Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 05-25-2007, 12:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

De légyszi ne olyat, ami X nap múlva lezárul.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #102  
Old 05-25-2007, 14:40
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Nogixer View Post
Sziasztok, nem akarok okosabb lenni másoknál, meg nem is játszom még sok-sok éve, de szerintem a jksz,-ek felére csökkennének, ha az orik nem tudnának egymással levelezni.Arra való a fórum, meg a szövi fórum.
és akkor mégis hogy a búbánatba keresnél szövit?
avagy hogy kérnél meg egy vérpistit, hogy ugyan már szálljon le rólad?
  #103  
Old 05-25-2007, 15:14
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Szavazáshoz szeretnék kérni tippeket, mit látnátok benne szívesen.
Most így hirtelen a köv verziók merültek fel (sorrendiség nélkül, ami eszembe jut):

1. Min föld
2. Min föld + újra után megmaradó min föld
3. Min föld + újra után megmaradó min föld + baráti mallusz (minél több időt vagy vkivel egy szöviben, úgy nő az érték, minél többet töltötök külön, úgy csökken vissza, szintenként stornozva)
4. anarch (jelentett?) 5 - 8as ütés után, ha a support úgy találja
5. jelentési lehetőség
6. újrázási lehetőségek lekorlátozása (összesen kettőre: 4. szinten 1, s 2. szinten még 1)
Na nezzuk.

1-3 az tetszik. (de leginkabb 3, a barati malusz mindenkeppen kellene szerintem)

4-5. Hat nem tudom, honnan lehet eldonteni, hogy mondjuk legombolok egy tok ures orit, aztan beverem 8x, hogy az most csak ugy felejtette magat, vagy megbeszelte velem? Nem egeszen latom hogy lehetne bizonyitani az osszejatszast ez esetben. (En is vertem be mar 8x egy orit, teljesen szabalyosan, raadasul 1/Aban)

6. szerintem ezt semmikepp sem, azert van az ujra, hogy az ebmerek ki tudjak hasznalni, ha szetverik oket, ha van neki pl 4, hasznalhassa akkor, amikor csak akarja....
__________________
Remedy
  #104  
Old 05-25-2007, 15:32
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

No, lesz vmi szavazásféle?
  #105  
Old 05-25-2007, 15:42
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Na nezzuk.

1-3 az tetszik. (de leginkabb 3, a barati malusz mindenkeppen kellene szerintem)

4-5. Hat nem tudom, honnan lehet eldonteni, hogy mondjuk legombolok egy tok ures orit, aztan beverem 8x, hogy az most csak ugy felejtette magat, vagy megbeszelte velem? Nem egeszen latom hogy lehetne bizonyitani az osszejatszast ez esetben. (En is vertem be mar 8x egy orit, teljesen szabalyosan, raadasul 1/Aban)

6. szerintem ezt semmikepp sem, azert van az ujra, hogy az ebmerek ki tudjak hasznalni, ha szetverik oket, ha van neki pl 4, hasznalhassa akkor, amikor csak akarja....
Teljesen más, ha úgy vered be 8x, h kitámadott.
Az újrázások 99%-ban vagyon felhalmozás miatt vannak. Ezért azt mindenképp módosítani kéne, hogy szintenként csak egyet lehessen.
  #106  
Old 05-25-2007, 15:59
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem egyszer üttettem le magam direkt, mert lejjebb akartam kerülni, stratégiai okokból, és nem akartam újrázást elhasználni miatta...

kiürítettem az orit, és jöhetett akárki, akár 5 orival is, vagy amennyivel akart/tudott....akkor ez hova lesz sorolva? mi alapján lesz megkülönböztetve, hogy vajon nem egy/több haverral beszéltem e össze, akivel még sosem voltam szöviben, vagy csak spontán jött aki épp meggömbözött?

Last edited by Reni; 05-25-2007 at 16:01..
  #107  
Old 05-25-2007, 16:02
puma's Avatar
puma puma is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Veszprém
Posts: 471
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

1-3 rendben is van,de inkább a 3-as felé hajlok.
az + hogy lebeszélt ürítés avagy sem,azt soha nem fogja kideríteni senki szvsz.volt,van és lesz is míg hód a hód
__________________
sose mond hogy sose!
  #108  
Old 05-25-2007, 16:03
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Teljesen más, ha úgy vered be 8x, h kitámadott.
Az újrázások 99%-ban vagyon felhalmozás miatt vannak. Ezért azt mindenképp módosítani kéne, hogy szintenként csak egyet lehessen.
Szerintem ez teljesen felejtos, ennyi erovel ezt az opciot torolni is lehetne a jatekbol.... Inkabb halmozzon vki, mint normalis orszagoktol vegyuk el a talpraallas lehetoseget.

Masik otletem:

barati malusz 2.0: ne orszagok kozott szamitodjon, hanem emberek kozott. (ertsd: osszekotott orszagok). Azaz, ha en szoviben vagyok vkivel 4/Lben, van az orimnak barati malusza vele, es en is vagyok 2/B-ben, o meg fellep 2/B-be, az orija es az enyem kapasbol kapja meg ugyanazt a barati maluszt, ami a 4/L-ben van...
Ha tobb szinten is szovik vagyunk, ez novekedhetne gyorsabban, stb....
Es mindig az adott orin mert legnagyobb malusz lenne ervenyes minden orira...
Remelem nagyjabol ertheto amit irni akartam
__________________
Remedy
  #109  
Old 05-25-2007, 16:11
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Nogixer View Post
Sziasztok, nem akarok okosabb lenni másoknál, meg nem is játszom még sok-sok éve, de szerintem a jksz,-ek felére csökkennének, ha az orik nem tudnának egymással levelezni.Arra való a fórum, meg a szövi fórum.

Sőt, javaslom, hogy akinek msn-je vagy skypeja van szintén ne hódítózhasson, merthogy sokkal több jksz-t szerveznek le ott, mint zöldben...

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Szavazáshoz szeretnék kérni tippeket, mit látnátok benne szívesen.
Most így hirtelen a köv verziók merültek fel (sorrendiség nélkül, ami eszembe jut):

1. Min föld
2. Min föld + újra után megmaradó min föld
3. Min föld + újra után megmaradó min föld + baráti mallusz (minél több időt vagy vkivel egy szöviben, úgy nő az érték, minél többet töltötök külön, úgy csökken vissza, szintenként stornozva)
4. anarch (jelentett?) 5 - 8as ütés után, ha a support úgy találja
5. jelentési lehetőség
6. újrázási lehetőségek lekorlátozása (összesen kettőre: 4. szinten 1, s 2. szinten még 1)

Ez egy váz, amit másképp írnátok, vagy látnátok, vagy amit figyelmetlenségből kihagytam, de értékelnétek, azt légyszíves írjátok hozzá/egészítsétek ki. Ty.

Jó lenne, ha tényleg lenne ez ügyben vmi előrelépés, nem 2 - 3 havonta elővennénk egymást, h ki mit csinál. Ezt vhogy célravezetőbbnek látom..

Egyben köszönöm a konstruktivitást, és érdeklődést Mindenkinek!


Nekem a 3-as variáció tetszik, meg a 6-os. Nem értek egyet Remyvel abban, hogy ez gyakorlatilag feleslegessé tenné az újrázást mint opciót. Nem tenné feleslegessé, csak éppen a játékos meggondolná 2x is, esetleg 3x, hogy mire és mikor használja el a lehetőségeit. Akit rendszeresen annyira tönkrevernek, hogy kell neki a szintenkénti 1 újrázás, azt inkább játszani tanítsuk meg.

4-es és 5-ös ahogy többen is mondták már gyakorlatilag ellenőrizhetetlen és bizonyíthatatlan sajna.

Ja, és tetszik Remy módosítása a 6-oshoz. A magam részéről nem hiszem, hogy rettentő gyakori lenne, hogy akik egyik szinten szövik, azok egy másikon véres háborúkat vívnak egymással...
  #110  
Old 05-25-2007, 16:18
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
barati malusz 2.0: ne orszagok kozott szamitodjon, hanem emberek kozott. (ertsd: osszekotott orszagok). Azaz, ha en szoviben vagyok vkivel 4/Lben, van az orimnak barati malusza vele, es en is vagyok 2/B-ben, o meg fellep 2/B-be, az orija es az enyem kapasbol kapja meg ugyanazt a barati maluszt, ami a 4/L-ben van...
Ha tobb szinten is szovik vagyunk, ez novekedhetne gyorsabban, stb....
Es mindig az adott orin mert legnagyobb malusz lenne ervenyes minden orira...
Remelem nagyjabol ertheto amit irni akartam
Nem rossz az ötlet, viszont simán ki lehet játszani:


Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
vagy csak simán megbeszélem xy-nal, hogy üssön be, a szövim meg beveri őt. a jksz elleni topic jksz-t gerjeszt
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu