem megfelel Nekik.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #174  
Old 06-29-2011, 19:23
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Feltöltöttem őket, BADRRE Project 1 és BADDRE Project 2. Mindkettő versenyre készült, amelynél nem volt szempont a kis méret, valamint CSS3-at csempésztünk a másodikba, a betűtípussal, ami ezért kis sávszéllel picit több ideig töltődhet.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]

Last edited by Redback; 06-29-2011 at 19:29..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Redback For This Useful Post:
  #175  
Old 06-29-2011, 21:27
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Na közben átgondoltam amit Te írtál. Ez a cég, osztálytársamat kereste meg, ő ajánlott engem, mert ő elutazott. Gondolom azért azzal tisztában vannak, hogy ennyire nem fogunk belemenni a marketing részébe, amennyire Te. Persze valamennyit szeretnénk belerakni, mert sokat sajnos nem tudunk. Meg egyáltalán azt sem tudjuk, hogy konkrétan mit akar. Ha webáruházat, akkor ahhoz keresünk a neten valami indulási alapot, kiegészítjük és ráhúzunk egy design-t, szerintem. Ha tényleg vérprofi munkát szeretnének, akkor nem diákot keresnek fel. Mi hozzuk a legtöbbet, amit tudunk. Remélem megfelel Nekik.
Ha most első projektnél nem is, de később érdemes lesz belemenned/belemennetek a marketing részébe is, mivel minden honlap célja a piacszerzés (még annak is ami nem konkrétan pénzre gyúr). Nem olyan nehéz alapszinten, mivel csak a felhasználók igényeire és visszajelzéseire kell figyelni (ugyebár ők a piac), és ezt kell hatékonyan irányítani (tesztelni és számolni).

Arról nem is beszélve, ha később valami jó üzleti modellt akarsz találni, amire alapozni fogod a saját céges ötleted, felbecsülhetetlen előnyt fog jelenteni, ha értesz a marketinghez is (A marketinget nem mint reklámot kell érteni, hanem mint egy piacképes áru vagy szolgáltatás létrehozása és menedzselése), mivel a legtöbb startup (állítólag) ezen bukik el.

Szóval ha már fejlesztesz egy honlapot, szerintem nem árt előre gondolni a későbbiekre is.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #176  
Old 06-29-2011, 21:42
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Ha most első projektnél nem is, de később érdemes lesz belemenned/belemennetek a marketing részébe is, mivel minden honlap célja a piacszerzés (még annak is ami nem konkrétan pénzre gyúr). Nem olyan nehéz alapszinten, mivel csak a felhasználók igényeire és visszajelzéseire kell figyelni (ugyebár ők a piac), és ezt kell hatékonyan irányítani (tesztelni és számolni).

Arról nem is beszélve, ha később valami jó üzleti modellt akarsz találni, amire alapozni fogod a saját céges ötleted, felbecsülhetetlen előnyt fog jelenteni, ha értesz a marketinghez is (A marketinget nem mint reklámot kell érteni, hanem mint egy piacképes áru vagy szolgáltatás létrehozása és menedzselése), mivel a legtöbb startup (állítólag) ezen bukik el.

Szóval ha már fejlesztesz egy honlapot, szerintem nem árt előre gondolni a későbbiekre is.
Van benne igazság... Ennek az alapjait honnan tudnám megtanulni? Amúgy örülök, eszedbe jutott, hogy saját céget szeretnék majd csinálni
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #177  
Old 06-29-2011, 21:44
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Feltöltöttem őket, BADRRE Project 1 és BADDRE Project 2. Mindkettő versenyre készült, amelynél nem volt szempont a kis méret, valamint CSS3-at csempésztünk a másodikba, a betűtípussal, ami ezért kis sávszéllel picit több ideig töltődhet.
Ha nagyon szemét lennék (az vagyok ), akkor azzal fárasztanálak, hogy kiderítsem mi volt a célotok a két honlap elkészítésével. Anélkül ugyanis elég nehéz értékelni, hogy jók lettek-e avagy sem

Tudom, a cél a verseny megnyerése volt, így nyugodt szívvel kijelenthető, hogy tökéletes lett mindkettő. Arra akartam csak reflektálni megint, hogy pl. már a bútorbolt weblapja esetén is csak akkor lesz esélyed olyat csinálni, amivel elégedettek lesznek, ha pontosan meg tudják mondani előre, hogy mi a céljuk vele. Azzal meg már végképp nem akarlak elkeseríteni, hogy sokan ezt sem tudják megmondani...
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #178  
Old 06-29-2011, 22:00
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ennek az alapjait honnan tudnám megtanulni?
Egyszerű, a legjobbaktól
Konkrétan olyan anyagot nem tudok mondani, amiről azt gondolom, hogy alapnak tökéletes lenne, de szerintem sokat lehet tanulni ezekből pl:

Sean Ellis blogja. Ő konkrétan két startupot vezetett el az USA-ban tőzsdéig marketingesként (Uproar.com és LogMeIn - lehidalsz, de mindkettőt Magyarországon alapították...). Szerintem minden posztjából érezni, mennyire ért hozzá.

Eric Ries blogja, ez konkrétan induló (és/vagy kicsi, de növekedni akaró) online/technológiai cégek problémáival foglalkozik.

Komolyabb üzleti betekintést Fred Wilson blogja tud nyújtani, online (főleg hálózatos) területen működő kockázati tőke társaság vezetője ő.

Ebből a három blogból pedig rengetek linket és sok könyvajánlást lehet összeszedni, amivel gyakorlatilag végteleníteni lehet a tanulási fázist
De kiindulásképp érdemes ezek közül azokat a posztokat olvasni, amiknek a címe mondjuk megragadja a figyelmed, aztán onnan már megy magától, ha érdekel.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #179  
Old 06-29-2011, 22:16
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Ha nagyon szemét lennék (az vagyok ), akkor azzal fárasztanálak, hogy kiderítsem mi volt a célotok a két honlap elkészítésével. Anélkül ugyanis elég nehéz értékelni, hogy jók lettek-e avagy sem

Tudom, a cél a verseny megnyerése volt, így nyugodt szívvel kijelenthető, hogy tökéletes lett mindkettő. Arra akartam csak reflektálni megint, hogy pl. már a bútorbolt weblapja esetén is csak akkor lesz esélyed olyat csinálni, amivel elégedettek lesznek, ha pontosan meg tudják mondani előre, hogy mi a céljuk vele. Azzal meg már végképp nem akarlak elkeseríteni, hogy sokan ezt sem tudják megmondani...
Erkel Ferenc és Lázár Ervin életének, munkásságának bemutatása
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #180  
Old 08-05-2011, 23:15
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

http://favoritbutor.hu/index.html

Íme az oldal, sajnos sok mindenben meg lett kötve a kezünk
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Redback For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu