Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1291  
Old 05-10-2007, 20:24
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

OFF

Jura:

Ez tényleg picit off volt, de ha jól vettem ki, a történet végére helyreállt az erkölcsi világrend. 1/A ban félelfel... Vagány na...
Bocsesz nem offolok többet.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1292  
Old 05-10-2007, 20:25
jura jura is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Hunor a sirály View Post
Nemtom mi a gond, de nem az 1/A miatt kelett fajt módosítani, hanem amiatt, hogy a +30% védőerő nem annyi amennyi, OLVASS VISSZA!
Tudom miből indult a korrekció, de érdekes, hogy éveken át nem kellett a fajokhoz hozzányúlni, most meg egyre több a faji különbségekből eredő probléma, de szerintem ez csak látszat baj, erre írtam, hogy az 1A tolongásból származhat a sok fajra vetített panasz.
A fajokhoz az elejétől fogva nem kellett volna hozzányúlni, mert ki volt az találva korrekten.

/bocs a bénázásért, de mint látható még tanulgatom ezt a fórumot/
Reply With Quote
  #1293  
Old 05-11-2007, 00:38
Quasi Quasi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Denver
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csak ugy szerenyen kerdezem nem lett volna egyszerubb atirni a sugo %-at a valos ertekre?

Sajnalom az elfet, mert jo volt eddig. Ha elobb ertesulok ezekrol biztos hogy nem ezt valasztom.
Sajnalom, hogy egy megszuletett visszavonhatatlan dontest, vitaforumra tesznek, azt ereztetve, hogy van valami beleszolasod.
Sajnalom, hogy egy igen jo jatek, 1-2 veszteni nem tudo, bar "beleszolasi jogokkal rendelkezo" jatekos kedvetol fugg.
Sajnalom, hogy "reszemrol" egyre jobban nem tetszik ez a jatek, es "nekem" egyre jobban kezd hasonlitani a tobbi ilyen jellegu tucat, gagyi jatekokhoz.
Sajnalom, hogy ezekre a sorokra az elso lehetseges reakcio "nem kotelezo jatszanod ezzel a jatekkal".
Sajnalom...a hoditot, (es egyben magamat is) ami nekem mar nem hozza azt az oromet mint amit regen nyujtott.
Soha sem tartottam magam nagy jatekosnak. Megis tetszett. Amikor beleptem, mintha belecsoppentem volna abba a fantazia vilagba, ami magaval ragadott...bocsi ez nem ide tartozik.
Elnezest kerek mindenkitol levelem miatt. Csak szerettem volna hozza szolni.
Szeretettel udvozlom minden kedves baratomat...
__________________
Quasi
Reply With Quote
  #1294  
Old 05-11-2007, 01:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Hmm nem voltam fent egy darabig és csalódottan nézek vissza, hogy újra háttérbe szorultak az épitő hozzászólások, és ezáltal csak Ati vmit is érő reakcióját hátráltatjuk

Quote:
Originally Posted by jura View Post
Lényegében annyit javasoltam, hogy nem feltétlenül a fajokban kell keresni a hibát, ha a játék olykor nehéz sokaknak.
Az 1/A topban eltöltött idő legyen maximalizálva (és fordulni legyen kötelező egy idő után), mert az oda bebetonozott és hülyére gazdagodott országok akadályozzák a játék pörgését, ezáltal az egész rendszerben fékező anomáliák keletkeznek és havonta különböző fajokat kell gyengíteni, akik mégis képesek voltak okosan kihasználni az előnyeiket, ezáltal sikeresen tudták országukat sikerre vinni.
Hmm nem akarlak megbántani, de ez egy nagyon hülye ötlet... nem kezdem el bövebben részletezni hogy miért, de gondolj bele ezekbe: Miért is lehet már 2.szintről fordulni? miért is lehet ott éveket ott lenni A-ban? Miért is más alapokon nyúgszik mint lejjebb? talán mert az a játék csúcsa. a fordulás egy lehetőség, de nem kötelezetség. amúgy hülyére gazdagodott országokban évek munkája van, vagy éppenséggel a topklán tagjaiban. Azt akarod hogy ezt el kelljen dobniuk??? azért mert neked az számit hogy keményebb küzdelem nélkül megszerezhesd a kék számocskád, még nem kell anomáliának tekinteni azokat akik inkább A-ban érzik jól magukat...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #1295  
Old 05-11-2007, 02:58
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Behoztam lemaradásom az olvasásban hisz pár napja nem jártam erre.

Kutyuleee!

Jura nem kiszúrni akar a több év munkáját elérő topklánok ellen,hanem arra akart rámutatni mi miatt jött a változás(1/A) ami minden csopiban játszó elfet érintett.Én örülök,hogy van pár ember aki tenni akar azért,hogy legyen valami enyhítés az elfek ügyében és remélem sikerűl nekik,de azért kifejtheti bárki a véleményét mégha az hátráltatja is a munkát.

***
Leszögezem,hogy elejétől fogva olvasom a témát és én is kissé ideges lettem a változtatás miatt,de inkább meghagyom a nagyoknak a további lehetőséget arra,hogy elmondják véleményüket és esetleg újabb változást elérve javítsák esetleg rontsák a játék szinvonalát.
Azért remélem nem 3-4 emberen múlott ez a változás..(mert kicsit több ember van akinek esetleg nem jött be)


1. csökkentsük a maluszokat
4. az ártóvarik közül a tolvajok felfedéséért és a térkapunyitásért ne vonódjon +3% a varikészültségből.

Nekem ez a két ötlet szimpi...csak ,hogy segítsem is a munkát hisz többeknek ez már megfelelt.

Hajrá Ati!hihi
Reply With Quote
  #1296  
Old 05-11-2007, 06:54
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by jura View Post
Talán igazad van, dícsérnem kellett volna nem kritizálni.
Részemről már túl is léptem, de eddig sem volt szándékos felelősségrevonás, hanem inkább kritika, és nevezzük építő jellegűnek !

elnézést kérek !!!
, ha valakit mégis megsértettem


bebizonyosodotott, hogy ama híres szólás igaz, miszerint:

HA HALLGATTAM VOLNA, BÖLCS MARADTAM VOLNA

így már csak bután, sután, elbizonytalanodva annyi még itt a tisztem, hogy bocsánatért esedezzem a bölcsek kövét birtokló olvasóktól, és főképp Atiéktól, hogy írásomért nehogymá' amputálják a fejem , egyben megköszönöm azon olvasók válaszait, akik próbáltak üzenetem tartalmán is elmélkedni (nem volt épp tolongás)

azoknak, akik nem szeretnének 1 napig visszaolvasni, tömören itt közlök egy kivonatot:

Lényegében annyit javasoltam, hogy nem feltétlenül a fajokban kell keresni a hibát, ha a játék olykor nehéz sokaknak.
Az 1/A topban eltöltött idő legyen maximalizálva (és fordulni legyen kötelező egy idő után), mert az oda bebetonozott és hülyére gazdagodott országok akadályozzák a játék pörgését, ezáltal az egész rendszerben fékező anomáliák keletkeznek és havonta különböző fajokat kell gyengíteni, akik mégis képesek voltak okosan kihasználni az előnyeiket, ezáltal sikeresen tudták országukat sikerre vinni.



és hogy ez a mostani hozzászólásom nehogy OFF legyen, nehogy ezért újabb Dá-Dá-t kapjak, nos a témához is hozzászólok még konkrétabban, :

Szóval :

az a véleményem az ELF maluszairól hozott szabálymódosításról, hogy a változtatás problémája már nem érdekel !

Nem fogok itt könyörögni sem a fajváltás miatt, sem a malus enyhítéséért.

...majd alkalmazkodom az új módihoz (lévén most éppen elf vagyok)
nem fogok itt görcsölni és kitalálni valamit ahelyett, ami meg volt hírdetve a játékszabályzatában az elfről.

Minden ország annyit ér, amire a gazdája használja (használni képes) előnyeivel/hátrányaival egyetemben !
(és ez lehet, hogy játékosonként nagyobb differencia, mint amiről itt a vita szól)


üdv:

jura

1. Nem azzal van a baj,hogy hozzászóltál,hanem az,ahogy és amit ...
2. Nemtudom milyen képességeknek vagy birtokában,de már csodállak,hogy visszaolvasás nélkül ilyen kimerítő kritikát tudsz alkotni és ráadásul másokat is arra bíztatsz,hogy ne fárasszák magukat...majd te megmondod a frankót ...
3.Mi sem könyörgünk a malluszok enyhítéséért,csak megtárgyaljuk,hogy a 10 javaslatból,ami megállta a helyét melyik lenne a legalkalmasabb mindkét félnek ...
4. Senki nem fogja amputálni a fejedet,de a stílusodra odafigyelhetnél...nem kell bocsánatért esedezni,csak tisztelj meg minket azzal,hogy ha teljesen hidegen hagy a dolog,akkor nem itt erezted ki a gőzt...dühöngőnek tudom ajánlani a köv topicot .. :http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1781

A többit Kutyuleee elmondta,szerintem gondolkozz el a dolgokon
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #1297  
Old 05-11-2007, 09:08
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Én az egészben még midnig azt sajnálom, hogy van egy érzésem, hogy 10-20 ember véleménye miatt százak/ezrek fognak rossz érzéssel játszani.

Az elfgyengítést támogatom továbbra is. A mértékével továbbra sem értek egyet.

De ez a kérdés már lezajlott. Most már nincsenek érvek. Csak egymás fikázása. Az elfesek sírnak. Az orkok vérszemet kaptak, és fröcsögve gyűlölködnek meg kioktatnak mindenkit, hogy mindenki más egy kezdő láma, ők meg felsőbbrendűek.

Innentől kezdve nem érdekel a kérdés.

Tárgyalásról szó sincs.
Amikor az elfek mellé álltam, akkor midnen ork leanyázott.
Amikor az orkok mellé, akkor minden elf.

Amikor MINDKÉT FÉL RÉSZÉRE ELFOGADHATÓ(!) JAVASLATTAL ÉLTEM, akkor MINDKÉT TÁBOR nekem esett.

Tudjátok mit?
Oldjátok meg. Döntse el az a 10-20 ember, hogy nekik mi a jó. Mi meg, akik lefordultunk, az istenek közül, vagy épp új országot indítottunk, úgy érezzük, ki vagyunk rekesztve.

Matador azt állítja: "Megtárgyaljuk..."... Pár sorral feljebb leírtam a "Megtárgyalás" módját. Mindenkinek kuss, és pofa be.
Ha a szíved után mész, bunkó vagy.
Az észérveidet meg lefikázzák.
No comment gyerekek.
Csináljatok amit akartok.


--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Utoljára mondom el a véleményem:

A 30% védőerőt megkapta a valóságban is, nem csak elméletben.
Ez korrekt dolog, támogattam. Ennek következtében tény, hogy tényleg nagyon erős lett a védelme most már gyakorlatban is.
Egy védekező faj ne tudjon más országokat agyonütni röhögve a nehezen üthető védelem mögül.
Az ártó tevékenység gyengítésével egyet értek. De ez így (saját magánvéleményem szerint) durva lehúzás volt.
A malusok gyengítés és/vagy átalakítása mellett szeretnék kiállni. Szerintem durva, hogy pár TK kinyitásával használhatatlanná válnak a varázslók.
A rúnaigény emelése kismértékű. 8x - 10x rúnaigényt javaslok ártó tevékenységre.
Ártó varázslatoknál maradjon +3% készültségcsökkentés. KIVÉTEL: TK nyitása.
Ártó tolvajakcióknál a +2% készültségcsökkentést javaslok.
A 80%-os hatásfokcsökkentést a fentiek mellett 60%-ra levinni.
Ezzel a változtatással védekezni/visszavágni azért mégiscsak tudna az elf ország, viszton ilyen maluszok mellett NEM 'szórakoznának' nagyon az elfek az unalomból való ártózgatással...
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Úgy vélem, hogy ez MINDKÉT FÉL(!) részére elfogadható lenne.
Innentől kezdve nem érdekel ha le vagyok anyázva.

Ennyi.
Reply With Quote
  #1298  
Old 05-11-2007, 09:43
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
A rúnaigény emelése kismértékű. 8x - 10x rúnaigényt javaslok ártó tevékenységre.
Ártó varázslatoknál maradjon +3% készültségcsökkentés. KIVÉTEL: TK nyitása.
Ártó tolvajakcióknál a +2% készültségcsökkentést javaslok.
A 80%-os hatásfokcsökkentést a fentiek mellett 60%-ra levinni.
Ezzel a változtatással védekezni/visszavágni azért mégiscsak tudna az elf ország, viszton ilyen maluszok mellett NEM 'szórakoznának' nagyon az elfek az unalomból való ártózgatással...
Én nem vagyok egyik fél se, de ezt komolyan gondoltad? 6% tolvajakciónként, és ráadásul 60%-kal kisebb. Ezt még én se fogadom el, nemhogy egy elf.
Reply With Quote
  #1299  
Old 05-11-2007, 09:54
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Én nem vagyok egyik fél se, de ezt komolyan gondoltad? 6% tolvajakciónként, és ráadásul 60%-kal kisebb. Ezt még én se fogadom el, nemhogy egy elf.
Tekintettel arra, hogy most +3% van rá, és -80%... Nem tudom mi a problémád a +2%-kal és a -60%-kal...
A javaslataim a jelenlegi hátrányok enyhítéséről szólnak.

A tolvajakciókról meg annyit, hogy azt írtam szó szerint: "Ártó tolvajakció"... És NEM azt, hogy "Haszonszerző tolvajakció"...
Reply With Quote
  #1300  
Old 05-11-2007, 09:57
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Tekintettel arra, hogy most +3% van rá, és -80%... Nem tudom mi a problémád a +2%-kal és a -60%-kal...
A javaslataim a jelenlegi hátrányok enyhítéséről szólnak.

A tolvajakciókról meg annyit, hogy azt írtam szó szerint: "Ártó tolvajakció"... És NEM azt, hogy "Haszonszerző tolvajakció"...
A tolvajok jelenleg MÉG nem fáradnak jobban.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28


All times are GMT +1. The time now is 20:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu