Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-04-2009, 11:28
romoja romoja is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default eltoltam

Sziasztok. Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Régóta játszom de nem kerültem még ilyen helyzetbe. Nagyon eltoltam az épitkezési stratégiámat és nem csináltam korházat mivel alap hogy nem támadok zombit, na erre megtámadott engem egy zombi és a betegség úgy le nullázot hogy jaj. A lényeg az lenne hogy, hogyan lehet ugyanabban a csoportban ujraindúln más fajjal de de nem szeretném elveszteni a seregemet, eggyáltalán van rá lehetőség és ha igen hogy?
Előre is köszike
Sponsored Links
  #2  
Old 03-04-2009, 11:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

1, Attól, hogy megtámadott egy élőhalott, nem kaptál el betegséget.

2, Betegséget nemcsak élőhalott fajú ország megtámadásával szerezhetsz, hanem bármilyen fajú BETEG ország megtámadásával.

3, Ha nem 5. szintről van szó, akkor a Beállítások menüpont alatt van olyan rész, hogy újraindulás, ott tudod országodat a fellépéskori állapotba visszaállítani.

Ha 5. szintű országról van szó, akkor nincs más lehetőség, csak az,m hogy kilábalsz a betegségből, és újraépíted az országot.

(Van más lehetőség, hogy törölsz, és teljesen újraindulsz, de azt írtad, hogy szeretnéd megtartani a seregedet, úgyhogy ezt nem említem, mert így ez a feltétel nem teljesül.)
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 03-04-2009, 11:39
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by romoja View Post
mivel alap hogy nem támadok zombit, na erre megtámadott engem egy zombi és a betegség úgy le nullázot hogy jaj.
Nem leszel beteg ha megtámad egy élőhalott ország. Csak ha Te támadsz meg egy élőhalott országot, vagy olyasvalakit támadsz meg, aki megtámadott egyet, és még beteg a csata időpontjában.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
  #4  
Old 03-04-2009, 11:40
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by romoja View Post
Sziasztok. Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Régóta játszom de nem kerültem még ilyen helyzetbe. Nagyon eltoltam az épitkezési stratégiámat és nem csináltam korházat mivel alap hogy nem támadok zombit, na erre megtámadott engem egy zombi és a betegség úgy le nullázot hogy jaj. A lényeg az lenne hogy, hogyan lehet ugyanabban a csoportban ujraindúln más fajjal de de nem szeretném elveszteni a seregemet, eggyáltalán van rá lehetőség és ha igen hogy?
Előre is köszike
Attól, hogy egy élőhalott megtámadott, attól nem leszel beteg. Valszeg olyat támadál, aki nem volt hulla, de azt támadhatott, így beteg lett. Érdemes a teljes krónikában kikeresni, hátha még megvan.

Ha már léptél szintet, akkor 500kör eltöltése után tudsz a beállítások menüpont alatt újraindulni, de a sereged el fogod veszíteni. Sőt, azt sem értem, hogy mi köze van a fajnak a betegséghez? Mivel még meg vannak az egységeid, így nem értem, hogy mi történt... 1 betegség nem a világ vége, kórházat sose késő építeni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #5  
Old 03-04-2009, 11:58
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Nem tudom, h mekkora a jelenlegi kár, de jó intézőbeállítással, emberlopással, esetleges katona fokozással, katiképzés leállításával, azonnali kórházépítéssel, katonai akciók szüneteltetésével még meg lehet próbálni kipofozni az orit, bár azt sem tudom, h mekkora hektárról van szó, de ha megvan még a sereged akkor nem érhetett olyan komoly kár eddig...
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
The Following User Says Thank You to Fefe013 For This Useful Post:
  #6  
Old 03-04-2009, 13:19
romoja romoja is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default :(

Elmesélem: élyszaka megtámadtam egy országot ja amúgy 3 szinten vagyok, na szóval reggel nézem sikerült a csata nyertem de míg távol volt a seregem betámadott egy zombi 2x egymás után ez nagyon padlóra tett ráadásul szétloptott az akit megtámadtam és eggyáltalán nem tudok mit csinálni se lóvé se ember se nyersanyag ezt megdobta egy kis pestis. Ebböl ti hogy lábalnátok ki? Ja és csak ugy tudtam megmenteni egyenlőre a seregem hogy elmentem szabira míg megoldást találok
  #7  
Old 03-04-2009, 13:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by romoja View Post
Elmesélem: élyszaka megtámadtam egy országot ja amúgy 3 szinten vagyok, na szóval reggel nézem sikerült a csata nyertem de míg távol volt a seregem betámadott egy zombi 2x egymás után ez nagyon padlóra tett ráadásul szétloptott az akit megtámadtam és eggyáltalán nem tudok mit csinálni se lóvé se ember se nyersanyag ezt megdobta egy kis pestis. Ebböl ti hogy lábalnátok ki? Ja és csak ugy tudtam megmenteni egyenlőre a seregem hogy elmentem szabira míg megoldást találok
A betegséget nem az előhalottól kaptad, hanem attól, akit megtámadtál. Hiába nem volt élőhalott, beteg volt,és elkaptad tőle a bategséget (előtte ő támadt egy élőhalottat, és még nem gyógyult ki a betegségből; vagy szintén nem élőhelottat támadott, hanem valakit, aki előtte élőhalottat támadott, ...).

Kilábalás: kórház építése a lehető leggyorsabban, intézőben a kórház legfelülre hozatala, hogy biztosan működjön, emberhiány folymaatos pótlása (ha ott az élőhalott, akkor tőle kiválóan lehet embereket lopni, vagy mástól, ha mástól több jön).

Amíg tart a betegség, addig semmiképp ne támadj újra ki, mert akkor a visszaérő seregeddel elölről kezdődik a betegség.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #8  
Old 03-04-2009, 14:56
romoja romoja is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A betegséget nem az előhalottól kaptad, hanem attól, akit megtámadtál. Hiába nem volt élőhalott, beteg volt,és elkaptad tőle a bategséget (előtte ő támadt egy élőhalottat, és még nem gyógyult ki a betegségből; vagy szintén nem élőhelottat támadott, hanem valakit, aki előtte élőhalottat támadott, ...).

Kilábalás: kórház építése a lehető leggyorsabban, intézőben a kórház legfelülre hozatala, hogy biztosan működjön, emberhiány folymaatos pótlása (ha ott az élőhalott, akkor tőle kiválóan lehet embereket lopni, vagy mástól, ha mástól több jön).

Amíg tart a betegség, addig semmiképp ne támadj újra ki, mert akkor a visszaérő seregeddel elölről kezdődik a betegség.
Ezt tudtam hogy betegen nem támadunk, köszönöm a segítséget megpróbálom megtenni amit lehet de ha nem akkor marad a restart
  #9  
Old 03-04-2009, 15:38
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by romoja View Post
Ezt tudtam hogy betegen nem támadunk, köszönöm a segítséget megpróbálom megtenni amit lehet de ha nem akkor marad a restart
szia... pff... nem akarok megint Én lenni a gonosz, de a kérdéseidből illetve hozzászólásaidból az jött le nekem, hogy ugyse fogod tudni a válságekezelését ütemezetten megoldani, ezért is egy egyszerübb javaslatom lenne: újrázz nyugodtan és amíg védelem alatt van az orid kérlek kérj tanácsot tt lévő emberektől éplistára, illetve olvasgass kis súgót is.. szerintem hasznosabb lenne, mint elkezdeni korhazat építeni és intézőt állítani, mert ugye lenne sok út: kezdve a teljes piarca tételtől a korhaz felhuzasan at a közbeni teljes építkezésig sok minden..minden csak tartaélk és idő kérdése, mint pl az, hogy lopsz e embert az emberhiány elkerülése végett...vagy tudsz e fokozgatni.. ha van némi pénzed, felhuzol 5-10% korhazat túlórába és addig amíg fel nem épül lopsz körönkén 1 szer embert valakitől aki vélhetőleg nem óriás a közeledbe van és beférsz hozzá! közben persze feltehetnéd az intézőben a korházat legfelülre, hogy mindig működjön, ezek mellett, ha beérkezett a korházad akkor megnő a foglalkoztatottság, az emberhiányos épületek elkerülése végett ráfokozhatsz kis katonát Ahmednél a rabszolgakereskedőnél pedig töltsd az üresedő helyeket. nos mivel pár kör alatt lemegy a betegség rólad már kezdhetsz is vissza építkezni szintén a túlórás módszerrel..bár, ha az ilyen körülményes utat választod a sugót akkor is célszerű lenne olvasgatni, hogy legközelebb tudd mire vagy kiváncsi és ne írj olyat ami nincs.. és utánna ne ragaszkodj hozzá! ..:P
The Following User Says Thank You to sutike31005 For This Useful Post:
  #10  
Old 03-04-2009, 16:36
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én azt ajánlom, sütikével ellentétben, hogy feleslegesen ne újrázz. Ha nincs is pénz, ahogy írtad, akkor is csináld, ameddig tudod, mert ezzel sok tapasztalatot tudsz szerezni, hogy máskor hogy kezelj egy betegséget, és ne ez legyen minden betegség vége, hogy újrázol. Ha érzed, hogy nem fog menni, akkor csak egy kis plusz idő, ameddig el nem jutsz oda, hogy tényleg újrázni kell, de én azt is rászánnám, veszteni nem vesztesz semmit, csak nyersz tapasztalatot!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
The Following 3 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu