Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 02-09-2011, 09:35
Szesy Szesy is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Mitchelstown
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ha jól veszem ki Ati szavaiból pont ez lenne a lényeg, hogy kevés, mert nem csak neked és nem csak poolnak van egy perce hanem mindenki másnak is.
Igen, de amíg az 1 perc egy gyakorlottabb játékosnak, párbajosnak elég lehet, hiszen tudja a fontossági sorrendeket, mit miért, addig egy kevésbé jó párbajosnak ez kevés lehet.

Márpedig ha a létszám emelés is szempont akkor ez nem biztos, hogy segit
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 02-09-2011, 09:37
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Szesy View Post
Igen, de amíg az 1 perc egy gyakorlottabb játékosnak, párbajosnak elég lehet, hiszen tudja a fontossági sorrendeket, mit miért, addig egy kevésbé jó párbajosnak ez kevés lehet.

Márpedig ha a létszám emelés is szempont akkor ez nem biztos, hogy segit
én ha indulnék párbaj előtt 10-20 percel átgondolnám mit kell tennem, milyen taktikával induljak, leírnám, és az első körökben ezek szerint lehet cselekedni
Reply With Quote
  #53  
Old 02-09-2011, 10:53
Tuvalu (#3490) Tuvalu (#3490) is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kezd ez alakulni.

No akkor most itt tartunk:

  • rövidebb fordulók (max 3 óra)
  • indulás különböző országfelépítésekkel
  • gyorsabb körváltások (?)
  • nincs kieséses rendszer
  • mégtöbb párbaj per forduló (pl heti 2 minden héten)
  • a pontozást ne bolygassuk
A "mégtöbb párbaj per forduló" jól hangzik, de előidézheti azt, hogy széthúzódik amezőny, és az egyes párbajokon mégkevesebben vesznek részt. Alternatíva, hogy nincs mégtöbb párbaj, de elhúzzuk egész hónapra azzal, hogy csak heti egy van. Ennek a hátulütője pedig az, hogy nehezebb lesz olyan időpontot találni, ami a többségnek jó.

A "gyorsabb körváltások" javaslat eléggé leredukálódott, és már csak 2 percről volt szó. Gondoljatok bele az 1 percbe! Egy eddig 3 órás párbajt egy óra alatt végig lehet játszani! Egy eddig 6 óás párbaj izgalmait 2 óra alatt át lehet élni, és még fokozott izgalmakat is ad a gyorsaság miatt!
1OK
2OK
3 Maradjanak 3 percesek, de mondjuk 1 forduló legyen 2 perces, 1 meg 1 perces. Ha tényleg az van, hogy ez egyeseknek kedvez, másoknak meg nem, akkor se ezen fog múlni a végső győzelem.
4OK (bár elfelejteni látszotok, hogy hacsak nem sikerül valami extra pontozást kitalálni, akkor a játékosok maguktól fognak elmaradozni, ami ugyanaz, mint a kiesés)
5 Erre megint azt mondom, hogy ti tudjátok. Nekem baromi sok volt már tavaly is a párbajozás. Mondom ezt úgy, hogy sok hónapban tényleg egyszer indultam csak. Leginkább emiatt gondolkozom azon, hogy idén kihagyom. Persze az alapból jó, hogy nem lesz 4 meg 5 órás párbaj, de ez messze nem elég. Amit még gondolok az az, hogy
6 Ne 10 hónap pontjából adódjon a végső pontszám. az a minimum, hogy ebből 7 vagy 8 hónap pontja számítson csak a végén, de lehet hogy még jobb lenne, ha 2 hónapot értékelnénk egyben, és akkor az 5 ilyen 2 hónaposból számítana 4 a végén. Az hogy egy-egy 2 hónapos pakk pontja miből jönne össze, az megint más kérdés.

Mindenesetre mégegyszer mondom, hogy elég nagy eséllyel nem veszek részt idén a mókában. Úgyhogy nem azért írtam le, amit, hogy én ezt szeretném, hanem inkább azért, hogy ötleteket adjak, hogy esetleg a többieknek hogy lehetne jó.
Reply With Quote
  #54  
Old 02-09-2011, 10:54
Tuvalu (#3490) Tuvalu (#3490) is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

javítás: 3as pontnál nem egy-egy fordulóra hanem 1-1 hónapra értettem az 1 és 2 percest.
Reply With Quote
  #55  
Old 02-10-2011, 06:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tuvalu (#3490) View Post
Ne 10 hónap pontjából adódjon a végső pontszám. az a minimum, hogy ebből 7 vagy 8 hónap pontja számítson csak a végén, de lehet hogy még jobb lenne, ha 2 hónapot értékelnénk egyben, és akkor az 5 ilyen 2 hónaposból számítana 4 a végén. Az hogy egy-egy 2 hónapos pakk pontja miből jönne össze, az megint más kérdés.
Vélemények? Legyen olyan hónap, ami "kihagyható"? Mert nyaralsz, mert vizsgára készülsz, mert házat kell építeni, mert rosszul teljesítettél stb.

A 2 hónap egyben számítása nekem soknak tűnik, de szinte bármiről meggyőzhető vagyok. Most úgy érzem, hogy ha minden héten lesz 2 párbaj, akkor az havi 8-10 párbajlehetőség, bízom benne, hogy mindenki fog találni olyan időpontot ezek között, ami jó neki. Ha 2 hónap van egyben, akkor az azt jelenti, hogy elég minden kb huszadik párbajon maximum pontot szerezni.

És persze ha a 10 hónapot (9+1) nagyon hosszúnak érzitek, ezen is lehet csökkenteni. Nekem szimpatikus az egész éves elhúzás, hiszen ez adja igazán az ÉV játékosa címet (ki is szoktam akadni azokon a "versenyeken", amiken január 3-án eldől ki az év legjobbja ), és elég sokáig ad bekapcsolódási lehetőséget us mindenki számára. Azoknak is, akik esetleg nem a tényleges párbajsorozat megnyerését tűzték ki célul, csak szeretnének egy párat játszani.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #56  
Old 02-10-2011, 06:36
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Vélemények? Legyen olyan hónap, ami "kihagyható"? Mert nyaralsz, mert vizsgára készülsz, mert házat kell építeni, mert rosszul teljesítettél stb.

A 2 hónap egyben számítása nekem soknak tűnik, de szinte bármiről meggyőzhető vagyok. Most úgy érzem, hogy ha minden héten lesz 2 párbaj, akkor az havi 8-10 párbajlehetőség, bízom benne, hogy mindenki fog találni olyan időpontot ezek között, ami jó neki. Ha 2 hónap van egyben, akkor az azt jelenti, hogy elég minden kb huszadik párbajon maximum pontot szerezni.

És persze ha a 10 hónapot (9+1) nagyon hosszúnak érzitek, ezen is lehet csökkenteni. Nekem szimpatikus az egész éves elhúzás, hiszen ez adja igazán az ÉV játékosa címet (ki is szoktam akadni azokon a "versenyeken", amiken január 3-án eldől ki az év legjobbja ), és elég sokáig ad bekapcsolódási lehetőséget us mindenki számára. Azoknak is, akik esetleg nem a tényleges párbajsorozat megnyerését tűzték ki célul, csak szeretnének egy párat játszani.
Azért a kiemelt rész már elég durva lenne egy Év Párbajosa címhez...
Aki ezt szeretne kiérdemelni, azért legyen már egy egész éves, átlagban kiemelkedő teljesítménye...
20 párbajból még egy kezdőnek is kicsúszik a max pont...
akkor már inkább a régi pontozás...
meg az egész éves teljesítmény számítson címhez...

esetleg lehetne egy olyan, hogy minden hónap végén az első 5 (6-?) pontszerző kapna egy "Hall of Fame" pontot, ami az éves pontot adná a végén...
ez persze nem 5-4-3-2-1 lenne
tehát nem az 5 pontokból jönne össze az összpont

sztem....
Reply With Quote
  #57  
Old 02-10-2011, 06:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
esetleg lehetne egy olyan, hogy minden hónap végén az első 5 (6-?) pontszerző kapna egy "Hall of Fame" pontot, ami az éves pontot adná a végén...
ez persze nem 5-4-3-2-1 lenne
tehát nem az 5 pontokból jönne össze az összpont
Ezzel az a bajom, hogy mégnehezebb behozni egy elhúzást, mint eddig. Eddig megvolt az esélye, hogy egy teljes hónapot kihagy esetleg valaki, és ha 2 pont lemaradásom van, azt egy hónap alatt 3 pont előnybe tudom fordítani.

Ha a hónap legjobbja kap pontot, vagy pontokat, akkor 2 pontnyi lemaradás már nagyon soknak tűnik nekem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #58  
Old 02-10-2011, 12:36
Tuvalu (#3490) Tuvalu (#3490) is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Egyébként azért vagyunk hülyék, mert a lényeg az, hogy legyenek játékosok, és bárhogy csinálod a pontozást, ha zseniálisan, még akkor is csak azt éred el, hogy nem 3an maradnak a végére, hanem 5en.

Ha viszont a győztes kap egy kis kék számot, a második ajándék 1000 hektárt, a harmadik 5000 VIPet, és még a tizedik is 5 extra országújrázást vagy valamit a főjátékban, na akkor esetleg jönnének a nagyágyúk, gyakorlatilag tökmindegy hogy milyen pontrendszerben.

Persze én könnyen dobálózom ilyen nyereményekkel, de akkor is ez a lényeg, ha játékost akarunk, brutál nyeremények kellenek.

((ettől függetlenül, ha egy hónapban 3 párbaj van, akkor mindegyiken lesznek mondjuk 8an, ha pedig 10 darab, akkor mindegyiken lesznek 3an, most akkor melyik a jobb? Mert 3 esetén ha jó 1-2re az időpont, akkor 1-2re megyek, ha viszont 10ből jó 6-7-re az időpont, akkor se megyek 2-3-nál többre))
Reply With Quote
  #59  
Old 02-10-2011, 12:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tuvalu (#3490) View Post
Persze én könnyen dobálózom ilyen nyereményekkel, de akkor is ez a lényeg, ha játékost akarunk, brutál nyeremények kellenek.
Egy játékost EGY országgal szeretnénk , nem 862-vel, amit az ilyen nyeremények generálnak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #60  
Old 02-10-2011, 13:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tuvalu (#3490) View Post
((ettől függetlenül, ha egy hónapban 3 párbaj van, akkor mindegyiken lesznek mondjuk 8an, ha pedig 10 darab, akkor mindegyiken lesznek 3an, most akkor melyik a jobb? Mert 3 esetén ha jó 1-2re az időpont, akkor 1-2re megyek, ha viszont 10ből jó 6-7-re az időpont, akkor se megyek 2-3-nál többre))
Ezzel egyetértek, ez szét fogja szórni a mezőnyt. "Ááá, ráérek majd a jöhőheti második párbajra menni, nem sietek haza a ma estire."

Az ideális az lenne, ha ki lenne írva heti 3 párbaj, mindenki bejelöli, hogy melyikre ér rá, és a legnépesebb párbajokat megtartjuk ténylegesen. De ez nem működik sajnos, tavaly is többeknek csak aznap derült ki, hogy az adott párbaj jó-e. Ezzel nem lehet előre tervezni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
2010-2011 Téli Háború -- Anarchista csoport Ati Fontos bejelentések 0 12-01-2010 10:59
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 13:34
Ötletek, javaslatok Ati Ötletek, javaslatok 0 07-26-2009 15:35
Ötletek a tartalékok lecsökkentésére empty Elvetett javaslatok 176 02-11-2007 14:00
1A Klánraktár működés és VIP ötletek Survivor Elvetett javaslatok 17 09-06-2006 15:45


All times are GMT +1. The time now is 10:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu